Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το έξεις προβλημα δεν μπορω να μπω σε recovery ουτε σε stock αλλα ουτε σε cmw η twrp.

προσπαθω να ξανακανω εγκατασταση με το Multi tool αλλα οταν κανει επανακενηση μου κολαει στο HONOR και κανει συνεχεια επανακενηση!!!

Τι να κανω?

Ολα καλα τελικα ηθελε να ξανακατεβασω το προγραμματακι !!!

Edited by petraKOS07
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πανε στις ρθυμισεις εφαρμογες κανε διακοπη και εκαθαριση δεδομενων στο play store και google services. Και αν δεν απεγκατασταση ενερωσεων σ αυτες τις 2

 

Ευχαριστω ,επιτελους δουλεψε !!! γιατι μου σπασε τα νευρα.Να ρωτησω και κατι αλλο,full screen caller δεν γινεται να εχουμε στο κινητο μας? εχω τον true dialer αλλα και παλι δεν δουλευει.Χρειαζεται να ρυθμισω κατι ή θελει μεσω καποας εφαρμογης?

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδια εχω το εξης προβλημα οταν ανοιγω απο το firefox ή απο το chrome μια σελιδα μου ανοιγει ταυτοχρονα και μια σελιδα οτι εχω ιο(με διαφημισεις ) εκανα εκαθαρισει history εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα συνεχιζω να εχω το ιδιο προβλημα μπορει καποιος να βοηθεισει εαν ξερει κατι ?
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω και κατι ακομη,απο πτωση ραγισε στην ακρη η original tempered glass με τα κουμπια επανω.Αλλα στην μεση του τηλεφωνου εμφανιστηκε 1 μπλε μεγαλουτσικη κουκιδα.Ειναι απο την μεμβρανη ή απο την οθονη? Αν ειναι απο την οθονη μπορω να κανω κατι ? ( με μαγνητη ισως οπως παλια στις τηλεορασεις?)
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω και κατι ακομη,απο πτωση ραγισε στην ακρη η original tempered glass με τα κουμπια επανω.Αλλα στην μεση του τηλεφωνου εμφανιστηκε 1 μπλε μεγαλουτσικη κουκιδα.Ειναι απο την μεμβρανη ή απο την οθονη? Αν ειναι απο την οθονη μπορω να κανω κατι ? ( με μαγνητη ισως οπως παλια στις τηλεορασεις?)

Κουκκίδες έχω κι εγώ. Πρέπει να έφαγε πίεση ο οθόνη. Θα τις συνιθησεις.

Link to comment
Share on other sites

Κατάντια το τηλέφωνο... Σήμερα μου έκλεισε από το 30+% μπαταρία. Θα του δώσω σουτι το συντομότερο... Μετά από τόσα χρόνια, τόσα κινητά, πρώτη φορά τόση αναξιοπιστία...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατάντια το τηλέφωνο... Σήμερα μου έκλεισε από το 30+% μπαταρία. Θα του δώσω σουτι το συντομότερο... Μετά από τόσα χρόνια, τόσα κινητά, πρώτη φορά τόση αναξιοπιστία...

 

Εγω απ οτι εχω καταλαβει παιζει πρωτον η Μπαταρια να τα χει φτυσει 'η δευτερον οπως και στο δικο μου να λεει 30% αλλα να μην ειναι ουτε 4%.Μου εχει συμβει πολλες φορες να το φορτιζω κλειστο,να μου δειχνει οτι ειναι στο 50% πχ και να το βγαζω απ το ρευμα και οταν τ ανοιγω ,να αναφερει οτι ειναι στο 95% λανθασμενα,με αποτελεσμα να ``φαινεται`` οτι η μπαταρια τελειωνει στο μισο χρονο .Ολα αυτα μετα απο λολλιποπ φυσικα

 

edit : calibration εχω δοκιμασει με διαφορες εφαρμογες απο playstore

Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Κατάντια το τηλέφωνο... Σήμερα μου έκλεισε από το 30+% μπαταρία. Θα του δώσω σουτι το συντομότερο... Μετά από τόσα χρόνια, τόσα κινητά, πρώτη φορά τόση αναξιοπιστία...

