Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα...θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο CRISPAF77 που με βοηθησε και επανέφερα το κινητο μου.

 

 

Τίποτα να σαι καλά... Υγεία πάνω απ όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς δεν είμαι σε θέση να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες για τη συσκευή. Ούτε είμαι τόσο εξικειωμένος με την υψηλή τεχνολογία. Μπορώ όμως να τη στείλω όπου χρειάζεται να δοκιμάσει όποιος μπορεί στην Αθήνα καταρχήν, αλλά και όπου αλλού.

 

 

Δοκίμασε για αρχή να ξαναπερασεις την Rom με 3Κ.Προυποθεση βέβαια ειναι στον φακελο dload της sd να υπάρχει αυτουσια μια Rom. Επίσης πρόσεξε πριν το κάνεις να ξέρεις οτι ετσι χανεις ολες σου τις ρυθμίσεις και οτι εχεις στον εσωτερικό χώρο του κινητού.

3Κ = Πατάς παρατεταμενα και με την ακόλουθη σειρά τα κουμπιά Volume Up + Volume Down + Power On και τα κρατάς μέχρι να ξεκινήσει η διαδικασία αναβάθμισης. (Μην αγχώνεσαι θελει 38+ δεύτερα για να εμφανιστεί ο κύκλος). Μολις ξεκινήσει στο 2%αφήνεις πρώτα το Power on και μετα ολα τ αλλα.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήρθε αυτόματα η αναβάθμιση σε 6.6.16 από 6.3.16 που ήμουν!

Δεν είδα όμως καμία διαφορά!

Ξέρει κανείς τι αλλαγές επέφερε αυτή η αναβάθμιση?

...............

 

...βάζοντας ένα κινέζικο proxy στις ρυθμίσεις του WLAN....

 

πως βάζεις αυτές τις ρυθμίσεις, μπορείς να γίνεις συγκεκριμένος σε παρακαλώ?

Δηλ. Πειράζεις το APN στο κινητό ή κάτι κάτι άλλο σ' αυτό? στον browser ή στο ρούτερ? Ευχαριστώ!

Edited by Telefon
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα να σαι καλά... Υγεία πάνω απ όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Δοκίμασε για αρχή να ξαναπερασεις την Rom με 3Κ.Προυποθεση βέβαια ειναι στον φακελο dload της sd να υπάρχει αυτουσια μια Rom. Επίσης πρόσεξε πριν το κάνεις να ξέρεις οτι ετσι χανεις ολες σου τις ρυθμίσεις και οτι εχεις στον εσωτερικό χώρο του κινητού.

3Κ = Πατάς παρατεταμενα και με την ακόλουθη σειρά τα κουμπιά Volume Up + Volume Down + Power On και τα κρατάς μέχρι να ξεκινήσει η διαδικασία αναβάθμισης. (Μην αγχώνεσαι θελει 38+ δεύτερα για να εμφανιστεί ο κύκλος). Μολις ξεκινήσει στο 2%αφήνεις πρώτα το Power on και μετα ολα τ αλλα.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!! Ακολούθησα τις οδηγίες -όσο τις κατάλαβα- κατέβασα μια ROM 1gb περίπου (EMUI 4.0), (αυτή είναι η FULL ROM;) την αποσυμπίεσα και την έβαλα στο φάκελο dload στην SD. Μετά ακολούθησα την 3Κ, αλλά δεν είχα αποτέλεσμα. Κάνω κάτι λάθος; Υπάρχουν πιο αναλυτικές οδηγίες; Να κάνω κάποια ακόμη προσπάθεια; Κάθε απάντηση δεκτή!!!

Σημειώνω πως η ROM που είχα και δούλευα ήταν η "H60_EMUI3.1_Android5.1_6.1.16" και προσπάθησα να βάλω την H60_EMUI3.1_Android5.1_6.2 και κόλλησε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!! Ακολούθησα τις οδηγίες -όσο τις κατάλαβα- κατέβασα μια ROM 1gb περίπου (EMUI 4.0), (αυτή είναι η FULL ROM;) την αποσυμπίεσα και την έβαλα στο φάκελο dload στην SD. Μετά ακολούθησα την 3Κ, αλλά δεν είχα αποτέλεσμα. Κάνω κάτι λάθος; Υπάρχουν πιο αναλυτικές οδηγίες; Να κάνω κάποια ακόμη προσπάθεια; Κάθε απάντηση δεκτή!!!

