Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα αυτό που λες δύο φορές φίλε και δε παίζει πάλι, παράξενο

Edit τελικά τώρα παίζει χωρίς να κάνω κάτι, όλα καλά λοιπόν :D

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα την αναβάθμιση της εφαρμογής facebook απο το app center (οχι play store) η προεπισκόπηση στα βίντεο δουλεύει πάλι κανονικά.

Τι εννοείς μέσα από το app center;

Μέσα από την εφαρμογή;

Δεν βρίσκω αλλο τρόπο ενημέρωσης

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς μέσα από το app center;

Μέσα από την εφαρμογή;

Δεν βρίσκω αλλο τρόπο ενημέρωσης

Ανοίγεις την εφαρμογή app center που βρίσκετε στο κινητό σου . Μετα πας Me/Update manager/Download manager......

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ αργει η φορτιση , με 45% και 2,5 ωρες στην πριζα και ειναι στο 97% ,απαραδεκτο ,το μονο που με ενοχλει μεχρι στιγμης, μηπως στην 3.1 διορθωνετε καθολου η κατασταση?

 

Φίλε μου εγώ αγόρασα από γνωστή αλυσίδα έναν αντάπτορα Osio που είχε δύο εξόδους usb, έναν για 1,5Ma και έναν για 2,1Ma...αλλά μούφα προέκυψε γιατί φόρτιζε το κινητό σε 5-6 ώρες, ενώ με τον γνήσιο της μαμας παίρνει 2,5 ώρες το πολύ...

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ αγόρασα από γνωστή αλυσίδα έναν αντάπτορα Osio που είχε δύο εξόδους usb, έναν για 1,5Ma και έναν για 2,1Ma...αλλά μούφα προέκυψε γιατί φόρτιζε το κινητό σε 5-6 ώρες, ενώ με τον γνήσιο της μαμας παίρνει 2,5 ώρες το πολύ...

2,5 ώρες φίλε πολύ δεν είναι; όσα κινητά είχα μέχρι τώρα το πολύ σε 2 ώρες φορτιζαν πχ lgg2, έχω ένα καλό φορτιστή 2.1Α από το tablet, θα το δοκιμάσω και θα αναφέρω αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

2,5 ώρες φίλε πολύ δεν είναι; όσα κινητά είχα μέχρι τώρα το πολύ σε 2 ώρες φορτιζαν πχ lgg2, έχω ένα καλό φορτιστή 2.1Α από το tablet, θα το δοκιμάσω και θα αναφέρω αποτελέσματα

 

Από εμπειρία, μπορώ να πω ότι ό,τι φορτιστής έχω αγοράσει (βλ. Κίνα, Ελλάδα, κτλ) μπορεί ναι μεν να είναι 2Α αλλά το καλώδιο που περιλαμβάνει σπάνια υποστηρίζει 2Α. Μετά από άπειρες αγορές από κίνα, βρήκα καλώδιο που υποστηρίζει 1.65Α αληθινά σε σύγκριση με τα 1.6 του original. Το πήρα από ebay, αν ενδιαφέρεται κάποιος, ας μου πει, το βράδυ μπορώ να ανεβάσω λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Από εμπειρία, μπορώ να πω ότι ό,τι φορτιστής έχω αγοράσει (βλ. Κίνα, Ελλάδα, κτλ) μπορεί ναι μεν να είναι 2Α αλλά το καλώδιο που περιλαμβάνει σπάνια υποστηρίζει 2Α. Μετά από άπειρες αγορές από κίνα, βρήκα καλώδιο που υποστηρίζει 1.65Α αληθινά σε σύγκριση με τα 1.6 του original. Το πήρα από ebay, αν ενδιαφέρεται κάποιος, ας μου πει, το βράδυ μπορώ να ανεβάσω λινκ.

Με αυτό το καλώδιο είδες διαφορά στην φόρτιση σε σχέση πάντα με αυτό που έχει το κινητό; δε μπορώ να κάνω δοκιμές τώρα, είμαι εκτός, αύριο θα δοκιμάσω πολλά και διάφορα να δω τι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το καλώδιο είδες διαφορά στην φόρτιση σε σχέση πάντα με αυτό που έχει το κινητό; δε μπορώ να κάνω δοκιμές τώρα, είμαι εκτός, αύριο θα δοκιμάσω πολλά και διάφορα να δω τι παίζει

 

Σε σχέση με του κινητού, είναι πανομοιότυπο σε απόδοση. Αλλά σε σχέση με άλλα 10 που έχω δοκιμάσει είναι ανώτερο. Δεν είχα βρει άλλο μέχρι σήμερα που να μπορεί να δώσει πάνω από 1Α. Κανένα όμως. Πέρα από το αυθεντικό βέβαια.

