Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας

 

Εχει παρει κάποιος απο αυτο το κατάστημα? ειναι ORIGINAL η fake

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Huawei-Honor-6-3GB-RAM-16-32GB-ROM-5-0-inch-Android-4-4-Screen/335772_32683194328.html?aff_platform=data-feeds&sk=JYJQJYByj%3A&cpt=1474372484117&aff_trace_key=53739a2f06f8445bb0659c28187c48de-1474372484117-06531-JYJQJYBy

 

Αν ξερει κάποιος να απαντήσει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το προγραμμα για την μπαταρια δειχνει σωστα. τον χειμωνα μου εδειχνε 2970 και τωρα 2850 αναμενομενο. παρατηρησα οτι πεφτει η αποδοση οταν αρχισα να αλλαζω ROM

Πάντα το έλεγα αυτό αλλά ποιός με άκουγε??

Να και οι αποδείξεις....

Βρε ούτε ρουτ ούτε μουτ... και όλα δουλεύουν τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

 

Εχει παρει κάποιος απο αυτο το κατάστημα? ειναι ORIGINAL η fake

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Huawei-Honor-6-3GB-RAM-16-32GB-ROM-5-0-inch-Android-4-4-Screen/335772_32683194328.html?aff_platform=data-feeds&sk=JYJQJYByj%3A&cpt=1474372484117&aff_trace_key=53739a2f06f8445bb0659c28187c48de-1474372484117-06531-JYJQJYBy

 

Αν ξερει κάποιος να απαντήσει?

 

Ευχαριστώ

 

ειναι 2 χρονων μοντελο. γιατι δεν πας σε καποιο αλλο; μας εχει ταραξει με τις rom πανε καπου αλλου να ησυχασεις.. εγω θα πηγαινα στην χιαομι

Link to comment
Share on other sites

Ποια Rom ειχε και ποια προσπαθησες να του περασεις;

Εχεις recovery ;

 

αν θυμαμαι καλα ειχε την emui 3.0 την 317 ή 318

βασικα ειχα την ενημερωση απο το επισημο σάιτ.

προσπαθω να περασω την 3.1 που βρηκα σαν προσφατη

ωστοσο εκανα την διαδικασια παλι πριν λιγο

και εχει μεινει ανοικτο στο logo και ειναι εκει ακινητο

να υποθεσω οτι πρεπει να παω σε εκδοση οπως ειχε;

οταν λες recovery?

παντως δεν εχω καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

 

Σαν μούφα τα βλέπω.... και τα δυο!

Το τηλεφωνάκι σκίζει και άσε τους άλλους να λένε.... ΜΜ 6.0 από την πρώτη στιγμή και άλλα καλούδια! Όχι ρούτ, open Boot!

Link to comment
Share on other sites

ειναι 2 χρονων μοντελο. γιατι δεν πας σε καποιο αλλο; μας εχει ταραξει με τις rom πανε καπου αλλου να ησυχασεις.. εγω θα πηγαινα στην χιαομι

Άσε φίλε έδωσα το honor 6 που το είχα με την B317, αν θυμάμαι καλά, κ τσουλαγε ρολοι. πήρα redmi note 3 pro κ μας έχουν ταράξει με τις ρομ αν θες ελληνικά την τάδε, αν θες ρουτ αυτό, αν θες εκείνο ταλλο......κουράστηκα ήδη με 15000 οδηγούς. Τουλάχιστον το xiaomi τα σπάει σαν τηλ. Αλήθεια είναι αισθητά πιο σβελτο κ smooth.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα ειχε την emui 3.0 την 317 ή 318

βασικα ειχα την ενημερωση απο το επισημο σάιτ.

προσπαθω να περασω την 3.1 που βρηκα σαν προσφατη

ωστοσο εκανα την διαδικασια παλι πριν λιγο

και εχει μεινει ανοικτο στο logo και ειναι εκει ακινητο

να υποθεσω οτι πρεπει να παω σε εκδοση οπως ειχε;

οταν λες recovery?

