Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο. Μια προταση απο που να το παρω; Επισης εχει δοκιμασει καποιος το nova go και το ote go αν παιζουν;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο. Μια προταση απο που να το παρω; Επισης εχει δοκιμασει καποιος το nova go και το ote go αν παιζουν;

 

Εγώ το πήρα από to2c . δεν είχα κανένα πρόβλημα! Το nova go παίζει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. http://www.vickmall.com/huawei-honor-6-4g-lte-smartphone-android-4-4-octa-core-3gb-16gb-5-inch-13mp-camera-dual-sim.html Απο εδω θα εχω καποιο προβλημα; ποσες μερες περιπου κανει ξερουμε; Η αν εχετε να προτεινετε αλλο καταστημα για να ερθει οσο πιο γρηγορα γινεται. To to2c το εχει πιο ακριβα απο ολα :P
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο. Μια προταση απο που να το παρω; Επισης εχει δοκιμασει καποιος το nova go και το ote go αν παιζουν;

 

και τα δυο παιζουν μια χαρα...κι εγω απο t2c το ειχα παρει

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να το αναβαθμίσουμε σε EMUI 3.1;;;;

 

Με αναμονή

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. http://www.vickmall.com/huawei-honor-6-4g-lte-smartphone-android-4-4-octa-core-3gb-16gb-5-inch-13mp-camera-dual-sim.html Απο εδω θα εχω καποιο προβλημα; ποσες μερες περιπου κανει ξερουμε; Η αν εχετε να προτεινετε αλλο καταστημα για να ερθει οσο πιο γρηγορα γινεται. To to2c το εχει πιο ακριβα απο ολα :P

Αν το πάρεις από το Ευρωπαϊκή τους αποθήκη που είναι στην χώρα μας θα το παραλάβεις σε δύο η τρεις μέρες .

Αν δεν το έχουν στην εδώ αποθήκη τους και στο στείλουν από Κίνα υπολόγιζε 20-30 μέρες

Μιλώ για το Vick mall

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε με το νέο update θα μπορούμε να κάνουμε double tap for screen on όπως στο lg g3 πχ; βασικά γίνεται Αυτό με νέο kernel ?είναι υλοποιησιμο;
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε με το νέο update θα μπορούμε να κάνουμε double tap for screen on όπως στο lg g3 πχ; βασικά γίνεται Αυτό με νέο kernel ?είναι υλοποιησιμο;

στο Huawei honor 3c γίνεται από πέρσι ,δεν γίνεται ήδη στο 6? ?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε με το νέο update θα μπορούμε να κάνουμε double tap for screen on όπως στο lg g3 πχ; βασικά γίνεται Αυτό με νέο kernel ?είναι υλοποιησιμο;

Μακάρι...

Πολύ με έχει ξεβολέψει το άνοιγμα από το πλάι.

Το έχουν τα περισσότερα κινέζικα κινητά γιατί όχι και Huawei στο honor

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στην 5.6.16 μπαίνω στα settings του fb χωρίς να κρασαρει δεν ξέρω άμα το είχανε φτιάξει από προηγούμενη εκδοση

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στην 5.6.16 μπαίνω στα settings του fb χωρίς να κρασαρει δεν ξέρω άμα το είχανε φτιάξει από προηγούμενη εκδοση

 

Το είχαν κάνει στο τελευταίο update του facebook νομίζω. Ωστόσο εξακολουθεί να κρασάρει όταν μπαίνεις στο Ρυθμίσεις εφαρμογής -> Ειδοποιήσεις.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο...Σε όσες επαφές δεν έχω βάλει φωτογραφία,μου εμφανίζει μια περίεργης εικόνα που δεν υπάρχει ούτε στις προεπιλεγμένες,ούτε στη γκαλερί μου..Έναν κύριο με γραβάτα που μισοφαίνεται...Μας ψεκάζουν..
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει καποιος Android5.1+EMUI3.1 beta launched for Honor 6?????

ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!

