Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπαταρια τελος..:mad:

εχω μεινει χωρις συσκευη...γνωριζει κανεις που μπορω αλλαξω την μπαταρια;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Τα 360 βίντεο του YouTube υποστηρίζονται από το honor 6;

 

Αφού έχει γυροσκόπιο γιατί στο δικό μου δεν παίζουν σωστά;

 

Το έχει δοκιμάσει άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Τα 360 βίντεο του YouTube υποστηρίζονται από το honor 6;

 

Αφού έχει γυροσκόπιο γιατί στο δικό μου δεν παίζουν σωστά;

 

 

Το έχει δοκιμάσει άλλος;

 

Καλησπέρα

Εγώ που το δοκίμασα,τα παίζει κανονικότατα.

Rom 5.8.5

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με stable b316 και τελευταία έκδοση youtube 10.33.55 τα 360 videos δεν παίζουν, τα βλέπω ολόκληρα σαν κανονικά.

Δοκίμασα απεγκατάσταση, εκκαθάριση κλπ κλπ αλλά τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με stable b316 και τελευταία έκδοση youtube 10.33.55 τα 360 videos δεν παίζουν, τα βλέπω ολόκληρα σαν κανονικά.

Δοκίμασα απεγκατάσταση, εκκαθάριση κλπ κλπ αλλά τα ίδια.

 

Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αλλά εγώ έχω το YouTube v.10.33.51

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά L02 με original recovery, local.prop, build.prop και αρνείται πεισματικά να κάνει οποιαδήποτε αναβάθμιση. Είμαι στη 316. 3κ την 316 να ξαναμπεί και αποτυχία. Τοπικη σε 521, αποτυχία πάλι. Καμία ιδέα?

 

anyone please?

 

build.prop είναι στο /system και local είναι σε /cust/unicom/cn/prop ?

Edited by gtaddict
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με stable b316 και τελευταία έκδοση youtube 10.33.55 τα 360 videos δεν παίζουν, τα βλέπω ολόκληρα σαν κανονικά.

Δοκίμασα απεγκατάσταση, εκκαθάριση κλπ κλπ αλλά τα ίδια.

 

Β316 με 10.31.55 παίζει κανονικά.

 

Έκανα update στην 10.33.51 και επίσης παίζει κανονικά.

Edited by DeJaVu
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε και στο emui σαν dev :p

 

αντε να βγει σαν stable να την βάλουμε και εμεις

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω εγκατασταση την Β526 απο 5,85 που ειμαι τωρα χωρις να χασω τα αρχεια μου?
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω εγκατασταση την Β526 απο 5,85 που ειμαι τωρα χωρις να χασω τα αρχεια μου?

 

Ολακκαλα το βρήκα

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ξαναγραψει στο παρελθον αλλα δεν ελαβα απαντηση . εχω το H60-L02 το οποιο το ειχα παρει μεταχειρο απο ενα παληκαρι στο insomnia . το τηλεφωνο ειχε πανω οτι φοραγε απο κινα και ολα δουλευαν ρολοι .

 

καποια στιγμη σε μια αυτοματη αναβαθμιση μου κολλησε και δεν ξαναανοιξε ποτε . μετα απο ψαξιμο (διοτι εν ειμαι και πολυ σχετικος ) καταφερα να του περασω απο την αρχη μια καινουργια rom ...το προβλημα ειναι οτι δεν μου περναει gapps ... το δοκιμασα μεσω του multitool σε 3 εκδοσεις (mini pico micro) αλλα τιποτα .το δοκιμασα και με apk που κατεβασα απο το ιντερνετ...επισης τιποτα .

 

τι μπορω να κανω ? υπαρχει καποια συγκεκριμενη rom που μπορω να περασω και να μπορω να βαλω gapps στα σιγουρα ? ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΕΙΑ

 

επισης να αναφερω οτι στην αρχη η δευτερη sim ενω ηταν ενεργη με καλουσαν και δεν χτυπαγε ενω σε αυτους φαινονταν να χτυπαει . αρχικα διορθωνοταν με reboot αλλα με τον καιρο διορθωθηκε παραδοξως μονο του αυτο το προβλημα .

