Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοειται.καταρχην εαν δεν ημουν,δεν θα με αφηνε να αντικαταστησω να ηδη υπαρχον αρχεια.

 

παρε ενα screenshot με root explorer να δω λιγο τα permissions.

Ειναι ευκολο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παρε ενα screenshot με root explorer να δω λιγο τα permissions.

Ειναι ευκολο?

 

πατημενο συνεχεια επανω στα αρχεια με τον rootexplorer,Μου βγαζει τι θελω να κανω(open as,rename,copy...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα πρόβλημα με το LG g3. Είμαι ταξίδι και χρειάζομαι το GPS. Το κινητό όμως δεν μπορεί να κλειδώσει δορυφόρο δηλαδή είμαι στα Google maps και μια πιάνει σήμα gps μια το χάνει. Από τι μπορεί να οφείλεται αυτό?

Γενικά έχουν αναφερθεί προβλήματα στην lollipop. Κατέβασε ένα πρόγραμμα από play store να τσεκάρεις πόσους δορυφόρους κλειδώνει.

 

Παιδια φιλικά πάντα αλλά τα περί ρουτ καλύτερα να τα πείτε στο άλλο νήμα γιατί πραγματικά μπαίνει κόσμος και ρωτάει εδώ για τυχόν προβλήματα που έχει και χάνονται τα μηνύματα του. Είναι κρίμα! Χωρίς παρεξήγηση εμένα δεν με ενοχλεί αλλά είναι και άνθρωποι που έχουν αλλά θέματα με τις συσκευές τους και δεν τους απασχολούν τα περί ρουτ και τα συναφή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εννοειται.καταρχην εαν δεν ημουν,δεν θα με αφηνε να αντικαταστησω να ηδη υπαρχον αρχεια.

 

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν αλλαζει

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχουν αναφερθεί προβλήματα στην lollipop. Κατέβασε ένα πρόγραμμα από play store να τσεκάρεις πόσους δορυφόρους κλειδώνει.

 

Παιδια φιλικά πάντα αλλά τα περί ρουτ καλύτερα να τα πείτε στο άλλο νήμα γιατί πραγματικά μπαίνει κόσμος και ρωτάει εδώ για τυχόν προβλήματα που έχει και χάνονται τα μηνύματα του. Είναι κρίμα! Χωρίς παρεξήγηση εμένα δεν με ενοχλεί αλλά είναι και άνθρωποι που έχουν αλλά θέματα με τις συσκευές τους και δεν τους απασχολούν τα περί ρουτ και τα συναφή

Βαλε Navigon και δουλεψε το η με ανοιχτα δεδομενα σε high acuraccy η airplane mode και θα εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κανε λιγο υπομονη και θα σου ανεβασω βιντεακι απο το κινητο μου για το πως γινεται.

 

οκ-ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο μηνα το lg g3 16gb που διαθετω αρχιζει και επανεκκινει ξαφνικα . τις τελευταιες μερες αρχιζει και το κανει συνεχεια με το που βαζω το πιν δηλαδη το κινητο ξανακλεινει και ανοιγει , και αυτο για αρκετες φορες χωρις να ξερω ποτε θα ανοιξει κανονικα. εχει συμβει και σε καποιον αλλον αυτο , ειναι θεμα προβληματικης αναβαθμισης η πρεπει να το κοιταξω προσωπικα για καποια ζημια ? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα!μια ερώτηση!χθες σε ασχετη στιγμη (συνδεμενο στο wi-fi)...εβγαλε κρυφο περιεχόμενο στο facebook στις ειδοποιησεις(την εκανα εκκαθάριση)!εχεις κανεις ιδέα τι παιζει οπως και σήμερα έβγαλε κρυφο περιεχόμενο στο ρολοι:wacko:!ενα αλλο κουλο στις ρυθμίσεις που μπηκα να ανοιξω σημερα το wi fi και μου εμφανισε το μενού σε λίστα ενω απο την αρχή που εχω το κινητο παντα ηταν σε καρτέλα!σας εχει τύχει εσας κατι απο αυτά?:wacko:..επισης μια ερώτηση πριν ενα με δυο μήνες έγινε ανανεωση απο το playstore το android web system view!τι είναι αυτο και που χρησιμεύει?
Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο μηνα το lg g3 16gb που διαθετω αρχιζει και επανεκκινει ξαφνικα . τις τελευταιες μερες αρχιζει και το κανει συνεχεια με το που βαζω το πιν δηλαδη το κινητο ξανακλεινει και ανοιγει , και αυτο για αρκετες φορες χωρις να ξερω ποτε θα ανοιξει κανονικα. εχει συμβει και σε καποιον αλλον αυτο , ειναι θεμα προβληματικης αναβαθμισης η πρεπει να το κοιταξω προσωπικα για καποια ζημια ? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Υπάρχει αντίστοιχο θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=395789

