Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα!

 

Στις ρυθμισεις κλειδωματος οθονης μου γραφει αυτα εδω στις επιλογες. Τοσο καιρο δεν τα εγραφε, τωρα τα εμφανισε. Τι κουλα ειναι αυτα?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160407/039ac5a6236ab9f01db0bef37007692c.jpg

 

Εμένα,δεν τα γράφει τα λοιπά...Μόνο τα ειδή κλειδώματος...Έχεις δίκιο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε εμενα δεν τα εγραφε. Ηταν οπως και σε εσενα, ειχε μονο τις επιλογες κλειδωματος. Τωρα ξαφνικα τα γραφει αυτα. Δεν ξερω γιατι, για αυτο ειπα να ρωτησω μηπως γνωριζει καποιος κατι. Με την κρυπτογραφηση τηλεφωνου παντως δεν πειραξα τιποτα. Παντα ετσι ηταν οπως φαινεται στην φωτο :

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160407/84099117cbdf8b9c3199813acb1bb913.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα δεν τα εγραφε. Ηταν οπως και σε εσενα, ειχε μονο τις επιλογες κλειδωματος. Τωρα ξαφνικα τα γραφει αυτα. Δεν ξερω γιατι, για αυτο ειπα να ρωτησω μηπως γνωριζει καποιος κατι. Με την κρυπτογραφηση τηλεφωνου παντως δεν πειραξα τιποτα. Παντα ετσι ηταν οπως φαινεται στην φωτο :

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160407/84099117cbdf8b9c3199813acb1bb913.jpg

Έκδοση;;Όλο και κάτι αλλάζει..

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν γνωρίζουν η Honor έχει στείσει ένα translation project στο crowdin.net, λογικά βλέπετε τους καρπούς του αποτελέσματος.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα.

Επειδή με ενδιαφέρει για την απόκτηση άλλου ένα Honor 6 (δεν βρίσκω κανένα μεταχειρισμενο αξιοπρεπές) έριξα μια πολύ γρήγορη ματιά στο εξωτερικό και δεν βρήκα κάτι... ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ....

Έχουμε στα υπόψιν κάτι;;

Ευχαριστώ ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα.

Επειδή με ενδιαφέρει για την απόκτηση άλλου ένα Honor 6 (δεν βρίσκω κανένα μεταχειρισμενο αξιοπρεπές) έριξα μια πολύ γρήγορη ματιά στο εξωτερικό και δεν βρήκα κάτι... ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ....

Έχουμε στα υπόψιν κάτι;;

Ευχαριστώ ;)

Τέτοια κινητάρα ούτε στου παπά μην το πεις 19 μήνες μετά και με 6.0!

Link to comment
Share on other sites

Merimobiles το εχει και σε καλη τιμη. Εγω θα επερνα παντως το redmi 3

Ναι αλλά ντέν είναι dual active καρντιά μου.... :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα.

Επειδή με ενδιαφέρει για την απόκτηση άλλου ένα Honor 6 (δεν βρίσκω κανένα μεταχειρισμενο αξιοπρεπές) έριξα μια πολύ γρήγορη ματιά στο εξωτερικό και δεν βρήκα κάτι... ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ....

Έχουμε στα υπόψιν κάτι;;

Ευχαριστώ ;)

 

http://www.vickmall.com/huawei-honor-6-4g-lte-smartphone-android-4-4-octa-core-3gb-16gb-5-inch-13mp-camera-dual-sim.html

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλτατε!

 

(αν και το βλέπω 16αρι και κανά 60€ ακριβότερο...)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Στην αναπαραγωγή των video που έχω τραβήξει στην dlna τηλεόραση μου δεν είναι συγχρονισμένος ο ήχος με την εικόνα. Έχω δοκιμάσει άπειρα τηλέφωνα στον ενάμιση χρόνο που έχω την τηλεόραση χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Μόνο στα video που έχουν τραβηχτεί με το honor το κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Στην αναπαραγωγή των video που έχω τραβήξει στην dlna τηλεόραση μου δεν είναι συγχρονισμένος ο ήχος με την εικόνα. Έχω δοκιμάσει άπειρα τηλέφωνα στον ενάμιση χρόνο που έχω την τηλεόραση χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Μόνο στα video που έχουν τραβηχτεί με το honor το κάνει.

Φίλτατε σου έχω στείλει πμ ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προσπαθώ να ξεκλειδώσω το bootloader στο honor 6 που έχω και μου βγάζει αυτό The Huawei ID used to apply for the unlock code has not been used on the device for more than 14 days ξέρει κανείς γιατί και τι πρέπει να κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ντέν είναι dual active καρντιά μου.... :D

 

μα ειναι dual standby απο οσο βλεπω.

αγορασε το honor απο το merimobiles τοτε ...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την b535 σύμφωνα με τις οδηγίες του φόρουμ, αφού τόσο καιρό ήμουν σε B317 και δεν ερχόταν ΟΤΑ. Όλα καλά!

Αξίζει να αναβαθμίσω παραπέρα; Ή να περιμένω για πιο σταθερές εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

μα ειναι dual standby απο οσο βλεπω.

