Jump to content

Συμφέρον πακέτο καρτοκινητής


Tsolias19
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, εχω εδω και μερικα χρονια εναν αριθμο wind με f2g2 (απ οταν αξιζε το f2g2) και εναν αριθμο whatsup. Για να παιρνω τηλεφωνα κτλ χρησιμοποιω τον f2g2 αριθμο και το whatsup το εχω για να με παιρνουν.

Εδω και λιγο καιρο προβληματιζομαι με το αν συμφερει πια το f2g2. Βαζω περιπου μια καρτα 10 ευρω το μηνα (μου δινει 300 λεπτα προς ολους) και μεσα στο μηνα εχω ξοδεψει και τα λεπτα και την καρτα συνηθως.

Τελευταια βλεπω οτι παιζουν αυτα τα φοιτητικα πακετα και μιας και ειμαι φοιτητης σκεφτομουν μηπως αξιζει να βαλω ενα τετοιο πακετο. Απ' οτι ειδα και η wind και η cosmote εχουν φοιτητικο πακετο που με 5 ευρω εχεις 1000 λεπτα για 30 μερες. Πιο απ τα δυο αξιζει πιο πολυ; Υπαρχει κατι αλλο αξιολογο που μπορω να βαλω;

Να πω οτι τα MB δεν με ενδιαφερουν (δεν εχω καν smartphone), κυριως με ενδιαφερουν οι κλησεις.

Edited by Tsolias19
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω εδω και μερικα χρονια εναν αριθμο wind με f2g2 (απ οταν αξιζε το f2g2) και εναν αριθμο whatsup. Για να παιρνω τηλεφωνα κτλ χρησιμοποιω τον f2g2 αριθμο και το whatsup το εχω για να με παιρνουν.

Εδω και λιγο καιρο προβληματιζομαι με το αν συμφερει πια το f2g2. Βαζω περιπου μια καρτα 10 ευρω το μηνα (μου δινει 300 λεπτα προς ολους) και μεσα στο μηνα εχω ξοδεψει και τα λεπτα και την καρτα συνηθως.

Τελευταια βλεπω οτι παιζουν αυτα τα φοιτητικα πακετα και μιας και ειμαι φοιτητης σκεφτομουν μηπως αξιζει να βαλω ενα τετοιο πακετο. Απ' οτι ειδα και η wind και η cosmote εχουν φοιτητικο πακετο που με 5 ευρω εχεις 1000 λεπτα για 30 μερες. Πιο απ τα δυο αξιζει πιο πολυ; Υπαρχει κατι αλλο αξιολογο που μπορω να βαλω;

Να πω οτι τα MB δεν με ενδιαφερουν (δεν εχω καν smartphone), κυριως με ενδιαφερουν οι κλησεις.

 