παντως δεν εχω καρτα μνημης.

 

 

Πατάς volume up και το power παρατεταμενα και μπαινεις σε recovery.

Β318 δεν υπάρχει.

3.1 τι εννοείς; υπαρχουν stable και developer rom στην 3.1. Ποια απ ολες πηγες να περασεις;

Βαλε οπωσδήποτε καρτα μνήμης.

Επίσης ξαναδιάβασε την πρώτη σελίδα ξανά και ξανά.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Άσε φίλε έδωσα το honor 6 που το είχα με την B317, αν θυμάμαι καλά, κ τσουλαγε ρολοι. πήρα redmi note 3 pro κ μας έχουν ταράξει με τις ρομ αν θες ελληνικά την τάδε, αν θες ρουτ αυτό, αν θες εκείνο ταλλο......κουράστηκα ήδη με 15000 οδηγούς. Τουλάχιστον το xiaomi τα σπάει σαν τηλ. Αλήθεια είναι αισθητά πιο σβελτο κ smooth.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

βαλε την ελληνικη ρομ που ειναι ροοτ εχει ελληνικα και παει σφαιρα...

Link to comment
Share on other sites

βαλε την ελληνικη ρομ που ειναι ροοτ εχει ελληνικα και παει σφαιρα...

 

Ωπα! Τι εχουμε εδω? Υπαρχει ελληνικη ρομ που ειναι και root μαζι? Για δωσε λεπτομερειες, αν ξερεις που μπορουμε να την βρουμε. Κανει και για το L12 ?

Link to comment
Share on other sites

Φωταρα μιλουσα για το xiaomi redmi note 3 του παλικαριου.

εμεις με το honor ελπιζουμε στο θαυμα. εγω μετα απο ολες τις marshmallow ξαναγυρισα στην 5.10.1 και το σκεφτομαι για πιο πισω στην B317

Edited by phpscript
Link to comment
Share on other sites

Ωπα! Τι εχουμε εδω? Υπαρχει ελληνικη ρομ που ειναι και root μαζι? Για δωσε λεπτομερειες, αν ξερεις που μπορουμε να την βρουμε. Κανει και για το L12 ?

 

Μιλάνε για το xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς volume up και το power παρατεταμενα και μπαινεις σε recovery.

Β318 δεν υπάρχει.

3.1 τι εννοείς; υπαρχουν stable και developer rom στην 3.1. Ποια απ ολες πηγες να περασεις;

Βαλε οπωσδήποτε καρτα μνήμης.

Επίσης ξαναδιάβασε την πρώτη σελίδα ξανά και ξανά.

 

καλησπερα

εχω κανει ολα τα βηματα που λεει για bootαρισμα recovery κλπ

κατεβασα 2 διαφορετικες romαπο "ανεξαρτητο" σαιτ μιας και απο το επισημο -κινεζικο της huawei δεν κατεβαζει (φτανει στο 97% και μετα κοβεται το αρχειο zip καιδεν μπορω να το ολοκληρωσω)

περασα την μια αλλα απ οτι ειδα ηταν xaomi με μονη sim και δεν το θελω ετσι οπότε, την εβγαλα και το εβαλα να φορτιζει

μολις το αποσυνδεσω η μπαταρια "πεθαινει" σε 20 δευτερολεπτα και πρέπει να το εχω συνεχως στην φορτιση (ειναι 2 χρονων, λες να θελω μπαταρια;)

ωστοσο του εχω καρτα μνημης με τα αρχεια που λενε οι οδηγιες dload, adb....rom.

