Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανενα update θα βγαλει η LG να παρει λιγο αερα το κινητο ;;;; η χριστουγεννα μια και καλη αν δωσει 6.0;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν πιστεύω ότι θα δούμε την 6αρα πριν τον 2-3ο του 2016... Εαν το Μ κυκλοφορήσει μέσω των νέων nexus τον 10ο επίσημα, τότε ίσως πάμε για Γενάρη αλλά και πάλι δύσκολο. Πιο πιθανό βρίσκω μία μετάβαση μέχρι το νέο έτος σε 5.1.1 παρά να δούμε Μ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω βρε παιδιά γιατί δεν έχω άποψη και με ρώταγε φίλη

 

το κινητό εγώ το πήρα με 5.0 δεν είχα ποτέ kk

 

στο g2 που ξέρω επειδή το είχα κάνει για την αδερφή, για να πάει από kk σε ll έπρεπε η αναβάθμιση να γίνει μέσω pc suite, ota δεν έβγαζε τίποτα

 

ίσχυε το ίδιο και για το g3? , ρωτάω γιατί η φίλη έχει ακόμα kk πράγμα όχι πολύ λογικό και το μόνο που σκέφτηκα να της προτείνω είναι να το κάνει μέσω pc...

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω βρε παιδιά γιατί δεν έχω άποψη και με ρώταγε φίλη

 

το κινητό εγώ το πήρα με 5.0 δεν είχα ποτέ kk

 

στο g2 που ξέρω επειδή το είχα κάνει για την αδερφή, για να πάει από kk σε ll έπρεπε η αναβάθμιση να γίνει μέσω pc suite, ota δεν έβγαζε τίποτα

 

ίσχυε το ίδιο και για το g3? , ρωτάω γιατί η φίλη έχει ακόμα kk πράγμα όχι πολύ λογικό και το μόνο που σκέφτηκα να της προτείνω είναι να το κάνει μέσω pc...

 

Εμένα που ήταν για "nothern europe" δεν ήρθε ποτέ ΟΤΑ. Απο pc suite την είχα κάνει την αναβάθμιση. Αν συνδέσει με το pc σίγουρα θα της έρθει το update!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεκτο, αυτο με την εγγυηση δεν το ηξερα, δεν ετυχε να το χρειαστω.

Παντως για αυτο με τις αρχικες παρτιδες κτλ, και στο iphone6 plus που ειχαν θεμα, δεν νομιζω να αλλαξε η κατασκευη. Ειδικα σε προιοντα που ανανεωνονται καθε χρονο κατι τετοιο ειναι λιγο δυσκολο. Οχι οτι δεν πρεπει να γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το εν λόγω κινητό (από Κωτσόβολο αν και δε λέει να έρθει).

Το είδα ξανά σήμερα στα χέρια μου από συνάδελφο που το έχει και αυτός, χωρίς θήκη ζελατίνες και τα λοιπά

και είναι σε (μια για μένα) αθλία κατάσταση. Αυτό που παρατήρησα και με αποθάρυνε λίγο, μιας και δε το έχω πάρει ακόμα,

είναι περιμετρικά στο μεσαίο κομμάτι αυτό στο ύψος του usb, το ανθρακί χρώμα έχει ξεφτίσει τελείως και με λίγο ξύσιμο βγήκε ένα

μικρό κομμάτι και από μένα. Σχεδόν από τη κάτω μεριά έχουν φύγει τα 2/3. Υπάρχει τέτοιο θέμα όπου και στα χέρια από τα πλαϊνά κρατώντας το

όπως και στη βάση να φεύγει τόσο εύκολα (γιατί το έχει 4 μήνες) ή λόγω του ότι το έγδαρε κάπου αρχικά, άρχισε και το υπόλοιπο

να φεύγει?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εχω γδαρει κατω γυρω γυρω απο το usb στα βαλε βγαλε το καλωδιο, αλλα τιποτα το φοβερο, ενα μικρο σημαδακι. Εκτος απο εκεινο το σημειο, δεν ειχα καποιο αλλο θεμα με το ψευτονικελ περιμετρικα.

9 μηνες στη κατοχη μου.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εχω γδαρει κατω γυρω γυρω απο το usb στα βαλε βγαλε το καλωδιο, αλλα τιποτα το φοβερο, ενα μικρο σημαδακι. Εκτος απο εκεινο το σημειο, δεν ειχα καποιο αλλο θεμα με το ψευτονικελ περιμετρικα.