Στη θέση σου, δεν θα άλλαζα το f2g δίοτι έχεις απο τις καλύτερες προσφορές, ξέρω άτομα που προσπαθούν να βρούν νούμερα με τέτοια προσφορά ακόμα...Τώρα,για τα φοιτητικά πακέτα, κατά την προσωπική μου άποψη, εφόσον είσαι πραγματικά φοιτητής, ίσως να σκεφτείς το φοιτητικό cu, δίοτι σου δίνει δωρεάν τα πλεονεκτήματα (1000' προς όλους +200mb) του πακέτου για τους 3 πρώτους μήνες, και μετά αυτόματα σου δίνει 600mb και 600' προς το ίδιο πακέτο (cu) κάθε μήνα χωρίς καμία προυπόθεση (δεν χρειάζεται να ανανέωνεις το υπολοιπό σου). Στη συνέχεια, και αφού περάσουν οι 3 πρώτοι μήνες το πακέτο με τα 1000' προς όλους +200Mb θα κοστίζει 4εύρω (το πιθανότερο, αν και αναφέρει πως ισχύει για τους πρώτους φοιτητές ωστόσο εγώ παρατηρώ πως το δίνει σε όλους). Συνεπώς θα έχεις δωρέαν 600' προς cu, 600mb και με 4€1000' πρός όλους +200mb. Βέβαια εσύ κρίνεις τις ανάγκες σου και τι μπορείς να διαθέσεις απο άποψη χρημάτων.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου, δεν θα άλλαζα το f2g δίοτι έχεις απο τις καλύτερες προσφορές, ξέρω άτομα που προσπαθούν να βρούν νούμερα με τέτοια προσφορά ακόμα...Τώρα,για τα φοιτητικά πακέτα, κατά την προσωπική μου άποψη, εφόσον είσαι πραγματικά φοιτητής, ίσως να σκεφτείς το φοιτητικό cu, δίοτι σου δίνει δωρεάν τα πλεονεκτήματα (1000' προς όλους +200mb) του πακέτου για τους 3 πρώτους μήνες, και μετά αυτόματα σου δίνει 600mb και 600' προς το ίδιο πακέτο (cu) κάθε μήνα χωρίς καμία προυπόθεση (δεν χρειάζεται να ανανέωνεις το υπολοιπό σου). Στη συνέχεια, και αφού περάσουν οι 3 πρώτοι μήνες το πακέτο με τα 1000' προς όλους +200Mb θα κοστίζει 4εύρω (το πιθανότερο, αν και αναφέρει πως ισχύει για τους πρώτους φοιτητές ωστόσο εγώ παρατηρώ πως το δίνει σε όλους). Συνεπώς θα έχεις δωρέαν 600' προς cu, 600mb και με 4€1000' πρός όλους +200mb. Βέβαια εσύ κρίνεις τις ανάγκες σου και τι μπορείς να διαθέσεις απο άποψη χρημάτων.

 

Γιατι το f2g2 εχει την καλυτερη προσφορα ακομα; Παλια 10 ευρω τα κραταγα για 2 μηνες περιπου και τωρα πριν το μηνα μου χουν τελειωσει. Στην πραξη δεν βλεπω να αξιζει τωρα πια...

Στο cu εχω ηδη εναν αριθμο στο ονομα μου για φοιτητικο που τον εχω δωσει στους γονεις μου, οποτε αν βαλω φοιτητικο θα βαλω ή της cosmote ή της wind. Απο αυτες τις δυο ποια αξιζει πιο πολυ;

Link to comment
Share on other sites

Ανέφερα οτι έχεις την καλύτερη προσφορά, διότι βάζεις 10€ και σου δίνει 300' προς όλους ως bonus,με το πλεονέκτημα οτι δεν αφαιρεί κάποιο ποσό απο το υπολοιπό σου. Σήμερα, όλα τα πακέτα ακόμα και τα φοιτητικά σου αφαιρούν απο τη κάρτα σου χρήματα.

 

Προσωπικά θα επέλεγα φοιτητικό πακέτο, μεταξύ των δυο, βάσει της κάλυψης, οπότε κάνε μια σύγκριση της ποιότητας σήματος στις περιοχές που επισκέπτεσαι και επέλεξε ανάλογα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ανέφερα οτι έχεις την καλύτερη προσφορά, διότι βάζεις 10€ και σου δίνει 300' προς όλους ως bonus,με το πλεονέκτημα οτι δεν αφαιρεί κάποιο ποσό απο το υπολοιπό σου. Σήμερα, όλα τα πακέτα ακόμα και τα φοιτητικά σου αφαιρούν απο τη κάρτα σου χρήματα.

 

Προσωπικά θα επέλεγα φοιτητικό πακέτο, μεταξύ των δυο, βάσει της κάλυψης, οπότε κάνε μια σύγκριση της ποιότητας σήματος στις περιοχές που επισκέπτεσαι και επέλεξε ανάλογα.

 

Μπορει να κανω καποιο συνδυασμο f2g2 με φοιτητικο whatsup. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ανέφερα οτι έχεις την καλύτερη προσφορά, διότι βάζεις 10€ και σου δίνει 300' προς όλους ως bonus,με το πλεονέκτημα οτι δεν αφαιρεί κάποιο ποσό απο το υπολοιπό σου. Σήμερα, όλα τα πακέτα ακόμα και τα φοιτητικά σου αφαιρούν απο τη κάρτα σου χρήματα.

 

Αυτή πραγματικά ήταν επαναστατική προσφορά στα καρτοκινητά. Τυχεροί όσοι την προλάβαν!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να κανω καποιο συνδυασμο f2g2 με φοιτητικο whatsup. Ευχαριστω.