Σημειώνω πως η ROM που είχα και δούλευα ήταν η "H60_EMUI3.1_Android5.1_6.1.16" και προσπάθησα να βάλω την H60_EMUI3.1_Android5.1_6.2 και κόλλησε.

 

 

 

Κατεβασε την 6.2.1 κανε την unzip και τοποθετησε το αρχείο UPDATE.APP στον φάκελο dload της καρτας sd. Μετα χρησιμοποιησε τα 3Κ.

Μην προσπαθείς να βαλεις Rom EMUI 4.0 beta επειδή ειμαι βέβαιος πως δεν έχεις ξεκλείδωτο το bootloader. Σωστά;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την 6.2.1 κανε την unzip και τοποθετησε το αρχείο UPDATE.APP στον φάκελο dload της καρτας sd. Μετα χρησιμοποιησε τα 3Κ.

Μην προσπαθείς να βαλεις Rom EMUI 4.0 beta επειδή ειμαι βέβαιος πως δεν έχεις ξεκλείδωτο το bootloader. Σωστά;

Οντως δεν έχω ξεκλείδωτο bootoader. Κατεβάζω την 6.2.1 και ξαναδοκιμάζω 3Κ.

Ευχαριστώ, για την προσπάθεια μεταφοράς των πολύ σημαντικών γνώσεών σου.

Αν όμως δεν καταφέρω να ενεργοποιήσω το κινητό, θα ήθελα λύση χωρίς την ενεργό συμμετοχή μου, επειδή όπως ξανάγραψα είναι επαγγελματικό.

Σε καθε περίπτωση η προσπάθειά σου είναι συγκινητική!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβασε την 6.2.1 κανε την unzip και τοποθετησε το αρχείο UPDATE.APP στον φάκελο dload της καρτας sd. Μετα χρησιμοποιησε τα 3Κ.

Μην προσπαθείς να βαλεις Rom EMUI 4.0 beta επειδή ειμαι βέβαιος πως δεν έχεις ξεκλείδωτο το bootloader. Σωστά;

Δυστυχώς δεν καταφερα την επαναφορά και περιμένω την επόμενη κίνηση!!!

Edited by Dbabis58
ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν έχω ξεκλείδωτο bootoader. Κατεβάζω την 6.2.1 και ξαναδοκιμάζω 3Κ.

Ευχαριστώ, για την προσπάθεια μεταφοράς των πολύ σημαντικών γνώσεών σου.

Αν όμως δεν καταφέρω να ενεργοποιήσω το κινητό, θα ήθελα λύση χωρίς την ενεργό συμμετοχή μου, επειδή όπως ξανάγραψα είναι επαγγελματικό.

Σε καθε περίπτωση η προσπάθειά σου είναι συγκινητική!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς δεν καταφερα την επαναφορά και περιμένω την επόμενη κίνηση!!!

 

Εχεις δοκιμάσει να περάσεις αυτην που ειχες; Την 6.1.16 δηλαδη.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ναι, προσπαθησα και με την 6.1.16 και δεν καταφερα τίποτε!!!

 

 

Ακολουθησε τις οδηγιες με τον δεύτερο τρόπο απο το post #9227 και βλέπουμε.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησε τις οδηγιες με τον δεύτερο τρόπο απο το post #9227 και βλέπουμε.

Αγαπητέ HSCSD Member. Σε ευχαριστώ για την υπερπροσπάθεια, αλλά οι σχετικές μου γνώσεις είναι ελλειπείς και δεν μπορώ να συνεχίσω τις αναζητήσεις λόγω εργασίας. Υπάρχει κάποιος ή κάποια εταιρεία που μπορεί να βοηθήσει με σχετικό αντίτιμο;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις να προτείνει μαγαζί για το TOUCHPLUS tempered γυαλί ? honor 6 (οχι για το 6plus)

Κατά καιρούς κάποιοι πούλαγαν κιόλας εδώ μέσα.

Βρίσκω μόνο το film.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις να προτείνει μαγαζί για το TOUCHPLUS tempered γυαλί ? honor 6 (οχι για το 6plus)

Κατά καιρούς κάποιοι πούλαγαν κιόλας εδώ μέσα.

Βρίσκω μόνο το film.

