Jump to content

Είμαι ανάμεσα σε τρεις συσκευές Samsung


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χωρίς να κολλάει και samsung μόνο ακριβές συσκευές υπαρχουν (το είπα εγώ το είπαν και άλλοι ) έγραψα και αρνητικά τους κλπ

εννοω να μην κολλαει οταν μπαινω ιντερνετ κλπ. δεν εχω σκοπο να το υπερφορτωσω αλλωστε, δεν θελω να κανω υπερβολικη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μείναμε σε αυτά τα τρια και είπαμε γνώμες.

Δεν αξίζουν.

 

Αν αναγκαστικά θες ένα απο αυτά και μονο... Κάνε κλήρωση, ξέρω γω.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχεις υπόψη από samsung galaxy tab 2 7.0?

Έτσι όπως έχουν βαρύνει οι σελίδες, κολλάει πριν καν την φορτώσει! Με 1 gb RAM, διπύρηνο TI OMAP επεξεργαστή στο 1ghz και ταπεινή ανάλυση 1024x600! Χωρίς να φορτώσω καμία εφαρμογή, μόνο τα βασικά (facebook, gmail, viber ας πούμε)...

Τρέχει ένα σκασμό bloatware του touchwiz από πίσω που επιβαρύνουν πολύ το σύστημα!

 

Φυσικά αλλάζει πολύ αν περάσει κανείς μια custom rom.

 

Όπως λέει ο egodemis, τα samsung έχουν άθλιο λογισμικό και είναι λόγος αποφυγής.

Οπότε αν δεν θες να δώσεις παραπάνω λεφτά να πάρεις τουλάχιστον το s4 mini που θα πηγαίνει νορμάλ (όχι σφαίρα - αν και θα 'πρεπε!!!), πάρε ένα από τα άλλα που σου προτάθηκαν και δεν θα το μετανιώσεις!

 

Αν δεν έχεις καμία απαίτηση από κινητό που θα δώσεις τόσα λεφτά να το πάρεις, πάρε όποιο να 'ναι από τα 3! Εγώ θα 'παιρνα μεταξύ του Grand και του Grand Neo το απλό Grand, το Core δεν το βλέπω με καλό μάτι ψιλοψόφιο μου φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αγορασει το grand neo γισ την γυναικα μου και μπορω να επιβεβαιωσω οτι δουλευει αψογα χωρις κοληματα κσι με πολυ κσλη διαρκεια μπαταριας. Ειναι μακρσν κσλυτερο του core και ποιο συγχρονο του grand. Αν σε βγαζουν τα χρηματα ομως εστω με λιγο ζορι θα σου ελεγα να επαιρνες το grand 2.

Τελος γνωμη μου ειναι οτι αυτοι που λενε οτι τα midrange κολανε πολυ νομιζω οτι υπερβαλουν λιγο εκτος και αν θες να εχεις 100 εφαρμογες εγκατεστημενες οποτε πρεπει να δωσεις πολλα περισσοτερα χρηματα

SMARTPHONES

NOTE 2, GALAXY SII PLUS, GALAXY GRAND NEO, GALAXY MINI

 

TABLET

GALAXY TAB 10,1, GALAXY NOTE 8.0, GALAXY TAB 4 7,0

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αγορασει το grand neo γισ την γυναικα μου και μπορω να επιβεβαιωσω οτι δουλευει αψογα χωρις κοληματα κσι με πολυ κσλη διαρκεια μπαταριας. Ειναι μακρσν κσλυτερο του core και ποιο συγχρονο του grand. Αν σε βγαζουν τα χρηματα ομως εστω με λιγο ζορι θα σου ελεγα να επαιρνες το grand 2.

Τελος γνωμη μου ειναι οτι αυτοι που λενε οτι τα midrange κολανε πολυ νομιζω οτι υπερβαλουν λιγο εκτος και αν θες να εχεις 100 εφαρμογες εγκατεστημενες οποτε πρεπει να δωσεις πολλα περισσοτερα χρηματα

 

σχετικα με την οθονη και τα αντιστοιχα pixels, ειναι τοσο χαλια η κατασταση οσο λενε?

Link to comment
Share on other sites

Γράφετε τόσα πολλά σε κάποιον που δεν θέλει να ακούσει. Το έχουμε δει πολλές φορές το έργο. Μεγάλε Μην ακούς κανέναν. Όλοι μισούν την Samsung. Πάρε το.... εεε.... μπουφάν Α μπεμπα μπλομ, Το neo στο λέω επιστημονικά διαλεγμενο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρειξε μια ματια κ σε αυτο εδω φιλε,απο τα 3 που εβαλες παντος καλυτερο φαινεται στα χαρακτιριστικα.