 

κρατάς τον αριθμο της wind ως έχει και κάνε φοιτητικό στην κοσμοτε . Εξάλλου, μπορείς να έχεις σε όλες τις εταιρείες φοιτητικά αλλα στη wind πρέπει να πάρεις οπωσδήποτε καινούργιο αριθμο .

 

αν πω πως είχα αριθμο με 300 λεπτά με κάθε ανανέωση και τον αφησα να λήξει; :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

αν πω πως είχα αριθμο με 300 λεπτά με κάθε ανανέωση και τον αφησα να λήξει; :P

Γιατι καλε μου το εκανες αυτο στον εαυτό σου; :p

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχω την εντυπωση οτι απ οταν χαλασω τα 300 λεπτα που μου δινει η ανανεωση, μετα χαλαω πολυ γρηγορα τα 10 ευρω που μενουν στην καρτα.

Τι χρεωσεις υπαρχουν αυτη τη στιγμη στο f2g2; Μηπως ειναι καλυτερα να αξιοποιησω καποιο μερος αυτων των 10 ευρω με καποιο πακετο;

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχω την εντυπωση οτι απ οταν χαλασω τα 300 λεπτα που μου δινει η ανανεωση, μετα χαλαω πολυ γρηγορα τα 10 ευρω που μενουν στην καρτα.

Τι χρεωσεις υπαρχουν αυτη τη στιγμη στο f2g2; Μηπως ειναι καλυτερα να αξιοποιησω καποιο μερος αυτων των 10 ευρω με καποιο πακετο;

 

Δεν συμφέρουν τηλεφωνήματα εκτός πακέτου!

Link to comment
Share on other sites

Και τι πακετο συμφερει να βαλω για να χρησιμοποιω αυτα τα 10 ευρω;

Ανάλογα τι θες.Εχει διαφορα πακέτα ,κοίτα τι θα χρησιμοποιήσεις πιο πολύ.Πχ μπορεις να βάλεις το 200λεπτα προς όλους ή αν μιλας πολύ με wind/q το πακετο με τα 600 λεπτα .

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι θες.Εχει διαφορα πακέτα ,κοίτα τι θα χρησιμοποιήσεις πιο πολύ.Πχ μπορεις να βάλεις το 200λεπτα προς όλους ή αν μιλας πολύ με wind/q το πακετο με τα 600 λεπτα .

 

Ευχαριστω. Λογικα θα βαλω αυτο που δινει 200 λεπτα προς ολους με 5 ευρω.

 

EDIT: Το φοιτητικο πακετο της wind σιγουρα δεν μπορω να το βαλω στον αριθμο που ηδη εχω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον, θα συνοψισω τις επιλογες μου για να μου πειτε τι ειναι πιο συμφερον.

α) Βαζω το πακετο της wind με 200' προς ολους με 5 ευρω και εχω online bonus 100' και 100 sms προς wind & q (η αληθεια ειναι οτι δεν μιλαω πολυ με wind & q). Οποτε για καθε ανανεωση 10 ευρω το μηνα εχω 500' προς ολους, 100' και 100 sms προς wind & q και μου μενουν 5 ευρω.

β) Βαζω φοιτητικο whatsup στον 2ο αριθμο μου και με 10 ευρω ανανεωση το μηνα εχω 1000' προς ολους και μου μενουν 5 ευρω. Σε αυτην την περιπτωση δεν θα βαζω καρτα στον f2g2 αριθμο και δεν θα εκμεταλλευομαι την προσφορα των 300' προς ολους.

Τι πιστευετε ειναι καλυτερο απ τα 2; (σαν πρωτη ματια το β φαινεται αρκετα καλυτερο, αλλα δεν θα χρησιμοποιω τα 300 λεπτα στο wind)

(Το διλημμα θα λυνοταν αν μπορουσα να βαλω φοιτητικο πακετο στο f2g2 χωρις να χασω την προσφορα)

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό της wind δεν μπορείς να έχεις σε ήδη υπάρχον αριθμό. Κυνήγα το για φοιτητικό what's up.
Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...