 

σας παραθετω και δυο screenshot με τις εκδοσεις που φοραω

[ATTACH]63716[/ATTACH]

 

[ATTACH]63717[/ATTACH]

Huawei Honor 6 L02 - vodafone smart tab 4<-- lenovo vibe x2 <-- nokia lumia 930 <-- lenovo golden warrior <-- thl 5000 <-- lenovo p780 <-- google nexus s <-- sony ericsson p1 <-- sony ericsson k800i <-- sharp gx10 <-- ericsson t10s <--motorola c113
Link to comment
Share on other sites

...

τι μπορω να κανω ? υπαρχει καποια συγκεκριμενη rom που μπορω να περασω και να μπορω να βαλω gapps στα σιγουρα ? ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΕΙΑ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6135032#post6135032 Αυτός ο τρόπος δεν δουλεύει για να περάσεις τα apps?

 

Απ' ότι είδα βγάζει και στο App Center τα google γενικά. Οπότε μπορείς να τα περάσεις από εκεί. Θα ψάξω να βρω τον παλιό οδηγό και θα σου δώσω το link

 

Ο οδηγός για να τα περάσεις από Huawei App Center http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5575863#post5575863

Edited by kingmob
Link to comment
Share on other sites

ОТА 5.8.5 -> В521 ( Н60-L02) https:// yadi.sk/d/kfwLbkFDibpWJ

ОТА 5.8.5 -> В521 (Н60-L12) https:// yadi.sk/d/knEON8A3iXzJN

 

OTA B521 -> B526 (Н60-L02) https:// drive.google.com/file/d/0B0m5MFe_m3ycWG1CR3YwcDhGcTg/view

OTA B521 -> B526 (Н60-L12) https:// yadi.sk/d/1cIDeZsHifg3R

BETA!

Δειτε αυτό τον οδηγό

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6135032#post6135032 Αυτός ο τρόπος δεν δουλεύει για να περάσεις τα apps?

 

Απ' ότι είδα βγάζει και στο App Center τα google γενικά. Οπότε μπορείς να τα περάσεις από εκεί. Θα ψάξω να βρω τον παλιό οδηγό και θα σου δώσω το link

 

Ο οδηγός για να τα περάσεις από Huawei App Center http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5575863#post5575863

οχι δεν μου παιζει . μου το εγκαθιστα παει να ανοιξει και κλεινει . πριν περασα google play services και google play ...ανοιξε αλλα μου εβγαζε error στο κατεβασμα και μετα δεν ανοιγε καν ...

Huawei Honor 6 L02 - vodafone smart tab 4<-- lenovo vibe x2 <-- nokia lumia 930 <-- lenovo golden warrior <-- thl 5000 <-- lenovo p780 <-- google nexus s <-- sony ericsson p1 <-- sony ericsson k800i <-- sharp gx10 <-- ericsson t10s <--motorola c113
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ξαναγραψει στο παρελθον αλλα δεν ελαβα απαντηση . εχω το H60-L02 το οποιο το ειχα παρει μεταχειρο απο ενα παληκαρι στο insomnia . το τηλεφωνο ειχε πανω οτι φοραγε απο κινα και ολα δουλευαν ρολοι .

 

καποια στιγμη σε μια αυτοματη αναβαθμιση μου κολλησε και δεν ξαναανοιξε ποτε . μετα απο ψαξιμο (διοτι εν ειμαι και πολυ σχετικος ) καταφερα να του περασω απο την αρχη μια καινουργια rom ...το προβλημα ειναι οτι δεν μου περναει gapps ... το δοκιμασα μεσω του multitool σε 3 εκδοσεις (mini pico micro) αλλα τιποτα .το δοκιμασα και με apk που κατεβασα απο το ιντερνετ...επισης τιποτα .

 

τι μπορω να κανω ? υπαρχει καποια συγκεκριμενη rom που μπορω να περασω και να μπορω να βαλω gapps στα σιγουρα ? ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΕΙΑ

 

επισης να αναφερω οτι στην αρχη η δευτερη sim ενω ηταν ενεργη με καλουσαν και δεν χτυπαγε ενω σε αυτους φαινονταν να χτυπαει . αρχικα διορθωνοταν με reboot αλλα με τον καιρο διορθωθηκε παραδοξως μονο του αυτο το προβλημα .

