Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Μηπως το local.prop το παιρνουμε απο το cust.img και οχι απο το system.img ;;;

 

Χμμ ίσως δεν θυμάμαι... ή cust ή data, η διαδικασία είναι η ίδια πάντως.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για άλλη μια φορά που αλλάζω τα prop σε default prop για να μπορέσω να εγκαταστήσω ΟΤΑ μετά το reboot κολλάω στο logo.

 

Ξανά διαδικασία Unbrick με το Multitool.. Δεν ξέρω τι κάνω λάθος..

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά που αλλάζω τα prop σε default prop για να μπορέσω να εγκαταστήσω ΟΤΑ μετά το reboot κολλάω στο logo.

 

Ξανά διαδικασία Unbrick με το Multitool.. Δεν ξέρω τι κάνω λάθος..

 

Δεν αλλάζεις τα permissions. Μετά την αντικαταστασταση των default prop πρέπει να βάλεις και τα default permissions (rw-r--r--).

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες τι καρτα sim δεχετε το κινητο στην πρωτη και δευτερη υποδοχη ? πρεπει να ετοιμαζομαι σιγα σιγα
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

μια ερωτηση...πως θα παω απο 5.6.16 (Developer)rom σε B316 (Stable);γινεται;;

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

*Το ξαναγράφω γιατί το VPN1Click έγινε paid.

1. Κάνουμε account με email εδώ.

2. Κατεβάζουμε το "Hola Δωρεάν VPN".

3. Επιλέγουμε "Οι εφαρμογές μου" έπειτα την αντίστοιχη εφαρμογή που θέλουμε π.χ. "Θέματα".

4. Επιλέγουμε "Περιήγηση από" και μετά "Σιγκαπούρη".

5. Επιλέγουμε "Ανοιχτό", "αποδοχή" κι "ΟΚ"

[ATTACH]60672[/ATTACH] [ATTACH]60673[/ATTACH] [ATTACH]60674[/ATTACH] [ATTACH]60675[/ATTACH] [ATTACH]60676[/ATTACH]

 

Εναλλακτικά το VPN Master δουλεύει επίσης καλά.

 

Λειτουργεί ακόμα ;;Εγώ δε μπορώ να μπω..Άσε που μου βγάζει συνεχώς ειδοποίηση ότι έχει γεμίσει το Huawei cloud+

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

 

έχω το L02.από την dev 5.5.16 έως και την 5.6.16 που τρέχω αυτή την στιγμή, όταν έχω notification σε popup παράθυρο από handcent sms και είτε απαντήσω είτε το κλείσω μου κρασαρει ο keyguard. δεν έχω πειράξει κάτι πάνω σε αυτό το κομμάτι. γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

 

έχω το L02.από την dev 5.5.16 έως και την 5.6.16 που τρέχω αυτή την στιγμή, όταν έχω notification σε popup παράθυρο από handcent sms και είτε απαντήσω είτε το κλείσω μου κρασαρει ο keyguard. δεν έχω πειράξει κάτι πάνω σε αυτό το κομμάτι. γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

φαίνεται πως βρήκα την λύση. σε περίπτωση που το κάνει και σε άλλους:

πρέπει να απενεργοποιήσουμε όλα τα notifications της default app "messages".

εμενα μου δουλευει μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

μια ερωτηση...πως θα παω απο 5.6.16 (Developer)rom σε B316 (Stable);γινεται;;

ευχαριστω πολυ.

 

με την μέθοδο 3Κ μπορείς να πας.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

με την μέθοδο 3Κ μπορείς να πας.

 

Φίλε μου καλημέρα.

Το εχω δοκιμάσει,άλλα μου βγάζει fall.

Μήπως πρέπει να περάσω κάποια πιο παλιά stable και καλά σαν βάση,και μετά να περάσω την τελευταία stable;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα.

Το εχω δοκιμάσει,άλλα μου βγάζει fall.

Μήπως πρέπει να περάσω κάποια πιο παλιά stable και καλά σαν βάση,και μετά να περάσω την τελευταία stable;;

 

 

 

Ακολούθησες τις οδηγίες μου από το post #6594 ;

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό στον υπολογιστή

Δεν μου ενεργοποιείται εντοπισμός σφσφάλματων με τίποτα

Τρεχω 5.6.1 h60_l02

 

ακομα και στην 5,6,16 το ιδιο προβλημμα τι πρεπει να κανω sos

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!!!τα καταφερα.

