Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 731
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικά καλό είναι, ειδικά όμως όχι γιατί δεν θα σε αφήσει το τηλέφωνο να κάνεις την αναβάθμιση manualy.
Link to comment
Share on other sites

κ για να μη σας ζαλιζω αλλο κ ευχαριστω για την απαντηση!!! εχω κανα 2 αποριες,το ροοτ κατ αρχας ξερω τι ειναι,απλα,για το συγκεκριμενο τηλ δε ξερω κατα ποσο βοθαει! τη γνωμη σας,να το γυρισω μαμα η να το αφησω οπως το βρηκα..?δε μ ενδιαφερει η εγγυηση,αν παθει κατι θα παρω αλλο. αν γυριζει μαμα μπορει να μου δωσει καποιος εναν οδηγο να το κανω..??? σε πιο παλια τηλ υπηρχαν οδηγοι βημα,βημα κ τα ρουταριζα σχετικα ευκολα αν κ δεν ειμαι εχπερ... εχω τη viperone αν αυτο βοηθαει....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω το Μ8 με CID-T-MOB102, με αριθμό λογισμικού 2.23.112.3. Εχω τη συσκευη ρουταρισμένη με sunshine και επομένως εχω s-off και unlock bootloader.Πως μπορώ να κάνω τα μελλοντικά update. Ειναι απαραίτητο το supercid.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός βήμα προς βήμα για s-off με sunshine;

Το κατέβασα και μόλις έφτασα στο μπικικίνι μου βγάζει σφάλμα, τουλάχιστον μέσω paypal

Από εκεί πόσο εύκολο ή πόσο δύσκολο είναι να περάσω (rooky) μια custom και συγκεκριμένα viber;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να με είχε δυσκολέψει κάτι. Ακολουθεις τις οδηγίες και παίζει μια χαρά.

Τι μήνυμα λάθους σου βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

Μετά το s-off είναι πραγματικά γελοία η διαδικασία για custom rom..

Απλά βάζεις το twrp recovery, καλού κακού κρατάς ένα backup την rom που ήδη έχεις (εκτός αν το κινητό σου είναι unbranded), αντιγραφείς την νέα rom στο κινητό και την εγκαθιστάς από το recovery..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το s-off είναι πραγματικά γελοία η διαδικασία για custom rom..

Απλά βάζεις το twrp recovery, καλού κακού κρατάς ένα backup την rom που ήδη έχεις (εκτός αν το κινητό σου είναι unbranded), αντιγραφείς την νέα rom στο κινητό και την εγκαθιστάς από το recovery..

 

Ωραία... τέλος με το s-off. Τώρα είμαι root και εγώ; Τώρα ξεκινάω το διάβασμα;

Εμένα βασικά με ενδιαφέρει η μουσική. Έκτος των flac η συσκευή είναι ώωωρες στο spotify κάθε μέρα θα ψάξω κάτι περί τούτου. Ευχαριστώ και προτάσεις δέκτες.

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Ωραία... τέλος με το s-off. Τώρα είμαι root και εγώ; Τώρα ξεκινάω το διάβασμα;

Εμένα βασικά με ενδιαφέρει η μουσική. Έκτος των flac η συσκευή είναι ώωωρες στο spotify κάθε μέρα θα ψάξω κάτι περί τούτου. Ευχαριστώ και προτάσεις δέκτες.

 

Όχι, root δεν είσαι ακόμα. Πέρνα το recovery που σου είπα και μετά μπες στο recovery και κράτα backup τη rom σου (αν θέλεις βέβαια) και τέλος πέρνα μια custom rom (όποια θέλεις, υπάρχουν πολλές) για να έχεις root κλπ καλούδια..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχεις s-on ή πας για s-off και custom rom για να έχεις όλες τις ευκολίες που παρέχει μια custom rom ή το γυρνάς σε εντελώς stock αλλά θα πρέπει να μας πεις περισσότερες λεπτομέρειες για να δούμε πια rom πρέπει να περάσεις.

Προσωπικά πάντως δεν θα έμενα με την viper, την θεωρώ παραφορτωμένη..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

stock θελω να περασω να παρω κ τις αναβαθμησεις....εκτος κ εχεις να προτηνεις καποια αλλη που θεωρεις καλυτερη...
Link to comment
Share on other sites

Μετά το s-off είναι πραγματικά γελοία η διαδικασία για custom rom..

Απλά βάζεις το twrp recovery, καλού κακού κρατάς ένα backup την rom που ήδη έχεις (εκτός αν το κινητό σου είναι unbranded), αντιγραφείς την νέα rom στο κινητό και την εγκαθιστάς από το recovery..

Unbranded είναι η συσκευή μου αλλά το

twrp recovery που το βρίσκουμε;

Και Back up της rom μας πως κάνουμε;

Είμαι κουραστικός αλλά διαβάζοντας σκόρπια ποστς δεν βγάζω άκρη.

