Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ fotaras85

Στη εφαρμογή QuickShortcutMaker για να χρησιμοποιηθεί θα πρέπει να είσαι root (δεν το έχω κάνει ποτέ root το κινητό);

Ρωτάω διότι η εφαρμογή QuickShortcutMaker ανοίγει κανονικά, αλλά όταν πάω να "τρέξω" το "MMI Test" μου βγάζει μήνυμα για δικαιώματα (την έχω ορίσει ήδη ως "Αξιόπιστη Εφαρμογή").

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άντε και σιγά σιγά και στα μέρη μας η Marshmallow.
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

@ fotaras85

Στη εφαρμογή QuickShortcutMaker για να χρησιμοποιηθεί θα πρέπει να είσαι root (δεν το έχω κάνει ποτέ root το κινητό);

Ρωτάω διότι η εφαρμογή QuickShortcutMaker ανοίγει κανονικά, αλλά όταν πάω να "τρέξω" το "MMI Test" μου βγάζει μήνυμα για δικαιώματα (την έχω ορίσει ήδη ως "Αξιόπιστη Εφαρμογή").

Ευχαριστώ.

 

Οχι δεν θελει να ειναι root το κινητο. Ουτε κ εγω το εχω root. Εχω την εντυπωση ομως οτι θελει την Β535 για να δουλεψει το MMI Test.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την συγκεκριμένη θήκη; σκέφτομαι να την αγοράσω, αλλά κάπου ακούστηκε για μείωση του σήματος του κινητού..

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160224/956d0ca1169304ddaf4836fea9024390.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160224/50b1f314bcd7b83592ee3793130b8968.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι την είχα εγώ, δν είδα διαφορά στο σήμα, ούτε κινητής, ούτε wifi. Απλά την παράτησα γιατί προσθέτει βάρος και πλάτος και με δυσκολευε λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα δοκιμη για την 6.3.1 μεσω local κολλησε σε honor,εκανα με multi-tool unbrick αλλα δεν ξεκινα μετα η εγκατασταση με 3Κ,

καμια βοηθεια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι την είχα εγώ, δν είδα διαφορά στο σήμα, ούτε κινητής, ούτε wifi. Απλά την παράτησα γιατί προσθέτει βάρος και πλάτος και με δυσκολευε λίγο.

Φορουσες και tempered πίσω-μπρος; τις χωράει η θήκη;

Link to comment
Share on other sites

Φορουσες και tempered πίσω-μπρος; τις χωράει η θήκη;

Ναι φορουσα, χωραγε.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα δοκιμη για την 6.3.1 μεσω local κολλησε σε honor,εκανα με multi-tool unbrick αλλα δεν ξεκινα μετα η εγκατασταση με 3Κ,

καμια βοηθεια?

6.3.1 μπαίνει μόνο πάνω σε 6.2.1, εγώ και τις δυο πέρασα με 3κ

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Η 6.3.1 δέχεται ρουτ;;

 

Έχω rootαρει κανονικά με τα αντίστοιχα πακέτα TWRP και SuperSU για EMUI4.0.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Έχω rootαρει κανονικά με τα αντίστοιχα πακέτα TWRP και SuperSU για EMUI4.0.

Πάντως δεν υπάρχει στο επίσημο σαιτ, ούτε έχει έρθει ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

6.3.1 μπαίνει μόνο πάνω σε 6.2.1, εγώ και τις δυο πέρασα με 3κ

 

Καλημερα σε όλους.

 

εβαλα 6.2.1 με 3Κ αλλα έχω κολλήσει πως θα περασω την 6.3.1 . το μονο που βρίσκω στο xda ειναι ενα ΟΤΑ αρχειο (OTA-EMUI 4.0_H60-L02-L12_6.2.1_6.3.1) το οποίο κάνοντας extract μου δινει 4 φακελους( cust, META-INF, patch,system) και το UPDATE.APP.

Θα βάλω σκετο το update.app και θα κανω 3Κ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους.