 

επειδή το συγκεκριμένο θέμα θα σου το κλειδώσουν κάνε το ερώτημα στο άλλο θέμα. Γενικά το είχαν αρκετοί αυτό το πρόβλημα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα!μια ερώτηση!χθες σε ασχετη στιγμη (συνδεμενο στο wi-fi)...εβγαλε κρυφο περιεχόμενο στο facebook στις ειδοποιησεις(την εκανα εκκαθάριση)!εχεις κανεις ιδέα τι παιζει οπως και σήμερα έβγαλε κρυφο περιεχόμενο στο ρολοι:wacko:!ενα αλλο κουλο στις ρυθμίσεις που μπηκα να ανοιξω σημερα το wi fi και μου εμφανισε το μενού σε λίστα ενω απο την αρχή που εχω το κινητο παντα ηταν σε καρτέλα!σας εχει τύχει εσας κατι απο αυτά?:wacko:..επισης μια ερώτηση πριν ενα με δυο μήνες έγινε ανανεωση απο το playstore το android web system view!τι είναι αυτο και που χρησιμεύει?

 

Καλημέρα φίλε μου! το κρυφό περιεχόμενο στις ειδοποιήσεις το εμφανίζει μερικές φορές δεν είναι κάτι ανησυχητικό θα το δεις και σε άλλα apk πχ whats up κτλ.

 

Για να γυρίσεις πάλι τις ρυθμίσεις σε καρτέλες. μόλις μπεις στις ρυθμίσεις πήγαινε πάνω δεξιά που έχει κάτι τελίτσες τις πατάς και μετά πατάς "Μετάβαση στην προβολή καρτέλα"

 

Όσο για το android web system view όπως το βρήκα απο το play store σχετικά με το τι κάνει "Το Android WebView είναι ένα συστατικό συστήματος με την υποστήριξη του Chrome που επιτρέπει στις εφαρμογές Android να εμφανίζουν το περιεχόμενο ιστού. Αυτό το συστατικό είναι προ-εγκατεστημένο στη συσκευή σας και θα πρέπει να διατηρείται ενημερωμένο για να εξασφαλίσει ότι διαθέτετε τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις ασφαλείας και άλλες επιδιορθώσεις σφαλμάτων"

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου! το κρυφό περιεχόμενο στις ειδοποιήσεις το εμφανίζει μερικές φορές δεν είναι κάτι ανησυχητικό θα το δεις και σε άλλα apk πχ whats up κτλ.

 

Για να γυρίσεις πάλι τις ρυθμίσεις σε καρτέλες. μόλις μπεις στις ρυθμίσεις πήγαινε πάνω δεξιά που έχει κάτι τελίτσες τις πατάς και μετά πατάς "Μετάβαση στην προβολή καρτέλα"

 

Όσο για το android web system view όπως το βρήκα απο το play store σχετικά με το τι κάνει "Το Android WebView είναι ένα συστατικό συστήματος με την υποστήριξη του Chrome που επιτρέπει στις εφαρμογές Android να εμφανίζουν το περιεχόμενο ιστού. Αυτό το συστατικό είναι προ-εγκατεστημένο στη συσκευή σας και θα πρέπει να διατηρείται ενημερωμένο για να εξασφαλίσει ότι διαθέτετε τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις ασφαλείας και άλλες επιδιορθώσεις σφαλμάτων"

 

Ευχαριστώ πολυ φίλε!και εκείνη την στιγμή το παίνευα σε ενα φίλο(τοτε με το κρυφο περιεχομενο) που σκέφτεται να δώσει ενα σεβαστό ποσο για ενα κινητό που θα κρατήσει στο χρόνο!μαλλον το ματιασα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ φίλε!και εκείνη την στιγμή το παίνευα σε ενα φίλο(τοτε με το κρυφο περιεχομενο) που σκέφτεται να δώσει ενα σεβαστό ποσο για ενα κινητό που θα κρατήσει στο χρόνο!μαλλον το ματιασα!:lol:

