Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παλικάρια! Συγχωρέστε με αν έχει ειπωθεί ξανά...

Είμαι στην έκδοση EMUI 6.2.1. Μπορώ να περάσω κατευθείαν την 6.9.16;

Αν όχι, τι βήματα πρέπει να ακολουθήσω για να πάω στην τελευταία έκδοση;

Τέλος, μήπως αξίζει να περάσω άλλη έκδοση (καλύτερη-σταθερότερη) στην παρούσα φάση;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

 

Εαν δεν έχεις ξεκλείδωτο bootloader μη το κουνησεις ρουπι. Μείνε εκει που είσαι... παρακολουθεις το forum και μολις βγει η ΜΜ ΟΤΑ για το κινητό τοτε την περνάς.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα η μπαταρια αμα τρελαθει... μας τρελαίνει

σήμερα την άλλαξα την μπαταρία (σε 5 λεπτά την ειχα αλλάξει ΠΑΝΕΥΚΟΛΗ διαδικασια) και το τηλέφωνο άνοιξε κα-νο-νι-κα!

τώρα με το multi tools περναω την 3.1 και πιστεύω οτι τελείωσε το πρόβλημα

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον ΧΡΗΣΤΟ που αφιέρωσε αρκετό χρονο να με καθοδηγήσει,

και να χρεωθεί κιολας τηλέφωνα για να έχουμε αμεση επικοινωνία!!!

Ευχαριστώ όλο το φόρουμ, μιας και χωρις εσας ακομα θα εκλαιγα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η μπαταρια αμα τρελαθει... μας τρελαίνει

σήμερα την άλλαξα την μπαταρία (σε 5 λεπτά την ειχα αλλάξει ΠΑΝΕΥΚΟΛΗ διαδικασια) και το τηλέφωνο άνοιξε κα-νο-νι-κα!

τώρα με το multi tools περναω την 3.1 και πιστεύω οτι τελείωσε το πρόβλημα

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον ΧΡΗΣΤΟ που αφιέρωσε αρκετό χρονο να με καθοδηγήσει,

και να χρεωθεί κιολας τηλέφωνα για να έχουμε αμεση επικοινωνία!!!

Ευχαριστώ όλο το φόρουμ, μιας και χωρις εσας ακομα θα εκλαιγα!

Αν σου ειναι ευκολο, δωσε μερικες πληροφοριες για την αλλαγη της μπαταριας. Περιμενω τα εργαλεια να ερθουν που παρηγγειλα για να την αλλαξω και εγω. Η μπαταρια εχει ηδη ερθει.

 

Με το πιστολακι ποση ωρα θελει αερα και σε ποια σκαλα? Το πισω το καπακι οταν βγαινει, ειναι επιφοβο να σπασει? Χρειαζεται εξτρα κολλητικη ταινια για να ξανακολησει το καπακι? Στα βιντεο που εχω δει στο γιουτουμπ, αφου βγαλουν το καπακι, ξεβιδωνουν κατι βιδες και βγαζουν ακομα ενα κομματι που ειναι γυρω γυρω απο την μπαταρια. Ειναι απαραιτητο να βγει και αυτο?

 

Σορυ για τις πολλες ερωτησεις! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι ευκολο, δωσε μερικες πληροφοριες για την αλλαγη της μπαταριας. Περιμενω τα εργαλεια να ερθουν που παρηγγειλα για να την αλλαξω και εγω. Η μπαταρια εχει ηδη ερθει.

 

Με το πιστολακι ποση ωρα θελει αερα και σε ποια σκαλα? Το πισω το καπακι οταν βγαινει, ειναι επιφοβο να σπασει? Χρειαζεται εξτρα κολλητικη ταινια για να ξανακολησει το καπακι? Στα βιντεο που εχω δει στο γιουτουμπ, αφου βγαλουν το καπακι, ξεβιδωνουν κατι βιδες και βγαζουν ακομα ενα κομματι που ειναι γυρω γυρω απο την μπαταρια. Ειναι απαραιτητο να βγει και αυτο?

 

Σορυ για τις πολλες ερωτησεις! :) :) :)

 

κανενα προβλημα για τις ερωτησεις

ενα βιντεακι ειδα κι εγω

τα εργαλεια που χρησιμοποιησα ηταν μια πενα απο κιθαρα, μια παλια πιστωτικη (αχρηστες σε αγορες καλες για ξεκολημα), μια βεντουζιτσα απο παιχνιδι που κρεμαμε στο αμαξι κατσαβιδακι ψιλο και ενα σεσουαρ.

στην μεγαλη ταχυτητα του ζεστου για μερικα δευτερολεπτα (5-8) γυρω γυρω στην πλατη. Με την πενα το ξεκολησα αφου το τραβουσα με την βεντουζιτσα και εσπρωχνα την πενα να ξεχωρισει την πλατη απο το υπολοιπο κελυφος-απλο ειναι αλλα θελει ηρεμια.