 

 

Πας στην εφαρμογή App Center και πληκτρολογείς στο Home τη λέξη Google...θα σου βγάλει πρώτη επιλογή το Google playstore...ωπα μη βιαζεσαι...πατάς ακριβώς από πάνω της το εικονίδιο και θα σου βγάλει όλες της εφαρμογές της Google μαζί.

Εσύ θα κατεβάσεις την 1η -2η και 10η (γι αυτές καιγεσαι) δηλ τον συγχρονισμό επαφων-ημερολογιου και το play store.Μετά κατέβασε ότι άλλο θες και παράλληλα κάνε και τις ενημερώσεις που θα σου ζητήσει στο Manager.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι δεν μου παιζει . μου το εγκαθιστα παει να ανοιξει και κλεινει . πριν περασα google play services και google play ...ανοιξε αλλα μου εβγαζε error στο κατεβασμα και μετα δεν ανοιγε καν ...

 

 

 

Είναι γεγονός πως στην 5.8.5 το playstore 5.8.11 έχει θέμα. Κατέβασε την Β526 και πέρασε την να βρεις την υγεία σου:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ξαναγραψει στο παρελθον αλλα δεν ελαβα απαντηση . εχω το H60-L02 το οποιο το ειχα παρει μεταχειρο απο ενα παληκαρι στο insomnia . το τηλεφωνο ειχε πανω οτι φοραγε απο κινα και ολα δουλευαν ρολοι .

 

καποια στιγμη σε μια αυτοματη αναβαθμιση μου κολλησε και δεν ξαναανοιξε ποτε . μετα απο ψαξιμο (διοτι εν ειμαι και πολυ σχετικος ) καταφερα να του περασω απο την αρχη μια καινουργια rom ...το προβλημα ειναι οτι δεν μου περναει gapps ... το δοκιμασα μεσω του multitool σε 3 εκδοσεις (mini pico micro) αλλα τιποτα .το δοκιμασα και με apk που κατεβασα απο το ιντερνετ...επισης τιποτα .

 

τι μπορω να κανω ? υπαρχει καποια συγκεκριμενη rom που μπορω να περασω και να μπορω να βαλω gapps στα σιγουρα ? ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΕΙΑ

 

επισης να αναφερω οτι στην αρχη η δευτερη sim ενω ηταν ενεργη με καλουσαν και δεν χτυπαγε ενω σε αυτους φαινονταν να χτυπαει . αρχικα διορθωνοταν με reboot αλλα με τον καιρο διορθωθηκε παραδοξως μονο του αυτο το προβλημα .

 

 

Πας στην εφαρμογή App Center και πληκτρολογείς στο Home τη λέξη Google...θα σου βγάλει πρώτη επιλογή το Google playstore...ωπα μη βιαζεσαι...πατάς ακριβώς από πάνω της το εικονίδιο και θα σου βγάλει όλες της εφαρμογές της Google μαζί.

Εσύ θα κατεβάσεις την 1η -2η και 10η (γι αυτές καιγεσαι) δηλ τον συγχρονισμό επαφων-ημερολογιου και το play store.Μετά κατέβασε ότι άλλο θες και παράλληλα κάνε και τις ενημερώσεις που θα σου ζητήσει στο Manager.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Είναι γεγονός πως στην 5.8.5 το playstore 5.8.11 έχει θέμα. Κατέβασε την Β526 και πέρασε την να βρεις την υγεία σου:D

 

 

τα εβαλα ολα και μου εχει περασει τις επαφες το calendar αλλα δεν βαζει εφαρμογες οπως διχνει στην τελευταια εικονα . να τονισω οτι πριν περασω απο apps market το google play ειχα περασει το google play services με ονομα αρχειου : com.google.android.gms-v7.8.99-(2134222-030)-7899030-Android-2.3 για να δουλεψουν οι εφαρμογες τις google

 

edit : για μια ακομα φορα ...χωρις να κανω κατι επιπλεον απο τα παραπανω σταματησε να δουλευει και το google calendar και ο συγχρονισμος επαφων και πλεον δεν ανοιγει καν το google play ...