 

να σαι καλα!!!

 

 

 

 

Τιποτα εσυ να σαι καλα!Αλλωστε το λεει και η παροιμια: Εκει που εισαι ημουνα...:p

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

. .

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα...

Το έχω περίπου 1 μήνα (H60-L12 32g).

Το αγόρασα από κινέζο (aliexpress) και από πλευράς συσκευής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Έχω κάνει την αναβάθμιση σε EMUI 3.0 έκδοση 316, με κανονικό τρόπο (μέσω της ειδοποίησης κλπ).

Έχω όμως απελπιστεί με το πρόβλημα που έχω από την πρώτη ημέρα.

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω το playstore, για να κατεβάζω εφαρμογές..

Συγκεκριμένα εγκαθίσταται το playstore, αλλά δεν δουλεύει, δηλαδή δεν με αναγνωρίζει καθόλου. (Βγάζει μήνυμα:"Προέκυψε πρόβλημα με τους διακομιστές Google. Προσπαθήστε ξανά αργότερα.")

Φυσικά δεν δουλεύει καμιά άλλη εφαρμογή της google (gmail, youtube κλπ)

Μάλλον η κινέζικη rom δεν το επιτρέπει.

Επειδή δεν το πολυέχω το θέμα root (έως καθόλου) και οι απαντήσεις που έχω πάρει από κάποια παιδιά εδώ στο φόρουμ είναι του τύπου "έκανες αυτά που λέει στην πρώτη σελίδα κλπ" ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιο μαγαζί - τεχνικό που μπορεί (επί πληρωμή φυσικά) να με εξυπηρετήσει...

Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ όσους μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν μέσω p.m., αλλά πραγματικά "δεν το έχω καθόλου", οπότε η μόνη λύση είναι κάποιος που γνωρίζει (κάποιος που "το έχει")

Link to comment
Share on other sites

ακομα και στην 5,6,16 το ιδιο προβλημμα τι πρεπει να κανω sos

 

Συγνωμη για τις συνεχομενες ερωτησεις αλλα τι να κανω ρε παιδια δεν γινετε τιποτα!!!!!!

Συνδεω το τηλ με το δικο του καλωδιο οπως παντα και δεν μου το αναγνωριζει καθολου ο υπολογιστης.....μονο φωρτιζει!!!

παω στις ριθμησεις επιλογες για προγρ...,

ειναι μαρκαρισμενη η πρωτη επιλογη (επιλογη για προγραματιστες) και δεν με αφηνει να μαρκαρω εντοπ.σφαλμ.usb

εαν ξεμαρκαρω την πρωτη επιλογη και την μαρκαρω παλι μου δινει την δυνατοτητα να ενεργοποιησω τον εντοπ.σφαλμ.usb αλλα οταν κανω πισω και ξανα μπω στις επιλογες για προγρ..ειναι ξεμαρκαρισμενο το εντοπ.σφαλμ.usb και δεν με αφηνει να το μαρκαρω παλι!!!!!!!!!!!1

τι να κανω?????

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

εχεις εγκαταστησεις τους σωστους drivers στο pc ? κατεβασε τους παλι και κανε μια εκ νεου εγκατασταση

 

εχω κατεβασει τους σωστους ολα ηταν μια χαρα μεχρι πριν περιπου 5 μερες!!!

ξανα κατεβασα τους drivers και παλι το ιδιο αλλα γιατι ρε παιδια δεν με αφεινει το τηλ να ενεργοποιησω τον εντοπισμο σφαλματων usb!!!!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει τους σωστους ολα ηταν μια χαρα μεχρι πριν περιπου 5 μερες!!!

ξανα κατεβασα τους drivers και παλι το ιδιο αλλα γιατι ρε παιδια δεν με αφεινει το τηλ να ενεργοποιησω τον εντοπισμο σφαλματων usb!!!!!

 

Δοκίμασε διαφορετικές θύρες, διαφορετικό καλώδιο (το αυθεντικό κατά προτίμηση), και δοκίμασε σε άλλο υπολογιστή. 99.9% κάτι παίζει με το pc.

Link to comment
Share on other sites

αν δε βαριεσαι περνα ξανα το λογισμικο ,ισως να ειναι και καποια εφαρμογη που να σου κανει την ζημια, το κοιταξες?
Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα, αναμένουμε 5.1.1 τελικά.

[ATTACH]62267[/ATTACH]

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...