 

δεν είναι θέμα G3 αυτό μάλλον είναι θέμα lollipop...δεν έχω καταλάβει ακόμα με τι κριτήριο σου βγάζει μια ειδοποίηση ως φανερή ή ως κρυφή ή απλά αν είναι άλλο ενα bug της lollipop απο τα πολλά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εαν θα δεχομαι μηνυμα οταν δεχομαι κληση ενω η συσκευη ειναι απενεργοποιημενη εξαρταται απο τις ρυθμισεις της συσκευης η απο τη ρυθμιση της γραμμης απο τον παροχο;

 

Επισης συγνωμη που ξαναρωταω, υπαρχει τροποσ να συγχρονισω τους σελιδοδεικτες με το λογαριασμο google ωστε να μην τους χανω καθε φορα που κανω factory reset?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εαν θα δεχομαι μηνυμα οταν δεχομαι κληση ενω η συσκευη ειναι απενεργοποιημενη εξαρταται απο τις ρυθμισεις της συσκευης η απο τη ρυθμιση της γραμμης απο τον παροχο;

 

 

νομίζω οτι έχει σχέση με τον πάροχο χωρις να ειμαι 100% σίγουρος έτσι ήταν σε ολα τα κινητά που πέρασαν απο τα χέρια μου!επίσης δέχομαι μύνημα σε περίπτωση που είμαι εκτος δικτύου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εαν θα δεχομαι μηνυμα οταν δεχομαι κληση ενω η συσκευη ειναι απενεργοποιημενη εξαρταται απο τις ρυθμισεις της συσκευης η απο τη ρυθμιση της γραμμης απο τον παροχο;

 

Επισης συγνωμη που ξαναρωταω, υπαρχει τροποσ να συγχρονισω τους σελιδοδεικτες με το λογαριασμο google ωστε να μην τους χανω καθε φορα που κανω factory reset?

 

Εξαρταται απο τον παροχο αν και νομιζω οι περισσοτερες εταιριες πλεον σου το προσφερουν. Απο τις ρυθμισεις της συσκευης μπορεις απλα να το μπλοκαρεις σε περιπτωση που σε ενοχλει. Για να συγχρονισεις τους σελιδοδεικτες με το λογαριασμο google δεν ξερω αν γινεται αλλα ολοι οι browsers εχουν συγχρονισμο σελιδοδεικτων

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Εδω και χρονια δεν το εχω ενω η αδερφη μου με ιδια συνδεση δεχεται μηνυματα; πως μπορεις να το μπλομαρεις απο τη συσκευη; Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Εχω και χρονια δεν το εχω ενω η αδερφη μου με ιδια συνδεση δεχεται μηνυματα; πως μπορεις να το μπλομαρεις απο τη συσκευη; Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι

 

καμια φορα στα καρτοκινητα το κανει. Αλλα αφου εχεις συνδεση ισως ειναι μπλοκαρισμενο. Τα βηματα ακριβως δεν μπορω να σου τα πω γιατι εχω ξεχασει σε stock rom τις ρυθμισεις της. Παντος κοιτα στα δικτυα κινητης τιλεωνιας και οπου υπαρχουν ρυθμισεις δικτυων

Link to comment
Share on other sites

Εδω και χρονια δεν το εχω ενω η αδερφη μου με ιδια συνδεση δεχεται μηνυματα; πως μπορεις να το μπλομαρεις απο τη συσκευη; Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι

 

Η από τον πάροχο ή στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων/λήψη μηνυμάτων υπηρεσίας

Νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηταν κλειστο και απο τις ρυθμισεις και απο τον παροχο.

 

Ασχετο αλλα ενεργοποιησα το 4g στη γφαμμη της αδερφης μου και η κοπελα αν και δεν μου γεμισε το ματι μου ειπε να διαβασω τους ορους χρησης στο ιντερνετ και οτι το 4g τρωει πολλα περισσοτερα mb σε σχεση με το 3g... Πως γινεται αυτο; Αν ανοιξω μια εικονα με 4g γιατι να ξοδεψω περισσοτερα mb απο οτι αν ανοιξω την ιδια εικονα με 3g?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...