Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά γειά σας, και επίσημα πλέον κάτοχος G3. :rotfl: Φωτεινότητα κάπου στο 60%-65% είναι ικανοποιητική για τα γούστα μου.

 

V20h είναι η τελευταία;

 

Lag; Ποιό lag; Κάποια ανεπαίσθητη μικροκαθυστέρηση που μπορεί να υπάρξει-κάποτε σε ορισμένα transitions ή σε οθόνες με widgets είναι δικαιολογημένη και αναμενόμενη. Είναι πολύ-πολύ ανεπαίσθητη, πραγματικά, προσωπικά ούτε που ασχολούμαι με τέτοια πράγματα. Λογικά σε κιτ-κατ το "θέμα" ήταν μεγαλύτερο, αλλά δεν έχω άποψη. Πάντως δεν βρήκα κάτι ανησυχητικό που να μην το έχω συναντήσει και σε άλλες συσκευές Android.

 

Βέβαια ακόμη είναι νωρίς, μετά απο 6 ώρες δηλώνω εντυπωσιασμένος. Ειδικά αυτή η οθόνη, είναι χάρμα οφθαλμών!

 

Αυτά για τώρα. Θα το χαρώ και θα επανέλθω αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας, και επίσημα πλέον κάτοχος G3. :rotfl: Φωτεινότητα κάπου στο 60%-65% είναι ικανοποιητική για τα γούστα μου.

 

V20h είναι η τελευταία;

 

Lag; Ποιό lag; Κάποια ανεπαίσθητη μικροκαθυστέρηση που μπορεί να υπάρξει-κάποτε σε ορισμένα transitions ή σε οθόνες με widgets είναι δικαιολογημένη και αναμενόμενη. Είναι πολύ-πολύ ανεπαίσθητη, πραγματικά, προσωπικά ούτε που ασχολούμαι με τέτοια πράγματα. Λογικά σε κιτ-κατ το "θέμα" ήταν μεγαλύτερο, αλλά δεν έχω άποψη. Πάντως δεν βρήκα κάτι ανησυχητικό που να μην το έχω συναντήσει και σε άλλες συσκευές Android.

 

Βέβαια ακόμη είναι νωρίς, μετά απο 6 ώρες δηλώνω εντυπωσιασμένος. Ειδικά αυτή η οθόνη, είναι χάρμα οφθαλμών!

 

Αυτά για τώρα. Θα το χαρώ και θα επανέλθω αργότερα.

Καλορίζικο φίλος! Ναι η 20h είναι η τελευταία

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω. Αξιζουν λετε τα +85 ευρω για την εκδοση των 32gb? Γεμιζει ευκολα η ραμ στα 16gb?
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω. Αξιζουν λετε τα +85 ευρω για την εκδοση των 32gb? Γεμιζει ευκολα η ραμ στα 16gb?

 

Ακριβώς αυτό σκέφτομαι κ εγώ τις τελευταίες μέρες... Από ότι φαίνεται όμως θα τα δώσω τα +85!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Υπάρχει εν τέλει τρόπος να ενεργοποιήσω ολα τα weather animation στην οθόνη κλειδώματος χωρίς να είμαι ροοτ γιατί όσο έψαξα στο νετ δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Υπάρχει εν τέλει τρόπος να ενεργοποιήσω ολα τα weather animation στην οθόνη κλειδώματος χωρίς να είμαι ροοτ γιατί όσο έψαξα στο νετ δεν βρήκα κάτι.

Αυτο φιλε μου ειναι θεμα build.prop στο οποιο για να γραψεις πρεπει να εισαι root.

Οποτε ειναι απιθανο να γινει και γι'αυτο δεν βρισκεις κατι.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω. Αξιζουν λετε τα +85 ευρω για την εκδοση των 32gb? Γεμιζει ευκολα η ραμ στα 16gb?

 

Δεν έχει σχέση για πολλοστή φορά αν γεμίζει η ραμ. Η ραμ πρέπει να γεμίζει. Έτσι λειτουργεί το android. Δεν χρειάζεται να την κοιτάς ή να την καθαρίζεις. Όταν θα θελήσει το λειτουργικό μνήμη θα κλείσει ένα πρόγραμμα για να ανοίξει αυτό που θες εσύ.

Ωστόσο όπως είναι λογικό με τα 3GB το λειτουργικό έχει παραπάνω διαθέσιμη μνήμη για να μπορεί να ανοίγει προγράμματα και άρα ανοίγει περισσότερες εφαρμογές χωρίς να χρειάζεται να κλείσει κάποια και άρα καλύτερο multitasking

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Υπάρχει εν τέλει τρόπος να ενεργοποιήσω ολα τα weather animation στην οθόνη κλειδώματος χωρίς να είμαι ροοτ γιατί όσο έψαξα στο νετ δεν βρήκα κάτι.

