Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6670


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 578
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας.μια ερωτηση ηθελα να κανω.μπορει να μας πει καποιος τι γνωμη του για το 6670 σε σχεση με το 6600 ποια ειναι;ποιο ειναι καλυτερο και σε τι;ισως η ερωτηση μου ειναι χαζη αλλα ηθελα την γνωμη καποιου κατοχου και των 2 συσκευων.ευχαριστω πολυ.

το 6670 εχει καλυτερη οθονη σαν αυτη του 6630 και αναλυση φωτογραφιας 1.3 megapixel,πολυ καλυτερο ηχειο απο το 6600 και ειναι καπως πιο γρηγορο απο το 6600!ειναι καλυτερο το 6670 αν και δεν εχει υπερυθρες που εχει το 6600,το 6670 αναπαραγει mp3!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

το 6670 εχει καλυτερη οθονη σαν αυτη του 6630 και αναλυση φωτογραφιας 1.3 megapixel,πολυ καλυτερο ηχειο απο το 6600 και ειναι καπως πιο γρηγορο απο το 6600!ειναι καλυτερο το 6670 αν και δεν εχει υπερυθρες που εχει το 6600,το 6670 αναπαραγει mp3!

ευχαριστω αν και το 6600 αναπαραγει mp3.καλο παντως μου ακουγετε.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις που μπορω να δω ποια εναι η τελευταια εκδοση του sw; Το δικο μου εχει αυτην:

v 4.0437.4

15-09-04

RH-67

 

Εντυπωση μου εκανε οτι απο τα 64ΜΒ της καρτας, τα 15ΜΒ ειναι ηδη κατειλημμενα, χωρις να εχω βαλει τιποτα! Φανταζομαι απο το λειτουργικο και τις εφαρμογες. Αν καταλαβα καλα, αυτες δεν πρεπει να ειναι ηδη install, γιατι με ρωταει αν θελω να τις install πριν τις ανοιξω.

 

Τελος θα ηθελα να ρωτησω, τι μεγεθος μνημης με συμβουλευετε να παρω. 256ΜΒ ή 512ΜΒ; Δεν εχω και τις φοβερες απαιτησεις...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις που μπορω να δω ποια εναι η τελευταια εκδοση του sw; Το δικο μου εχει αυτην:

v 4.0437.4

15-09-04

RH-67

 

Εντυπωση μου εκανε οτι απο τα 64ΜΒ της καρτας, τα 15ΜΒ ειναι ηδη κατειλημμενα, χωρις να εχω βαλει τιποτα! Φανταζομαι απο το λειτουργικο και τις εφαρμογες. Αν καταλαβα καλα, αυτες δεν πρεπει να ειναι ηδη install, γιατι με ρωταει αν θελω να τις install πριν τις ανοιξω.

 

Τελος θα ηθελα να ρωτησω, τι μεγεθος μνημης με συμβουλευετε να παρω. 256ΜΒ ή 512ΜΒ; Δεν εχω και τις φοβερες απαιτησεις...

 

Εχει βγει σιγουρα και η v 4.0445.0,δεν ξερω αν υπαρχει και αλλο νεοτερο firmware. :O

Αυτα τα 15Mb που ειναι δεσμευμενα στην καρτα σου ειναι απο τις εφαρμογες που εχει το κινητο οταν το παιρνεις (π.χ. kodak pictures,bluetooth printing,κτλ) και οχι απο το λειτουργικο.

Τωρα για νεα καρτα μνημης αφου οπως λες δεν εχεις φοβερες απαιτησεις τοτε με μια 256Mb θα εισαι μια χαρα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα να σου λεω ευχαριστω βρε asymvivaste ;) Thnx a lot για αλλη μια φορα.

Τωρα οταν ερθω Ελλαδα θα βαλω και τα Ελληνικα, αλλα δεν ξερω αν θα πρεπει να πληρωσω κατι γι'αυτο...

Ενα πραγμα που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι εδω στην Ιταλια, δε σε αφηνουν να προσθεσεις γλωσσες στο κινητο. Τους εστειλα mail και μου ειπαν οτι δε γινεται γιατι υπαρχει καποιος κωδικος και τετοια. Βλακειες δηλ, γιατι οταν ρωτησα τη Νοκια στην Ελλαδα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα και οτι γινεται ευκολα με την αναβαθμιση στο sw.

 

Τελος ενημερωνω οποιον θελει να παρει κινητο απο Ιταλια:

Σε ενα τηλεφωνημα μου στη Νοκια στην Ελλαδα, μου ειπαν οτι αρκετα συχνα ερχονται κινητα για επισκευη/αναβαθμιση αγορασμενα στην Ιταλια, υποτιθεται Ευρωπαϊκα (εδω πωλουναι και αυτα και ειναι ποιο φθηνα απο τα «Ιταλικα»). Οταν ομως κανουν ελεγχο στο ΙΜΕΙ, ανακαλυπτουν οτι ΔΕΝ ειναι Ευρωπαϊκα κι ετσι δεν εχουν εγγυηση!