Ευχαριστώ

 

http://m.aliexpress.com/item/32216890505.html?productId=32216890505&productSubject=Free-Shipping-Huawei-Honor-6-Original-TouchPlus-Smart-Screen-Protection-Film&shortkey=ENVv6nyI&addresstype=600&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

Λίγο τσιμπάει βέβαια αλλά....

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στην 6.6.16 και αντιμετωπίζω μεγάλη καθυστέρηση στην φόρτωση σελίδων σε διάφορους browser (chrome, firefox, Opera).

Για ξεκινήσει να φορτώνει μία σελίδα κάνει 5-10 δευτερόλεπτα πριν αρχίσει να την εμφανίζει.

 

Σαν να αργεί να κάνει resolve το domain.

 

Διάφορα τεστ που έκανα με εφαρμογές για μέτρηση ταχύτητας όλα τα τεστ δείχνουν εντάξει.

 

Στο ίδιο router δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα δύο laptop και ένα Xiaomi Redmi Note 3.

 

Το περίεργο τώρα είναι πως σε άλλα wifi το lag εξαφανίζεται, οι σελίδες ανοίγουν σφαίρα! Το πρόβλημα υπάρχει μόνο με το συγκεκριμένο κινητό και το δικό μου wifi (στο οποίο όλες οι άλλες συσκευές laptop - android Κινητά δεν έχουν πρόβλημα).

 

Έχω δοκιμάσει διαγραφή των δικτύων και σύνδεση ξανά εκ νέου, στατική ip, απεγκατάσταση - εγκατάσταση browser, τίποτα από αυτά δεν μου έδωσε την λύση.

 

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Ημουν με την 6.6.16 φλασάρησα το twrp και μετά μέσα απο αυτό στο supersu, αποτέλεσμα το τηλεφωνο μπρικαρισε, έχει κολλήσει στο λογότυπο honor και δεν ανοίγει

Μπορείτε να με βοηθήσετε;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ημουν με την 6.6.16 φλασάρησα το twrp και μετά μέσα απο αυτό στο supersu, αποτέλεσμα το τηλεφωνο μπρικαρισε, έχει κολλήσει στο λογότυπο honor και δεν ανοίγει

Μπορείτε να με βοηθήσετε;;;;;;;;;;

 

 

 

Περνα παλι το recovery.img και το boot.img της 6.6.16

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, εννοείς μέσω adb???

 

 

Ναι φιλε μου :D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στην 6.6.16 και αντιμετωπίζω μεγάλη καθυστέρηση στην φόρτωση σελίδων σε διάφορους browser (chrome, firefox, Opera).

Για ξεκινήσει να φορτώνει μία σελίδα κάνει 5-10 δευτερόλεπτα πριν αρχίσει να την εμφανίζει.

 

Σαν να αργεί να κάνει resolve το domain.

 

Διάφορα τεστ που έκανα με εφαρμογές για μέτρηση ταχύτητας όλα τα τεστ δείχνουν εντάξει.

 

Στο ίδιο router δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα δύο laptop και ένα Xiaomi Redmi Note 3.

 

Το περίεργο τώρα είναι πως σε άλλα wifi το lag εξαφανίζεται, οι σελίδες ανοίγουν σφαίρα! Το πρόβλημα υπάρχει μόνο με το συγκεκριμένο κινητό και το δικό μου wifi (στο οποίο όλες οι άλλες συσκευές laptop - android Κινητά δεν έχουν πρόβλημα).

 

Έχω δοκιμάσει διαγραφή των δικτύων και σύνδεση ξανά εκ νέου, στατική ip, απεγκατάσταση - εγκατάσταση browser, τίποτα από αυτά δεν μου έδωσε την λύση.

 

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

Το ίδιο πρόβλημα και εγώ φίλε μου...μάλιστα οι φωτό αργούν να φορτώσουν....αν βρεις κάτι να μας το πεις σε παρακαλώ! Το ψάχνω και γω...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα να σαι καλά... Υγεία πάνω απ όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Δοκίμασε για αρχή να ξαναπερασεις την Rom με 3Κ.Προυποθεση βέβαια ειναι στον φακελο dload της sd να υπάρχει αυτουσια μια Rom. Επίσης πρόσεξε πριν το κάνεις να ξέρεις οτι ετσι χανεις ολες σου τις ρυθμίσεις και οτι εχεις στον εσωτερικό χώρο του κινητού.

