Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ!!! Te_salat κατατοπιστικό το screenshot !! Επόμενο project συγχρονισμός apple notes με Google keep, βλέπεις υπάρχουν ένα iPad και ένα MacBook στη οικογένεια , παντός η έξοδος από το Apple ecosystem... Θέλει ψάξιμο ....

 

Και εγώ ήμουν με iPhone χρόνια, και έχω macbook ( το οποίο δεν αλλάζω με windows). Διατηρώ τις σημειώσεις στο mac μου και τις συγχρονίζω με την εφαρμογή iNotes ( https://play.google.com/store/apps/details?id=org.dayup.inotes&hl=el ) στο Μ8 μου. Έχω πάρει και άλλα ΤΟΡ κινητά android αλλά κανένα δεν μου έδινε την αίσθηση ποιότητας iPhone στο χέρι. Το Μ8 είναι η εξαίρεση! Θεωρώ ότι είναι το πιο ποιοτικό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ ήμουν με iPhone χρόνια, και έχω macbook ( το οποίο δεν αλλάζω με windows). Διατηρώ τις σημειώσεις στο mac μου και τις συγχρονίζω με την εφαρμογή iNotes ( https://play.google.com/store/apps/details?id=org.dayup.inotes&hl=el ) στο Μ8 μου. Έχω πάρει και άλλα ΤΟΡ κινητά android αλλά κανένα δεν μου έδινε την αίσθηση ποιότητας iPhone στο χέρι. Το Μ8 είναι η εξαίρεση! Θεωρώ ότι είναι το πιο ποιοτικό τηλέφωνο.

Η εφαρμογή αυτή αν κατάλαβα καλά συγχρονίζει τις notes του Mac με το gmail.

Δεν μπορεί να κάνει συγχρονισμό με άλλη εφαρμογή σημειώσεων όπως το Google keep.

Το έχω ψάξει με πολλές εφαρμογές.

Γι αυτό χρησιμοποιώ το Evernote που συγχρονίζει με όλες τις πλατφόρμες.

 

Αυτό που με πείραξε φέτος πιο πολύ με την Apple είναι ότι καμία από τις νέες δυνατότητες του ios 8 δεν επιτρέπει την επικοινωνία μεταξύ iPhone η iPad και παλαιότερων mac.

Έχω ένα MacBook pro τέλος 2009 στο οποίο έχω κάνει βελτιώσεις που κόστισαν αρκετά και τρέχει μια χαρά.

Δυστυχώς η Apple προσπαθεί να με κάνει να το αντικαταστήσω με καινούργιο κλείνοντας μου την επικοινωνία με το iPad μου, όταν στο android υπάρχουν ένα σορό εφαρμογές που κάνουν όλα αυτά άριστα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή αυτή αν κατάλαβα καλά συγχρονίζει τις notes του Mac με το gmail.

Δεν μπορεί να κάνει συγχρονισμό με άλλη εφαρμογή σημειώσεων όπως το Google keep.

Το έχω ψάξει με πολλές εφαρμογές.

Γι αυτό χρησιμοποιώ το Evernote που συγχρονίζει με όλες τις πλατφόρμες.

 

Αυτό που με πείραξε φέτος πιο πολύ με την Apple είναι ότι καμία από τις νέες δυνατότητες του ios 8 δεν επιτρέπει την επικοινωνία μεταξύ iPhone η iPad και παλαιότερων mac.

Έχω ένα MacBook pro τέλος 2009 στο οποίο έχω κάνει βελτιώσεις που κόστισαν αρκετά και τρέχει μια χαρά.

Δυστυχώς η Apple προσπαθεί να με κάνει να το αντικαταστήσω με καινούργιο κλείνοντας μου την επικοινωνία με το iPad μου, όταν στο android υπάρχουν ένα σορό εφαρμογές που κάνουν όλα αυτά άριστα.

 

Κάπου διάβασα ότι για τα παλιότερα μακ θα μπορείς να βάλεις καινουργιας τεχνολογίας Bluetooth μέσω USB και θα επικοινωνούν... Νομίζω πως και τα πρώτα έχουν βγει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ ήμουν με iPhone χρόνια, και έχω macbook ( το οποίο δεν αλλάζω με windows). Διατηρώ τις σημειώσεις στο mac μου και τις συγχρονίζω με την εφαρμογή iNotes ( https://play.google.com/store/apps/details?id=org.dayup.inotes&hl=el ) στο Μ8 μου. Έχω πάρει και άλλα ΤΟΡ κινητά android αλλά κανένα δεν μου έδινε την αίσθηση ποιότητας iPhone στο χέρι. Το Μ8 είναι η εξαίρεση! Θεωρώ ότι είναι το πιο ποιοτικό τηλέφωνο.

