Jump to content

Lg G2 vs nexus 5 ποιο να προτιμησω?


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρα κοιταω μονο G2 16gb μονο να καλυπτεται απο την ελληνικη lg..μην εχω καποιο προβλημα..

 

ετσι!!!απλα κοιτα imei και χωρα προελευσης.:)

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 101
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες καλησπερα! Σκεφτομαι και γω πολυ την αγορα του g2 μου το χουν προτεινει πολλοι !

Θελω να κανω καποιες ερωτησεις, εχω διαβασει κατι για καθετες γραμμες που φαινονται, ειναι σοβαρο προβλημα η το κινητο ειναι ετσι?

επισης ξερει κανεις αν το kinito.gr ειναι αξιοπιστο Online καταστημα και τελος τι παιζει με τις εγγυησεις!

Πρωτη φορα θα κανω αγορα απο internet και δν ξερω πολλα! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα! Σκεφτομαι και γω πολυ την αγορα του g2 μου το χουν προτεινει πολλοι !

Θελω να κανω καποιες ερωτησεις, εχω διαβασει κατι για καθετες γραμμες που φαινονται, ειναι σοβαρο προβλημα η το κινητο ειναι ετσι?

επισης ξερει κανεις αν το kinito.gr ειναι αξιοπιστο Online καταστημα και τελος τι παιζει με τις εγγυησεις!

Πρωτη φορα θα κανω αγορα απο internet και δν ξερω πολλα! :)

 

όταν είναι κλειστό και κοιτάς την οθονη υπό γωνία μπαμ κανουν αν ανοίξει η οθονη εξαφανίζονται

με εγγύηση δεν θα εχεις θέμα αν πάρεις την έκδοση με 10 gb

 

προχώρα στην αγορά άφοβα αν σου φτάνουν 10 gb αποθηκευτικού χώρου αν νομίζεις οτι σου είναι λίγα άστο τότε θα ξενερώσεις

Link to comment
Share on other sites

όταν είναι κλειστό και κοιτάς την οθονη υπό γωνία μπαμ κανουν αν ανοίξει η οθονη εξαφανίζονται

με εγγύηση δεν θα εχεις θέμα αν πάρεις την έκδοση με 10 gb

 

προχώρα στην αγορά άφοβα αν σου φτάνουν 10 gb αποθηκευτικού χώρου αν νομίζεις οτι σου είναι λίγα άστο τότε θα ξενερώσεις

 

Αυτο είναι που με φοβιζει γενικως , αλλα δν νομιζω να τα περασω! θα ηθελα η αληθεια να ειχε msd πιο πολυ για λογους σωτηριας των αρχειων μου σε πιθανη βλαβη κινητου! κατα τα αλλα νομιζω οτι το κινητο τα σπαει! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι που με φοβιζει γενικως , αλλα δν νομιζω να τα περασω! θα ηθελα η αληθεια να ειχε msd πιο πολυ για λογους σωτηριας των αρχειων μου σε πιθανη βλαβη κινητου! κατα τα αλλα νομιζω οτι το κινητο τα σπαει! :)

 

ε κοίτα ενα θα σου πω 5 λεπτά fhd video απο την camera είναι περίπου 2 gb (με οτι συνεπαγεται αυτό)

όσο έχουμε μικρά και αδύναμα κινιτα δεν γεμίζει εύκολα (πέρα απο την μουσική) μόλις πας σε κάτι δυνατό αρχίζεις και βλέπεις δυνατότητες και προπαθεις να της εκμεταλλευτείς και οπς και γεμισε

Link to comment
Share on other sites

ε κοίτα ενα θα σου πω 5 λεπτά fhd video απο την camera είναι περίπου 2 gb (με οτι συνεπαγεται αυτό)

όσο έχουμε μικρά και αδύναμα κινιτα δεν γεμίζει εύκολα (πέρα απο την μουσική) μόλις πας σε κάτι δυνατό αρχίζεις και βλέπεις δυνατότητες και προπαθεις να της εκμεταλλευτείς και οπς και γεμισε

 

εχεις ενα point η αληθεια! θα το σκεφτομουν για 32αρι αλλα εγγυηση ελλαδα δν θα εχει!

Link to comment
Share on other sites

εχεις ενα point η αληθεια! θα το σκεφτομουν για 32αρι αλλα εγγυηση ελλαδα δν θα εχει!

