Jump to content

Android 4 inches - Camera 8MP - 200e


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ζητήθηκε να βρω κάποιο τηλέφωνο android, μέχρι 200ε.

Ο χρήστης βρίσκει τις 4 inches οθόνη πολλές, αν και πιστεύω πως με λίγη χρήση αυτό θα αλλάξει, οπότε και 4.3" δεκτό. Στην κάμερα, minimum τα 8MP. Μνήμη 1GB minimum, και αν έχουμε και κάτι σε δίκαρτο δεκτό (optional). Πιστεύω πως είναι δύσκολο να συνδυαστούν όλες οι απαιτήσεις, αλλά κάτι ξέρετε εσείς παραπάνω, γι'αυτό και ρωτάω. Δεκτές προτάσεις και από Κίνα.

 

Ευχαριστώ.

Edited by opethmmad
Link to comment
Share on other sites

Μου ζητήθηκε να βρω κάποιο τηλέφωνο android, μέχρι 200ε.

Ο χρήστης βρίσκει τις 4 inches οθόνη πολλές, αν και πιστεύω πως με λίγη χρήση αυτό θα αλλάξει, οπότε και 4.3" δεκτό. Στην κάμερα, minimum τα 8MP. Μνήμη 1GB minimum, και αν έχουμε και κάτι σε δίκαρτο δεκτό (optional). Πιστεύω πως είναι δύσκολο να συνδυαστούν όλες οι απαιτήσεις, αλλά κάτι ξέρετε εσείς παραπάνω, γι'αυτό και ρωτάω. Δεκτές προτάσεις και από Κίνα.

 

Ευχαριστώ.

 

θα σε στεναχωρήσω αλλα δεν υπάρχει αυτό που ζητάς...........

 

υπάρχει μόνο το sony xperia L (δεν είναι δικαρτο) αλλα......... αν και είναι 4,3 ίντσες έχει τοσο μεγαλα περιθώρια που απο θέμα μεγέθους ειναι σαν κινιτα με 4,8 ίντσες οθονη

 

Υπάρχει και το Sony Xperia V στα 220 ευρώ αλλα εχει αρκετά θέματα με το λογισμικό και αυτό αν και ειναι 4,3 ίντσες στο σύνολο είναι θηρίο στο μεγεθος

 

μετά παμε για το xiaomi mi2s στα 200 ευρώ από το εξωτερικό

κόπου εδω τελειώνει το παραμύθι

Link to comment
Share on other sites

4 ίντσες δεν νομίζω και εγώ ότι θα βρεις κάτι. 4.5 έχει η Lenovo, Πολύ καλή εταιρία με τα χαρακτηριστικά που ψάχνεις για 145€, το S750. Γενικώς όλοι αρχίζουν να φτιάχνουν μεγαλύτερες οθόνες.... ;)
Link to comment
Share on other sites

4 ίντσες δεν νομίζω και εγώ ότι θα βρεις κάτι. 4.5 έχει η Lenovo, Πολύ καλή εταιρία με τα χαρακτηριστικά που ψάχνεις για 145€, το S750. Γενικώς όλοι αρχίζουν να φτιάχνουν μεγαλύτερες οθόνες.... ;)

 

εχει και σχετικα μεγαλα bezels θα της φανει σαν γίγαντας....... την κοβο να μαζεύει για μεταχειρισμένο iphone

Link to comment
Share on other sites

Απλα τα πραγματα το κινητο που ψαχνεις ειναι το S4 mini ειτε το 9190 ειτε το dual sim 9192. Ξεπερναει βεβαια λιγο τα 200 αλλα μπορεις να το βρεις μεταχειρο σε αριστη κατασταση απο καποιον που δεν τον βολεψε κλπ σε τιμη κατω απο 200. Εχει ακριβως αυτα που ψαχνεις και με το παραπανω και με οθονη 4,3 με πολυ μικρα bezels που το καθιστουν το μικροτερο σε διαστασεις κινητο με 4.3 και μικροτερο απο πολλα με 4"
Link to comment
Share on other sites

θα σε στεναχωρήσω αλλα δεν υπάρχει αυτό που ζητάς...........

 

υπάρχει μόνο το sony xperia L (δεν είναι δικαρτο) αλλα......... αν και είναι 4,3 ίντσες έχει τοσο μεγαλα περιθώρια που απο θέμα μεγέθους ειναι σαν κινιτα με 4,8 ίντσες οθονη

 

Υπάρχει και το Sony Xperia V στα 220 ευρώ αλλα εχει αρκετά θέματα με το λογισμικό και αυτό αν και ειναι 4,3 ίντσες στο σύνολο είναι θηρίο στο μεγεθος

 

μετά παμε για το xiaomi mi2s στα 200 ευρώ από το εξωτερικό

κόπου εδω τελειώνει το παραμύθι

Δεν θέλει δίκαρτο αρχικά , αλλά και το L του κάθεται κουτί αφού είναι αυτό που ζητάει και είναι και 70 ευρώ φθηνότερο από τα 200 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει δίκαρτο αρχικά , αλλά και το L του κάθεται κουτί αφού είναι αυτό που ζητάει και είναι και 70 ευρώ φθηνότερο από τα 200 ευρώ

 

αν ειναι να παρει το L παιρνει το LG L9 II το οποιο εχει ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΟΣ ΜΕΓΕΘΟΣ (και λίγο μικρότερο μην σου πω) αλλα με 4,7 οθονη

 

128.4 x 65.5 x 9 mm LG

128.7 x 65.1x 9.7 mm SONY

 

Αυτο εννόησα οτι το XPERIA L ειναι υπερβολικά μεγάλο για της ίντσες του (εχει χαοτικά bezels)

Link to comment
Share on other sites

Στις 4" παίζεις μόνο σε Samsung S7275 (LTE) στα 144€ παρόλο που είναι 5ΜΡ. Η άλλη επιλογή είναι το "μικρό" LG L9 II με την μεγάλη HD οθόνη του, στα 159€.

 

Παρακάτω σού παραθέτω μια εικόνα (=1000 λέξεις) με σημείο αναφοράς το iPhone 5s, ώστε να αποκλείσεις και από μόνος σου το Xperia L και να υπολογίσεις το λιλιπούτειο Ace 3 και το υπέρτατο value for money L9 II.

 

http://s29.postimg.org/pzazppion/size_comparison.jpg

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ. Κοιτάω τις προτάσεις σας και επανέρχομαι. Και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ. Κοιτάω τις προτάσεις σας και επανέρχομαι. Και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Παρε το s4 mini.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια πολύ αξιόλογη πρόταση σε αυτά τα χρήματα είναι BlackBerry Z10 , ξεκινάει από 215 ε και είναι κατά τη γνώμη μου ότι πιο σταθερό και εύχρηστο λογισμικό έξω δουλέψει .

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...