 

[ATTACH]63725[/ATTACH]

 

[ATTACH]63726[/ATTACH]

 

[ATTACH]63727[/ATTACH]

 

[ATTACH]63728[/ATTACH]

 

[ATTACH]63729[/ATTACH]

Edited by dletkas
Huawei Honor 6 L02 - vodafone smart tab 4<-- lenovo vibe x2 <-- nokia lumia 930 <-- lenovo golden warrior <-- thl 5000 <-- lenovo p780 <-- google nexus s <-- sony ericsson p1 <-- sony ericsson k800i <-- sharp gx10 <-- ericsson t10s <--motorola c113
Link to comment
Share on other sites

Eίναι γεγονός πως στην 5.8.5 το playstore 5.8.11 έχει θέμα. Κατέβασε την Β526 και πέρασε την να βρεις την υγεία σου:D

 

καταβασα την update B521 , ειναι καλυτερη η B526 ? που μπορω να την βρω ? υπαρχει οδηγος για να την βαλω ?

 

edit :μολις περασα stock recovery και εγκαθιστω την b526 ...ελπιζω να φαω brick διοτι ειναι rootαρισμενω νομιζω

Edited by dletkas
Huawei Honor 6 L02 - vodafone smart tab 4<-- lenovo vibe x2 <-- nokia lumia 930 <-- lenovo golden warrior <-- thl 5000 <-- lenovo p780 <-- google nexus s <-- sony ericsson p1 <-- sony ericsson k800i <-- sharp gx10 <-- ericsson t10s <--motorola c113
Link to comment
Share on other sites

καταβασα την update B521 , ειναι καλυτερη η B526 ? που μπορω να την βρω ? υπαρχει οδηγος για να την βαλω ?

 

Την έδωσαν σήμερα στο emui. Μπορεί να την παίρνει σαν ενημέρωση. Δοκίμασε να κάνεις ενημέρωση λογισμικού (είχαν πει ότι τους είχε έρθει ενημέρωση όσοι ήταν σε dev rom)

Link to comment
Share on other sites

καταβασα την update B521 , ειναι καλυτερη η B526 ? που μπορω να την βρω ? υπαρχει οδηγος για να την βαλω ?

 

 

 

Δεν γνωρίζω αν είναι καλύτερη επειδή δεν έχω πλέον τη συσκευή.:cry:

Τώρα όσον αφορά την τοποθέτηση της μπορείς να το κανείς με τους γνωστούς 3 τρόπους

1. Κανείς ενημέρωση και περνας ως γνωστο το νεο update

2. Την κατεβάσεις κανείς εξαγωγή την rom και το UPDATE.APP το τοποθετεί στον φάκελο dload και κανείς τοπική ενημέρωση

3. Κανείς ότι και στον 2ο τρόπο και την τοποθετείς με 3Κ.(προσοχή γιατί χάνεις τα δεδομένα σου και τα ξαναπερνας πάλι όλα απ την αρχη)

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Είναι στην developer 5.8.5 και ή β526 δεν περνάει δεν έχω ροοτ και από ότι διάβασα σε site της emui περνάει μόνο πάνω από την σταθερή β316. Τώρα επειδή δεν θυμάμαι, πως περναω από developer σε stable?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά L02 με original recovery, local.prop, build.prop και αρνείται πεισματικά να κάνει οποιαδήποτε αναβάθμιση. Είμαι στη 316. 3κ την 316 να ξαναμπεί και αποτυχία. Τοπικη σε 521, αποτυχία πάλι. Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Είναι στην developer 5.8.5 και ή β526 δεν περνάει δεν έχω ροοτ και από ότι διάβασα σε site της emui περνάει μόνο πάνω από την σταθερή β316. Τώρα επειδή δεν θυμάμαι, πως περναω από developer σε stable?

 

 

 

Υπάρχει reverse pack που το περνάς με τοπική ενημέρωση και μετά περνάς την B316

 

Θα το βρεις στο post #6765# αν θυμάμαι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά L02 με original recovery, local.prop, build.prop και αρνείται πεισματικά να κάνει οποιαδήποτε αναβάθμιση. Είμαι στη 316. 3κ την 316 να ξαναμπεί και αποτυχία. Τοπικη σε 521, αποτυχία πάλι. Καμία ιδέα?

 

 

 

Προσωπικα εγω θα τ αφηνα εκει..κάθε τρεις μέρες flash νεα rom και τα παιξε η μπαταρια μου...τωρα αν θες να βαλεις την Β526 τοτε χρησιμοποίησε το miniflash tool του VirusPlus

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...