ειχα μεσα την emui 3.0 και δεν ξερω την ακριβη εκδοση της αλλα μαλλον 317 ότι ειχε περαστει ήταν απο το επισημο σαιτ της huawei

θα προσπαθησω να βρω την ιδια αλλα δεν ξερω αν ηταν οφισιαλ καστομ η ντεβελοπερ (αγνωστες εννοιες και ποια η χρηση )

το θεμα ειναι οτι δεν θελω να το αλλαξω γιατι ειναι ενα κινητο απιστευτα βολικο και θα ηθελα να συνεχισω εχω παρεα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω κανει ολα τα βηματα που λεει για bootαρισμα recovery κλπ

κατεβασα 2 διαφορετικες romαπο "ανεξαρτητο" σαιτ μιας και απο το επισημο -κινεζικο της huawei δεν κατεβαζει (φτανει στο 97% και μετα κοβεται το αρχειο zip καιδεν μπορω να το ολοκληρωσω)

περασα την μια αλλα απ οτι ειδα ηταν xaomi με μονη sim και δεν το θελω ετσι οπότε, την εβγαλα και το εβαλα να φορτιζει

μολις το αποσυνδεσω η μπαταρια "πεθαινει" σε 20 δευτερολεπτα και πρέπει να το εχω συνεχως στην φορτιση (ειναι 2 χρονων, λες να θελω μπαταρια;)

ωστοσο του εχω καρτα μνημης με τα αρχεια που λενε οι οδηγιες dload, adb....rom.

ειχα μεσα την emui 3.0 και δεν ξερω την ακριβη εκδοση της αλλα μαλλον 317 ότι ειχε περαστει ήταν απο το επισημο σαιτ της huawei

θα προσπαθησω να βρω την ιδια αλλα δεν ξερω αν ηταν οφισιαλ καστομ η ντεβελοπερ (αγνωστες εννοιες και ποια η χρηση )

το θεμα ειναι οτι δεν θελω να το αλλαξω γιατι ειναι ενα κινητο απιστευτα βολικο και θα ηθελα να συνεχισω εχω παρεα

 

 

Μαλλον εισαι για νεα μπαταρία. Οταν το χεις συνδεδεμενο ειναι ανοιχτο το λαμπακι;

Εδω... http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor-6-stock-roms-t2963180 θα βρεις σε Mega folder τις Rom που θες να βάλεις. Εαν είχες την Β317 τότε προσπάθησε να περάσεις την Β535.

Πρέπει πρώτα όμως να δεις το θέμα με την μπαταρία σου.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εισαι για νεα μπαταρία. Οταν το χεις συνδεδεμενο ειναι ανοιχτο το λαμπακι;

Εδω... http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor-6-stock-roms-t2963180 θα βρεις σε Mega folder τις Rom που θες να βάλεις. Εαν είχες την Β317 τότε προσπάθησε να περάσεις την Β535.

Πρέπει πρώτα όμως να δεις το θέμα με την μπαταρία σου.

 

δεν αναβει το λαμπακι οταν το συνδεσω με το φορτιστη

ενω το συνδεω και δειχνει να φορτιζει χωρις να αναφερει το ποσοστο φορτισης (δειχνει στην οθονη μια κενη μπαταρια με ενα πρασινο κεραυνο)

οταν το βγαλω απο την φορτιση σβηνει...

θα δοκιμασω να αγορασω και να βαλω μια μπαταρια και μετσα βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Βρε τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει;;;

Βάλε τον φάκελο dload με την ρομ που σου έγραψε ο Χρήστος στην κάρτα. Πατα τα τρία κουμπιά κ όταν ξεκινήσει η διαδικασία κ φτάσει στο 2-3% κουμπωσε την κάρτα SD στο κινητό.

Να το έχεις στο φορτιστή κανονικά και όχι σε υπολογιστή όταν θα κάνεις την διαδικασία.

Αν και αυτό είναι άσχετο που βλέπεις σαν ποσοστό, μιας και σε μένα που είχα πάθει το ίδιο, όταν άνοιξε το κντ είχε φτάσει στο 65% περίπου της φόρτισης

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

Βρε τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει;;;

Βάλε τον φάκελο dload με την ρομ που σου έγραψε ο Χρήστος στην κάρτα. Πατα τα τρία κουμπιά κ όταν ξεκινήσει η διαδικασία κ φτάσει στο 2-3% κουμπωσε την κάρτα SD στο κινητό.

