Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα από που το αγόρασες; Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το note 4... Αλλά μάλλον θα καταδείξω εδώ λόγο κόστους ...

 

Παιδια το αναφέρω και δείτε εκει τις λεπτομέρειες , στο θέμα διαθεσιμότητα του G3. ;)

Απο Kaizer store.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σας παρακαλώ επειδή μου έχουν σπάσει τα νεύρα πήρα μια προστασία οθόνης απο το γερμανό για το κινητό αλλά ήταν μεγαλύτερη και το μόνο που κατάφερα ήταν να μου σπάσουν τα νεύρα είναι εύκολο κάποιος να μου στείλει κάνα 2 link με καλές ζελατίνες μπας και πάρω και βάλω; δεν με νοιάζει αν θα είναι απο εξωτερικό η απο Ελλάδα. Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε ακόμα και εάν πέσει από τον κλέφτη την ώρα της κλοπής θα έχει και αυτός εγγύηση.... :) :) :)

Μην το πουλήσει σπασμένο.....

 

Μπορεις να δηλωσεις την απωλεια στην LG και εκεινη θα καταγραψει το ΙΜΕΙ της συσκευης. Οποτε αν φτασει καποια στιγμη στο σερβις θα το κρατησουν εκει και θα επικοινωνησουν με το πραγματικο κατοχο. Επισης ισχυει πλεον και αυτο απο τους παροχους για κλειδωμα ΙΜΕΙ http://www.infocom.gr/2014/09/24/energopoieitai-h-blacklist-gia-klemena-kinhta/20508/

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ειναι απαράδεκτο. Ευτυχώς το σούταρα . Εντελώς πρόχειρη δουλειά απο την LG.:cry:
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ειναι απαράδεκτο. Ευτυχώς το σούταρα . Εντελώς πρόχειρη δουλειά απο την LG.:cry:

Αν θες μας λες και γιατί αυτό μιας και σε άλλο μήνυμα σου λες άλλα!!!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5647008#post5647008

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ειναι απαράδεκτο. Ευτυχώς το σούταρα . Εντελώς πρόχειρη δουλειά απο την LG.:cry:

 

 

Καμια τεκμηριωση πανω στα λεγομενα σου, μπορεις να μας δωσεις ?:X

Link to comment
Share on other sites

Είχε τρομερά κολλήματα ,redraws, lags. Ο επεξεργαστής που φοράει ευθυνετε πιστεύω για τα παραπάνω. Θα έπρεπε να το ρουταρω και να ξεφορτωθώ το λογισμικό της lg. Επίσης το κινητό ζεστενοταν υπερβολικά εύκολα στο ύψος της camera με κανονική χρήση!!!! Μακριά απο LG:(
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

μηπως ετρωγε σκαλωμα καμια εφαρμογη ?

 

Στο δικο μου και σε παρα πολλα αλλα που τα βλεπω καθημερινα , δεν εχω δει κατι τετοιο….

 

Αντε λιγο να ζεστενεται αλλα θα πρεπει να το λιωσω στα παιχνιδια για να πω οτι δεν μπορω να το ακουμπησω.

 

Ο 801 βρισκεται σε παρα πολλα κινητα.

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

μηπως ετρωγε σκαλωμα καμια εφαρμογη ?

 

Στο δικο μου και σε παρα πολλα αλλα που τα βλεπω καθημερινα , δεν εχω δει κατι τετοιο….

 

Αντε λιγο να ζεστενεται αλλα θα πρεπει να το λιωσω στα παιχνιδια για να πω οτι δεν μπορω να το ακουμπησω.

 

Ο 801 βρισκεται σε παρα πολλα κινητα.

Το κινητό πιστεύω ότι βιάστηκε η lg να το δώσει σε κυκλοφορία για να βγει στον ανταγωνισμό . Θα έπρεπε να φοράει τον 805 τουλάχιστον με 3gb ram για να μπορεί να σηκώσει τα γραφικά και την qhd οθόνη του.

-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πιστεύω ότι βιάστηκε η lg να το δώσει σε κυκλοφορία για να βγει στον ανταγωνισμό . Θα έπρεπε να φοράει τον 805 τουλάχιστον με 3gb ram για να μπορεί να σηκώσει τα γραφικά και την qhd οθόνη του.

 

Το LG G3 cat 6 έχει το 805 και δεν έχει καμία απολύτως διαφορά με το 801... Μάλλον είσαι άτυχος και πέτυχες 1 κινητό στα 1000 που έχει θέμα, μέχρι στιγμής όσοι έχουν τις νέες αναβάθμισης δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα!!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να δώσεις 100 ευρώ περίπου παραπάνω για να πάρεις την έκδοση των 32gb/3gb ram? Βλέπεις διαφορά μεγάλη?
Link to comment
Share on other sites

Το LG G3 cat 6 έχει το 805 και δεν έχει καμία απολύτως διαφορά με το 801... Μάλλον είσαι άτυχος και πέτυχες 1 κινητό στα 1000 που έχει θέμα, μέχρι στιγμής όσοι έχουν τις νέες αναβάθμισης δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα!!!

