Jump to content

Jiayu G5s


nikolasmer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και πισω στο καπακι γραφει μονο ενα ιμει και στο κουτι μου με τα αυτοκολητα γραφει μονο 1 ΙΜΕΙ τι να πω...

το μοντελο ειναι το jiayu G5S kai εμενα μου εκανε εντυπωση που εχει ενα ΙΜΕΙ.... αντε τα αυτοκολητα και στο κουτι πες τα εχασα και εχω μονο το ενα πισω απο την μπαταρια γιατι να γραφει μονο ενα.......αλλα 3 τηλεφωνα που εχω (παιδιων - γυναικας ) διαφορετικες μαρκες απο πισω γραφει ΙΜΕΙ 1 ΙΜΕΙ 2 εμενα μονο ενα...

υπαρχει προβλημα λες???

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.ejiayu.com/en/Product-12.html

an δεις πιο κατω στις φωτος θα δεις οτι εχει μονο ενα ΙΜΕΙ ετσι ειναι και το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και πισω στο καπακι γραφει μονο ενα ιμει και στο κουτι μου με τα αυτοκολητα γραφει μονο 1 ΙΜΕΙ τι να πω...

το μοντελο ειναι το jiayu G5S kai εμενα μου εκανε εντυπωση που εχει ενα ΙΜΕΙ.... αντε τα αυτοκολητα και στο κουτι πες τα εχασα και εχω μονο το ενα πισω απο την μπαταρια γιατι να γραφει μονο ενα.......αλλα 3 τηλεφωνα που εχω (παιδιων - γυναικας ) διαφορετικες μαρκες απο πισω γραφει ΙΜΕΙ 1 ΙΜΕΙ 2 εμενα μονο ενα...

υπαρχει προβλημα λες???

 

Σε αυτό δεν ξέρω... έχω μαζί μου δύο κινητά και τα κοίταξα και έχουν και τα δύο διαφορετικά imei

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερεις και κατι αλλο...

στις πληροφοριες ΙΜΕΙ που παω βλεπω γραφει ΙΜΕΙ (υποδοχη1) και το νουμερο απο κατω ΙΜΕΙ SV (υποδοχη 1) και γραφει 78 και το ιδιο ακριβως με ΙΜΕΙ 2 και παλι 78

τι ειναι το ΙΜΕΙ SV 78...

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερεις και κατι αλλο...

στις πληροφοριες ΙΜΕΙ που παω βλεπω γραφει ΙΜΕΙ (υποδοχη1) και το νουμερο απο κατω ΙΜΕΙ SV (υποδοχη 1) και γραφει 78 και το ιδιο ακριβως με ΙΜΕΙ 2 και παλι 78

τι ειναι το ΙΜΕΙ SV 78...

 

Αυτό δεν το ξέρω ίσως κάποιος άλλος αν μπορεί να σε βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κυριοι καλημερα

θελω να μου πει καποιος αν το εχει κανει και αν εχει τα ιδια συμπτωματα

 

εκανα αναβαθμιση το κινητο μου απο android 4.2 σε 4.4.2

 

ayto poy συναντησα ηταν να εχω πολκυ χαλια σημα και σε σημεια που ειχα φουλ εχω μια με 2 γραμμες....

το wifi να μην ειναι οπως ηταν ,...χανει το σημα του ενω δειχνει οτι ειναι φουλ κοβει το ιντερνετ...

η μπαταρια δε

δεν το συζηταμε πεφτει πολυ παρα πολυ..

διαβασα οτι με την αναβαθμιση το καλυτερευει οχι να το κανει χειροτερο...

φυσικα δεν εχω δοκιμασει ακομα το gps να δω σε τι κατασταση ειναι.

 

υπαρχει καποιο fix να διορθωσει τουλαχιστον το σημα στο κινητο....αντε με την μπαταρια το βολευουμε με το να το φορτιζουμε πιο συχνα... και το wifi δεν μας πολυ νοιαζει γιατι οταν θελουμε να δουμε κατι στα γρηγορα το βλεπουμε τα μαιλ να περνουμε και οκ...αλλα με το τηλεφωνο θα αρχισουμε να χανουμε και κλησεις...

 

ευχαριστω

 

Κανενας... Χανω τις κλησεις....δεν υπαρχει τροπος να δυναμωσει....

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλη χρονια . εχω βαλει την τελευταια ρομ επησιμη κ εβαλα χειροκινητα τα ιμει γιατι εκανα ******* κ δεν τις αποθηκευσα. Καποιο φιξ ισως διορθωσει αν γνωριζει καποιος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα κ καλη χρονια . εχω βαλει την τελευταια ρομ επησιμη κ εβαλα χειροκινητα τα ιμει γιατι εκανα ******* κ δεν τις αποθηκευσα. Καποιο φιξ ισως διορθωσει αν γνωριζει καποιος

 

Δεν έχω καταλάβει τι θέλεις να διορθώσεις... :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Αγορασα το G5S και μου κάνει περιεργα πραγματα... Καποιες φορες κλεινει το κινητο και μετα δεν ανοιγει.