9 μηνες στη κατοχη μου.

 

Σε μένα δεν έχει κανένα τέτοιο θεμα ....Είναι σαν καινούριο και είναι απο τα πρώτα.

 

Ευχαριστώ και τους δυό σας, αλλά χαζεύοντας στο νήμα, είδα και το θέμα με τις ρωγμές που δημιουργούνται στη περιοχή του

μικροφώνου και θα το ακυρώσω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ούτε ζελατίνα ούτε θήκη.

Το προσέχω..

Απλά το καπάκι πίσω θαμπωσε από το άσε πάνω σε τραπέζια.

Αν το είχα μια θήκη θα ήταν σαν καινούργιο αλλά με αρέσει η αίσθηση που έχει το κινητό στο χέρι.

Εξάλλου του χρόνου που θα βγει κάτι καλύτερο τότε θα το σκεφτώ να το αλλάξω. Οι φετινές ναυαρχιδες δεν έχουν κάτι το παραπάνω για εμένα..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ούτε ζελατίνα ούτε θήκη.

Το προσέχω..

Απλά το καπάκι πίσω θαμπωσε από το άσε πάνω σε τραπέζια.

Αν το είχα μια θήκη θα ήταν σαν καινούργιο αλλά με αρέσει η αίσθηση που έχει το κινητό στο χέρι.

Εξάλλου του χρόνου που θα βγει κάτι καλύτερο τότε θα το σκεφτώ να το αλλάξω. Οι φετινές ναυαρχιδες δεν έχουν κάτι το παραπάνω για εμένα..

Και με τη θηκη θαμπωνει ελαφρως...εγω το εχω σε θηκη και εχει θαμπωσει σε καποια σημεια... Ο κολλητος μου εχει το χρυσο χωρις θηκη και εχει γινει χαλια...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξεκολλήστε με το θεμα φθορά! Τα παντα γυρω μας με την πάροδο του χρόνου φθείρονται απο το σωμα μας μεχρι τα ρουχα που φοράμε, το αυτοκίνητο μας κ.α. Τι κόλλημα είναι αυτό το να εχουμε ενα κινητο άφθαρτο, εντάξει δεν είπα να το πετάμε απο εδω και απο εκει αλλα πως να το κάνουμε οσο και να το προσέχουμε κάποια στιγμή και γρατσουνιές θα κάνει και το χρώμα κάπου θα φύγει...έλεος πια με τα κολλήματα.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε εχει θαμπωσει; Σε αυτο αναμεσα στη καμερα και στο πανω κουμπι της εντασης που περισσευει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω ενα G2 κοντα στα 2μιση χρονια και προσφατως μου επεσε και ραγισε η οθονη,δε θελω να δωσω 130 για αλλαγη αλλα να παω μια και καλη σε νεα αγορα,αυτη την στιγμη το G3 στην 32gb εκδοση υπαρχει στα 357 ευρω,διαβαζω αρκετα θεματα για ρωγμες για υπερθερμανση για κολληματα κτλπ,αξιζει ειλικρινα η αγορα του σημερα η να παω προς s5,mate 7 κ.α? Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Ιδιες κι ιδιες ερωτησεις...Αν διαβασεις τις 5-10 τελευταιες σελιδες θα σου λυθουν πολλες αποριες.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Απο το να μου την πεις μιας και γραφω πρωτη φορα στο νημα σας θα μπορουσες απλα να μην γραψεις τιποτα η εστω μια δυο σειρες αν αξιζει η οχι,γιαυτο ειναι τα θεματα και τα φορουμ για να μαθω απευθειας απο την <<πηγη>> την αληθεια κι οχι οπως σε αλλες σελιδες αυτα που τους συμφερουν,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

πηρα και γω σημερα το 20t σε πορτογαλικό μαιου του 2015 αντε να δουμε αν και μπορει να ειναι ιδεα μου αλλα παρατήρησα ενα μικρο λαγκαρισμα στις εφαρμογες τυπου facebook instagram εγω δεν ειχα τετοια θεματα εχω το 32gb αν δω οτι παραμενει εχω κρατημένο back και θα φαει λομπου

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ σήμερα την v20t πριν κανένα μισάωρο....G3 16αρι απο Ρουμανία......όλα όμορφα και ωραία :):)

