Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα τηλέφωνο την αντιπροσωπία της huawei , και δεν μου ανέφεραν δυνατότητα κλειδώματος imei.

Το xiaomi το έχω κατά νου. Δεν το 'χω με το root όμως.

Σκέφτομαι κάτι φθηνό για άμεση χρήση από Ελλάδα γιατί έχω ξεμείνει με ένα feature phone. (Ισως το meizu m2).

Και μετά για κάποιο πραγματικά καλο.

Νομίζω πρέπει να δώσεις τα imei στον παροχο κινητής τηλεφωνίας σου λογω κλοπής για να μην μπορεί κανείς να το δουλέψει το κλεμμένο τηλέφωνο. Απλά δν ξέρω τι γίνεται με τα κινέζικα, διότι δν έχουμε απόδειξη αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Ο πάροχος το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να μπλοκάρει την κάρτα sim(όπερ και εγένετο). Το service της αντιπροσωπίας μου είπε να κάνω δήλωση κλοπής στην αστυνομία και να τους στείλω mail της δήλωσης ,ώστε αν ποτέ πάει για service η συσκευή να την κρατήσουν και να με ειδοποιήσουν. :O
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Λυστε μου καποιες απορίες γιατί είμαιι καινουριος κατοχος του honor 6. Εχω εγκατεστημενη την 6.1.1 και έχω κανει το τηλέφωνο root. Βλέπω ότι υπάρχει νεότερη rom η 6.2.1 αλλά υπάρχει και άλλη rom η Β535. Ποια η διαφορά μεταξύ τους; Από τη rom που είμαι αυτή τη στιγμή μπορώ να περάσω σε κάποια άλλη μέσω local update ή υπάρχουν κάποιες ιδιαιτερότητες; Αξίζειι τον κόπο να περάσω από τη rom που είμαι τώρα σε κάποια από αυτές τις 2. Ζητώ συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις μου
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά (25η Μαρτίου),

 

Από rooted Β317 και πειραγμένο local.prop μπορώ να πάω σε Β535 με local update;

 

Αν ναι, παραμένει το root;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Edit!!!! Ώπα ώπα χάθηκα!!! :wacko: μπήκα στο mega του Virus Plus και χάθηκα!!!:lol: ποια είναι η Β535 στις full roms; αξίζει να πάω εκεί ή πρέπει να πάω παρακάτω;;;:geek:

Edited by douglas
Link to comment
Share on other sites

Με root και πειραγμένο local.prop δεν θα περάσει. Η b535 είναι η τελευταία σταθερή έκδοση και μπορείς να την κατεβάσεις από το επίσημο site αλλά για να μην έχεις πρόβλημα το τηλ πρέπει να είναι σε στοκ κατάσταση
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Στο post 5372 ο φίλος αναφέρει ένα κόλπο για εναλλαγή των καρτών SIM στην επιλογή της κάρτας 4g. Έχω την emui 3.1 6.1.1 και αλλάζοντας το local. pro σύμφωνα με το post του φίλου μας, δεν μου δίνει αυτή τη δυνατότητα. Μήπως στην δική μου rom πρέπει να κάνω κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε στην emui 4.0 που είμαι και την 6.3.1 το έχουν προσθέσει αυτό και δουλεύει άψογα αλλάζει το 4g από τη 1 sim σε 2 μέσα σε 5 δευτερόλεπτα
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Φίλε στην emui 4.0 που είμαι και την 6.3.1 το έχουν προσθέσει αυτό και δουλεύει άψογα αλλάζει το 4g από τη 1 sim σε 2 μέσα σε 5 δευτερόλεπτα

 

τελικα ακολούθησα τα βήματα που περιγράφονται στο post #7512# και όλα καλά. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εχω ένα θέμα με το call waiting distinctive ringback tone , οπως μάλλον ονομάζεται.

 

Με περισσότερα λόγια στο L12 dual active, οταν μιλάω στη μία γραμμή και με παρουν στην άλλη, ακούει ΚΑΙ ο συνομιλιτής μου (της μίας) τον τόνο μπιπ-μπιπ της γραμμής σε αναμονή, όπως τον ακούω και εγώ βέβαια.

 

Θέλω να τον απενεργοποιήσω αυτον τον τόνο στον συνομιλιτή.

 

Γνωρίζει κανείς αν είναι θέμα συσκευής? δικτύου? και πως γίνεται?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω backup μια εφαρμογή με το titanium στην κάρτα SD που την έχω ορίσει ως θέση αποθήκευσης των αντιγράφων ασφαλείας και μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος ενώ έχω 22gb ελεύθερα. Τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω backup μια εφαρμογή με το titanium στην κάρτα SD που την έχω ορίσει ως θέση αποθήκευσης των αντιγράφων ασφαλείας και μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος ενώ έχω 22gb ελεύθερα. Τι μπορεί να συμβαίνει?

ολα οκ, επρεπε να επιλεξω σαν default μεσο αποθηκευσης την καρτα sd

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση... Προσπαθώ να επεξεργαστώ το local.prop για να έχω 4g στη δεύτερη SIM. Την ώρα που το κάνω save, μου βγάζει error. Προφανώς φταίει το ότι δεν είμαι root?

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να γίνει αυτό χωρίς root?