 

Ρομανέ μήπως χρειάζεσαι καινούρια μπαταρία; Αν αλλάξεις μπαταρία πάντως, γράψε καμιά πληροφορία γιατί σύντομα θα το χρειαστούμε όλοι

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να αλλάξω μπαταρία. Είναι δυνατόν ξαφνικά με το που πέρασα την λολιποπ από τις 4-5 ώρες screen on time να ματώνουμε να φτάσουμε τις 2.30?

 

Βλέπω το red mi note 3 να φτάνει τις 5 ώρες στο χαλαρό και μάλλον θα είναι το επόμενο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Romane περίμενε να παραλάβω την μπαταρία .Ακριβώς τα ίδια προβλήματα εχω,κλείνει στα 30% αλλά πιστεύω ότι η μπαταρια τα έφτυσε .Το είχες απο τους πρώτους ?Εγώ το πήρα Αύγουστο του 14

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή το χρησιμοποίησα αρκετά λόγω της δουλειάς το φορτίζσ κάθε μέρα και καμιά φορά δυο φορές την ημέρα .Η μπαταρία είναι σχετικά φθηνή και κοστίζει γύρω στα 8-10 ευρω και έτσι παράγγειλα μια

Link to comment
Share on other sites

Romane περίμενε να παραλάβω την μπαταρία .Ακριβώς τα ίδια προβλήματα εχω,κλείνει στα 30% αλλά πιστεύω ότι η μπαταρια τα έφτυσε .Το είχες απο τους πρώτους ?Εγώ το πήρα Αύγουστο του 14

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή το χρησιμοποίησα αρκετά λόγω της δουλειάς το φορτίζσ κάθε μέρα και καμιά φορά δυο φορές την ημέρα .Η μπαταρία είναι σχετικά φθηνή και κοστίζει γύρω στα 8-10 ευρω και έτσι παράγγειλα μια

 

Ναι αρχές Αυγούστου του 14. Μπαταρία δεν θα αλλάξω ούτως ή αλλως. Απλά μετά από 1.5 χρόνο δεν πιστεύω ότι υπάρχει τόσο μεγάλη αλλείωση στην μπαταρία...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι αρχές Αυγούστου του 14. Μπαταρία δεν θα αλλάξω ούτως ή αλλως. Απλά μετά από 1.5 χρόνο δεν πιστεύω ότι υπάρχει τόσο μεγάλη αλλείωση στην μπαταρία...

 

η μπαταρία σου πρεπει να είναι ,αφού στην 6.1.1 βγάζει 6+ ώρες

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω και κατι ακομη,απο πτωση ραγισε στην ακρη η original tempered glass με τα κουμπια επανω.Αλλα στην μεση του τηλεφωνου εμφανιστηκε 1 μπλε μεγαλουτσικη κουκιδα.Ειναι απο την μεμβρανη ή απο την οθονη? Αν ειναι απο την οθονη μπορω να κανω κατι ? ( με μαγνητη ισως οπως παλια στις τηλεορασεις?)

Πιέστηκε το σημείο....Κι εμένα,άγνωστο πως, μου ράγισε μια μέρα το t.glass και στο σημείο έμεινε μια μπλε "ανάμνηση"...

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω στα τελευταια σχολια για τα παραπονα που εχετε οσον αφορα την μπαταρια.

Ειχα κ εγω το ιδιο προβλημα οταν αλλαξα και πηγα απο android 4.4.2 σε android 5.1.1. Οχι τοσο εντονο ωστε να κλεινει το κινητο στο 30 % αλλα υπηρχε. Καπου στο 15 % η θα εκλεινε τελειως η θα επεφτε πολυ γρηγορα.

 

Εψαξα στο ιντερνετ κ ειχα βρει αυτο εδω το αρθρο.

 

https://www.androidpit.com/how-to-calibrate-the-battery-on-your-android-device

 

Καπου λεει οτι αν κανεις update την rom του κινητου σου πρεπει να κανεις και clear cache απο την recovery. Το ειχα κανει κ εστρωσε η μπαταρια. Απο τοτε κανω ενα clear cache απο την recovery μια φορα ανα 15 μερες χονδρικα. Επισης εχω διαπιστωσει οτι μετα απο φουλ φορτιση ( απο το 3 % μεχρι το 100 % ) με usb και οχι απο την πριζα ,η μπαταρια εχει και πιο "ομαλη" μειωση. Ισως να ειναι η ιδεα μου αλλα δεν χανετε κατι να το φορτιζετε μια στο τοσο απο υπολογιστη. Υποψην οτι θελει αρκετες ωρες. Κανα 5ωρο χονδρικα να φορτισει τελειως.

