Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα,εμενα παλι δεν με αφηνει να αναβαθμισω.

εβαλα το update.zip στο φακελο dload ,αλλα στο 4% το κοβει

Αρνείται πεισματικά όμως, τα έχω αλλάξει όλα και έχω βγάλει το Root

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εδω ειναι το rollback για να πας απο emui 3.1 σε emui 3 η απο dev σε stable και το αντιστροφο....

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3501118&d=1444406551

Edited by phpscript
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εμενα παλι δεν με αφηνει να αναβαθμισω.

εβαλα το update.zip στο φακελο dload ,αλλα στο 4% το κοβει

Αρνείται πεισματικά όμως, τα έχω αλλάξει όλα και έχω βγάλει το Root

Αν δεν κάνω λάθος στο φάκελο δεν βάζεις το zip αλλά το περιεχόμενο του ( update.app )

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα του Χρήστου την απάντηση που αναφέρει το update.zip

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα του Χρήστου την απάντηση που αναφέρει το update.zip

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή το ιδιο μου γράψανε σε διπλανό θεμα με το p9 και τελικα έκανα αυτο που σου περιγράφω, σου προτεινω να βγάλεις απο το zip το update.app file να το βαλεις στο φακελο dload και με την μέθοδο των τριων κουμπιών να περάσεις την αναβάθμιση.

Τα παραπάνω προϋποθέτουν να μην εισαι ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Θα το είχα κάνει, μιας και πάντα αυτό θυμάμαι ότι έβαζα στο φάκελο. Αλλά το μέγεθος του update.app με προβληματιζει μιας και είναι μόνο 40mb.

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηγα και εγω στην B860 και το προβλημα με το led στο viber εξακολουθει. χαθηκε και η επιλογη για αυτοματη εκκινηση του κινητου σε συγκεκριμενη ωρα...
Link to comment
Share on other sites

πηγα και εγω στην B860 και το προβλημα με το led στο viber εξακολουθει. χαθηκε και η επιλογη για αυτοματη εκκινηση του κινητου σε συγκεκριμενη ωρα...

Υπαρχει στην "εξυπνη βοηθεια" στις ρυθμισεις αυτην η επιλογη. Κατω κατω προς το τερμα ειναι.

 

Το προβλημα με το viber και το led το εχω και εγω. Δουλευει μονο οταν φορτιζω το κινητο. Εκει που ειναι αναμμενο το λαμπακι κατα την φορτιση, αν ερθει καποιο μήνυμα στο viber αρχιζει και αναβοσβηνει. Το ιδιο και σε αλλες εφαρμογες.

 

Μιας που βρισκομαι καμποσο καιρο στην Β860, θελω να γραψω για ενα προβλημα που εχω. Ανοιγω το κινητο, viber , whatss app, ολα καλα. Δουλευουν μια χαρα, ερχονται τα μηνυματα, χτυπανε οι αντιστοιχες ειδοποιησεις στα εισερχομενα μηνύματα, ολα καλα. Μετα απο καποιες ωρες (ποτε λιγες, ποτε πολλες, ποτε και την επομενη μερα) οι ειδοποιησεις σε αυτες τις εφαρμογες σταματανε να χτυπανε. Προσοχη, τα μηνύματα ερχονται κανονικα. Απλα δεν χτυπαει το κινητο. Ουτε αναβοσβηνει το λαμπακι. Το καταλαβαινω μονο οτι εχουν ερθει μηνύματα απο τα νουμερακια των μηνυμάτων που μπαινουν στα εικονιδια των εφαρμογων. Φτιαχνει μονο με restart του κινητου. Εχω την υποψια οτι αυτο συμβαινει μετα απο καποια μηνύματα. Τι εννοω. Αν χρησιμοποιησω μια μερα πολυ το whats app, αυτο θα σταματησει να χτυπαει πρωτο. Αν χρησιμοποιησω το viber, αυτο θα παθει πρωτο τη ζημια. Δηλαδη, η ζημια γινεται μετα απο καποια ποσοτητα μηνυμάτων απο οτι εχω καταλαβει. Μονο με restart διορθωνεται αυτο, προσωρινα βεβαια.

 

Εχει κανενας αλλος τετοιο θεμα?

 

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύεται η γραφή τύπου SMS!

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω, εσείς που πήγατε στην Β860, πήγατε από την Β535 απευθείας ή τις πήρατε με την σειρά;

Επίσης για να πάτε στην Β860 βάλατε το update.zip ή το update.app?

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει οδηγός να εγκαταστήσω κάποια έκδοση χωρίς κινέζικες εφαρμογές;

Έχω το emui 3.0 και έκδοση kernel 3.10.30-00004-gd75f122 android@localhost#1.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καταφερα και περασα ρην Β860.το ζητηματα ειναι 3, δεν μπορω να το κανω ροοτ αν και προσπαθησα με το multitool του virus.υπαρχει τροπος; Μου περασε επισης την twrp recovery αλλα στην επαναφορα στην στοκ δεν εχει την Β860.που την βρισκουμε και πως την περναμε;Επισης στις συντομευσεις απο οτι ειδα εχει λιγα εικονιδια,δεν μπορουμε να βαλουμε παραπανω,μονο αντικατασταση κανει? Edited by BEBAKOS
Link to comment
Share on other sites

για την επαναφορα σε stock recovery B860 απο οτι ειδα χρησιμοποιουμε το huawei extractor και κανουμε μεσω adb επαναφορα,σωστα?

σωστα. root μην δοκιμαζεις μονος να το κανεις εγω το brickara με διαφορα τεστ. Μονο αν υπαρχει καποιος που να ξερει ας πει.

Link to comment
Share on other sites

Bebakos, πως το πήγες στην Β860? Με τοπική ενημέρωση; Τι έβαλες στο φάκελο dload?

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bebakos, πως το πήγες στην Β860? Με τοπική ενημέρωση; Τι έβαλες στο φάκελο dload?

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ημουν στην 316 και πρωτα πηγα στην Β535 και μετα στην 860 με τοπικη ενημερωση.Στον φακελο εβαλα το update.app τις 860

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σωστα. root μην δοκιμαζεις μονος να το κανεις εγω το brickara με διαφορα τεστ. Μονο αν υπαρχει καποιος που να ξερει ας πει.

Βρηκα ενα ποστ στο xda που περνάς 2 αρχεια μαζι απο ρεκοβερι και λενε οτι γινεται.Το δοκιμασες; εγω οχι ειπα να περιμενω

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και εχει μείνει καμποση ωρα στο honor...να ανησυχω;

τωρα τι κανω;πως το γυρναω στην Β535;

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

παιδια,μια βοηθεια καποιος...

δοκιμασα με το moulti tool ,φλασαρα τα img της Β535 που ζηταει ,μετα εβαλα τον dload στην καρτα sd αλλα δεν μπαινει με τα τρια

κουμπια.Μολις το σβηνω ξεκιναει αμεσως..και μενει στο αρχικο honor

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

καταρχην επειδη πρωτη φορα την παταω ετσι και εχω πελαγωσει.

τι πρεπει να κανω ακριβως;ξερω σου φαινεται παιχνιδι αλλα εχω θολωσει ολο το απογευμα

Link to comment
Share on other sites

Αν μπαίνει σε recovery πέρνα τη B535 στην κάρτα και μην την βάλεις τελείως στη θέση της.(να μην κουμπωσει)

Ξεκινά το recovery και μόλις φτάσει 3% με 5% (δεν πετυχαίνει πάντα με την πρώτη) πατά την να κουμπωσει τελείως. Και περίμενε να τελειώσει. Μετά κάνε την αναβάθμιση σε B860.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...