Είμαι στην B535

Edited by jstef
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να προσθεσουμε δευτερη γλωσσα αναζητησης ή να μεγαλωσουμε τα fonts στον stock dialer. Επειδη χρησιμοποιω πολυ το smart search μου ειναι αρκετα σημαντικο σαν λειτουργια.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να προσθεσουμε δευτερη γλωσσα αναζητησης ή να μεγαλωσουμε τα fonts στον stock dialer. Επειδη χρησιμοποιω πολυ το smart search μου ειναι αρκετα σημαντικο σαν λειτουργια.

pixel phone βάλε. έχει να κάνεις αναζήτηση σε όσες γλώσσες θέλεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορούμε να μεγαλώσουμε την φωτογραφία στην εισερχόμενη κλήση? Έχω emui 3.1, 6.1.1.καπου είχα δει στο forum ότι γίνεται αλλά δεν μπορώ να το βρω για τη δική μου rom
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανα δυο τρεις μερες τωρα που στην λειτουργια εξοικονομησης ενεργειας το εχω ρυθμισει στο "κανονικη" ,ενω απο την αρχη το ειχα στο "εξυπνη" . Υπηρξε αισθητη διαφορα στο γνωστο προβλημα με τις ειδοποιησεις. Τολμω να πω οτι διορθωθηκε. Το μεγαλο προβλημα το ειχα με την whatssapp εφαρμογη, τωρα τα μνμτα ερχονται κανονικα. Φυσικα, υπηρξε διαφορα και στην μπαταρια, πεφτει πιο γρηγορα τωρα.

 

Κανω υπομονη μεχρι να βγει και η stable εκδοση του android 6 , να την δοκιμασω και αν τα προβληματα παραμενουν , τοτε επιστρεφω στην παλια και γνωριμη απροβληματιστη B316.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανα δυο τρεις μερες τωρα που στην λειτουργια εξοικονομησης ενεργειας το εχω ρυθμισει στο "κανονικη" ,ενω απο την αρχη το ειχα στο "εξυπνη" . Υπηρξε αισθητη διαφορα στο γνωστο προβλημα με τις ειδοποιησεις. Τολμω να πω οτι διορθωθηκε. Το μεγαλο προβλημα το ειχα με την whatssapp εφαρμογη, τωρα τα μνμτα ερχονται κανονικα. Φυσικα, υπηρξε διαφορα και στην μπαταρια, πεφτει πιο γρηγορα τωρα.

 

Κανω υπομονη μεχρι να βγει και η stable εκδοση του android 6 , να την δοκιμασω και αν τα προβληματα παραμενουν , τοτε επιστρεφω στην παλια και γνωριμη απροβληματιστη B316.

 

Για να δούμε..Στο viber το τσέκαρες;

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε..Στο viber το τσέκαρες;

 

Μπα...με Β535 δεν έγινε δουλίτσα...

Το τσεκαρα και στο viber αλλα σε αυτο δεν ειχα μεγαλο προβλημα οπως με το whatsapp. Και εγω σε B535 ειμαι με L12.

 

Εννοειται οτι αυτες τις εφαρμογες τις εχω προστατευμενες , τις εχω κανει "εμπιστες" απο την διαχειρηση δικαιωματων , τις εχω να ανοιγουν μονες τους κατα την εκκινηση του κινητου και παντα οταν ειμαι μεσα σε αυτες τις εφαρμογες και θελω να βγω στην αρχικη επιφανεια βγαινω με το μεσαιο πληκτρο και οχι το "πισω" . Μονο για αυτες τις δυο το κανω αυτο. Τελευταια αλλαγη που εκανα ειναι αυτο με την εξοικονομηση ενεργειας πριν λιγες μερες. Απο τοτε , να μην το ματιασω , τα μνμτα ερχοται και στις δυο εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Mε άλλα λόγια..Το πρωί που ανοίγεις το κινητό,αν δε μπεις στο viber, σου έρχονται αυτόματα τα μηνύματα;;Εγώ τεσταρα με "κανονική" μπαταρία,έκλεισα ξανανανοιξα κι είπα να μου στείλουν μηνύματα..Περίμενα,αλλά τίποτα..Μόλις μπήκα στην εφαρμογή ήρθαν όλα.Την έχω βάλει κι εγώ προστατευμένη και διαχείριση έναρξης..
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κλεινω το κινητο τα βραδια. Συνηθως το βαζω στο αθορυβο. Τρεις μερες τωρα που εχω αλλαξει την διαχειρηση ενεργειας, το πρωι που ξυπναω βλεπω οτι εχουν ερθει μηνυματα στο whats app και στο viber. Το ιδιο και μεσα στην μερα, που το εχω στην τσεπη πχ, τα μηνυματα ερχονται οταν μου τα στελνουν. Πριν αλλαξω την ρυθμιση της μπαταριας, τυχαινε πολλες φορες να μπαινω μεσα στις εφαρμογες και να ερχονται ολα μαζι τα μνμτα.

 

Μεγαλο προβλημα ειχα με το whats app. Στο viber σπανια δεν ερχονταν τα μνμτα. Τωρα που διορθωθηκε αρκετα σταματησαν και τα "παραπονα" απο φιλους!

 

Ξεχασα στο προηγουμενο ποστ να γραψω και οτι αυτες τις δυο εφαρμογες τις εχω κλειδωμενες στις "προσφατες εφαρμογες" . Πατας το κουμπακι με τις προσφατες, βρισκεις αυτες τις εφαρμογες και τις σερνεις προς τα κατω για να κλειδωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μετά την κλοπή του Honor μου,κατέληξα με ένα "ταπεινό" meizu m2 προσωρινά. Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικότατα.

Αυτό θεωρώ πως είναι και το μοναδικό ψεγάδι στο κατά τα άλλα τέλειο κινητό μας......εννοώ σας ...πλέον.:(

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...