Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις πειράξει τίποτα στο τηλέφωνο όπως local.prop?

 

Όχι, τρέχω την τελευταία developer, είμαι root και έχω κάνει debrand γιατί είχε το logo της wo(όλα αυτά μέσω multitool)... Δεν έχω πειράξει τπτ άλλο στη συσκευή... A έχω κάνει uninstall και το huaweiID για να κατεβάζω themes

Edited by panos7440
Link to comment
Share on other sites

Οπότε η συμβουλή μου είναι να επιμένετε να αλλάξετε τη sim σας, να μην πληρώσετε φυσικά για κανένα λόγο το 5ευρω που ζητάνε μερικοί πονηροί (ή ίσως ανενημέρωτοι) και αν και εφόσον δεν μπορείτε να συνδεθείτε σε 4G δίκτυο,να καλέσετε την εξυπηρέτηση πελατών

Αυτό δεν το κατάλαβα.

Είναι υποχρεωμένοι να σου αλλάξουν την SIM χωρίς χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

H ποιότητα κατασκευής πώς ειναι? το νιώθετε πολύ πλαστικούρα ή ειναι στιβαρό με "ωραίο" πλαστικο?

 

η οθόνη έχει ωραία χρώματα (σε σχέση πχ με το samsung s5)?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα Σαν του panos7440 είναι η κάρτα...φοράω την B310 ακόμα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δωρεαν Αλλαγή κάρτας βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το κατάλαβα.

Είναι υποχρεωμένοι να σου αλλάξουν την SIM χωρίς χρέωση;

 

Στο επίσημο δελτίο τύπου της έτσι αναφέρει η Wind, για τους πελάτες καρτοκινητής ή Mobile Broadband όπως λέει, κ εγώ από το παρακάτω link το είδα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412057

Edited by panos7440
Link to comment
Share on other sites

H ποιότητα κατασκευής πώς ειναι? το νιώθετε πολύ πλαστικούρα ή ειναι στιβαρό με "ωραίο" πλαστικο?

 

η οθόνη έχει ωραία χρώματα (σε σχέση πχ με το samsung s5)?

 

 

Είναι ακριβώς όπως το έθεσες... στιβαρό με "ωραίο" πλαστικό.Όσο για την οθόνη του πιστεύω πως στέκεται επάξια όχι δίπλα αλλά απέναντι απο αλλες ναυαρχίδες των 400-600€ ονόματα δε λέμε :lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερὠτηση off topic , πως γίνεται το ascend p7 να ειναι πιο ακριβο στην Κινεζομάγαζα απο το honor6 ???
nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς όπως το έθεσες... στιβαρό με "ωραίο" πλαστικό.Όσο για την οθόνη του πιστεύω πως στέκεται επάξια όχι δίπλα αλλά απέναντι απο αλλες ναυαρχίδες των 400-600€ ονόματα δε λέμε :lol:

 

ωραια ωραία τέλεια με έχετε ψησει 3 μέρες διαβάζω το thread ανα 8 ώρες:p.. σκέφτομαι να το αγοράσω απο amazon.it για να πάρω την έκδοση L04 που καλύπτει και την μπάντα των 800mhz 4G

βέβαια το δίλλημα ειναι:

2 sim και θυσιάζεις την 1 από τις 3 "ελληνικές" συχνότητες (που ξέρω εγώ ότι αύριο μεθαύριο δε θα αρχίσει να εκπέμπει και η cosmote/vodafone (wind ηδη χρησιμοποιει την 800αρα στο 4G) στα 800 και θα μεινω χωρις 4G?:p) ή μια sim και νιώθεις καλλυμένος?

τι λέτε κι εσείς? (εχετε καμια πληροφόρηση για τις συχνότητες ή υπάρχει περίπτωση η L02 να "ξεκλειδώνει" κάπως και αυτή τη μπαντα ή ειναι καθαρά κατασκευαστικο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

ωραια ωραία τέλεια με έχετε ψησει 3 μέρες διαβάζω το thread ανα 8 ώρες:p.. σκέφτομαι να το αγοράσω απο amazon.it για να πάρω την έκδοση L04 που καλύπτει και την μπάντα των 800mhz 4G

βέβαια το δίλλημα ειναι:

2 sim και θυσιάζεις την 1 από τις 3 "ελληνικές" συχνότητες (που ξέρω εγώ ότι αύριο μεθαύριο δε θα αρχίσει να εκπέμπει και η cosmote/vodafone (wind ηδη χρησιμοποιει την 800αρα στο 4G) στα 800 και θα μεινω χωρις 4G?:p) ή μια sim και νιώθεις καλλυμένος?

