Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή υπάρχει πρόβλημα στο αναβόσβημα της οθόνης κατά την διάρκεια των κλήσεων λόγω μη σωστής ρύθμισης του proximity;

 

Καθώς χρησιμοποιώ πάντα bluetooth ο proximity sensor δεν με νιάζει καθόλου, αλλά τα προβλήματα στην κάμερα είναι σοβαρά απ' ότι ακούω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα δεν μου φλασαρει το zip με cmw, μου λεει instalation aborted. Και εχουν σβήσει ολα οτι ειχε μέσα, τωρα οταν ανοίγει δείχνει μόνο το λογότυπο. Εσεις πως την περασατε την rom? Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου φλασαρει το zip με cmw, μου λεει instalation aborted. Και εχουν σβήσει ολα οτι ειχε μέσα, τωρα οταν ανοίγει δείχνει μόνο το λογότυπο. Εσεις πως την περασατε την rom?

 

εγω εχω το carliv touch recovery. κατα ταλλα εκανα ο,τι λεει ο οδηγος που ποσταρα. ολα τα wipes, φορματ data system και cache, και install zip. τιποταλλο

Edited by galaxy_singer
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το carliv touch recovery. κατα ταλλα εκανα ο,τι λεει ο οδηγος που ποσταρα. ολα τα wipes, φορματ data system και cache, και install zip. τιποταλλο

 

Περασες recovery με sp flash tool?

Απο που βρηκες το scatter file?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το carliv touch recovery. κατα ταλλα εκανα ο,τι λεει ο οδηγος που ποσταρα. ολα τα wipes, φορματ data system και cache, και install zip. τιποταλλο

Τώρα τι γινεται που έχουν σβήσει ολα; Πως μπορω να περασω καποια rom με CMW? Backup δυστυχως δεν ειχα παρει.

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Περασες recovery με sp flash tool?

Απο που βρηκες το scatter file?

 

ως τωρα δεν εχω κανει τιποτα με sp tools. με uncle tools θα περασεις το carliv και μετα flash zip μεσω recovery...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι γινεται που έχουν σβήσει ολα; Πως μπορω να περασω καποια rom με CMW? Backup δυστυχως δεν ειχα παρει.

Κανείς εδω;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς εδω;

 

μακαρι να μπορουσα να βοηθησω.Στειλε μηνυμα εκει που το πηρες να σε βοηθησουν

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς εδω;

 

Eσυ λογικα θες flash tools. Περιμενε να κατεβει μια ρομ για sp που κατεβαζω κιαν δουλεψει στελνω link . αργει πολυ να κατεβει ομως. απτο μεσημερι...

οποιος εχει διαθεση κ χρονο ας ψαξει σαυτο το thread με google translate μηπως βγαλουμε ακρη. παντως το ψαχνουνε και προσπαθουνε αρκετοι.. ειμαι αισιοδοξος γιαυτη τη συσκευη

https://translate.google.gr/translate?sl=auto&tl=el&js=y&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.forocoches.com%2Fforo%2Fshowthread.php%3Ft%3D3764307%26page%3D21&edit-text=

Edited by galaxy_singer
Link to comment
Share on other sites

Eσυ λογικα θες flash tools. Περιμενε να κατεβει μια ρομ για sp που κατεβαζω κιαν δουλεψει στελνω link . αργει πολυ να κατεβει ομως. απτο μεσημερι...

οποιος εχει διαθεση κ χρονο ας ψαξει σαυτο το thread με google translate μηπως βγαλουμε ακρη. παντως το ψαχνουνε και προσπαθουνε αρκετοι.. ειμαι αισιοδοξος γιαυτη τη συσκευη

https://translate.google.gr/translate?sl=auto&tl=el&js=y&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.forocoches.com%2Fforo%2Fshowthread.php%3Ft%3D3764307%26page%3D21&edit-text=

Ναι ακριβώς. Αν βρω απο flash tools θα μπορέσω να την περάσω.