Να το έχεις στο φορτιστή κανονικά και όχι σε υπολογιστή όταν θα κάνεις την διαδικασία.

Αν και αυτό είναι άσχετο που βλέπεις σαν ποσοστό, μιας και σε μένα που είχα πάθει το ίδιο, όταν άνοιξε το κντ είχε φτάσει στο 65% περίπου της φόρτισης

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλη(μέρα-σπερα)

Λοιπον εχω βαλει στην καρτα μνημης μερικες ρομ που κατεβασα αναμεσα τους την 316, την 317 και την 535

μεσα απο cwm επιλεγω να κανω install απο sdcard

το μηνυμα που παίρνω ειναι για την 316 οτι εγινε, οταν δοκιμαζω την 317 και την 535 μου παει να ξεκινησει η εγκατασταση της ρομ αλλα αμεσως λεει aborted και το ρομποτακι πεφτει ανασκελα με ενα κοκκινο "τριγωνακι" και προφανως δεν την παιρνάει.

και μετα; κανω reboot και μεθοδο 3Κ αλλααρχιζει να "αναβοσβηνει " μια λευκη οθονη με ενα logo κινεζικο και τιποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλη(μέρα-σπερα)

Λοιπον εχω βαλει στην καρτα μνημης μερικες ρομ που κατεβασα αναμεσα τους την 316, την 317 και την 535

μεσα απο cwm επιλεγω να κανω install απο sdcard

το μηνυμα που παίρνω ειναι για την 316 οτι εγινε, οταν δοκιμαζω την 317 και την 535 μου παει να ξεκινησει η εγκατασταση της ρομ αλλα αμεσως λεει aborted και το ρομποτακι πεφτει ανασκελα με ενα κοκκινο "τριγωνακι" και προφανως δεν την παιρνάει.

και μετα; κανω reboot και μεθοδο 3Κ αλλααρχιζει να "αναβοσβηνει " μια λευκη οθονη με ενα logo κινεζικο και τιποτε αλλο.

 

Πρέπει να περασεις ενα stock recovery (συνήθως της Rom που θέλουμε να βάλουμε) και μετα να περασεις με 3Κ την Rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά τελικά από 4.0.1 σε 3.1 υπάρχει rollback? Πως γυρνάμε? Σίχαμα η ΜΜ

 

 

Θα το βρεις στον φάκελο Mega Emui 4.0 εδω... http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor-6-stock-roms-t2963180

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περασεις ενα stock recovery (συνήθως της Rom που θέλουμε να βάλουμε) και μετα να περασεις με 3Κ την Rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Θα το βρεις στον φάκελο Mega Emui 4.0 εδω... http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor-6-stock-roms-t2963180

 

θα εκτιμουσα αν μποορουσα να καταλαβω τι ειναι αυτη η stock recovery....

ή πως ακριβως θα το κανω....

γιατι απο το φακελο που μου εδωσες πιο πανω κατεβασα αρκετες αλλά δεν μπορω να καταλαβω αν πρπει να κανω καποια διεργασια πριν και μετά

αυτο με τα 3Κ το ψιλοκαταλαβα...

ωστοσο στο youtube οτι βλεπω ειναι για ινδιες, αφρικες και ευρωπες και φυσικα απο εμεπιρους. και πιο πολυ με μπερδευουν...

ακολουθω τον οδηγο που υπαρχει εδω στα πρωτα ποστ....

και καταφερα μεχρι τωρα να κοιμηθω χτες στις 4 το πρωι και να μην εχω το κινητο ενταξει.

και δεν εχω και τροπο ναανεβασω καμια φωτογραφια απο το ολο θεμα που δεν εχω κι αλλο κινητο...