τι λέτε κι εσείς? (εχετε καμια πληροφόρηση για τις συχνότητες ή υπάρχει περίπτωση η L02 να "ξεκλειδώνει" κάπως και αυτή τη μπαντα ή ειναι καθαρά κατασκευαστικο θέμα?

 

Εγώ θεωρώ πως στις single sim συσκευές υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές, εξίσου καλές αν όχι καλύτερες από το honor.... Στις Dual sim το honor είναι βασιλιάς! Αν λοιπόν επέλεγα το L04 θα το έκανα μόνο λόγω ευρωπαϊκής εγγύησης... Όσον αφορά τώρα τις μπάντες των MHz, να είναι καλά οι devs και οι γνώστες να μας προσφέρουν λύσεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε βρει τρόπο να αλλάξουμε το εικονίδιο της μπαταρίας; Με τρελαίνει λίγο που το ποσοστό πιάνει τόσο πολύ χώρο και δεν είναι μέσα στη μπαταρία. Επίσης το ρολόι να πάει στο κέντρο; το ξέρω πως αυτά εχουν να κάνουν πιθανότατα με xposed αλλά είπα μήπως έχει πάρει κανενός το μάτι τίποτε.
Link to comment
Share on other sites

ωραια ωραία τέλεια με έχετε ψησει 3 μέρες διαβάζω το thread ανα 8 ώρες:p.. σκέφτομαι να το αγοράσω απο amazon.it για να πάρω την έκδοση L04 που καλύπτει και την μπάντα των 800mhz 4G

βέβαια το δίλλημα ειναι:

2 sim και θυσιάζεις την 1 από τις 3 "ελληνικές" συχνότητες (που ξέρω εγώ ότι αύριο μεθαύριο δε θα αρχίσει να εκπέμπει και η cosmote/vodafone (wind ηδη χρησιμοποιει την 800αρα στο 4G) στα 800 και θα μεινω χωρις 4G?:p) ή μια sim και νιώθεις καλλυμένος?

τι λέτε κι εσείς? (εχετε καμια πληροφόρηση για τις συχνότητες ή υπάρχει περίπτωση η L02 να "ξεκλειδώνει" κάπως και αυτή τη μπαντα ή ειναι καθαρά κατασκευαστικο θέμα?

 

 

 

Απο το 2000 κυκλοφορούσα με 2 συσκευές (πωλητής ο άνθρωπος) :p. Εψαξα παντού για δικαρτο 2-3gb ram 3000mah bat. και να ναι οπωσδήποτε dual active και κατεληξα μεταξυ Lenovo k910 και Honor 6.Επειδη λοιπον "το μέγεθος μετράει" αποφάσισα Honor 6 .Χαίρομαι μέχρι και το τελευταίο cent που ξόδεψα.Όσο λοιπον έχουμε τον κολοσσο που λεγετε Huawei και τους "γιγαντες" Romano και Virus plus δε φοβάμαι τιποτα :D.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν υποστηρίζεται κανένα μοντέλο από την ελληνική αντιπροσωπεία. Δώσε λινκ από το ιταλικό να δούμε ποιος είναι ο πωλητής.

 

Τώρα είδα την απάντησή σου.

Εδώ ειναι το λινκ απο το ιταλικο αμαζον. Μαζί με τα μεταφορικά αν δεν κάνω κάποιο λάθος βγαίνει στα 308-310 ευρω.

Με προβληματίζει που ως πωλητής και ως μαρκα εμφανίζεται το honor και όχι huawei, λίγο περίεργο δεν ειναι? Λέτε να ειναι μουφα?

 

επισης είσαι σίγουρος ότι άμα πάρω την ευρωπαική συσκευή δε θα την αναγνωρίζει η ελληνικη αντιπροσωπεία? θα πρέπει δλδ να το στείλω στη χώρα προέλευσης (στην προκειμένη ιταλία?)?

Edited by lurpack
Link to comment
Share on other sites

Περί στιβαρότητας δεν θα διαφωνήσω πως είναι καλή κατασκευή με τους υπόλοιπους παρ'ολα αυτά επειδή έχω προβλημα με την πλάτη, που μάλλον οφείλεται σε φούσκωμα μπαταρίας, προσωπικά μου έκανε κακή εντύπωση πως η πλάτη είναι κολλημένη και όχι κουμπωτή. Το θεωρό κακό unibody.