Περιμένω νεα. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Η 0.28 multilanguage για SP Flash Tool

Η 0.35 English-Chinese για SP Flash Tools

Και από τις δύο λείπει το userdata.img για να είναι μικρότερες σε μέγεθος........εδώ όποιος το χρειάζεται

Και είπαμε ότι όλες οι rom βρίσκονται στα λίνκ που ήδη έχουν δωθεί :p

Καλό είναι αυτό το πόστ να μπεί στο αρχικό

Edited by openmind
σωστά λίνκς
Link to comment
Share on other sites

Η 0.28 multilanguage για SP Flash Tool

Η 0.35 English-Chinese για SP Flash Tools

Και είπαμε ότι όλες οι rom βρίσκονται στα λίνκ που ήδη έχουν δωθεί :p

 

εχω την εντυπωση πως ο jon που εφιαξε και την aosp εχει φιαξει κ αυτη που κατεβαζω και μαλλον δεν ειναι η official. ειναι πειραγμενη χωρις κινεζικες εφαρμογες. Ετσι μπορω να καταλαβω απο το google translate γιατι προσπαθω να βγαλω ακρη απο μια κακη μεταφραση. ψαξε κι εσυ τιποτα που ποσταρεις τα ετοιμα... :p

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως ο jon που εφιαξε και την aosp εχει φιαξει κ αυτη που κατεβαζω και μαλλον δεν ειναι η official. ειναι πειραγμενη χωρις κινεζικες εφαρμογες. Ετσι μπορω να καταλαβω απο το google translate γιατι προσπαθω να βγαλω ακρη απο μια κακη μεταφραση. ψαξε κι εσυ τιποτα που ποσταρεις τα ετοιμα... :p

Εγώ ποστάρω τα έτοιμα για να βοηθήσω, δεν είμαι ικανός να φτιάξω δικά μου......απλά δε θα ξανά ποστάρω έτοιμα....:blink:

Link to comment
Share on other sites

βασικα, για ριχτε μια ματια μηπως βγαλετε καμια ακρη...

ακολουθη μελαγειωδης μεταφραση google

 

(jon55 απο Μαδριτη)

Εδώ αφήνω τις συνδέσεις με τη σειρά πλήρη flashtools rom. Υπάρχουν 3 συνδέσεις για κάθε rom, ζυγίζει πάνω από 1GB και εγώ έπρεπε να συμπιέσει σε 3 μέρη. Το πρώτο αποσυμπιέζεται και winrar κάνει τα υπόλοιπα.

 

Έκδοση 028 (κινεζική και αγγλική γλώσσα):

7320 028 flashtools.part1.rar

7320 028 flashtools.part2.rar

7320 028 flashtools.part3.rar

 

Έκδοση 028 (πολλαπλές γλώσσες):

7320 028 flashtools.part1.rar πολλαπλών γλωσσών

7320 028 flashtools.part2.rar πολλαπλών γλωσσών

7320 028 flashtools.part3.rar πολλαπλών γλωσσών

 

Έκδοση 035 (κινεζική και αγγλική γλώσσα):

7320 035 flashtools.part1.rar

7320 035 flashtools.part2.rar

7320 035 flashtools.part3.rar

 

3 εξετάζονται από εμένα και την εργασία, το 028 είναι το multi γλώσσα που χρησιμοποιείται για την ανάκτηση περισσότερους ανθρώπους με flashtools, έχω μόλις προστέθηκε UserData και Cache έλειπε και τώρα αρχίζει και τρέχει ομαλά. Δεδομένου ότι υπάρχει rulando το φόρουμ έχει αφαιρεθεί πολλές κινεζικές εφαρμογές.

Τα άλλα δύο πήρα την αρχική rom γίνεται για Coolpad Κατεβάστε Asisstant και δεν χρειάζεται καμία αίτηση.

Περιμένω να ανεβάσετε μια άλλη multi γλώσσα πιο ολοκληρωμένη που έχω αντίγραφο ασφαλείας μου, αλλά επίσης δεν διαθέτουν καμία κινεζική εφαρμογή.

Αν κάποιος έχει ένα αντίγραφο ασφαλείας των αρχικών rom πολύγλωσσες εφαρμογές εντελώς χωρίς να το διαγράψετε και να προετοιμαστούν για να flashtools.