οπως στο βιντεο

δεν σπαει η πλατη γιατι εχει ελαστικοτητα. αλλα δεν θελει και πολυ μεγαλη δυναμη.

ναι πρέπει να ξεβιδωσεις 12 βιδακια και μεπροσοχη να βγαλεις οτι λεει και στο βιντεακι αφου ξεκουμπωσεις και τα κουμπωματα που δειχνει.

μετα ξαναζεσταινεις για λιγα δευτερολεπτα την μπαταρια και περνας την πιστωτικη σιγα σιγα να ξεκιλησει η μπαταρια απο το υπολοιπο .και τελος.

βαζεις την καινουργια και ξανατοποθετεις τοτι ειχες αφαιρεσει,

δεν εβαλα επιπλεον ταινια. δεν ειχα βασικα. αλλα κολησε μιαχαρα. Αλλωστε το χρησιμοποιω με θηκη και δεν εχω φοβο.

ηρεμια θελει και χαλαρη προσπαθεια. οχι βιασυνη.

Link to comment
Share on other sites

^^

Σε ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες και τις διευκρυνισεις. Με βοηθησες αρκετα γιατι εγω νομιζα οτι με το σεσουαρ ηθελε ζεστο αερα καποια λεπτα, και οχι λιγα δευτερολεπτα. Εννοειται οτι ολη η διαδικασια θα γινει με προσοχη και χωρις βιασυνη. Το μονο που "φοβαμαι" ειναι το σημειο που βγαζει τα κομματια μετα τις βιδες που ξεβιδωνουν στα βιντεο. Εκει φοβαμαι μην σπασει τιποτα η μην δεν μπορω να τα ξαναβαλω μετα.

 

Τα εργαλειακια που παρηγγειλα, λιγο πολυ ειναι αυτα που χρησιμοποιησες και εσυ. Βεντουζα, πλαστικη πενα πχ δεν ειχα. Εριξα μια αγορα και τα πηρα να υπαρχουν μαζι με κατι αλλα που ειχε στο πακετο, τιμη 2 € και κατι!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160926/3e67abe36ea86583aa44ddef453dd816.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με την απιστευτη υπομονη και επιμονη του ΧΡΗΣΤΟΥ, το πεθαμενο παρα λιγο χονορακι μου τρέχει EMUI 4 και android 6.0.1

μενει να του φτιαξω τις παραμετρους-εφαρμογες κλπ

 

ΧΡΗΣΤΟ εισαι μεγαλος μαγκας

 

χρωσταω μουσακα και κοτοπιτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μία ερώτηση, εφόσον κάνω καινούργιο backup, το παλιό το σβήνω, σωστά;

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μία ερώτηση, εφόσον κάνω καινούργιο backup, το παλιό το σβήνω, σωστά;

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Αμα θες, αμα δε θες δε το σβηνεις :p

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες ενημέρωσα πρόσφατα το τηλεφωνακι της κοπέλας μου σε MM και δεν μπορούμε να μπούμε στα θέματα πλέον ζητάει λογαριασμό πηγαίνω να κάνω κ δεν έχει την χώρα μας....υπάρχει κάποια λύση??

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

^^

Σε ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες και τις διευκρυνισεις. Με βοηθησες αρκετα γιατι εγω νομιζα οτι με το σεσουαρ ηθελε ζεστο αερα καποια λεπτα, και οχι λιγα δευτερολεπτα. Εννοειται οτι ολη η διαδικασια θα γινει με προσοχη και χωρις βιασυνη. Το μονο που "φοβαμαι" ειναι το σημειο που βγαζει τα κομματια μετα τις βιδες που ξεβιδωνουν στα βιντεο. Εκει φοβαμαι μην σπασει τιποτα η μην δεν μπορω να τα ξαναβαλω μετα.

 

Τα εργαλειακια που παρηγγειλα, λιγο πολυ ειναι αυτα που χρησιμοποιησες και εσυ. Βεντουζα, πλαστικη πενα πχ δεν ειχα. Εριξα μια αγορα και τα πηρα να υπαρχουν μαζι με κατι αλλα που ειχε στο πακετο, τιμη 2 € και κατι!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160926/3e67abe36ea86583aa44ddef453dd816.jpg

 

απο που τα πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες ενημέρωσα πρόσφατα το τηλεφωνακι της κοπέλας μου σε MM και δεν μπορούμε να μπούμε στα θέματα πλέον ζητάει λογαριασμό πηγαίνω να κάνω κ δεν έχει την χώρα μας....υπάρχει κάποια λύση??

 

Κάνεις login πρώτα στι Hiapp ή στο Hicare και μετά μπες στα θέματα! Εμένα έτσι δούλεψε!

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις login πρώτα στι Hiapp ή στο Hicare και μετά μπες στα θέματα! Εμένα έτσι δούλεψε!