Τελος, ριξτε και ενα διαβασμα στο παραπανω αρθρο. Εχει και διαδικασια για καλιμπραρισμα της μπαταριας αλλα οχι με εφαρμογες. Λεει οτι βοηθαει. Δεν ξερω αν ισχυει, δεν το ειχα κανει εγω. Δεν εχετε να χασετε κατι πιστευω.

 

Αυτα τα ολιγα απο μενα.

 

 

Edit : Και μια ερωτηση για θηκες. Εχει βρει κανεις την παρακατω θηκη για το δικο μας κινητο? Ψαχνω αλλα βρισκω για το 6 plus και αλλα huawei εκτος απο το δικο μας.

 

http://m.ebay.com/itm/New-Hard-Bumper-Soft-Rubber-TPU-Back-Case-Cover-For-Huawei-Ascend-P8-/272070503141?nav=SEARCH

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 14 ευρώ η μπαταρία και ένα δεκάρικο να στην αλλάξουν αν φοβάσαι να το κάνεις μόνος εγώ βρήκα την υγεία μου πραγματικά
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 14 ευρώ η μπαταρία και ένα δεκάρικο να στην αλλάξουν αν φοβάσαι να το κάνεις μόνος εγώ βρήκα την υγεία μου πραγματικά

Πράγματι είναι φθηνή η μπαταρία .Φανταστείτε ότι ήδη εχω ξεκολλήσει το καπάκι να είμαι έτοιμος και περιμένω την μπαταρία ;);)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 14 ευρώ η μπαταρία και ένα δεκάρικο να στην αλλάξουν αν φοβάσαι να το κάνεις μόνος εγώ βρήκα την υγεία μου πραγματικά

 

 

ελα βοήθα & δώσε link. αγοράς και φτιαξίματος. Ποιός το ανέλαβε??

Καλημέρα :)

 

(τόσο πάνε οι μπαταρίες πράγματι, και φτηνότερα κιόλας)

Link to comment
Share on other sites

Aliexpress θα βρεις πολλές .Και είναι πανεύκολο να το κάνεις μόνος άμα πιάνουν τα χέρια σου.Εγώ ήδη το ξεκολλησα μια φορά για να είμαι έτοιμος για κάθε ενδεχόμενο
Link to comment
Share on other sites

την παρήγγειλα και γω τη θηκούλα...

είχε επιλογη για honor 6

σε 15 μέρες που θα ρθει θα βάλω φωτο

 

καλές γιορτές

 

Μηπως εχει ερθει η θηκη? μακαρι να ναι συμβατη με το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Clear cache έχω κάνει τις 2 τελευταίες φορές που κρασαρε και brickare με αποτέλεσμα να περάσω την ρομ με 3κ.

Συνεχίζω να πιστεύω ότι δεν είναι η μπαταρία αλλά η λολιποπ.

 

Anyway αλλάξτε την μπαταρία και πείτε μας :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Clear cache έχω κάνει τις 2 τελευταίες φορές που κρασαρε και brickare με αποτέλεσμα να περάσω την ρομ με 3κ.

Συνεχίζω να πιστεύω ότι δεν είναι η μπαταρία αλλά η λολιποπ.

 

Anyway αλλάξτε την μπαταρία και πείτε μας :)

Εγώ πιστεύω πως εξ αρχής η μπαταρία σου ήταν ελαττωματική και το φανέρωσε συμπτωματικά την περίοδο που έβαλες την lollipop.

Η αυτονομία που αναφέρεις δεν δικαιολογείται από καμιά κακή lollipop ( πόσο κακή πια; )

Στο κάτω της γραφής και άλλη βάλαμε lollipop αλλά τέτοια χάλια δεν τα είδαμε.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση(B535) για stable rom στο site της huawei.Την έχει κάνει κάποιος;
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...