Jump to content

Online Update K700i, Πως - Προβλήματα - Απορίες...


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia Kalimera!

Exw to K700i meme to teleyteo F/W kai den mporw na xrisimopoiisw .amr arxia hxou .

Mipos kapoios mporei na voi8ish gia na lisw to provlima auto?

Eyxaristw!

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 970
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paidia Kalimera!

Exw to K700i meme to teleyteo F/W kai den mporw na xrisimopoiisw .amr arxia hxou .

Mipos kapoios mporei na voi8ish gia na lisw to provlima auto?

Eyxaristw!

NAi,meta apo thn anava8mish prepei na kaneis kai mia epanafora ergostasiakwn ry8misewn kai meta 8a mporeis na xrhshmopoieis kai ta arxeia .amr kanonika.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο ερωτήσεις:

1. Ψάχνω το αρχείο στη σελίδα της SE και μου λέει ότι δεν υπάρχει! καμιά άλλη διεύθυνση;

2. Αν κάνω την αναβάθμιση στο κινητό που έχω αγοράσει στη Γαλλία, πρέπει να βρω το αρχείο από τη Γαλλική σελ της SE, ή κάνει και αυτό από την Ελληνική; Κι αν κάνω από την Γαλλική, θα έχει το πολυπόθητο Ελληνικό Τ9;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο ερωτήσεις:

1. Ψάχνω το αρχείο στη σελίδα της SE και μου λέει ότι δεν υπάρχει! καμιά άλλη διεύθυνση;

2. Αν κάνω την αναβάθμιση στο κινητό που έχω αγοράσει στη Γαλλία, πρέπει να βρω το αρχείο από τη Γαλλική σελ της SE, ή κάνει και αυτό από την Ελληνική; Κι αν κάνω από την Γαλλική, θα έχει το πολυπόθητο Ελληνικό Τ9;

Ευχαριστώ

Για ποιο αρχείο ακριβώς μιλάμε;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο αρχείο ακριβώς μιλάμε;

για το αρχείο αναβάθμισης λογισμικού. Τηλεφώνησα στην SE στην Ελλάδα, και μου είπαν ότι αφού δεν έχει το τηλέφωνο Ελληνικά, δεν μπορούν να μπουν εκ των υστέρων... ούτε Τ9..

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν σε βοηθαει,αλλα στην Αθηνα(προφανως και σε αλλες πολεις) υπαρχουν μαγαζια που διαφημιζουν διαφορα με καταχωρησεις σε εφημεριδες(κυριως μικρων αγγελιων),ενα απο αυτα ειναι και το περασμα γλωσσων.Οποτε ψαξε και αυτη τη λυση.
Link to comment
Share on other sites

για το αρχείο αναβάθμισης λογισμικού. Τηλεφώνησα στην SE στην Ελλάδα, και μου είπαν ότι αφού δεν έχει το τηλέφωνο Ελληνικά, δεν μπορούν να μπουν εκ των υστέρων... ούτε Τ9..

 

:(

Εγώ πάντως θα σου έλεγα να κάνεις μια ερώτηση στο 9Volto.

Είμαι 99% σίγουρος ότι γίνεται να σου αλλάξουν το firmware.

Όσο για το on-line θπδατε, δεν υπάρχει κάποιο "αρχείο", που κατεβάζεις και περνάς στο κινητό σου.

Δες στην αρχή αυτού του θέματος, στη διεύθυνση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=889891 όπου περιγράφεται λεπτομερώς η διαδικασία.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το firmware μου το αλλάζουν κι εδώ στη Γαλλία. Το θέμα είναι η Ελληνική γλώσσα.. Και όσον αφορά στο 9volto, είναι κατάστημα; Δηλ οι υπηρεσίες του είναι δωρεάν; Κι αν ναι, γίνονται μέσω ιντερνετ;

Πάντως σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το firmware μου το αλλάζουν κι εδώ στη Γαλλία. Το θέμα είναι η Ελληνική γλώσσα.. Και όσον αφορά στο 9volto, είναι κατάστημα; Δηλ οι υπηρεσίες του είναι δωρεάν; Κι αν ναι, γίνονται μέσω ιντερνετ;

Πάντως σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Είναι κατάστημα.

(Από τα πιο γνωστά καταστήματα για την αφαίρεση του Vodafone Live! firmware.)

Για πληροφορίες δες στη διεύθυνση http://www.9volto.gr/

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με το ηχειο επειδη το εχω τερμα ενταση οταν χτυπαει ακουγεται καπως σαν να παει να χαλασει.τι να καμω??

 

ευχαριστω

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με το ηχειο επειδη το εχω τερμα ενταση οταν χτυπαει ακουγεται καπως σαν να παει να χαλασει.τι να καμω??