Βγάζω τη μπαταρια το φυσαω και τη ξαναβαζω. Αλλες φορες λειτουργει με τη πρωτη και αλλες με βασανιζει.

Αποτι καταλαβαινω η μπαταρια δεν κανει καλη επαφη με τα pins του κινητου. Αμα το βαλω και τη πιεσω ανοιγει, βεβαια μερικές φορες μετα κλείνει.

Δοκιμασα να βάλω και ενα χαρτακι να τη σφηνωσω αλλα δε δουλεψε.

Ξερετε κατι? Το εχει συναντησει κανεις? Εντωμεταξυ ειναι καινουργιο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το G5S και μου κάνει περιεργα πραγματα... Καποιες φορες κλεινει το κινητο και μετα δεν ανοιγει.

Βγάζω τη μπαταρια το φυσαω και τη ξαναβαζω. Αλλες φορες λειτουργει με τη πρωτη και αλλες με βασανιζει.

Αποτι καταλαβαινω η μπαταρια δεν κανει καλη επαφη με τα pins του κινητου. Αμα το βαλω και τη πιεσω ανοιγει, βεβαια μερικές φορες μετα κλείνει.

Δοκιμασα να βάλω και ενα χαρτακι να τη σφηνωσω αλλα δε δουλεψε.

Ξερετε κατι? Το εχει συναντησει κανεις? Εντωμεταξυ ειναι καινουργιο κινητο.

 

Καλημέρα. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με το 1ram 4rom έκδοση το έστειλα πίσω minideal και όπως τους το έστειλα μου το έστειλαν πίσω μετά μου έστειλα να περάσω μια rom αλλά αυτή ήταν για 2ram 16rom και δεν περνούσε μετά από πολύ τρέξιμο και ψάξιμο βρήκα μια του g4sl που δούλεψε για λίγο όταν προσπάθησα να την περάσω ξανά δεν την έπαιρνε Rom για 1-4 δεν υπάρχει.Αλλά μάλλον το πρόβλημα πρέπει να είναι στη RAM του κινητού.Δες αν σε καλύψουν από εκεί που το πήρες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με το 1ram 4rom έκδοση το έστειλα πίσω minideal και όπως τους το έστειλα μου το έστειλαν πίσω μετά μου έστειλα να περάσω μια rom αλλά αυτή ήταν για 2ram 16rom και δεν περνούσε μετά από πολύ τρέξιμο και ψάξιμο βρήκα μια του g4sl που δούλεψε για λίγο όταν προσπάθησα να την περάσω ξανά δεν την έπαιρνε Rom για 1-4 δεν υπάρχει.Αλλά μάλλον το πρόβλημα πρέπει να είναι στη RAM του κινητού.Δες αν σε καλύψουν από εκεί που το πήρες

 

Κι εγω απο minideal το πηρα. Εχει τη 4.2 δεν μπηκα στη διαδικασια να κανω update απο τωρα στην 4.4

Λες να είναι να ειναι software? Καλο θα ήταν αυτο γιατι ολο και καπως μπορει να φτιαξει.

Εγω σκεφτομουν για hardware, γιατι οταν το παθαινει ουτε το φωτακι οτι φορτιζει δεν αναβει... Σαν να μη βλεπει οτι υπαρχει μπαταρια μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο minideal το πηρα. Εχει τη 4.2 δεν μπηκα στη διαδικασια να κανω update απο τωρα στην 4.4

Λες να είναι να ειναι software? Καλο θα ήταν αυτο γιατι ολο και καπως μπορει να φτιαξει.

Εγω σκεφτομουν για hardware, γιατι οταν το παθαινει ουτε το φωτακι οτι φορτιζει δεν αναβει... Σαν να μη βλεπει οτι υπαρχει μπαταρια μεσα...

 

Αν είναι η ram hardware είναι. Και καλά ξεμπερδέματα με το minideal

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι η ram hardware είναι. Και καλά ξεμπερδέματα με το minideal

 

Ααα ναι σορρυ, μπερδευτηκα επειδη ελεγες για update κτλ.

Ναι εστειλα ενα mail για αρχη και προσπαθω κιεγω να καταλαβω ποτε εμφανιζεται το προβλημα.

Περισσοτερο για προβλημα επαφης της μπαταριας με το τηλεφωνο, νομιζω εγω αλλα we ll c

thx

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα καθαριζα λίγο τις επαφές της μπαταρίας και τα ελασματα που εφαπτονται σε αυτήν (αν δεν το έχεις κάνει ήδη)
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το G5S και μου κάνει περιεργα πραγματα... Καποιες φορες κλεινει το κινητο και μετα δεν ανοιγει.

Βγάζω τη μπαταρια το φυσαω και τη ξαναβαζω. Αλλες φορες λειτουργει με τη πρωτη και αλλες με βασανιζει.

Αποτι καταλαβαινω η μπαταρια δεν κανει καλη επαφη με τα pins του κινητου. Αμα το βαλω και τη πιεσω ανοιγει, βεβαια μερικές φορες μετα κλείνει.

Δοκιμασα να βάλω και ενα χαρτακι να τη σφηνωσω αλλα δε δουλεψε.