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις που μπορω να δω ποια εναι η τελευταια εκδοση του sw; Το δικο μου εχει αυτην: v 4.0437.4

 

Οι εκδοσεις software του 6670 ,συμβαδιζουν μαζι με τις εκδοσεις software του 7610. Η νεοτερη ειναι η ν5.0509.0 .

 

Τα πακετα των software ειναι διαφορετικα ,δεν μπορεις να "προσθεσεις" γλωσσα

και να εχεις πανω απο 3. (τα αγγλικα, γερμανικα νομιζω παραμενουν σταθερα και αλλαζει η τριτη γλωσσα ,τουλαχιστον στην ευρωπη)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε θα ειχα προβλημα να μου βγαλουν τα Ιταλικα (αυτη τη στιγμη 3η γλωσσα). Το θεμα ειναι οτι εδω αρνουνται να στο κανουν, λεγοντας σου οτι δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα, λογω «κατασκευης» (παρουσια καποιου κωδικου οταν το φτιαχνουν).

 

Ευχαριστω κι εσενα nervous.

 

P.S: Κατα την αναβαθμιση ολα χανονται, ετσι; Εννοω ρυθμισεις, δεδομενα στην MMC κτλ.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

P.S: Κατα την αναβαθμιση ολα χανονται, ετσι; Εννοω ρυθμισεις, δεδομενα στην MMC κτλ.

 

Ρυθμισεις και οτι εχει στην κυρια μνημη ναι αλλα οτι υπαρχει στην mmc οχι δεν χανετε.Ομως προσοχη αν εχεις βαλει καποιον κωδικο να τον θυμασαι γιατι μπορει να στο ζητησει μετα και αν δεν τον θυμασαι τοτε θα υπαρχει προβλημα. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διαβασα αυτο για τον κωδικο, που μπορει να βαλει κανεις στην καρτα...

Ειμαι για την ωρα ευχαριστημενος απο το προγραμμα διαχειρισης την Νοκια. Αυτο της Siemens δεν ηταν τοσο ευχρηστο..

 

Μολις παρηγγειλα μια ΑΤΡ 256ΜΒ απο το play.gr ;)

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολύ καιρό θα ποστάρω στο θέμα του κινητού μου!

 

Έχει βρεί κανείς προσόψεις για τη συσκευή; Επίσης, η αναβάθμιση γίνεται απο NOKIA CENTER χωρίς χρέωση αν είναι εντός εγγύησης;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια ΕΔΩ . Στελνουν και Ελλαδα με εξοδα αποστολης 6 ευρω.

 

Υπαρχει καποιο πλεονεκτημα με το να κανουμε εγκατασταση τον προγραμματων στη μνημη του κινητου κ οχι στην καρτα; Ισως ειναι πιο «γρηγορα»;

Απο την αλλη ομως τη μνημη του τηλεφωνου, γιατι θα ηταν καλο να την αφησουμε αδεια;

Thnx.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια ΕΔΩ . Στελνουν και Ελλαδα με εξοδα αποστολης 6 ευρω.

 

Υπαρχει καποιο πλεονεκτημα με το να κανουμε εγκατασταση τον προγραμματων στη μνημη του κινητου κ οχι στην καρτα; Ισως ειναι πιο «γρηγορα»;

Απο την αλλη ομως τη μνημη του τηλεφωνου, γιατι θα ηταν καλο να την αφησουμε αδεια;

Thnx.

 

Δεν πιστευω οτι θα δεις και καμμια τρελλη διαφορα αν κανεις την εγκατασταση στην κυρια μνημη.

Ομως ειναι σιγουρο οτι μετα απο 15-20 εφαρμογες ή παιχνιδια που θα βαλεις θα εχεις προβλημα χωρου και πιθανον οταν πας να τρεξεις ορισμενες εφαρμογες να μην εχεις διαθεσιμη μνημη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Για την ωρα, χρησιμοποιω μονο τη μνημη της καρτας. Γι'αυτο ρωτησα αν εξυπηρετει σε κατι το install στο τηλεφωνο. Απο ο,τι φαινεται ομως, οχι.

 

Επισης εχω κανει install μια 15αρια εφαρμογες. Με τον FExplorer, οταν παω στο Ε (που ειναι η καρτα) εχει αυτες τις εγαρμογες σαν αρχεια *.sis.