Παίρνεις+αυτό κ είσαι κομπλέ http://www.kingston.com/us/support/technical/otg_compatibility

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις+αυτό κ είσαι κομπλέ http://www.kingston.com/us/support/technical/otg_compatibility

 

έσπασα δυο κινιτα με αυτό (το είχα μόνιμα πάνω και το ένα σκάλωσε στην τσεπι όταν το έβγαζα και το αλλο όταν τραβούσα video κάπου σκάλωσε και στης δυο περιπτώσεις διέλυσα την θήρα και ένα κομμάτι απο την μητρική)

 

σαν λύση ανάγκης είναι οκ αλλα να αντικαταστήσει την μνήμη ούτε για αστείο

 

αν ειναι να παρει το 32gb χωρις εγγύηση ας παρει καλυτερα το Mi3 64 gb που ειναι καλυτερη συσκευη ................

Link to comment
Share on other sites

έσπασα δυο κινιτα με αυτό (το είχα μόνιμα πάνω και το ένα σκάλωσε στην τσεπι όταν το έβγαζα και το αλλο όταν τραβούσα video κάπου σκάλωσε και στης δυο περιπτώσεις διέλυσα την θήρα και ένα κομμάτι απο την μητρική)

 

σαν λύση ανάγκης είναι οκ αλλα να αντικαταστήσει την μνήμη ούτε για αστείο

 

αν ειναι να παρει το 32gb χωρις εγγύηση ας παρει καλυτερα το Mi3 64 gb που ειναι καλυτερη συσκευη ................

 

Δεν νομίζω οτι χρειαζεται να το οτι χεις μονιμα κουμπωμενο. Όταν θες να κανεις προβολή κάποιου μεγάλου αρχείου τότε το βάζεις.

 

Αλλωστε το ίδιο εύκολα μπορεί να σπάσει και αν εχεις πχ το audio jack. Shit happens...

 

Συνεπώς δεν λέω οτι υποκαθιστά την μονιμη μνήμη η τυχόν υποδοχή sd αλλα στην τελική δεν είναι και για να το εχεις μόνιμα κουπωμενο.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο εκ των Nexus 5 & G2 αληθεύει οτι δεν έχουν ραδιόφωνο?

 

g2 εχει n5 δεν εχει (φιλοσοφια της google οχι sd οχι fm για να πουλαει cloud based services)

Link to comment
Share on other sites

Απ' όλα όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα βλέπω οτι το G2 λέτε οτι γενικά είναι καλύτερο, αν όμως δεν σ' ενδιαφέρει να αρχίζεις να πειραματίζεσαι με το κινητό (custom rom, κλπ) και το θέλεις μαμίσιο πας αβλεπή σε Ν5?
Link to comment
Share on other sites

Απ' όλα όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα βλέπω οτι το G2 λέτε οτι γενικά είναι καλύτερο, αν όμως δεν σ' ενδιαφέρει να αρχίζεις να πειραματίζεσαι με το κινητό (custom rom, κλπ) και το θέλεις μαμίσιο πας αβλεπή σε Ν5?

 

πιο πολυ το ανάποδο ισχύει.οχι οτι το n5 δεν ειναι οκ με μαμα ρομ αλλα το g2 ειναι πλήρης οπως βγαινει .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Σου αρέσει να πειραζεις το τηλέφωνο ή καλύτερα να ξέρεις να το πειραζεις, χωρίς να γράφεις μετά τα τέρατα που διαβάζουμε στις τροποποιήσεις; Σου αρέσει το pure android; Μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου; Πάρε n5 χωρίς ραδιόφωνο και τη μπαταρία του g2. Θέλεις να λειτουργεί out of the box σωστά ,να έχει την καλύτερη μπαταρία, μέχρι στιγμής, πάρε g2.

 

Mια διόρθωση....Σωστά δουλεύει και το nexus out of the box και είναι πιο πιθανό να δουλεύει σωστά σε επερχόμενες αναβαθμίσεις έναντι άλλων. π.χ. όταν έγινε το πέρασμα στην ics ενώ τα nexus είχαν πάει ήδη στην καλή 4.0.4 αρκετοί κατασκευαστές είτε έμειναν για αρκετό καιρό, είτε άφησαν κιόλας στην 4.0.2/4.0.3 τα δικά τους μοντέλα.

 

Συνεπώς g2 παίρνεις για την μπαταρία του, την ίσως καλύτερη κάμερα, τις διάφορες sw αλλά και hw προσθήκες (π.χ. υπέρυθρες) και nexus αν θέλεις μια συσκευή που να μην σε απασχολήσει το θέμα αναβάθμιση, αλλά και να θες να το πειράξεις να χεις περισσότερες επιλογές. Και προσωπικά μιλώντας εγώ κατέληξα στο nexus γιατί είναι και πιο όμορφο.

Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ το ανάποδο ισχύει.οχι οτι το n5 δεν ειναι οκ με μαμα ρομ αλλα το g2 ειναι πλήρης οπως βγαινει .

συμφωνω.g2!με τα χιλια!!

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

παιδια κ εγω προς το G2 ετοιμαζομαι για αγορα μεταχειρισμενο..τι αλλο πιστευετε οτι πρεπει να προσεξω εκτος απο τον αριθμο σειρας??
Link to comment
Share on other sites

παιδια κ εγω προς το G2 ετοιμαζομαι για αγορα μεταχειρισμενο..τι αλλο πιστευετε οτι πρεπει να προσεξω εκτος απο τον αριθμο σειρας??

 

να μην είσαι γκαντεμης γιατί. συγκεκριμένη συσκευη όλο μικροπροβλιματα στο hardware έχει (ανεξάρτητα από τον αριθμό σειρας)

Link to comment
Share on other sites

να μην είσαι γκαντεμης γιατί. συγκεκριμένη συσκευη όλο μικροπροβλιματα στο hardware έχει (ανεξάρτητα από τον αριθμό σειρας)

 

μη μ λες τετοια κ το αγορασα μεταχειρισμενο αλλα σχεδον καινουργιο..τι εννοεις μικροπροβληματα?

Link to comment
Share on other sites

μη μ λες τετοια κ το αγορασα μεταχειρισμενο αλλα σχεδον καινουργιο..τι εννοεις μικροπροβληματα?

 

έχει πάρει ο φίλος μου και την πρώτη φορά έβγαλε πρόβλημα με μικρόφωνο, κάποιες φορές δεν μπορούσε να απαντήσει την κλήση

του άλλαξαν μητρική, δεύτερη φορά σκαρτο gps... πάλι άλλαξαν μητρική..

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις στο νήμα του g2 θα τα δεις...

Τα αναφέρω πάλι μια

1Τρίξιμο στο πίσω καπάκι

2Κάθετες γραμμές στην οθόνη ορατές σε φυσιολογικές συνθήκες και γωνία θέασης

3 κακό σήμα gps αποσυνδεσεις στην πλοήγηση

4 πρόβλημα στις κλήσεις κακή ποιότητα κλήσεων κακό ακουστικό κακό μικρόφωνο

 

Αυτά είναι που πρέπει να προσέχει οποίος πάει να αγοράσει ένα g2

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε επιτέλους τις ανακρίβειες για να μην πω τπτ πιο χοντρό.

 

Το τρίξιμο είναι τουλάχιστον απειροελαχιστο σε μερικές συσκευές και σίγουρα όχι πρόβλημα

Οι κάθετες γραμμές είναι η τεχνολογία της οθόνης και ΟΧΙ πρόβλημα

Από συνδέσεις στο GPS ΔΕΝ υπαρχουν και αρα ΟΧΙ πρόβλημα

Κακό μικρόφωνο και ακουστικό;;; ποιος τα λέει όλα αυτά;;; επειδή κάποιος δεν ενεργοποίησε το voice canceling???

 

Σταματήστε επιτέλους να λέτε χαζομαρες και να παραμυθιαζετε τον κοσμο γράφοντας δήθεν ευφάνταστα σενάρια. ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την βδομαδα θα δωσω το moto g μου και λεω να παω σε ενα απο τα g2 η nexus 5.Με ενδιαφερει πολυ η καμερα αλλα και η μπαταρια.Ξερω οτι και στα 2 υπερτερει το g2 αλλα το nexus μου αρεσει ποιο πολυ γιατι ειναι pure android.Ποσο χαλια καμερα και μπαταρια εχει το nexus;
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την βδομαδα θα δωσω το moto g μου και λεω να παω σε ενα απο τα g2 η nexus 5.Με ενδιαφερει πολυ η καμερα αλλα και η μπαταρια.Ξερω οτι και στα 2 υπερτερει το g2 αλλα το nexus μου αρεσει ποιο πολυ γιατι ειναι pure android.Ποσο χαλια καμερα και μπαταρια εχει το nexus;

Καθόλου χάλια... Μπαταρία 4 ώρες οθόνη και για μένα που με νοιάζει πολύ η κάμερα, είμαι πλήρως ευχαριστημενος (είχα xperia z, note ii)..

 

Μια βόλτα στα θέματα του nexus και θα δεις τι φωτογραφίες βγάζει :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...