Ξερετε κατι? Το εχει συναντησει κανεις? Εντωμεταξυ ειναι καινουργιο κινητο.

Το δικο μου κινητο μετα απο 3-4 μηνες χρησης οταν καθαριζα την οθονη του μου εκανε επανακινησεις. Νομιζω οτι οπως το κρατουσα για να το καθαρισω και πιεζοταν το καπακι της μπαταριας πιεζοταν ελαφρα και η μπαταρια του. Κοιταζοντας τα τρια pins που ερχονται σε επαφη με τα ελασματα της μπαταριας προσεξα οτι δεν ειναι στο κεντρο των ελασματων αλλα κατανακρα στο πανω μερος. Τα πιεσα λιγο προς τα κατω και εδω και κανα μηνα δεν ξαναειχα προβλημα.

Oneplus 5T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον νομιζω ελυσα το προβλημα!

Το κινητο στη πλαινη οψη του εχει ενα μαυρο σημειο. Επισης παρατηρησα οτι η μπαταρια ειχε φαγωθει σε εκεινο το σημειο που ακουμπουσε στο τηλεφωνο.

Μαλιστα παιζοντας λιγο, εβγαλε ενα μικρο σπινθηρα. Αρα εκει έκανε διαροη μαλλον η μπαταρια και βραχυκυκλωνε. Εβαλα μονωτικη ταινια στο φαγωμενο σημειο της μπαταριας και το κινητο δουλευει κανονικα.

Τωρα βεβαια, μια και καινουργιο κινητο, νομιζω οτι πρεπει να το γυρισω πισω, γιατι το να κανει βραχυκυκλωμα η μπαταρια και τη συσκευη δεν ειναι και λιγο.

Εσεις τι λετε??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχεις τίποτα να χάσεις με το να επικοινωνήσεις με το κατάστημα αγοράς γνωστοποιώντας τους το πρόβλημα να δεις τι θα σου πουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα δε μιλουσα για μια φιλολογικη συζητηση για το προβλημα, μιλουσα για κατι πιο επιθετικο (για να βγαλω και ακρη βασικα) paypal dispute, και αμεσα replacement ή refund...

Εστειλα ηδη μαιλ και περιμενουν να φτιαξω βιντεο στο youtube

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Γιατί... ποιος μίλησε για φιλολογική συζήτηση; :confused:

 

Anyway, μπορείς να ενημερώσεις στο σχετικό θέμα για την έκβαση της υπόθεσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το φορουμ και θα ηθελα την γνωμη σας

κινητο jiayu g5s μετα απο "λαλακια" και πειραματισμο η οθονη εχει το προβλημα που βλεπεται στο βιντεο

νεες δοκιμες νεοι πειραματιμσοι δεν διορθωσαν το προβλημα

και απο οσο διαβασα μαλλον δεν θα βρεθει λυση

τι κανουμε σε τετοιες περιπτωσεις ?

αν το στειλω πισω στο μαγαζι μπορει να γινει κατι ?

:worry::worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

μου ρχεται ενα με 2ram/6592απο bangood

με την προσφατη προσφορουλα,πανεμορφο κινητακι..

 

το χα παλια με 6589/1ραμ..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αν ειναι στην εγγυηση ακομα ναι ...αλλα κανε ενα flash rom περνα καμια αλλη και θα στρωσει...αυτο βασικα θελει calibration....

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χαιρετω το φορουμ και θα ηθελα την γνωμη σας

κινητο jiayu g5s μετα απο "λαλακια" και πειραματισμο η οθονη εχει το προβλημα που βλεπεται στο βιντεο

νεες δοκιμες νεοι πειραματιμσοι δεν διορθωσαν το προβλημα

και απο οσο διαβασα μαλλον δεν θα βρεθει λυση

τι κανουμε σε τετοιες περιπτωσεις ?

αν το στειλω πισω στο μαγαζι μπορει να γινει κατι ?

:worry::worry::worry::worry:

 

αν ειναι στην εγγυηση ακομα ναι ...αλλα κανε ενα flash rom περνα καμια αλλη και θα στρωσει...αυτο βασικα θελει calibration....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω εχω το εξης προβλημα..

μετα απο flash rom και την τελαυταια εκδοση που περασα (Update 01/27/2015 επισημη) δεν εχω καλο σημα και σε vodafone alla kai cosmote και στις 2 sims δηλαδη...πολλες φορες αν με περνουν τηλεφωνο πρεπει (ενω εχω φουλ σημα) να το κλεισω και να ξανα με παρουν η τους παρω εγω....το ιδιο και οταν καλω καποιον εγω....τι μπορει να φταιει και τι μπορω να κανω....

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

μου ρχεται ενα με 2ram/6592απο bangood

με την προσφατη προσφορουλα,πανεμορφο κινητακι..

 

το χα παλια με 6589/1ραμ..

 

παρέλαβα..

το 5s μου φαίνεται κινέζικη απομίμηση

μπροστά στην ποιότητα του jiayu..

στέλνω το iphone συρτάρι..

 

πετάει ο κινέζος σε όλα ως τώρα.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...