Αλλα αυτό που έχω παρατηρήσει την τελευταια εβδομαδα ειναι οτι το τηλέφωνο οταν εχω ασχοληθει μαζι του για αρκετή ωρα και μετα το βάλω για φόρτιση μου γράφει οτι για το 100% χρειαζεται γυρω στις 3-4 ωρες (μου ετυχε και οταν τελειωσε η αναβάθμιση στην v20t που ειχα ανοιχτο το wifi +οτι ηταν ζεστό , αλλά και αφού το έκλεισα δεν άλλαξε ο χρόνος φόρτισης).....Απαξ και το βγαλω-βαλω απο την μπριζα γυρναει στο 50λεπτο που ειναι και το φυσιολογικό....Ξέρει κανένας γιατί ή σας έχει συμβεί ποτέ ? Και ναι η φόρτιση γίνεται με τον stock φορτιστή του 1,8 ma

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω ενα G2 κοντα στα 2μιση χρονια και προσφατως μου επεσε και ραγισε η οθονη,δε θελω να δωσω 130 για αλλαγη αλλα να παω μια και καλη σε νεα αγορα,αυτη την στιγμη το G3 στην 32gb εκδοση υπαρχει στα 357 ευρω,διαβαζω αρκετα θεματα για ρωγμες για υπερθερμανση για κολληματα κτλπ,αξιζει ειλικρινα η αγορα του σημερα η να παω προς s5,mate 7 κ.α? Ευχαριστω εκ των προτερων

Φίλε μου το κινητό γενικά είναι ζεστό αλλά σε νορμάλ πλαίσια. Τώρα αυτό με τις ρωγμες είναι να μην σου τύχει αν και φαίνεται ότι αργά ή γρήγορα θα βγει στις περισσότερες συσκευές (καλύπτεται από την εγγύηση). Τώρα το mate 7 σίγουρα έχει καλύτερη αυτονομία αλλά για μένα το 32αρι το LG είναι καλύτερο σε όλα εκτός από την αυτονομία και τα υλικά κατασκευής . Δεν έχω δοκιμάσει το mate, το θεωρώ πολύ καλή συσκευή αλλά ειναι θέμα γούστου. Εγώ είχα το g3 32αρι και ήμουν ικανοποιημενος χωρίς προβλήματα hardware παράπονο κατά ψιλά software που πιο πολύ οφειλονταν σε lollipop. Σε s5 προσωπικά δεν θα πήγαινα γιατί δεν με ενθουσιάζει και σε αυτά τα λεφτά θα προτιμούσα note 3. Τώρα είναι στο χέρι σου εγώ βάση της εμπειρίας μου το προτείνω το g3, πολλοί χρήστες βέβαια έχουν παράπονα

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Προχθες το κινητο μου πεθανε απο μπαταρια,και απο τοτε δεν φορτιζει οταν το εχω ανοιχτο ενω εχει την ενδειξη με τον κεραυνο στην μπαρα πανω..το πηγα στην προκορντια και μου ειπαν οτι ειναι ρουταρισμενο απο μια αποπειρα που ειχα κανει να το ρουταρω παλια οταν ακομα δεν επαιρνε ρουτ η lollipop.Και λεω στην κοπελια εκει,πως ειναι ρουταρισμενο;αφου δεν το ρουταρα και η απαντηση της ηταν οτι ειχα εγκατεστημενο το superuser.Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και θα το ξαναπαω αυριο στο σερβις..Υπαρχει τροπος να ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι ρουταρισμενο για να μην τρεχω αδικα παλι;και αν εχει τυχει σε κανεναν το προβλημα με την φορτιση,πως το ελυσε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Προχθες το κινητο μου πεθανε απο μπαταρια,και απο τοτε δεν φορτιζει οταν το εχω ανοιχτο ενω εχει την ενδειξη με τον κεραυνο στην μπαρα πανω..το πηγα στην προκορντια και μου ειπαν οτι ειναι ρουταρισμενο απο μια αποπειρα που ειχα κανει να το ρουταρω παλια οταν ακομα δεν επαιρνε ρουτ η lollipop.Και λεω στην κοπελια εκει,πως ειναι ρουταρισμενο;αφου δεν το ρουταρα και η απαντηση της ηταν οτι ειχα εγκατεστημενο το superuser.Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και θα το ξαναπαω αυριο στο σερβις..Υπαρχει τροπος να ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι ρουταρισμενο για να μην τρεχω αδικα παλι;και αν εχει τυχει σε κανεναν το προβλημα με την φορτιση,πως το ελυσε;