3Κ = Πατάς παρατεταμενα και με την ακόλουθη σειρά τα κουμπιά Volume Up + Volume Down + Power On και τα κρατάς μέχρι να ξεκινήσει η διαδικασία αναβάθμισης. (Μην αγχώνεσαι θελει 38+ δεύτερα για να εμφανιστεί ο κύκλος). Μολις ξεκινήσει στο 2%αφήνεις πρώτα το Power on και μετα ολα τ αλλα.

Θέλω, έστω και καθυστερημένα, να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου στον φίλο CRISPAF77 για την αποτελεσματική του παρέμβαση, στην αποκατάσταση του κινητού μου.

Η διάθεσή του και η άμεση ανταπόκρισή του στην αγωνιώδη έκκλησή μου για βοήθεια είναι παραδειγματική.

Εύχομαι να υλοποιηθεί στο πρόσωπό του η προαιώνια ευχή " Υγιής, ευκλεής και τρισόλβιος"

Link to comment
Share on other sites

Θέλω, έστω και καθυστερημένα, να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου στον φίλο CRISPAF77 για την αποτελεσματική του παρέμβαση, στην αποκατάσταση του κινητού μου.

Η διάθεσή του και η άμεση ανταπόκρισή του στην αγωνιώδη έκκλησή μου για βοήθεια είναι παραδειγματική.

Εύχομαι να υλοποιηθεί στο πρόσωπό του η προαιώνια ευχή " Υγιής, ευκλεής και τρισόλβιος"

 

 

Να σαι καλα φίλτατε με υγεία πανω απ όλα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε νέα αναβάθμιση από το 6.6.1 στο 6.7.1 για να δούμε.....

Αυτό πάλι πως το εξηγείτε ότι μετά την 6.3.16 μου ήρθε κατ' ευθείαν αναβάθμιση στο 6.6.1 και μετά κάθε μήνα φαίνεται πως θα έχω και μία...σαν να ξεμπλόκαρακα κάτι...'η το κάνουν αυτοί από μόνοι τους??? Ποιός ξέρει....

Edited by Telefon
Link to comment
Share on other sites

6.7.1 και σε μένα σήμερα! Δεν είδα κάτι τρανταχτό ακόμα.θα το ψαξω και ότι βρω!
Link to comment
Share on other sites

Η 6.6.1 είναι FULL PACK, μπορείς να πας εκεί από οποιαδήποτε προηγούμενη dev.

 

Στην 6.7.1 η μόνη διαφορά που διαπίστωσα είναι ότι η εφαρμογή του καιρού παρέχει περισσότερες πληροφορίες (ωριαία πρόβλεψη, φάσεις σελήνης κλπ) και λειτουργεί σωστά, στην 6.6.1 εμένα έπαψε να αναγνωρίζει την τοποθεσία (είχε μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη). Επίσης έχει ένα νέο τρόπο ξεκλειδώματος (δεν τραβάς το δάχτυλο από την μία άκρη στην άλλη, κάνεις δύο φορές μία μικρή κίνηση).

 

Όποιος ξέρει κινέζικα ας μας πει τι άλλο κάνει η 6.7.1 εδώ

 

Το πρόβλημα που έχω με το web browsing παραμένει (5-10 δευτερόλεπτα για να ξεκινήσει να φορτώνει μια σελίδα), ίσως να φταίει και το router μου (δεν συμπαθεί το κινητό μου).

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να έχω μια εύλογη απορία. Αφού δεν είναι μπετα, γιατί δεν την ανεβάζει στο επίσημο σιτε η huawei για λήψη;
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να έχω μια εύλογη απορία. Αφού δεν είναι μπετα, γιατί δεν την ανεβάζει στο επίσημο σιτε η huawei για λήψη;

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ.

 

Αυτό που παρατήρησα πάντως είναι πως όταν ήμουν στην 6.2.1 (και στις επόμενες εκδόσεις) δεν μου έβγαζε καμία αναβάθμιση. Με το που όρισα κινέζικο proxy αμέσως μου έβγαλε update στην 6.3.16 και όλα τα update από εκεί και πάνω. Όταν αφαιρούσα τον κινέζικο proxy δεν έβρισκε καμία αναβάθμιση.

 

Μόνο το update από την 6.6.1 σε 6.7.1 το έβγαλε χωρίς κινέζικο proxy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...