αγορασε το honor απο το merimobiles τοτε ...

Μια χαρά dual active είναι, από την μία κάρτα παίρνεις στην άλλη

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια και μόνο επειδή δεν έχω πλέον το Honor 6 όποιος επιθυμεί μπορεί να δοκιμάσει τα ακόλουθα εφόσον διαθέτει ΜΜ για να επιβεβαιώσει εάν ισχύουν για τις ειδοποιήσεις στο Viber και λοιπές εφαρμογές;

 

1. θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένες οι ειδοποιήσεις για τις εφαρμογές που θέλουμε.

2. Στις σύνθετες ρυθμίσεις, διαχείριση μπαταρίας προστατευόμενες εφαρμογές τσεκάρουμε ότι έχουμε ενεργοποιήσει αυτές που θέλουμε (οι εφαρμογές συστήματος δεν υπάρχουν εκεί).

3 . Στο ίδιο μενού πατάμε το γρανάζι (πάνω δεξιά) και ενεργοποιούμε το "wifi πάντα ανοιχτό" & "δεδομένα πάντα ανοιχτά" και αφήνουμε ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΑ τα "κατανάλωση πολύς ενέργειας & κλείσιμο ενεργοβόρων εφαρμογων" .

4. Πάμε ρυθμίσεις, εφαρμογές και πάμε σε μία μία όλες τις εφαρμογές που θέλουμε και ενεργοποιούμε όλες τις άδειες.

5. Στο ίδιο μενού πατάμε "σύνθετες ρυθμίσεις" (κάτω δεξιά) και "παράβλεψη βελτιστοποίησεων" και επιλέγουμε "Ναι" για αυτές που θέλουμε.

6. Στο ίδιο μενού πατάμε "σχεδίαση πάνω από άλλες εφαρμογές" και πατάμε "Ναι".

7 . Στο μενού" κλείδωμα οθόνης επιλέγουμε "με τις ειδοποιήσεις ενεργοποιείται η οθόνη & εμφάνιση λεπτομερειών εφαρμογών".

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

στην 316 που είμαι (και όλοι λέτε εδώνα μείνω) τι ρυθμίσεις να κάνω για να έρχονται σωστά ειδοποιήσεις; αν δεν ανοίξω οθόνη δεν έρχεται τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια και μόνο επειδή δεν έχω πλέον το Honor 6 όποιος επιθυμεί μπορεί να δοκιμάσει τα ακόλουθα εφόσον διαθέτει ΜΜ για να επιβεβαιώσει εάν ισχύουν για τις ειδοποιήσεις στο Viber και λοιπές εφαρμογές;

 

1. θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένες οι ειδοποιήσεις για τις εφαρμογές που θέλουμε.

2. Στις σύνθετες ρυθμίσεις, διαχείριση μπαταρίας προστατευόμενες εφαρμογές τσεκάρουμε ότι έχουμε ενεργοποιήσει αυτές που θέλουμε (οι εφαρμογές συστήματος δεν υπάρχουν εκεί).

3 . Στο ίδιο μενού πατάμε το γρανάζι (πάνω δεξιά) και ενεργοποιούμε το "wifi πάντα ανοιχτό" & "δεδομένα πάντα ανοιχτά" και αφήνουμε ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΑ τα "κατανάλωση πολύς ενέργειας & κλείσιμο ενεργοβόρων εφαρμογων" .

4. Πάμε ρυθμίσεις, εφαρμογές και πάμε σε μία μία όλες τις εφαρμογές που θέλουμε και ενεργοποιούμε όλες τις άδειες.

5. Στο ίδιο μενού πατάμε "σύνθετες ρυθμίσεις" (κάτω δεξιά) και "παράβλεψη βελτιστοποίησεων" και επιλέγουμε "Ναι" για αυτές που θέλουμε.

6. Στο ίδιο μενού πατάμε "σχεδίαση πάνω από άλλες εφαρμογές" και πατάμε "Ναι".

7 . Στο μενού" κλείδωμα οθόνης επιλέγουμε "με τις ειδοποιήσεις ενεργοποιείται η οθόνη & εμφάνιση λεπτομερειών εφαρμογών".

 

Άρα,είχες βάλει ΜΜ πριν το δώσεις;;Πώς Την είδες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμενε την marshmallow

Πότε με το καλο;

Link to comment
Share on other sites

Άρα,είχες βάλει ΜΜ πριν το δώσεις;;Πώς Την είδες;

 

 

Το τηλ έδειχνε πιο "ελαφρύ" και σε μένα τουλάχιστον είχε καλύτερη διαχείριση μπαταρίας με την 6.3.1

Επειδή όμως είναι σε διαδικασία testing beta έχει μία διαδικασία για να περαστεί, καλό είναι όσοι δεν το κατέχουν (π.χ. όπως εγώ πού κάποια στιγμή τα χρειάστηκα ) να κάνουν λίγο ακόμα υπομονή μέχρι να βγεί η επίσημη.

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να ανοιγουμε την οθονη με αλλον τροπο εκτος του κουμπιού on off? Πχ με double tap ήμε κατι αλλο; εχω το nova launcher

Καμια αποψη γι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...