Αν διαβάσεις λίγες σελίδες πιο πίσω θα δεις ότι είχαμε αρκετοί αυτό το πρόβλημα,στην δική μου περίπτωση αγόρασα μία καινούργια από το εμπόριο γιατί θα έπρεπε να περιμένω αρκετά για την αντικατάσταση από την lg,αν και είμαι ακόμα στην εγγύηση (6 μήνες δίνει για την μπαταρία) βαριόμουνα να περιμένω άσε που θα έμενα χωρίς συσκευή όλο αυτόν τον καιρό.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Προχθες το κινητο μου πεθανε απο μπαταρια,και απο τοτε δεν φορτιζει οταν το εχω ανοιχτο ενω εχει την ενδειξη με τον κεραυνο στην μπαρα πανω..το πηγα στην προκορντια και μου ειπαν οτι ειναι ρουταρισμενο απο μια αποπειρα που ειχα κανει να το ρουταρω παλια οταν ακομα δεν επαιρνε ρουτ η lollipop.Και λεω στην κοπελια εκει,πως ειναι ρουταρισμενο;αφου δεν το ρουταρα και η απαντηση της ηταν οτι ειχα εγκατεστημενο το superuser.Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και θα το ξαναπαω αυριο στο σερβις..Υπαρχει τροπος να ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι ρουταρισμενο για να μην τρεχω αδικα παλι;και αν εχει τυχει σε κανεναν το προβλημα με την φορτιση,πως το ελυσε;

 

αυτο με το ρουταρισμα οτι χανεις την εγγυηση ειναι λιγο μυθος,απλα πονταρουνε στην αγνοια μας.Απο την στιγμη που δεν παρεμβαινεις σε hardware η εγγυηση ισχυει κανονικα!ψαξτο λιγο και θα δεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξεκολλήστε με το θεμα φθορά! Τα παντα γυρω μας με την πάροδο του χρόνου φθείρονται απο το σωμα μας μεχρι τα ρουχα που φοράμε, το αυτοκίνητο μας κ.α. Τι κόλλημα είναι αυτό το να εχουμε ενα κινητο άφθαρτο, εντάξει δεν είπα να το πετάμε απο εδω και απο εκει αλλα πως να το κάνουμε οσο και να το προσέχουμε κάποια στιγμή και γρατσουνιές θα κάνει και το χρώμα κάπου θα φύγει...έλεος πια με τα κολλήματα.

Φιλε μου δεν καταλαβαινω το υφος σου. Ο καθε ενας κρινει τη "φυσιολογικη φθορα" διαφορετικα. Αν εσυ δεχεσαι πχ τοναυτοκινητο σου να ξεβαφει επειδη το αφησες στον ηλιο ειναι δικαιωμα σου. Αλλα ασε να εχουμε και εμεις τη δικη μας αποψη για το τι ειναι φυσιολογικο...

Το καπακι του κινητου λογω υλικου θαμπωνει πανευκολα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια.Προχθες το κινητο μου πεθανε απο μπαταρια,και απο τοτε δεν φορτιζει οταν το εχω ανοιχτο ενω εχει την ενδειξη με τον κεραυνο στην μπαρα πανω..το πηγα στην προκορντια και μου ειπαν οτι ειναι ρουταρισμενο απο μια αποπειρα που ειχα κανει να το ρουταρω παλια οταν ακομα δεν επαιρνε ρουτ η lollipop.Και λεω στην κοπελια εκει,πως ειναι ρουταρισμενο;αφου δεν το ρουταρα και η απαντηση της ηταν οτι ειχα εγκατεστημενο το superuser.Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και θα το ξαναπαω αυριο στο σερβις..Υπαρχει τροπος να ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι ρουταρισμενο για να μην τρεχω αδικα παλι;και αν εχει τυχει σε κανεναν το προβλημα με την φορτιση,πως το ελυσε;

Αμα σου το δηλωσαν ως ρουταρισμενο εχεις χασει την εγγυηση... Οπου και να το πας θα το βγαζουν εκτος εγγυησης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...