 

http://www.ebay.com/itm/400842775041?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ, πριν λίγο φορτισα με το γνήσιο φορτιστή, με το πρόγραμμα που πρότεινε ο φίλος romanos στο 35% έδειχνε να φορτίζει με 1580Α, στο 94% με 250A, αύριο θα δοκιμάσω αυτό του tablet
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την εφαρμογή app center που βρίσκετε στο κινητό σου . Μετα πας Me/Update manager/Download manager......

Μήπως εννοείς κάτι αλλο;

Εφαρμογή app center δεν βλέπω στο κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς κάτι αλλο;

Εφαρμογή app center δεν βλέπω στο κινητό μου.

Αυτην εδω εννοει. Δεν μπορει να μην υπαρχει στο κινητο σου.

 

[ATTACH]62585[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Όχι..

Μάλλον την έχουν οι δικαρτες συσκευές.

Στο L04 δεν την εχω

 

την ανεβασα εδω https://www.dropbox.com/s/dhwryrp1ofwxire/com.huawei.appmarket.apk?dl=0 ,δοκιμασε την ,δε βρισκω λογο να μη δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

Όχι..

Μάλλον την έχουν οι δικαρτες συσκευές.

Στο L04 δεν την εχω

 

Μήπως την έχεις κάνει freeze;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι..

Μάλλον την έχουν οι δικαρτες συσκευές.

Στο L04 δεν την εχω

 

το δικό σου είναι ευρωπαϊκό,το app center είναι για τα κινέζικα

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση της εφαρμογής facebook απο το app center (οχι play store) η προεπισκόπηση στα βίντεο δουλεύει πάλι κανονικά.

 

Το πρόβλημα διορθώθηκε, αλλά χρειάστηκε να κάνω απεγκατάσταση της εφαρμογής πρώτα και μετά την ενημέρωση. Τώρα δουλεύει άψογα. Πάντος την εφαρμογή app center την είχα βάλει σε ένα φάκελο με διάφορες άλλες κινεζιες που έχει το κινητό και πραγματικά την είχα ξεχάσει.

mixalisvk σε ευχαριστούμε για την βοήθειά σου!!!!!!!!

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ, πριν λίγο φορτισα με το γνήσιο φορτιστή, με το πρόγραμμα που πρότεινε ο φίλος romanos στο 35% έδειχνε να φορτίζει με 1580Α, στο 94% με 250A, αύριο θα δοκιμάσω αυτό του tablet

 

Δεν είχα δει ποτέ νούμερο κοντά στο 1600 με άλλο καλώδιο περαν του αυθεντικού. Μέχρι που ήρθε αυτό που είναι αντιγραφή lg και έγραψε 1700! Θεωρητικά πρέπει να είναι 24/28 awg για να μπορεί να σηκώσει 2Α.. Όπου 24 είναι το πάχος για τα καλώδια φόρτισης (όσο μικρότερο τόσο παχυτερο). 99/100 είναι 28/28 και δεν υποστηρίζουν πάνω από 1Α. Αυτό έχει 20/28(θεωρητικά υποστηρίζει και 4Α)! Κάνει και τρομερή επαφή στη θύρα . Προτεινεται

 

Α και είναι λογικό όσο ανεβαίνει το ποσοστό να φορτίζει πιο αργά.

Edited by gtaddict
Προσθήκη μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δει ποτέ νούμερο κοντά στο 1600 με άλλο καλώδιο περαν του αυθεντικού. Μέχρι που ήρθε αυτό που είναι αντιγραφή lg και έγραψε 1700! Θεωρητικά πρέπει να είναι 24/28 awg για να μπορεί να σηκώσει 2Α.. Όπου 24 είναι το πάχος για τα καλώδια φόρτισης (όσο μικρότερο τόσο παχυτερο). 99/100 είναι 28/28 και δεν υποστηρίζουν πάνω από 1Α. Αυτό έχει 20/28(θεωρητικά υποστηρίζει και 4Α)! Κάνει και τρομερή επαφή στη θύρα . Προτεινεται

 

Α και είναι λογικό όσο ανεβαίνει το ποσοστό να φορτίζει πιο αργά.

