Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω ότι το root φταίει για τις επανεκκινήσεις

 

Είμαι root από τις πρώτες ώρες. μάλιστα έκανα δοκιμές, root, system restore, έβγαλα τα περιττά (McAfee κλπ) και μετά έβαλα εφαρμογές

το δικό μου δεν μου έχει κάνει καμία επανεκκίνηση (που να κατάλαβα) - φίλου unrooted αγορά από Πλαίσιο έκανε μία σίγουρα

το τηλέφωνο το έχω σε Davlik γιατί σε art δεν παίζουν 2 εφαρμογές nautical maps

 

τέλος η πλήρης έκδοση του G3 tweakbox είναι από πολύ χρήσιμη έως απαραίτητη και με την χρήση του FolderMount η χρησιμότητα των 32GB εξαερώνεται (στέλνεις τα data των βαριών εφαρμογών -π.χ. χάρτες - στην κάρτα και η εφαρμογή νομίζει ότι βρίσκονται στην εσωτερική μνήμη

οπότε 160€ (η διαφορά με το 32) - 45€ για 64GB κάρτα, πληρώνεις 110€ το παραπάνω 1GB RAM που δεν μου έχει λείψει προς το παρόν

 

το root είναι μονόδρομος (titanium backup, foldermount, G3 tweakbox απεγκατάσταση McAfee κ.α.)

Edited by petkal
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οποιος θελει μεγαλυτερο καλωδιο που να φορτιζει γρηγορα το G3 οριστε http://www.ebay.co.uk/itm/High-Speed-Charge-Only-Micro-USB-Charging-Cable-Android-Quality-Fast-Charger-/221266793926?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item33848755c6 μου το προτειναν στο xda υπαρχει και εκδοση 2.5 μετρων που ομως συμφωνα με τον πωλητη φορτιζει λιγο πιο αργα. προσοχη ειναι καλωδιο μονο charge και οχι sync
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

-Ram 1.4gb used - 1.3gb free.

 

-Εγω εχω 21gb ελευθερα παροτι εχω βαλει μεσα προγραμματα. Παντως το system data ειναι περιπου 6gb (οποτε σου μενουν καπου στα 25-26).

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εγώ όσο καιρό είχα το 16άρι με τα 2GB RAM, μου δέσμευε αν θυμάμαι καλά 1.1GB. Γιατί το 32άρι δεσμεύει περισσότερη RAM?

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει το λειτουργικό. Προσπαθεί να πιάσει όσο παραπάνω μπορεί, για αυτό και όποτε ανοίγεις εφαρμογή αυτή μετά μένει ανοικτή από πίσω...

 

Προφανώς είναι ρυθμισμένο να πιάνει το 50% stock

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ως νέος στο φόρουμ και κάτοχος του LG G3 16άρι για λίγες μέρες να πω πως προερχόμενεος από galaxy s4 είμαι ευχαριστημένος

έχω κάποιες ερωτήσεις:... δεν είμαι γνώστης πολλών πραγμάτων ούτε εξοικιωμένος με τις ορολογίες γιαυτό συμπαθάτε με....

> το τηλέφωνο έχει root counter....Αν το ρουτάρεις μια φορά και θέλεις να επανέλθεις σε εργοστασιακή κατάσταση (unrooted) γίνεται reset και ο counter;

> H πιο ασφαλής μέθοδος για root με δυνατότητα unroot ποιά είναι; towelroot;

> Dalvik cache ή ART; ΧPOSED χρειάζεται dalvik ή θα γίνει για ART;

> Κάποιος καλός -αναλυτικός οδηγός για τις δυνατότητες-ρυθμίσεις του τηλεφώνου;

> υπάρχει εφαρμογή αλλαγής της ανάλυσης της οθόνης και αν αυτό αυξάνει την διάρκεια της μπαταρίας...

 

Eυχαριστώ προκταβολικά

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω τηλεσυνδιασκεψη δηλαδη με 2 ατομα ταυτοχρονα? δεν μπορω να βρω την επιλογη. θελω ομως οτν με παιρνει ενα ατομο και με παιρνει και αλλο να μπορω να συνχωνεψω τις κλησεις Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

τι να γράψουν αυτοί που το αγόρασαν - τα σχόλια τους θέλουν ανιχνευτή για να τα βρει κανείς σε αυτόν τον συρφετό

μπαίνω να μάθω κάτι από τους άλλους χρήστες και μπουχτίζω. μήπως να φτιάχναμε ένα νήμα για τους χρήστες και μόνο? πόσοι αλήθεια εκεί έξω έχουν ή μπορούν να συγκρίνουν ταυτόχρονα όλα τα κορυφαία smartphones στην παραμικρή (ενοχλητικά μικρή λεπτομέρεια?)