Link to comment
Share on other sites

Η 0.28 multilanguage για SP Flash Tool

Η 0.35 English-Chinese για SP Flash Tools

Και από τις δύο λείπει το userdata.img για να είναι μικρότερες σε μέγεθος........εδώ όποιος το χρειάζεται

Και είπαμε ότι όλες οι rom βρίσκονται στα λίνκ που ήδη έχουν δωθεί :p

Καλό είναι αυτό το πόστ να μπεί στο αρχικό

To userdata που το βαζουμε ακριβως και πως?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

βασικα, για ριχτε μια ματια μηπως βγαλετε καμια ακρη...

ακολουθη μελαγειωδης μεταφραση google

 

Εαν θες να εχεις εστω και μια ελπιδα να καταλαβεις κατι κανε το translate στα αγγλικα και οχι στα ελληνικα....

Link to comment
Share on other sites

Εαν θες να εχεις εστω και μια ελπιδα να καταλαβεις κατι κανε το translate στα αγγλικα και οχι στα ελληνικα....

 

αυτο κανω... εναλλαξ, αλλα κ παλι.. ειναι θεμα συνταξης.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο φάκελο με τα άλλα αρχεία που θα κατεβάσεις από τη rom και θα φλασάρεις

Ευχαριστω. Παω να φλασαρω και μου βγαζει error. Μηπως θελει καποια αλλη εκδοση spsflashtools?

 

Εδω και το μυνημα που μου βγαζει.

 

 

http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/George%202014/ScreenShot002.png

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Για την έκδοση v5.1352 μιλάει αυτός που τα ανέβασε και τα δοκίμασε.......δοκίμασε και με αυτή και αν σου βγάλει πάλι error, αφαίρεσε το userdata και ξανά δοκίμασε
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Παω να φλασαρω και μου βγαζει error. Μηπως θελει καποια αλλη εκδοση spsflashtools?

 

Εδω και το μυνημα που μου βγαζει.

 

 

http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/George%202014/ScreenShot002.png

 

 

 

 

 

 

 

Για την έκδοση v5.1352 μιλάει αυτός που τα ανέβασε και τα δοκίμασε.......δοκίμασε και με αυτή και αν σου βγάλει πάλι error, αφαίρεσε το userdata και ξανά δοκίμασε

 

 

Οι οδηγιες εδω λενε οτι χρειαζεται και το scatter file..

Το εχετε βρει απο καπου?

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγιες εδω λενε οτι χρειαζεται και το scatter file..

Το εχετε βρει απο καπου?

Ειναι μεσα στο πιο πανω zip που κατεβασαμε.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το scatter file είναι μέσα στις rom......απλά ο φίλος προσπαθεί με έκδοση v3 από ότι βλέπω στο screenshot

 

Edit: Δοκίμασε με τη version που σου είπα και άσε και το userdata.......μια χαρά τα φορτώνει τα αρχεία, μόλις το τσέκαρα

Edited by openmind
ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Το scatter file είναι μέσα στις rom......απλά ο φίλος προσπαθεί με έκδοση v3 από ότι βλέπω στο screenshot

 

Edit: Δοκίμασε με τη version που σου είπα και άσε και το userdata.......μια χαρά τα φορτώνει τα αρχεία, μόλις το τσέκαρα

Μολις τελείωσα. Κατεβασα την έκδοση που είπες. Με το userdata τελικά μου έβγαζε πάλι error και το έβγαλα οπως μου είπες και μετα εγιναν ολα μια χαρά.

Μονο που αυτή η εκδοση που έβαλα είναι η αγγλοκινεζικη δεν έχει ελληνικα.

Μολις βρω αυτη με τα ελληνικά την ξαναπερναω. Ευχαριστώ πάντως.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο, το ρώτησε και κάποιος παραπάνω. Μήπως έχετε βρει πουθενά tempered glass για την οθόνη. Ψάχνω αλλά μόνο για το F1 βρίσκω. Επίσης παρήγγειλα μια 5αδα screen protectors απο ebay γιατί έκανα λαλακία στην τοποθέτηση αυτού που είχε δώρο το κινητό. :P
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...