Επίσης μιας και το άνοιξα να πω για τα παιδιά που είχαν πρόβλημα με διαφορετικά IMEI/ID πως εσωτερικά υπάρχει το ΙΜΕΙ κολλημένο πάνω στην μπαταριά. Τα διαφορετικά στοιχεία στο καπάκι με τα μέσα ή το ότι βγαίνει λάθος το ID κατά την διαδικασία του unlock, μπορεί να οφείλονται σε επισκευασμενη συσκευή με αλλαγή πλάτης.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Περί στιβαρότητας δεν θα διαφωνήσω πως είναι καλή κατασκευή με τους υπόλοιπους παρ'ολα αυτά επειδή έχω προβλημα με την πλάτη, που μάλλον οφείλεται σε φούσκωμα μπαταρίας, προσωπικά μου έκανε κακή εντύπωση πως η πλάτη είναι κολλημένη και όχι κουμπωτή. Το θεωρό κακό unibody.

Επίσης μιας και το άνοιξα να πω για τα παιδιά που είχαν πρόβλημα με διαφορετικά IMEI/ID πως εσωτερικά υπάρχει το ΙΜΕΙ κολλημένο πάνω στην μπαταριά. Τα διαφορετικά στοιχεία στο καπάκι με τα μέσα ή το ότι βγαίνει λάθος το ID κατά την διαδικασία του unlock, μπορεί να οφείλονται σε επισκευασμενη συσκευή με αλλαγή πλάτης.

 

Ξανακόλλησε εύκολα η πλάτη; με ποιό τρόπο, αν επιτρέπετε πως την πάτησες με την μπαταρία αν είναι να το προσέξουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ωραια παρεα. Μετα απο 20 μερες περιπου συμβιωσης με το κινητο H60-L12 εχω σχεδον μονο θετικα να πω. Η μεταβαση απο το προηγουμενο κινητο μου των 512 mb ram ηταν τεχνολογικο σοκ! :D

 

Δεν κανει κιχ σε οτι και να κανω , δεν κολαει , απλετο multitasking και γενικα ειναι ολα ωραια ολα καλα. Ειμαι στην Β313 και το περισσοτερο που κρατησε η μπαταρια ηταν δυομιση μερες με περιπου εξιμηση ωρες οθονης. Καθολου ασχημα , αν και αυτο ηταν μονο μια φορα. Γενικα μεσος ορος ειναι καπου στην μιαμιση μερα με ενεργη την προστασια οθονης.

 

Ειδα στο πρωτο ποστ που υπαρχει τροπος για κατεβασμα θεματων αλλα πρεπει να εισαι root. Root ακομα δεν το εχω κανει, πλην ομως στην εφαρμογη "θεματα" που εχει το κινητο μπηκα τις προαλλες και κατεβασα πεντε εξι απο τα δωρεαν. Εκτος και αν λετε για αλλα θεματα εσεις.

 

Ενα μικρο "χαζο" που διαπιστωσα ειναι οτι δεν εχει επιλογη να βαλεις την μια καρτα μονο σε 3g η μονο σε 4g πχ. Το Alcatel που ειχα πριν ειχε τετοια επιλογη για μονο 3g.

Η κιτρινιλα στο κατω μερος της οθονης ειναι και σε μενα παρουσα , πλην ομως δεν με ενοχλει.

Μου εβγαλε και δυο φορες ειδοποιηση στο ασχετο οτι αφαιρεθηκε η καρτα μνημης αλλα μετα απο λιγο ξαναεστρωσε. Αυτο με ανησυχησε λιγο ειναι η αληθεια.

 

Θα ηθελα ομως και τις συμβουλες σας γιατι θελω να κανω μια αγορα για θηκη και ζελατινα οθονης. Προς το παρον εχω μια θηκη σιλικονης η οποια ομως δεν μου αρεσει. Σκεφτομαι για θηκη με πορτακι , σαν πορτοφολι δηλαδη. Αλλα θελω μια που να ειναι συμβατη με την λειτουργια "εξυπνο καλλυμα" που εχει το κινητο ωστε να φαινεται λιγο η οθονη οταν ειναι κλειστη. Ποια προτεινετε? Για ζελατινα σκεφτομαι να παρω και την touch plus πιο πολυ για δοκιμη. Εχω μια tempered glass που την αγορασα μαζι με το κινητο αλλα δεν ξερω αν ειναι και πολυ αξιοπιστη. Δεν την εβαλα ακομα.