 

πάλι στην τοποθεσία με πετάει και δεν έχει Ελλαδα

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία θέλω και εγώ να ευχαριστήσω τον Χρήστο για την υπομονή του να με εκπαιδεύσει στη λύση του προβλήματος με το HONOR και όταν είδε πως εγώ ...δεν... διέθεση πολύτιμο προσωπικό χρόνο και τηλεφωνήματα διορθώνοντας το πρόβλημα στο κινητό μου.

Ευχαριστώ και πάλι από καρδιας!!

Παρεμπιπτόντως την 6.2 με EMUI 4 από που την κατέβασες;

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία θέλω και εγώ να ευχαριστήσω τον Χρήστο για την υπομονή του να με εκπαιδεύσει στη λύση του προβλήματος με το HONOR και όταν είδε πως εγώ ...δεν... διέθεση πολύτιμο προσωπικό χρόνο και τηλεφωνήματα διορθώνοντας το πρόβλημα στο κινητό μου.

Ευχαριστώ και πάλι από καρδιας!!

Παρεμπιπτόντως την 6.2 με EMUI 4 από που την κατέβασες;

 

Εαν εχεις την 6.2.1 θα βρεις στον φάκελο Mega Emui 4.0 απο εδω.. http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor-6-stock-roms-t2963180 το update 6.2.1->6.3.16 και το τοποθετεις εφόσον πρωτα το μετονομασεις σε update.zip στον φάκελο dload. Ύστερα κανεις τοπικη ενημέρωση και στην συνέχεια μόλις εγκατασταθεί λογικα θα σου έρθει ΟΤΑ το τελευταίο update.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι καλημέρα,

Επειδή έχω την 6.2.16 με EMUI 3.1 και android 5.1.1 μήπως αν κατεβάσω την 6.2.1->6.3.16 με Emui 4.0 έχω και πάλι πρόβλημα; Θυμάσαι, ίσως, ότι σε προσπάθεια αναβάθμισης (δεν θυμάμαι όμως σε ποια!!!) ξανακόλλησε και κάλεσα το "ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΟΗΕ" κατά κόσμον GRISPAF77 και μου το έλυσε; Τελικά ποιά είναι η καλύτερη αναβάθμιση;

Ευχαριστώ και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι καλημέρα,

Επειδή έχω την 6.2.16 με EMUI 3.1 και android 5.1.1 μήπως αν κατεβάσω την 6.2.1->6.3.16 με Emui 4.0 έχω και πάλι πρόβλημα; Θυμάσαι, ίσως, ότι σε προσπάθεια αναβάθμισης (δεν θυμάμαι όμως σε ποια!!!) ξανακόλλησε και κάλεσα το "ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΟΗΕ" κατά κόσμον GRISPAF77 και μου το έλυσε; Τελικά ποιά είναι η καλύτερη αναβάθμιση;

Ευχαριστώ και πάλι!!!

 

 

6.2.16 και lollipop λιγο χλωμο το βλέπω να έχεις. 6.1.16 ναι θα το δεχτώ :p

Πέρασε με τοπική ενημέρωση την 6.2.1 και μετά ακολούθησε τις οδηγίες από το προηγούμενο μου post.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για την stable και καλά κάτι νεότερο υπάρχει; Έχουμε κολλήσει στην b860?

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για την stable και καλά κάτι νεότερο υπάρχει; Έχουμε κολλήσει στην b860?

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Προς το παρόν κανενα νεότερο απο το ανατολικό μέτωπο.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες ενημέρωσα πρόσφατα το τηλεφωνακι της κοπέλας μου σε MM και δεν μπορούμε να μπούμε στα θέματα πλέον ζητάει λογαριασμό πηγαίνω να κάνω κ δεν έχει την χώρα μας....υπάρχει κάποια λύση??

Κατεβασε την εφαρμογη hola vpn απο το play store, βρες την εφαρμογη θεματα , επελεξε ως χωρα την σιγκαπουρη και μετα ανοιξε την μεσα απο το hola. Ισως ετσι δουλεψει.

απο που τα πηρες?

Κινεζος. Aliexpress

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για την stable και καλά κάτι νεότερο υπάρχει; Έχουμε κολλήσει στην b860?

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλά ακόμα περιμένετε να βγει stable;; δεν πρόκειται και το έχω ξαναπει μήνες τωρα

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

έδω ένα χρόνο ακόμα να φτιάξουν να ανάβει το led όταν έρχεται μήνυμα στο viber...θέλουμε και stable;; με τίποτα για μένα....αλλά μια χαρά το χρησιμοποιώ το κινητό δύο χρόνια τώρα για μένα είναι κορυφαίο
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο βλεπω. Stable δεν βγαινει. Ενα αρχαριο προγραμματιστη θα αφησαν να κανει dev και οι υπολοιποι ηγαν σε αλλα νεοτερα κινητα. Κριμα. Xiaomi το επομενο με ελληνικη ρομ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...