 

Κατά τα λοιπά... (η απευθείας σύγκριση δεν αφορά αυτήν την καταχώρηση - αφορά την καθημερινή συμβίωση με ένα και μόνο τηλέφωνο στην τσέπη)

Κάτοχος του G3 20 ημέρες (root από την πρώτη ημέρα)

 

Θετικά

Δεν μου έχει επανεκκινήσει ποτέ - φίλου, αγορά από το Πλαίσιο 1 φορά

Βλέπω πολύ καλά κάτω από τον ήλιο φορώντας γυαλιά ηλίου - μου αρκεί ως φωτεινότητα

Σε εσωτερικό χώρο ή το βράδυ, 100% είναι υπερβολικό σε ένταση

Η αντιληπτή ποιότητα της οθόνης με εντυπωσιάζει ακόμα

Οι φωτογραφίες ωραιότατες - σε πολύ λίγες περιπτώσεις μου λείπει η (πολύ καλή) canon compact μου

Το video + OIS εκπληκτικό (εγγραφή από ανοιχτό παράθυρο αυτοκινήτου και προβολή σε τηλεόραση. Κανείς δεν πίστεψε ότι το video τραβήχτηκε από κινητό)

Hardware υπεραρκετό. Πουθενά δεν το έχω πιάσει να αγκομαχάει π.χ.. Matroska 10GB - κανένα πρόβλημα με αναπαραγωγή συγχρονισμό ήχου ή υποτίτλων

Το περιβόητο lag δεν σου σπάει τα νεύρα σε καθημερινή χρήση

Για το μέγεθος του θα έλεγα άνετο στο χέρι και στην κωλότσεπη

Με τον φορτιστή του φορτίζει παράδοξα γρήγορα εάν προέρχεσαι από κινητό 2 γενιές πίσω (30% > 100% σε 1.5 ώρα) - από USB κλάφτα

Η μπαταρία είναι μία χαρά. Σχεδόν ότι και να κάνω θα βγάλει την ημέρα. Αυτό με ενδιαφέρει και όχι ποιο κινητό θα βγάλει + 4 ή όσες περισσότερες ώρες. Ποιος δεν φορτίζει κάθε βράδυ? Σε συνδυασμό με την ταχύτατη φόρτιση από φορτιστή 2Α - κανένας λόγος για άγχος και γκρίνια

Αποσπώμενη μπαταρία & SD για μένα είναι must σε ένα τηλέφωνο

Δεν χρειάζονται ακροβατικά για root. Δεν έχει ΚΝΟΧ

Πολύ καλό ακουστικό

Εκπληκτική ανοιχτή ακρόαση

Πολύ καλό ηχείο

 

Αρνητικά

Το μαύρο που δεν είναι ΜΑΥΡΟ αλλά δεν είναι και γκρι

Η γωνίες θέασης (στις +45 μοίρες η φωτεινότητα πέφτει κατακόρυφα)

Ζεσταίνεται στο πάνω μέρος όταν φορτίζει και όταν το ζορίζεις - δεν ζεματάει όμως

Το κόλπο της LG με την κατάσταση της μπαταρίας. Δείχνει 100% για 3 ώρες και βάλε, όμως εάν δεις την τάση της μπαταρίας π.χ. με το CPUz, βλέπεις ότι πέφτει όμως το τηλέφωνο λέει 100%. Ανάλογα βάζεις το κινητό στην φόρτιση, σου λέει ότι είναι 100% - βγάλε τον φορτιστή, όμως στην πραγματικότητα φορτίζει

Όχι κορυφαίος δέκτης GPS, αργεί και δυσκολεύεται εντός κτιρίων

 

Μπράβο φίλε. Πολύ καλή και αντικειμενική η ανάλυσή σου. Συμφωνώ σε όλα. Δεν έχω μετανιώσει που το επέλεξα μεταξύ των άλλων δύο.