 

ευχαριστω

Να χαμηλώσεις την ένταση.

Όλα τα ηχεία όταν δουλεύουν πάνω από το 70% της πλήρους έντασής τους δημιουργούν παραμορφώσεις. Σκέψου μάλλον του κινητού.

Πιθανόν θα μου πεις ότι το προηγούμενο κινητό σου δεν το έκανε αυτό όταν έβαζες τέρμα την ένταση. Να σκεφτείς όμως ότι αυτό δεν είχε ηχείο αλλά βομβητή.

 

Επίσης η ερώτησή σου είναι λιγάκι εκτός topic. Τέτοια θέματα πρέπει να συζητούνται στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=31786

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

το online update εχει σταματησει να δουλευει? η κανουν καμια αναβαθμιση και δεν δουλευει η σελιδα....

Το δεύτερο.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση

και μου βγάζει there is no device support from your operator

Εκείνη την ώρα το κινητό σβήνει.

 

Your device is not permitted to use this service

Your operator does not approve the usage of this service for this device.

We look forward to assist you again soon.

Thank you for using Sony Ericsson Update Service!

 

Ήντα να κάμω? Βοηθήστε έναν χωριάτη SOS

k700i για πάντα....

4,5 χρόνια (1642 ημέρες) αδιάλειπτης λειτουργίας...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση

και μου βγάζει there is no device support from your operator

Εκείνη την ώρα το κινητό σβήνει.

 

Your device is not permitted to use this service

Your operator does not approve the usage of this service for this device.

We look forward to assist you again soon.

Thank you for using Sony Ericsson Update Service!

 

Ήντα να κάμω? Βοηθήστε έναν χωριάτη SOS

Από τα λεγούμενά σου, εκατάλβα πως έχεις Vodafone Live! συκσευή.

Δυτυχώς σ' έδευτα τα μαραφέτια δε γίνεται on-line αναβάθμιση.

Παλιά εγινούντανε, αλλά πλέον εδώ και καιρό, η Vodafone δε δίνει updates στην υπηρεσία της Sony Ericsson.

Το καλύτερο που μπορείς να κάμεις, είναι να πας στο δεύτερο στενό στην Απλωταριά (στο κατάστημα της Vodafone ντε) και να τους ζητήσεις να σου κάμουνε αναβάθμιση.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ετσα θαρρώ κι εγώ Σύνdεκνε! Έκεια δα πας να σου το ανεσηκώσουνε μια ολιάς, κ'ύστερα'δας δα τό'χεις θέλει αναβαθμισμένο!!! Όοοοφου τα νεφρά μου!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε τα νησιώτικα παιδιά

Νάστενε καλά όλοι σας και ο Θεός να σας φωτίζει.

 

Χιος for ever

k700i για πάντα....

4,5 χρόνια (1642 ημέρες) αδιάλειπτης λειτουργίας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε τα νησιώτικα παιδιά

Νάστενε καλά όλοι σας και ο Θεός να σας φωτίζει.

 

Χιος for ever

Κι αγιά-Μαρκέλλα

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑ!!!! To Πλαίσιο ξαναέφερε τις βάσεις συχρονισμού dss-25 me 45 € !!! Επιτέλους θα κάνω την αναβάθμιση on-line!! Το έχω απο όταν βγήκε και ακόμα δεν έχω παει να κάνω καν την πρώτη που βελτιώνει την μπαταρία!!! Ο ελεύθερος χρόνος είναι δυσεύρετος πλέον τελικά........
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εκεί που ζητάει να αποδεχτώ τους όρους και θα αρχίσει αυτόματα να κατεβαίνει η εφαρμογή, δεν κατεβαίνει καμία εφαρμογή.

Την κατεβάζω από ένα link, την κάνω εγκατάσταση, αλλά και πάλι δεν με συνδέει στην κατάλληλη ιστοσελίδα.

Έχω κάνει 2 φορές αναβάθμιση και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μετά το format όμως έχω το παραπάνω πρόβλημα.Ξέρεις κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εκεί που ζητάει να αποδεχτώ τους όρους και θα αρχίσει αυτόματα να κατεβαίνει η εφαρμογή, δεν κατεβαίνει καμία εφαρμογή.

Την κατεβάζω από ένα link, την κάνω εγκατάσταση, αλλά και πάλι δεν με συνδέει στην κατάλληλη ιστοσελίδα.

Έχω κάνει 2 φορές αναβάθμιση και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μετά το format όμως έχω το παραπάνω πρόβλημα.Ξέρεις κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

Το όνομα του λογαριασμού χρήστη στα Windows περιέχει μη λατινικούς χαρακτήρες;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...