Jump to content

Σεισμός


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είπε για επίκεντρο μία άγνωστη περιοχή Ζάφος νομίζω..μπορεί να λέω και βλακεία:wacko: .Πάντως στην Κρήτη σιγουρα.:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είπε για επίκεντρο μία άγνωστη περιοχή Ζάφος νομίζω..μπορεί να λέω και βλακεία:wacko: .Πάντως στην Κρήτη σιγουρα.:p

 

Α... στο Ζάκρο, άκρη ανατολικά. Είπα κι εγώ... ξύπνια είμαι, τους καταλαβαίνω, πώς και δεν κουνήθηκα; Αλλά με 5,5 τι να καταλάβουμε στα Χανιά. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαι γω είδα μετά την περιοχή σου και λέω''Τι στο καλό με ρωτάει μια Κρητικιά πού έγινε σεισμός στην Κρήτη??:lol: Μετά είπα'' μάλλον δε θα είναι στην Κρήτη τώρα''.:p Μόλις το άκουσα πάλι.Έγινε στις 03.20 με επίκεντρο την αρχαία Ζάκρο της Σητείας 5.5 R.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ηταν μετασεισμος η ο σεισμος που λετε απο τη κρητη αλλα εδω στη πατρα κουνηθηκαμε,βεβαια εγω δε καταλαβα τιποτα,εχω καταντησει αναισθητος η μηπως τα χρονια με αλλαξαν;διοτι πριν 10-15 χρονια οταν κοιμομουν ξυπναγα 2-3 δευτερα πριν γινει ο σεισμος,πλεον δε καταλαβαινω τιποτααααα μαλλον με αλλαξαν τα χρονια.στα 24-25 πετας στα 30+ σταματας :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Το σεισμό της Πάτρας τον κατάλαβε ο πατέρας μου αλλά εγώ το γαιδούρι τίποτα.Ελπίζω να μην είμαι ο μόνος Βολιώτης που δεν τον κατάλαβα.:worry:Το επίκεντρο του βραδυνού σεισμού ήταν πάντως στην Κρήτη οπότε πρόκειται για άλλο σεισμό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ηταν μετασεισμος η ο σεισμος που λετε απο τη κρητη αλλα εδω στη πατρα κουνηθηκαμε,βεβαια εγω δε καταλαβα τιποτα,εχω καταντησει αναισθητος η μηπως τα χρονια με αλλαξαν;διοτι πριν 10-15 χρονια οταν κοιμομουν ξυπναγα 2-3 δευτερα πριν γινει ο σεισμος,πλεον δε καταλαβαινω τιποτααααα μαλλον με αλλαξαν τα χρονια.στα 24-25 πετας στα 30+ σταματας :lol::lol:

 

Μπααα, δικός σας μετασεισμός ήταν. Αυτός της Σητείας ήταν πολύ μικρός, ούτε στα Χανιά δεν ήταν αισθητός.

Όσο για το άλλο... Ένα θα σου πω: Καταγωγή από Αγρίνιο (μπαμπάς) και Καρδίτσα (μαμά). Φαντάσου πώς μίλαγα όταν γυρνούσα Αθήνα από τις διακοπές. Μόνο ο αδελφός μου με καταλάβαινε :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι

5 παρα πεντε

Και είμαι και στον εκτο, πάντος κράτησε αρκετα

ελπίζω να μην είναι απο πάτρα πάλι.... :worry:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω Πειραια παντως κουνηθηκα αλλα οχι οτι ειχε και διαρκεια

 

Παντως λενε οτι ειναι στο Αργος και 5,7 ριχτερ αλλα σε μεγαλο βαθος

 

Γυρω γυρω μας το παει

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικοι μετασεισμοι! αλλωστε το φαινομενο δεν εχει ολοκληρωθει και απ'οτι ακουσα εναν μεγαλο επιστημονο ειπε οτι περιμενουμε ακομη μεγαλυτερο σεισμο στην γυρω περιοχη.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν κοιμόμουν ένιωσα ένα μικρό κούνημα.Σκέφτηκα μήπως είναι σεισμός αλλά λέω μπά...ιδέα μου θά 'ταν.Το πρωί όμως που έβαλα τηλεόραση είδα πως έγινε όντως σεισμός.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει μπορει να δει τους σεισμους που γινονται στο

http://www.emsc-csem.org/index.php?page=home&sub=gmap

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

κοιμομουν και ξαφνικα ξυπνησα γιατι κατι με κουναγε καταλαβα οτι ηταν σεισμος αλλα τον εγραψα κανονικα αφου το ξυπνημα ηταν 1-2 δευτερα δεν εδωσα καμια σημασια και με ξανα γλυκανε ο υπνος αμεσως :rolleyes:

 

Μολις εκανε παλι

Link to comment
Share on other sites

αυτον που εγινε πρωι 5 η ωρα τον ενιωσα κι εγω,κοιμομουν και ξυπνησα,αλλα δε φοβηθηκα,απλα εκανα πολλη ωρα να ξανακοιμηθω και σπαστηκα:lol:
Link to comment
Share on other sites

σεισμος πριν 10 λεπτα,στη πατρα που ειμαι τον καταλαβα για τα καλα,πρεπει να ηταν πανω απο 4.5 ριχτερ.καλα το ειπα.....4.7 ριχτερ αναφερουν τα τοπικα καναλια στη πατρα.
Link to comment
Share on other sites

Για πλακα εχουν 2-3 σεισμους την μερα εκει στον νοτο..

αστα...καταστροφη

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...