Ένα πλεονέκτημα που με βολεύει είναι το ξεκλείδωμα με κτύπημα στην οθόνη. Με τρία τικ ξεκλειδώνω, και με δύο τικ κλειδώνω. :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Πηρα απο KAISERSTORE το g3 και μαλλον επεσα σε ελαττωματικό κομμάτι.Αφου αλλαξα την παλιά μικρο sim με καινούρια δεν μου ενεργοποιούνται τα δίκτυα.Την sim την αναγνωριζει κανονικά αλλά δεν εχω σήμα.Σε επικοινωνια με το κατάστημα μου ειπαν να το στείλω με δικιά τους χρέωση να το ελέγξουν.Τους ειπα για το Doa 7 ημερών και με ενημερωσαν οτι ισχυει σε συσκευές που κατα την παραλαβή είναι νεκρές.... Τελικα τι ισχύει? Οταν αγοραζεις ενα κινητό το αγοράζεις οχι μονο για την φωτογραφικη ουτε για τα σπεκς άλλα και για κλησεις άρα είναι νεκρό.Τ ισχυει ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Το πας, βλεπει οτι ΔΕΝ δουλευει και ζητας ΑΜΕΣΗ αντικατασταση :) Αλλιως κανεις φασαρια :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Πηρα απο KAISERSTORE το g3 και μαλλον επεσα σε ελαττωματικό κομμάτι.Αφου αλλαξα την παλιά μικρο sim με καινούρια δεν μου ενεργοποιούνται τα δίκτυα.Την sim την αναγνωριζει κανονικά αλλά δεν εχω σήμα.Σε επικοινωνια με το κατάστημα μου ειπαν να το στείλω με δικιά τους χρέωση να το ελέγξουν.Τους ειπα για το Doa 7 ημερών και με ενημερωσαν οτι ισχυει σε συσκευές που κατα την παραλαβή είναι νεκρές.... Τελικα τι ισχύει? Οταν αγοραζεις ενα κινητό το αγοράζεις οχι μονο για την φωτογραφικη ουτε για τα σπεκς άλλα και για κλησεις άρα είναι νεκρό.Τ ισχυει ρε παιδια?

Φιλε ειχα μπλεξει κι εγω μ'αυτους, αν δεν κανεις φασαρια δεν βγαζεις ακρη οπως ειπε κι ο φιλος πιο πανω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι οτι βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και αυτοί Αθήνα.Εκτός απο φωνές στα τηλέφωνα που μπορω να απευθυνθώ για καταγγελία? Ποιος ειναι ο αρμόδιος φορέας να κάνω καταγγελία?
Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζεις την κάρτα σε κανενα κινητό φίλου σου,να βεβαιωθεις οτι λειτουργεί,και μετα να κανεις οτι πρεπει να κανεις;έτσι για να αποκλεισεις το ενδεχόμενο της σιμ.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Πηρα απο KAISERSTORE το g3 και μαλλον επεσα σε ελαττωματικό κομμάτι.Αφου αλλαξα την παλιά μικρο sim με καινούρια δεν μου ενεργοποιούνται τα δίκτυα.Την sim την αναγνωριζει κανονικά αλλά δεν εχω σήμα.Σε επικοινωνια με το κατάστημα μου ειπαν να το στείλω με δικιά τους χρέωση να το ελέγξουν.Τους ειπα για το Doa 7 ημερών και με ενημερωσαν οτι ισχυει σε συσκευές που κατα την παραλαβή είναι νεκρές.... Τελικα τι ισχύει? Οταν αγοραζεις ενα κινητό το αγοράζεις οχι μονο για την φωτογραφικη ουτε για τα σπεκς άλλα και για κλησεις άρα είναι νεκρό.Τ ισχυει ρε παιδια?

Αυτά είναι μπούρδες υποχρεούνται να στο αλλάξουν άμεσα.

Πρέπει να γίνει ένα thread που να κραζουμε όλους αυτούς τους απατεώνες έτσι ώστε να προστατεύονται μελλοντικοί πελάτες.

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι οτι βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και αυτοί Αθήνα.Εκτός απο φωνές στα τηλέφωνα που μπορω να απευθυνθώ για καταγγελία? Ποιος ειναι ο αρμόδιος φορέας να κάνω καταγγελία?

 

Συνήγορος του καταναλωτή και υπ. Ανάπτυξης καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζεις την κάρτα σε κανενα κινητό φίλου σου,να βεβαιωθεις οτι λειτουργεί,και μετα να κανεις οτι πρεπει να κανεις;έτσι για να αποκλεισεις το ενδεχόμενο της σιμ.

 

Το εκανα και αυτό αλλα τιποτα. Anyway το στέλνω αύριο θα το έχουν Δευτέρα.Τους εγραψα και ενα κατεβατό θα δουμε και ενημερώνω.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και αυτό αλλα τιποτα. Anyway το στέλνω αύριο θα το έχουν Δευτέρα.Τους εγραψα και ενα κατεβατό θα δουμε και ενημερώνω.