Συγνωμη για τις συνεχομενες ερωτησεις αλλα τι να κανω ρε παιδια δεν γινετε τιποτα!!!!!! Συνδεω το τηλ με το δικο του καλωδιο οπως παντα και δεν μου το αναγνωριζει καθολου ο υπολογιστης.....μονο φωρτιζει!!! παω στις ριθμησεις επιλογες για προγρ..., ειναι μαρκαρισμενη η πρωτη επιλογη (επιλογη για προγραματιστες) και δεν με αφηνει να μαρκαρω εντοπ.σφαλμ.usb εαν ξεμαρκαρω την πρωτη επιλογη και την μαρκαρω παλι μου δινει την δυνατοτητα να ενεργοποιησω τον εντοπ.σφαλμ.usb αλλα οταν κανω πισω και ξανα μπω στις επιλογες για προγρ..ειναι ξεμαρκαρισμενο το εντοπ.σφαλμ.usb και δεν με αφηνει να το μαρκαρω παλι!!!!!!!!!!!1 τι να κανω?????

 

εχω κατεβασει τους σωστους ολα ηταν μια χαρα μεχρι πριν περιπου 5 μερες!!!

ξανα κατεβασα τους drivers και παλι το ιδιο αλλα γιατι ρε παιδια δεν με αφεινει το τηλ να ενεργοποιησω τον εντοπισμο σφαλματων usb!!!!!

Edited by petraKOS07
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

EMUI 3.1 ROMs για όλα τα μοντέλα και τα reverse packs στο mega (όχι από εμένα, το τσίμπησα από 4pda).

Η EMUI 3.1 περνάει μόνο πάνω από την τελευταία stable Β316.

Όσοι είναι σε developer ROM και θέλουν να περάσουν την EMUI 3.1 θα πρέπει:

1) Να περάσουν με local update αυτό το reverse pack (από dev σε stable).

2) update με 3 κουμπιά την τελευταία stable ROM Β316.

3) local update την EMUI 3.1.

 

Από τα σχόλια τον Ρώσων φαίνεται πως υπάρχει προβλημα υπερθέρμανσης καθώς και προβλημα με τα google services στην EMUI3.1. Δεν υπάρχει επίσης ακόμα custom recovery για EMUI3.1 άρα ούτε και root.

 

Επίσης σας ενημερώνω από τώρα πως δεν πρόκειται να υποστηρίξω τις lollipop ROM στο υπάρχων Multi-Tool, πιθανών να φτιάξω ξεχωριστώ tool για την EMUI3.1 όταν κι αν έχουμε custom recovery κι εφόσον κατέχω ακόμα το Honor6.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

EMUI 3.1 ROMs για όλα τα μοντέλα και τα reverse packs στο mega (όχι από εμένα, το τσίμπησα από 4pda).

Η EMUI 3.1 περνάει μόνο πάνω από την τελευταία stable Β316.

Όσοι είναι σε developer ROM και θέλουν να περάσουν την EMUI 3.1 θα πρέπει:

1) Να περάσουν με local update αυτό το reverse pack (από dev σε stable).

2) local update την τελευταία stable ROM Β316.

3) local update την EMUI 3.1.

 

 

Φίλτατε Virusplus...

 

1. Το reverse pack λειτουργεί αμφίδρομα;

2. Αν μας παρατήσεις χαθήκαμε...

3. Εκτός βέβαια αν γλυκοκοιτάζουμε το Honor 7;:p

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε Virusplus...

 

1. Το reverse pack λειτουργεί αμφίδρομα;

2. Αν μας παρατήσεις χαθήκαμε...

3. Εκτός βέβαια αν γλυκοκοιτάζουμε το Honor 7;:p

 

1. Νομίζω όχι...από stable σε developer πας κατευθείαν έχω την εντύπωση.

2. Κάποιος άλλος θα αναλάβει σίγουρα.

3. Δυστυχώς, το βλέμμα μου είναι προς τα επερχόμενα windows10 phones.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

1. Νομίζω όχι...από stable σε developer πας κατευθείαν έχω την εντύπωση.

2. Κάποιος άλλος θα αναλάβει σίγουρα.