 

εβαλα 6.2.1 με 3Κ αλλα έχω κολλήσει πως θα περασω την 6.3.1 . το μονο που βρίσκω στο xda ειναι ενα ΟΤΑ αρχειο (OTA-EMUI 4.0_H60-L02-L12_6.2.1_6.3.1) το οποίο κάνοντας extract μου δινει 4 φακελους( cust, META-INF, patch,system) και το UPDATE.APP.

Θα βάλω σκετο το update.app και θα κανω 3Κ?

 

Πέρνα το όπως είναι συμπιεσμένο με 3Κ

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα το όπως είναι συμπιεσμένο με 3Κ

 

ΕΥχαριστω για την απαντηση.

Το update app ειναι μονο 41 ΜΒ . Θα δουλεψει έτσι?

 

edit: μηπως εννοεις ολο το αρχειο zip OTA να το βαλω στο φακελο dload?

edit2: το καταλαβα βασει του οδηγου της 1ης σελιδας. μετονομασια σε update.zip και μετα 3κ.

Edited by aggelos7
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνεις extract αλλά αλλάζεις όνομα σε update.zip και το περνάς με local.

Τώρα είδα ότι το βρήκες

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδικό section στο forum για αγοραπωλησίες.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδικό section στο forum για αγοραπωλησίες.

 

Για να μην ψάχνεις άδικα, χρειάζεσαι 150 ποστ για να το δεις. Υπάρχουν πολλά τεχνολογικά σάιτ με ενότητα αγγελιών επίσης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος έχει βάλει την 6.3.1 η χάρτες τις google του δουλεύουν κανονικά (στις ρυθμίσεις του κινητού ο εντοπισμός θέσης να είναι μόνο συσκευή η GPS). Εμένα όταν ανοίγω τούς χάρτες δεν ενεργοποιητε το GPS
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Διαπιστωσα τυχαια χτες που πασπατευα τα εικονιδια συντομευσεων για τις ρυθμισεις οταν κατεβαζουμε τη notification bar , οτι με παρατεταμενο πατημα σε καθε ενα απο αυτα ( εκτος απο καποια ελαχιστα ) , σε πηγαινει κατευθειαν στις αντιστοιχες ρυθμισεις τους.

Μεγαλη ευκολια για μενα που αλλαζω συχνα το δικτυο της μιας καρτας απο 2g σε 3g/2g. Μεχρι προτινος πηγαινα απο τις ρυθμισεις. Τωρα απλα θελει παρατεταμενο πατημα στα δεδομενα κινητου κ με παει κατευθειαν στο αντιστοιχο section των ρυθμισεων.

 

Το αναφερω για οποιον δεν το ξερει. Λογικα θα ειναι χαρακτηριστικο του android 5.

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστωσα τυχαια χτες που πασπατευα τα εικονιδια συντομευσεων για τις ρυθμισεις οταν κατεβαζουμε τη notification bar , οτι με παρατεταμενο πατημα σε καθε ενα απο αυτα ( εκτος απο καποια ελαχιστα ) , σε πηγαινει κατευθειαν στις αντιστοιχες ρυθμισεις τους.

Μεγαλη ευκολια για μενα που αλλαζω συχνα το δικτυο της μιας καρτας απο 2g σε 3g/2g. Μεχρι προτινος πηγαινα απο τις ρυθμισεις. Τωρα απλα θελει παρατεταμενο πατημα στα δεδομενα κινητου κ με παει κατευθειαν στο αντιστοιχο section των ρυθμισεων.

 

Το αναφερω για οποιον δεν το ξερει. Λογικα θα ειναι χαρακτηριστικο του android 5.

 

Φίλε αυτό είναι χαρακτηριστικό από cyanogenmod 7 και έπειτα! Το καθιέρωσε μετά η samsung μετά την πρόσληψη του δημιουργού της cyanogen. Υπάρχει χρόνια. Στο κινητό μας υπήρχε ανέκαθεν η δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνεις extract αλλά αλλάζεις όνομα σε update.zip και το περνάς με local.

Τώρα είδα ότι το βρήκες

 

ευχαριστω για το χρονο σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...