 

Το να μην δουλεύει η κεραία είναι dead on arrival. Κινητό είναι, αν δεν πιάνει σήμα τότε τι κάνει; Πιστεύω θα σου το αλλάξουν.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

off-topic: Εύχομαι γρήγορα να γίνει το doa όπως και το δικαιούσαι άλλωστε.

on topic: Επανέρχομαι (γι αυτό μπήκα να γράψω βασικά) στα weather animations στην lockscreen,σήμερα που θα είχε καταιγίδες μου τα έβγαλε μια χαρά.

Κατά τα άλλα από την Κυριακή που το εχω δεν μου έχει σβήσει ούτε μια φορά ☺ όλα δουλεύουν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες .

Μετά από αρκετές μέρες και αρκετές φορτίσεις του κινητού μπορώ να πω ότι το κινητό είναι άψογο παντού και αν η LG έκανε μια εξαιρετική δουλειά στο g2 που και εκείνο είχα συνεχίζεται και στο g3.Η συσκευή που έχω είναι 32άρι με 3 γίγα ραμ .

 

PS.Βλέπω και διαβάζω διάφορα σε αυτό το thread και θα παρακαλούσα τους διαχειριστές να μας κάνουν ένα tread με το g3 έτσι ώστε να μπορούμε να ανοίξουμε ανάλογα τόπικ για μπαταρία - κάμερα και φωτογραφίες - προβλήματα - εντυπώσεις - γενικά - και βελτιώσεις έτσι ώστε να μην είναι όλα ''σούπα'' σε ένα thread και δεν μπορούμε να βρούμε τίποτα .

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

1,2 32 άρι μαμά αν δεν κάνω λάθος το δικό μου .Συνήθως είναι στο 1.5 - 1,6 με ότι χρησιμοποιώ .Έχει τύχη σε κάποιες περιπτώσεις σε φουλ να το δω και στο 1,9 παραπάνω δεν το έχω δει να πάει.
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω ότι θα λυθούν τα όποια προβληματάκια...:)

Αν ενδιαφέρεται κανείς για tempered glass...:)

http://www.extreme-mobile.gr/p.LG-G3-D855-X-one-Premium-tempered-Glass-9H-Oleophobic-Ver-2-Screen-Protector.1031872.html

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες .

Μετά από αρκετές μέρες και αρκετές φορτίσεις του κινητού μπορώ να πω ότι το κινητό είναι άψογο παντού και αν η LG έκανε μια εξαιρετική δουλειά στο g2 που και εκείνο είχα συνεχίζεται και στο g3.Η συσκευή που έχω είναι 32άρι με 3 γίγα ραμ .

 

PS.Βλέπω και διαβάζω διάφορα σε αυτό το thread και θα παρακαλούσα τους διαχειριστές να μας κάνουν ένα tread με το g3 έτσι ώστε να μπορούμε να ανοίξουμε ανάλογα τόπικ για μπαταρία - κάμερα και φωτογραφίες - προβλήματα - εντυπώσεις - γενικά - και βελτιώσεις έτσι ώστε να μην είναι όλα ''σούπα'' σε ένα thread και δεν μπορούμε να βρούμε τίποτα .

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επιτέλους ας μιλήσουν οι πραγματικοί χρήστες...... ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο ειχα τα πρωτα μου restarts δυο μεσα σε μια ωρα εχωβ το 32αρι;)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Εχθές είχα την ευκαιρία να το ξαναδώ σε κατάστημα. Έρωτας σκέτος το κινητό από θέμα σχεδιασμού και εμφάνισης.Σκέφτομαι σοβαρά να το ξαναπάρω σε 32άρι άσπρο. ..

 

Και κάτι ακόμα. Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τις αυθεντικές θήκες του κινητού (το ακριβότερο μοντέλο με την ασύρματη φόρτιση) σε χαμηλή τιμή, ας μου στείλει ΡΜ, για να μην κάνω διαφήμιση.

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Εχθές είχα την ευκαιρία να το ξαναδώ σε κατάστημα. Έρωτας σκέτος το κινητό από θέμα σχεδιασμού και εμφάνισης.Σκέφτομαι σοβαρά να το ξαναπάρω σε 32άρι μαύρο. ..

 

Και κάτι ακόμα. Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τις αυθεντικές θήκες του κινητού (το ακριβότερο μοντέλο με την ασύρματη φόρτιση) σε χαμηλή τιμή, ας μου στείλει ΡΜ, για να μην κάνω διαφήμιση.

 

Παρακαλω να σβηστει αυτο το σχολιο.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα του Κωτσόβολου είναι λάθος η μνήμη ραμ την δείχνει και στο 16 άρι και στο 32 άρι ίδια

Ορίστε και λινκ http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones?v=0&company=LG&order=2

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...