 

καλημέρα φίλος! εμένα λειτουργεί και δεν είμαι ροοτ. Απλά μου βγάζει μόνο όταν βρέχει σταγόνες, όταν χιονίζει χιόνι και οταν έχει καταιγίδα αστραπές. Εκτός και αν εννοείς κάτι άλλο με το weather animation και δεν καταλαβα καλά. όταν ο καιρος είναι αίθριος δεν μου βγάζει τίποτα πάντως

Αν αργότερα βρέξει θα ανεβάσω ένα screenshot

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλος! εμένα λειτουργεί και δεν είμαι ροοτ. Απλά μου βγάζει μόνο όταν βρέχει σταγόνες, όταν χιονίζει χιόνι και οταν έχει καταιγίδα αστραπές. Εκτός και αν εννοείς κάτι άλλο με το weather animation και δεν καταλαβα καλά. όταν ο καιρος είναι αίθριος δεν μου βγάζει τίποτα πάντως

Αν αργότερα βρέξει θα ανεβάσω ένα screenshot

 

Φαντάζομαι εννοεί ότι όταν έχει απλώς συννεφιά δείχνει κάτι σύννεφα και όταν έχει αίθριο μία ηλιακή ακτίνα + τα υπόλοιπα που λες εσύ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοεί ότι όταν έχει απλώς συννεφιά δείχνει κάτι σύννεφα και όταν έχει αίθριο μία ηλιακή ακτίνα + τα υπόλοιπα που λες εσύ.

 

ναι αυτό δεν είναι το weather animation?

 

α άκυρο τώρα κατάλαβα τί εννοείς. Τα άλλα δεν μου τα βγάζει και εμένα απλά το θεωρούσα φυσιολογικό μέχρι τώρα

 

Στο G2 στην επιλογή για τον καιρό στην lock screen λέει κανονικά και για λιακαδα, συννεφιά στο δικό μας λέει μόνο για όταν βρέχει και χιονίζει https://docs.google.com/file/d/0B5Ye3HUdysd3SVBLN0k4X21UbGM/edit?usp=docslist_api οπότε ίσως να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα απλά να το έχουν κάνει έτσι.

 

για να τα προσθέσει τώρα αυτά που βρήκα εγώ απαιτούν όλα root access

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο εκανε,μονο βροχη ειχα δει.

στον αιθριο καιρο δεν εκανε τιποτα.

 

σε μένα δουλεύει κανονικά

 

ναι σε όλους δουλεύει η βροχή και το χιόνι αλλά μάλλον ο φίλος πιο πάνω θέλει να δείχνει και την λιακάδα και την συννεφιά όπως το G2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σε μένα δουλεύει και ο ήλιος και η συννεφιά με chupachups 4.2

Και πήγα να σε ρωτήσω. Σε στοκ ρομ unrooted δεν τα δείχνει αυτά. Εσύ όπως και εγώ είμαστε με custom rom άρα rooted και προφανώς έχει ενεργοποιηθεί η λειτουργία.

 

Γιάνναρε στο γενικό θέμα είμαστε όχι στις τροποποιήσεις... :p :p :p

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πρέπει να περάσω καμία custom και γενικά να αρχίσω να το ψάχνω το θέμα αλλά το έχω ένα άγχος μην το κολλήσω...

Μόνο το note 3 κατάφερα να ρουταρω και ένα s5 και αυτά γιατί ήταν γελοία η διαδικασία χωρίς βέβαια να φλασαρω άλλη rom στα HTC που προσπάθησα το αποτέλεσμα ήταν αποκαρδιοτικο γιατί ήθελε downdrade το firmware και το πήρα από φόβο το θέμα ρουτ

Λίγο off topic αλλά βλέπω ότι χάνω πολλά και έχω αρχίσει να το ψηνω...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι σε όλους δουλεύει η βροχή και το χιόνι αλλά μάλλον ο φίλος πιο πάνω θέλει να δείχνει και την λιακάδα και την συννεφιά όπως το G2

 

Ναι ακριβώς αυτό θέλω. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή πρέπει να το Rootάρω για κάτι τόσο μικρό αλλά ενοχλητικό?

 

ΥΓ Αν είμαι σε λάθος thread πείτε το μου αν είναι να αλλάξω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς αυτό θέλω. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή πρέπει να το Rootάρω για κάτι τόσο μικρό αλλά ενοχλητικό?

 

ΥΓ Αν είμαι σε λάθος thread πείτε το μου αν είναι να αλλάξω!

Όχι σε μια χαρά thread είσαι εγώ δεν κατάλαβα αρχικά νόμιζα ότι δε σου βγάζει καθόλου ούτε καν την βροχή και σου απάντησα αλλά νταλα! ::eek::eek::eek:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου κάποιος με ποιον συνδυασμό πλήκτρων παίρνουμε screenshot

power button πρωτα και μετα αυτο που χαμηλωνει την φωνη. βασικά σχεδόν ταυτόχρονα πρέπει να το κάνεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Δεν τα καταφέρνω Τάκη. Τέλος πάντων.

Χτες το βράδυ είχα τρελό battery drain, μεσα σε 10 ώρες αναμονής έχασε 50%. Δεν μου έχει ξανασυμβεί. Και είχα κάνει διαγραφή εφαρμογών απο την μνήμη, δεν έτρεχε τίποτα.

Το μόνο που πάει το μυαλό μου, έιναι ότι μου εμφάνισε την αναβάθμιση Η, μήπως εξαιτίας αυτού έτρωγε όλο το βράδυ μπαταρία. Τώρα για παράδειγμα το φορτίζω και θα επανέλθω.

Οι υπηρεσίες που έδειχνε ότι μου έτρωγαν μπαταρία είναι

Λειτουργικό Σύστημα

Συστημα Android

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...