Φακελοι ομως με τις εφαρμογες αυτες υπαρχουν και στο E->System->Apps

 

Αυτα που βρισκω «χυμα» στο Ε (καρτα) μπορω να τα σβησω, αφου υποθετω ειναι εγκατεστημενα στο E->System->Apps;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Χυμα τα βρισκεις ;;;; :confused:

Εγω εχω τα *.sis των εφαρμογων(πιο μικρα σε μεγεθος απο τα αρχικα *.sis της εγκαταστασης) στο E:\System\Install και δεν τα εχω σβησει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και εκει που λες εσυ (πιο μικρα απο αυτα της εγκαταστασης), στο E:\System\Install, αλλα και εντελως χυμα, μαλιστα τα δευτερα εχουν ιδιο μεγεθος με τα sis της εγκαταστασης.

Υπαρχει περιπτωση το Nokia Suite να τα ανεβαζει πρωτα εκει, μετα να τα κανει install, και να μην τα σβηνει; Κατι τετοιο μου φαινεται...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που γινεται η εγκατασταση δεν ειναι λογικο να μενει το *.sis οπως ηταν.Μηπως τα ειχες περασει και ξεχωριστα για να στειλεις μεσω bluetooth σε καποιο αλλο τηλεφωνο;;

 

Περιεργο παντως αυτο.Εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε.Πιστευω οτι αυτα τα *.sis που ειναι χυμα δεν θα εχεις προβλημα και να τα σβησεις παντως. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν τα εχω περασει και ξεχωριστα, γιατι δεν εχω καν bluetooth στο pc. Μηπως συμβαινει γιατι στο Nokia Application Installer, σαν μνημη για το upload, του βαζω την καρτα; Ισως ειναι ρυθμισμενο ετσι, λογω του οτι η καρτα εχει μεγαλυτερο χωρο, να τα κραταει και σαν backup :confused:

 

Εκτος των εφαρμογων, εχει κρατησει και 3-4 themes που εχω βαλει.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ισως να ειναι και αυτο.Θα σου ελεγα να δοκιμασεις πρωτα να σβησεις ενα για να δεις αν εχεις ή οχι προβλημα και μετα σβηνεις και τα υπολοιπα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και εσβησα το FExplorer. Μια χαρα δουλευει ;)

Πρεπει να τα κραταει σαν backup, γιατι εχει «φυλαξει» και καποιες εφαρμογες που εχω ηδη απεγκαταστησει (Photographer).

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, η αναβάθμιση γίνεται απο NOKIA CENTER χωρίς χρέωση αν είναι εντός εγγύησης;

Ακριβώς... Πρόσεξε μόνο να τους το ξεκαθαρίσεις απο την αρχή, γιατί κάτι φορές κάνουν κάτι ύπουλα κόλπα για να σου πάρουν λεφτά... ("Το καθάρισα απο τη σκόνη", "άλλαξα τις εσωτερικές επαφές τις μπαταρίας" και διάφορα άλλα κουφά...!)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Paidia akouste ti egine simera pou piga sti Nokia na kanw update sto software tou 6670. Mou leei oti einai dwrean afou me kaliptei i egguisi pou exw...wraia mexri edw. Tou dinw to kinito, to koitazei kala kala, psaxnei kati ston ypologisti kai mou leei oti to kinito einai kataskeuasmeno gia ta protipa tis Germanias me apotelesma an mou kanei update tha exw Germaniko menu....kai an thelw na exw Elliniko menu, opws prwta, tha prepei na mou to perasei me xrewsi 15 euro!

 

Se auti ti periptwsi poios ftaiei? Ti na kanw?? Aksizei na kanw update??

 

To kinito to pira apo katastima "Germanos"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kai an thelw na exw Elliniko menu, opws prwta, tha prepei na mou to perasei me xrewsi 15 euro!

Se auti ti periptwsi poios ftaiei? Ti na kanw?? Aksizei na kanw update??

To kinito to pira apo katastima "Germanos"

 

Καλως ηρθες φιλε μου .

Προφανως ειναι παραεισαγωγη του γερμανου.

Καλο ειναι λοιπον να ενημερωσεις τον γερμανο αφου δεν το αγορασες

εν γνωση σου.Αφου ομως εχει ελληνικα ,σημαινει οτι εχει κανει

αλλαγη γλωσσας ο γερμανος ,και ετσι,η αναβαθμιση δεν χρεωνεται.

Η αλλαγη γλωσσας χρεωνεται με 15€

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

prospathw na valw ena operator logo me to fe explorer. dialegw tin ikona kai pataw "set as operator logo" mou lei "please wait, logo has been set." kai meta to reboot den ginetai tipota. mporei kapios na moy pei ti kanv lathos i kapion allo tropo. :)
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ, σε νοκια club και μου ειπαν πως η τελευταια version ειναι 4.0437. καποιος αναφερει ομως 4.0445. Ποια ειναι τελικα και αν υπαρχει, που??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...