Motorola Moto G 8GB

Link to comment
Share on other sites

Παρε moto g μα σωθείς και μην απαντήσεις πάλι οτι θέλεις τα συγκεκριμένα 3. Η σαμσουνγκ δεν εχει και το καλύτερο σε μεσαια και χαμηλή κατηγορία. Στο λέω επειδή ειχα πριν το core και δεν εχει καμια σχέση με το μοτορολα, το οποιο ρίχνει τα παντα σε τιμη μέχρι 230-240
Link to comment
Share on other sites

Γράφετε τόσα πολλά σε κάποιον που δεν θέλει να ακούσει. Το έχουμε δει πολλές φορές το έργο. Μεγάλε Μην ακούς κανέναν. Όλοι μισούν την Samsung. Πάρε το.... εεε.... μπουφάν Α μπεμπα μπλομ, Το neo στο λέω επιστημονικά διαλεγμενο

 

ποιο πολύ το γράφουμε για τον εαυτό μας και για άλλους που θα διαβάσουν το thread για να μάθουν τι και πω.............

όσο για το δεν θέλει να ακούσει αυτό ναι.......... θέλει samsung τελεία και παύλα δεν τον νοιάζει τπτ αλλο ,

 

μαρεσει που η αλλη συνεχίζουν να του λένε για άλλες συσκευές :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα από τα τρία.

Και το τρία είναι για τα σκουπίδια.

Κάνε την χάρη στον εαυτό σου και καλύτερα κρατά τα λεφτα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Κράτα τα λεφτά σου γιατί θα έχεις 2 εφαρμογές ανοιχτές και τον περιηγητή και θα φορτώνει του αγίου ποτέ..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Core

Samsung Galaxy Grand

και Samsung Galaxy Grand Neo

 

Έχω τσεκάρει τις δυνατότητες του και δεν διακρίνω μεγάλες διαφορές.

Θέλω να μου εξηγήσει κάποιος εάν το SG grand neo εφόσον έχει τετραπύρηνο είναι ανώτερο και εάν η 5 ίντσες (ενώ έχουν ίδια ανάλυση με το Core) είναι αρνητικό χαρακτηριστικό.

 

Και γενικώς, γνώμη για το ποιο να επιλέξω ανάμεσα σε αυτά τα τρία. Ενδιαφέρομαι για απλά καθημερινή χρήση, κανά ίντερνετ, να μην κολλάει κλπ.

 

Κοιτα και το ace 3 4g https://www.skroutz.gr/s/3891755/Samsung-Galaxy-Ace-3-S7275-4G-8GB.html

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

 

το είχα τσεκάρει, σαν ένα χειρότερο grand μου φαίνεται. Τι πλεονεκτήματα έχει;

Link to comment
Share on other sites

το είχα τσεκάρει, σαν ένα χειρότερο grand μου φαίνεται. Τι πλεονεκτήματα έχει;

Για το 4g στο προτεινα αν σε ενδιαφερει.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

κατά τ'άλλα είναι ανώτερο ή κατώτερο του grand (neo)?

 

πέρα απο το 4g είναι στην ιδία μαύρη μοίρα με τα αλλα 3

Link to comment
Share on other sites

anti-samsung group.:lol:

 

μάλλον τείνω προς το grand neo.

καμία μα καμία σχέση αν ανέβαινες στα λεφτά θα προτείναμε και samsung συσκευές........ αλλα σε αυτά τα λεφτά οτιδήποτε με logo samsung είναι μαύρο χάλι

Link to comment
Share on other sites

anti-samsung group.:lol:

 

Αυτό το Anti-Samsung group δημιουργήθηκε γιατί η Sammy δεν έχει ιδέα από λογισμικό και τα κινητά της στη low end και στη mid range κατηγορία είναι άθλια;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πιο πολυ μοιάζεις εσύ για κολλημένος στο σαμσουνγκ γκρουπ πάρα εμείς ρε δικε μου για αντι σαμσουνγκ. Και στο ειπα εγώ που ειχα σαμσουνγκ και αλλαξα σε αλλη εταιρία με pure Android χωρις τη σαβούρα της σαμμυ
Link to comment
Share on other sites

anti-samsung group.:lol:

 

μάλλον τείνω προς το grand neo.

 

Μεγάλε, από Samsung GN σου γράφω.

Δεν έχει να λέει κατι όμως.

 

Εσύ μπήκες εδώ και ζήτησες απόψεις.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να θέλω να γίνω εριστικός. Νομίζω ότι είμαι ξεκάθαρος, ένα από αυτά τα τρία, όποιος έχει γνώμη γι'αυτά καλώς όποιος όχι, ας ξεκινήσει καμπάνια κατά της samsung με τις ευλογίες της LG.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...