3. Δυστυχώς, το βλέμμα μου είναι προς τα επερχόμενα windows10 phones.

 

 

Σε μενα παντως ισχυει... από stable πάω κατευθείαν σε developer

 

Αν θέλετε να περάσετε τη stable πάνω από developer τοποθετούμε με τοπική ενημερωση το reverse pack αλλά τη B316 αναγκαστικά τη τοποθετούμε με 3Κ ή wipe data κτλ...γιατί αλλιώς το τηλ ψιλομπρικάρει.

Edited by CRISPAF77

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο...Σε όσες επαφές δεν έχω βάλει φωτογραφία,μου εμφανίζει μια περίεργης εικόνα που δεν υπάρχει ούτε στις προεπιλεγμένες,ούτε στη γκαλερί μου..Έναν κύριο με γραβάτα που μισοφαίνεται...Μας ψεκάζουν..

 

Διορθώθηκε μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από το Ευρωπαϊκή τους αποθήκη που είναι στην χώρα μας θα το παραλάβεις σε δύο η τρεις μέρες .

Αν δεν το έχουν στην εδώ αποθήκη τους και στο στείλουν από Κίνα υπολόγιζε 20-30 μέρες

Μιλώ για το Vick mall

 

Πριν ενα μηνα το πηρα απο vickmall. Το παρελαβα σε 11 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει το αρχειο για να κανω αναβαθμιση σε 3.1 αλλα ειναι αρχειο .zip

Τι να κανω ωστε να κανω local uptade?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει το αρχειο για να κανω αναβαθμιση σε 3.1 αλλα ειναι αρχειο .zip

Τι να κανω ωστε να κανω local uptade?

Στην πρώτη σελίδα βρίσκεται η απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αναμονη 12 μερες παρελαβα και εγω σημερα το κινητο απο vickmall , πρωτες εντυπωσεις θετικες ,ειναι στην εκδοση kit kat, αυριο θα κανω την αναβαθμιση , ποια ειναι η τελευταια εκδοση? αυτο το update που θα κανω ειναι το τελευταιο? lollipop πηρε το κινητο? με ota γινετε η επειδη ειναι μεγαλη αναβαθμιση δε θα την κανει?
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς σας ποτέ πρόβλημα με το hisuite όταν συνδέει το κινητό στο pc;Εμένα πάντα μου άνοιγε το παλιό και σήμερα είπα να αλλάξω το πρόγραμμα αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί ούτε μέσο usb με το κινητό αλλά και ούτε μπόρεσα να το συνδέσω με wi-fi. Αντιμετωπίζω εδώ και λίγες μέρες πρόβλημα κατά την μεταφορά αρχείων από τον υπολογιστή στην micro sd με διάφορους τρόπους που προσπάθησα,ή δεν θα περνάνε όλα τα αρχεία ή θα είναι κατεστραμένα είτε δεν θα τα εμφανίζει,λογικά η κάρτα πρέπει να είναι κακιάς ποιότητας.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς σας ποτέ πρόβλημα με το hisuite όταν συνδέει το κινητό στο pc;Εμένα πάντα μου άνοιγε το παλιό και σήμερα είπα να αλλάξω το πρόγραμμα αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί ούτε μέσο usb με το κινητό αλλά και ούτε μπόρεσα να το συνδέσω με wi-fi. Αντιμετωπίζω εδώ και λίγες μέρες πρόβλημα κατά την μεταφορά αρχείων από τον υπολογιστή στην micro sd με διάφορους τρόπους που προσπάθησα,ή δεν θα περνάνε όλα τα αρχεία ή θα είναι κατεστραμένα είτε δεν θα τα εμφανίζει,λογικά η κάρτα πρέπει να είναι κακιάς ποιότητας.

 

φιλε μου ειχα ακριβως το ιδιο προβλημμα και δεν μπορεσα να κανω κατι, το προβλημμα να ξερεις ειναι οτι δεν μπορεις να ενεργοποιησεις τον εντοπ.σφαλματων.

εγω αναγκαστηκα μονο με τα τρεια πληκτρα!!!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...