δεν υπαρχει κανενας καλος ναθρωπος να του στειλω το ρημαδοκινητο και να μου το κανει;

Link to comment
Share on other sites

Φωταρα μιλουσα για το xiaomi redmi note 3 του παλικαριου.

εμεις με το honor ελπιζουμε στο θαυμα. εγω μετα απο ολες τις marshmallow ξαναγυρισα στην 5.10.1 και το σκεφτομαι για πιο πισω στην B317

 

 

Μιλάνε για το xiaomi.

Μου τη φερατε ρε μπαγασες χαχαχαχα :D :D :D

Και η πλακα ειναι οτι το παρακολουθω γενικα το νημα και ειχα δει οτι πηγε η κουβεντα στο xiaomi, αλλα οταν μετα απο λιγες ωρες ειδα το ποστ για την ελληνικη ρομ, εκει τα ξεχασα ολα!

Link to comment
Share on other sites

θα εκτιμουσα αν μποορουσα να καταλαβω τι ειναι αυτη η stock recovery....

ή πως ακριβως θα το κανω....

γιατι απο το φακελο που μου εδωσες πιο πανω κατεβασα αρκετες αλλά δεν μπορω να καταλαβω αν πρπει να κανω καποια διεργασια πριν και μετά

αυτο με τα 3Κ το ψιλοκαταλαβα...

ωστοσο στο youtube οτι βλεπω ειναι για ινδιες, αφρικες και ευρωπες και φυσικα απο εμεπιρους. και πιο πολυ με μπερδευουν...

ακολουθω τον οδηγο που υπαρχει εδω στα πρωτα ποστ....

και καταφερα μεχρι τωρα να κοιμηθω χτες στις 4 το πρωι και να μην εχω το κινητο ενταξει.

και δεν εχω και τροπο ναανεβασω καμια φωτογραφια απο το ολο θεμα που δεν εχω κι αλλο κινητο...

δεν υπαρχει κανενας καλος ναθρωπος να του στειλω το ρημαδοκινητο και να μου το κανει;

Στην ρομ που κατεβασες πχ Β317 την κανεις extract me to huawei extractor και μεσω fastboot φορτωνεις το recovery της huawei που το λεμε στοκ. Μετα το ιδιο update.app το κανεις ινσταλ με 3κ και παιζει. Το βρασυ αν δεν το εχεις κανει πες μου να συνδεθουμε με teamviewer να το δουμε

Link to comment
Share on other sites

Στην ρομ που κατεβασες πχ Β317 την κανεις extract me to huawei extractor και μεσω fastboot φορτωνεις το recovery της huawei που το λεμε στοκ. Μετα το ιδιο update.app το κανεις ινσταλ με 3κ και παιζει. Το βρασυ αν δεν το εχεις κανει πες μου να συνδεθουμε με teamviewer να το δουμε

 

Ηδη εχω μιληση με τον Χρήστο (τον οποίο και ευχαριστώ πολύ) και εχω κανει "βήματα" μπροστα χωρις φυσικα να έχει γινει το ποθητο....ακολουθω όλες τις οδηγιες και καταφερα ολο αυτο που μου ειπες. Φυσικα χωρις βοηθεια απλα θα εκλαιγα την αγνοια μου.

Τωρα παιζω προσπαθωντας παλι και παλι να κανω την ίδια διαδικασια με το περασμα της στοκ μεσω φαστμπούτ και μετα στην καρτα το update και 3Κ.

ελπιζω να μη σε κουρασω αν σε χρειαστω

και φυσικα ευχαριστω προκαταβολικα

Edited by SotisNuts
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παλικάρια! Συγχωρέστε με αν έχει ειπωθεί ξανά...

Είμαι στην έκδοση EMUI 6.2.1. Μπορώ να περάσω κατευθείαν την 6.9.16;

Αν όχι, τι βήματα πρέπει να ακολουθήσω για να πάω στην τελευταία έκδοση;

Τέλος, μήπως αξίζει να περάσω άλλη έκδοση (καλύτερη-σταθερότερη) στην παρούσα φάση;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...