Γενικα απο το θεμα που το παρακολουθω εχω δει να προτεινετε ως πολυ καλες τις θηκες nilkin/nikin καπως ετσι και για τις ζελατινες να γραφουν και 9Η νομιζω. Αν μου ξεφευγει κατι η εχετε και αλλες προτασεις θα ηθελα να τις ακουσω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε fotaras85 ένας συνδυασμός θήκης Nillkin με tempered glass Ultimate Shield 9h είναι κατά τη γνώμη μου ο ιδανικός συνδυασμός.
Link to comment
Share on other sites

Ξανακόλλησε εύκολα η πλάτη; με ποιό τρόπο, αν επιτρέπετε πως την πάτησες με την μπαταρία αν είναι να το προσέξουμε;

 

Αντικατέστησα την διπλής όψης κολλητική ταινία για να την κολλήσω πάλι.

Χωρίς αντικατασταση της ταινίας δεν ξέρω κατά πόσο ξανακολλαει.

Τώρα όσο αναφορά την μπαταρία, δεν νομίζω πως ο χρηστής μπορεί να κάνει κάτι για να την φουσκώσει. Δεν είμαι σίγουρος πως είναι "φουσκωμένει" καθώς οπτικά δεν βλέπω κάτι, απλά η πλάτη πάνω από την μπαταριά κάνει κοιλιά.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτό που μπορείς να αλλάξεις το 4G μεταξύ των δυο καρτών,

αυτό μπορεί να γίνει και απλά προσθέτωντας (εφόσον είσαι root) στο

 

cust\unicomelectric\cn\prop\local.prop

 

Τις 2 αυτές γραμμές:

ro.modem.type=6260

persist.sys.dualcards=true

 

Εμένα λειτουργησε και μόνο με την δευτερη γραμμή

persist.sys.dualcards=true

Το εκανα και εγώ μονο με την τελευταια γραμμή και δούλεψε σε b310...θα ηταν καλό επειδή είναι σημαντική πληροφορία κάποιος mod να το βάλει στη πρώτη σελιδα

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και εγώ μονο με την τελευταια γραμμή και δούλεψε σε b310...θα ηταν καλό επειδή είναι σημαντική πληροφορία κάποιος mod να το βάλει στη πρώτη σελιδα

 

Θα ήταν πολύ χρήσιμο αυτό, ειδικά αν μπορούσε να ενσωματωθεί στο multitool

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ χρήσιμο αυτό, ειδικά αν μπορούσε να ενσωματωθεί στο multitool

 

Δεν είναι δυνατό κάτι τέτοιο καθώς το κλείδωμα του kernel εμποδίζει την εντολή "push" αυτός είναι κι ο λόγος που δεν μπορούμε να κάνουμε root χωρίς custom recovery.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατό κάτι τέτοιο καθώς το κλείδωμα του kernel εμποδίζει την εντολή "push" αυτός είναι κι ο λόγος που δεν μπορούμε να κάνουμε root χωρίς custom recovery.

κρίμα θα ήταν πολύ βολικό, ειδικότερα για εκείνους που δεν το έχουν με το root....Πάντως σκέφτομαι να το δοκιμάσω και εγώ στο L02 μου......Αν το κάνω, θα έχω κάποιο πρόβλημα με αναβαθμίσεις?Τι λένε τα παιδιά που το έχουν δοκιμάσει στα τηλέφωνά τους?Κάτι διάβασα για μια εικόνα που προστίθεται, κατά το boot αν δεν κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

κρίμα θα ήταν πολύ βολικό, ειδικότερα για εκείνους που δεν το έχουν με το root....Πάντως σκέφτομαι να το δοκιμάσω και εγώ στο L02 μου......Αν το κάνω, θα έχω κάποιο πρόβλημα με αναβαθμίσεις?Τι λένε τα παιδιά που το έχουν δοκιμάσει στα τηλέφωνά τους?Κάτι διάβασα για μια εικόνα που προστίθεται, κατά το boot αν δεν κάνω λάθος?

 

Οι αλλαγές στο local.prop εμποδίζουν το install των αναβαθμίσεων άρα θα έχεις ναι.

Η εικόνα είναι άσχετο με αυτό. Η συγκεκριμένη αλλαγή δεν προσθέτει καμιά εικόνα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγές στο local.prop εμποδίζουν το install των αναβαθμίσεων άρα θα έχεις ναι.

Η εικόνα είναι άσχετο με αυτό. Η συγκεκριμένη αλλαγή δεν προσθέτει καμιά εικόνα.

 

Άρα θα πρέπει να κάνω restore το local κάπως και μετά να κάνω την αναβάθμιση...Ευχαριστώ Virus!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...