 

ωραιος, ευχαριστω για την ενημερωση, μολις στρωσουν τα πραγματα θα το παραγγειλω, δεν υπαρχει φραγκο στην καρτα :p ,σημερα το δοκιμασα με τον φορτιστη tablet 2.1Α και ειχα τα ιδια αποτελεσματα με τον εργοστασιακο, δοκιμασα και ενα καλωδιο usb απο lg και τ αποτελεσματα ηταν tragic ,καπου με 1Α φορτιζε ,εβγαλα το συμπερασμα οτι ο γνησιος φορτιστης ειναι οκ αλλα δεν επρεπε να φορτιζει με 2Α οσα λενε και οι προδιαγραφες του? την δοκιμη την εκανα παλι στο 35%, ισως πιο χαμηλα να εδειχνε αλλες τιμες :)

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι όντως 2A η φορτηση απο τον original φορτιστή αν συνυπολογίσουμε και τον ρυθμό αποφόρτισης της μπαταρίας λογο λειτουργίας της συσκευής... (δεν ειμαι βέβαια ηλεκτρολόγος μια υπόθεση κανω xD )

Π.χ. 2Α απο τον φορτιστή -300mA απο την αποφόρτιση και αλλα -200mA απο διάφορες απώλειες..και παίρνετε ετσι ενα 1500mA απο την εφαρμογή μέτρησης.

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι όντως 2A η φορτηση απο τον original φορτιστή αν συνυπολογίσουμε και τον ρυθμό αποφόρτισης της μπαταρίας λογο λειτουργίας της συσκευής... (δεν ειμαι βέβαια ηλεκτρολόγος μια υπόθεση κανω xD )

Π.χ. 2Α απο τον φορτιστή -300mA απο την αποφόρτιση και αλλα -200mA απο διάφορες απώλειες..και παίρνετε ετσι ενα 1500mA απο την εφαρμογή μέτρησης.

 

Είμαι ηλεκτρολόγος και τα είπες πολύ ωραία και απλά ;)

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι όντως 2A η φορτηση απο τον original φορτιστή αν συνυπολογίσουμε και τον ρυθμό αποφόρτισης της μπαταρίας λογο λειτουργίας της συσκευής... (δεν ειμαι βέβαια ηλεκτρολόγος μια υπόθεση κανω xD )

Π.χ. 2Α απο τον φορτιστή -300mA απο την αποφόρτιση και αλλα -200mA απο διάφορες απώλειες..και παίρνετε ετσι ενα 1500mA απο την εφαρμογή μέτρησης.

 

εγω θα ελεγα οτι και 3Α φορτιστη να βαλουμε στο κινητο αυτο θα τραβηξει οσο θελει , την τιμη την καθοριζει το κινητο και οχι ο φορτιστης

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελάθηκα κιόλας....

 

με αυτά τα χαρακτηστικά πάντως:

 

Οθόνη 5.2” Full HD (1920 x 1080, 423ppi)

Επεξεργαστής 64bit octa-core Kirin 935 2.2GHz (4x 2.2GHz + 4x 1.5GHz)

Επεξεργαστής γραφικών Mali T628GPU

Μνήμη RAM 3GB

Αποθηκευτικός χώρος 16GB/64GB (επέκταση με microSD έως 128GB)

Κάμερα 20MP με Phase Detection Auto Focus (εστίαση σε 0.1sec) F2.0 Sony IMX και γυαλί από ζαφείρι

Εμπρόσθια κάμερα 8MP F2.4

Αισθητήρας αναγνώρισης δακτυλικών αποτυπωμάτων

WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, NFC, GPS, 4G LTE

Λειτουργικό σύστημα Android 5.1 Lollipop με Emotion UI 3.1

Μπαταρία 3100mAh (πλήρης φόρτιση σε 85 λεπτά, 50% φόρτιση σε 30 λεπτά)

Διαστάσεις 143.2 x 71.9 x 8.5mm

Βάρος 157gr

 

και τις τιμές να ξεκινούν από τα 1999 yuan (περίπου €290) για την έκδοση 16GB/LTE, 2199 yuan (περίπου €320) για την έκδοση 16GB/dual SIM 4G LTE και 2499 yuan (περίπου €360) για την κορυφαία έκδοση 64GB/dual SIM 4G LTE

εγώ θα το σκεφτόμουν πολύ έντονα αν δεν ειχα το 6.

 

(πηγή)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...