3>4
Link to comment
Share on other sites

stock θελω να περασω να παρω κ τις αναβαθμησεις....εκτος κ εχεις να προτηνεις καποια αλλη που θεωρεις καλυτερη...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2695706

Αυτή προτείνω που είναι εντελώς stock με μερικά χρήσιμα καλούδια..

Unbranded είναι η συσκευή μου αλλά το

twrp recovery που το βρίσκουμε;

Και Back up της rom μας πως κάνουμε;

Είμαι κουραστικός αλλά διαβάζοντας σκόρπια ποστς δεν βγάζω άκρη.

http://bit.ly/11bX7i0

 

Όσο για το backup είναι πανεύκολο, μόλις μπεις στο recovery θα το δεις, το δεύτερο από αριστερά.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

... Όσο για το backup είναι πανεύκολο, μόλις μπεις στο recovery θα το δεις, το δεύτερο από αριστερά.. ;)

HTC one m8 for GSM να υποθέσω έτσι;

Εγώ πάντως ενώ κάνω εγκατάσταση την sunshine δεν την βρίσκω στις εφαρμογές.

Γίνεται επανεκκίνηση και την χάνω.

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου!!!! για να μη κανω κανα κουφο θα το επεξεργαστω πρωτα να μη τα κανω μανταρα,κ θα το κανω αυριο που θα χω χρονο.αν κ μου φαινεται ευκολο,κανα οδηγος στο youtube παιζει..???

Α!πεταω κ αυτο μεσα..???? FIRMWARE 3.28.401.3 is obligatory or you will lose Wi-Fi! (S-OFF ONLY)

Link to comment
Share on other sites

HTC one m8 for GSM να υποθέσω έτσι;

Εγώ πάντως ενώ κάνω εγκατάσταση την sunshine δεν την βρίσκω στις εφαρμογές.

Γίνεται επανεκκίνηση και την χάνω.

Ναι το GSM θέλεις. Το sunshine δεν είναι εφαρμογή να την τρέχεις συνεχώς. Μόλις κάνει τη δουλειά της τότε φεύγει γιατί δεν χρειάζεται πλέον..

ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου!!!! για να μη κανω κανα κουφο θα το επεξεργαστω πρωτα να μη τα κανω μανταρα,κ θα το κανω αυριο που θα χω χρονο.αν κ μου φαινεται ευκολο,κανα οδηγος στο youtube παιζει..???

Α!πεταω κ αυτο μεσα..???? FIRMWARE 3.28.401.3 is obligatory or you will lose Wi-Fi! (S-OFF ONLY)

 

Θέλει s-off για να περάσεις το firmware.. Όπως σου είπα και νωρίτερα ή το κάνεις s-off για να έχεις custom rom χωρίς προβλήματα ή το γυρνάς σε stock. It's up to you!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

"Root is required for this app"

Το TWRP manager μου βγάζει αυτό το μήνυμα όμως. Μάλλον κάτι δεν έχω κάνει σωστά... κιόλας. :-(

3>4
Link to comment
Share on other sites

"Root is required for this app"

Το TWRP manager μου βγάζει αυτό το μήνυμα όμως. Μάλλον κάτι δεν έχω κάνει σωστά... κιόλας. :-(

 

Download the above file into your platform-tools dir. Turn off your device. Turn on the device and keep holding volume down until a menu shows up. Select fastboot from the menu list. Plug the device into your computer. If you have the right drivers installed, your screen should now say FASTBOOT USB. Run the following command via the command line:

 

fastboot flash recovery recoveryfilename.img

 

Note that you will need to change the last part to match the name of the file that you just downloaded. This method requires that you have the drivers installed that come with the HTC Sync software that are available here. You will also need adb and fastboot for your computer.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Download the above file into your platform-tools dir. Turn off your device. Turn on the device and keep holding volume down until a menu shows up. Select fastboot from the menu list. Plug the device into your computer. If you have the right drivers installed, your screen should now say FASTBOOT USB. Run the following command via the command line:

 

fastboot flash recovery recoveryfilename.img

 

Note that you will need to change the last part to match the name of the file that you just downloaded. This method requires that you have the drivers installed that come with the HTC Sync software that are available here. You will also need adb and fastboot for your computer.

Όλα αυτά κανονικά θα έπρεπε να τα κάνω πριν το s-off ή και τώρα;

Back up μετά από τα παραπάνω;

Ευχαριστώ Πολύ.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά κανονικά θα έπρεπε να τα κάνω πριν το s-off ή και τώρα;

Back up μετά από τα παραπάνω;

Ευχαριστώ Πολύ.

 

Μετά το s-off και backup μετά το recovery ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως είμαι ένας άπληστος νέοπας και εκμεταλεύομαι καταστάσεις αλλά....

Download the above file into your platform-tools dir. Turn off your device." κάτι έχω χάσει εδώ. Πιο αρχείο και που;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κρύβουμε εύκολα το root ώστε να μπορέσουμε να χρησιμοποιούμε συγκεκριμένες εφαρμογές που δουλεύουν μόνο σε unrooted devices?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...