Τι εννοείς οτι δεν έχει καμία απόλυτος διαφορά;;ο 805 έχει αρκετή διάφορα με τον 801..Μήπως μπερδευεααι με 800 και 801??

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ο επεξεργαστής απλώς η LG τα έκανε θάλασσα..το ίδιο hardware έχει το find 7..Ούτε η οθόνη είναι ξεκούραστη,Ούτε lag έχει,Ούτε ζεσταίνεται πολύ Ούτε κλείνει Μόνο του...Και στα benchmarks είναι κατά πολύ ανώτερο..Ο επεξεργαστής είναι μια χαρά και σηκώνει άνετα την ανάλυση

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω πώς το κινητό με το androidnow 1.5 που έβαλα και εγώ πραγματικά έχει στρώσει πάρα πολυ. Σχεδόν μηδενικό λαγκ και η μπαταρία νομίζω είναι καλύτερη ( με greenify και nova prime). Δεν έχει τπτ που να λείπει από την rom σε σχέση με την στοκ . έχει κάποιες παραπάνω επιλογές .έχοντας πάρει το g3 μετα από iPhone 5 και lumia 925 είχα μεγάλες απαιτήσεις στο θέμα του λαγκ. Τώρα μπορώ να πω πώς το τηλέφωνο ειναι ότι καλύτερο έχω δουλέψει ποτέ για τα δικά μου θέλω πάντα !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να δώσεις 100 ευρώ περίπου παραπάνω για να πάρεις την έκδοση των 32gb/3gb ram? Βλέπεις διαφορά μεγάλη?

 

αν τα χεις, παρε το 32αρι δεν εχουν μεγαλη διαφορα βεβαια απλα θα χει περισσοτερες εφαρμογες σε αναμονη λογο περισσοτερης μνημης αρα θα σ τις ανοιγει πιο γρηγορα + θα μπορεσεις να περασεις πιο πολλα apps κτλ σε εσωτερικη μνημη καμια αλλη διαφορα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

brick η συσκευη μου....

με το flashify πατησα κατα λαθος ενα boo img και τωρα τιποτα....ανοιγει μονο το fastboot mode started....ουτε download mode Ουτε τιποτα....τι κανω?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να κατεβασω και την αναβαθμιση?η συσκευη μου ειναι 6RO

τι βηματα να ακολουθησω?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το συνδεεις και πας στα options πανω δεξια και επιλεγεις upgrade recovery.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089

δεν βλεπω κανενα τετοιο option

χωρια που με το read phone information δεν βλεπει και το τηλεφωνο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089

δεν βλεπω κανενα τετοιο option

 

Οχι το flash tool,

 

To LG Support Tool που δινει η lg στο επισημο site της....

 

Εχει να κανεις recovery σε περιπτωση αποτυχιας του υpdate ή αν δεν λειτουργει καλα το κινητο.

 

Σου περναει την τελευταια ρομ που εχει βγει για το κινητο σου.

 

Δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Οχι το flash tool,

 

To LG Support Tool που δινει η lg στο επισημο site της....

 

Εχει να κανεις recovery σε περιπτωση αποτυχιας του υpdate ή αν δεν λειτουργει καλα το κινητο.

 

Σου περναει την τελευταια ρομ που εχει βγει για το κινητο σου.

 

Δοκιμασε το.

 

τιποτα,μου βγαζει συνεχεια το τηλεφωνο εχει αποσυνδεθει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ωχ...... :cry:

 

Δεν ξερω κατι αλλο φιλε μου, περιμενε αν καποιο απο τα παιδια του εχει τυχει κατι αντιστοιχο.

 

 

αλλιως το κοβω για επισκεψη στο service.... :X

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς οτι δεν έχει καμία απόλυτος διαφορά;;ο 805 έχει αρκετή διάφορα με τον 801..Μήπως μπερδευεααι με 800 και 801??

 

Και όμως δεν έχει διάφορες, εκτός εάν είσαι gamer..

Εγώ είχα επιλογή να αγοράσω το Cat.6 Prime μοντέλο και με πολλά reviews που είδα δεν αξίζε τελικά, μέχρι που και ο ίδιος που το πουλαγε είπε πως δεν είδε διάφορες, για αυτό το έδωσε

Το μόνο καλό είναι ότι έδινε έξτρα μπαταρία και επιτραπέζιο φορτιστή

LG G3 vs LG G3 Cat.6:

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...