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου... Και εγώ είχα όλη την σειρά iPhone από το original μέχρι και το 5s.το 5s το κράτησα για 1μηνα... Πήγα σε νεξους αλλά το μόνο που μου έλειπε ήταν το premium feeling... Είχα και το πρώτο one αλλά με προβλήματα. Πήρα πριν μια εβδομάδα το m8και ειλικρινά μόνο το m9θα με κάνει να αλλάξω το m8...κορυφαίο κινητό με κορυφαία χαρακτηριστικά και ποιότητα.. Όχι τυχαία το καλύτερο του 2014...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω συσκευη. Είχα iphone 5 και το έδωσα και τωρα ειμαι μεταξύ 5s, Z3c και Htc M8. Διαβάζω από την αρχή που βγήκε η συσκευή τα καλά σχόλια σας και μπορώ να πω ότι είναι η μόνη συσκευή με τόσο καλά σχόλια.

Το iPhone μπορώ να πω μ έχει βολέψει σε πολλά άλλα και έχει και πράγματα που μου την δίνουν.

Το Μ8 κατα τ άλλα νομίζω είναι λίγο μεγάλο για συσκευή με αυτή την ο΄θονη κυρίως λόγο των ηχείων. Αν ήταν πιο μικρό σίγουρα θα το είχα πριν καιρό.

Τι λέτε?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω συσκευη. Είχα iphone 5 και το έδωσα και τωρα ειμαι μεταξύ 5s, Z3c και Htc M8. Διαβάζω από την αρχή που βγήκε η συσκευή τα καλά σχόλια σας και μπορώ να πω ότι είναι η μόνη συσκευή με τόσο καλά σχόλια.

Το iPhone μπορώ να πω μ έχει βολέψει σε πολλά άλλα και έχει και πράγματα που μου την δίνουν.

Το Μ8 κατα τ άλλα νομίζω είναι λίγο μεγάλο για συσκευή με αυτή την ο΄θονη κυρίως λόγο των ηχείων. Αν ήταν πιο μικρό σίγουρα θα το είχα πριν καιρό.

Τι λέτε?

 

Μ8 δαγκωτο .Οτι καλύτερο στο android

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μ8 δαγκωτο .Οτι καλύτερο στο android

 

Απο τότε που βγήκε περιμένω μπας και πάρει κάποιος δικός μου να το δουλέψω κανα μισάωρο αλλά τίποτα.

Στα καταστήματα όλο κάτι καλώδια έχουν όλο τον συναγερμό δεν μπορείς να τα δουλέψεις με την ησυχία σου.

Το σκέφτομαι αυτή την φορά όμως πολύ σοβαρα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που βγήκε περιμένω μπας και πάρει κάποιος δικός μου να το δουλέψω κανα μισάωρο αλλά τίποτα.

Στα καταστήματα όλο κάτι καλώδια έχουν όλο τον συναγερμό δεν μπορείς να τα δουλέψεις με την ησυχία σου.

Το σκέφτομαι αυτή την φορά όμως πολύ σοβαρα.

 

Είμαστε πολλοί από δω μέσα που κάναμε την μετάβαση από iPhone σε m8 και πίστεψε με δεν το μετανιωσαμε λεπτό!Ίσα ίσα αναρωτιόμαστε γιατί δεν το αλλάζαμε νωρίτερα!Με δύο λόγια θα σου πω ότι συνδυάζει τα καλά του iPhone με τα προτερήματα του android χωρίς όμως τα lag των περισσότερων android συσκευών!Οπότε δεν χάσεις την premium αίσθηση του iPhone και την αλαγκαριστη λειτουργία του αλλά δεν θα έχεις και τους περιορισμούς που έχει!Παρτο με κλειστά μάτια!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε πολλοί από δω μέσα που κάναμε την μετάβαση από iPhone σε m8 και πίστεψε με δεν το μετανιωσαμε λεπτό!Ίσα ίσα αναρωτιόμαστε γιατί δεν το αλλάζαμε νωρίτερα!Με δύο λόγια θα σου πω ότι συνδυάζει τα καλά του iPhone με τα προτερήματα του android χωρίς όμως τα lag των περισσότερων android συσκευών!Οπότε δεν χάσεις την premium αίσθηση του iPhone και την αλαγκαριστη λειτουργία του αλλά δεν θα έχεις και τους περιορισμούς που έχει!Παρτο με κλειστά μάτια!

απλα τα ειπες ολα...μακαρι να το επαιρνα νωριτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Σκοπευω να αγορασω ενα m8 metal red μεταχειρισμενο. Επειδη ειναι η πρωτη μου επαφη με htc ηθελα μερικες πληροφοριες ως προς τι πρεπει να προσεξω κυριως για την ισχυ της εγγυησης. Ο πωλητης απο οτι μου ειπε υπαρχει αποδηξη αγορας, αλλα με τα root και αυτα τι πρεπει να τσεκαρω. Ευχαριστω και αναμενω τις απαντησεις σας για να προχωρησω στην αγορα του.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, όποιος κερδίσει το HTC One (M8) θα το έχει σύντομα με Lollipop.

 

Xmas giveaway #1: Κερδίστε το HTC One (M8) από το Elektrostore24.gr!

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Προέρχομαι από iPhone και θα ήθελα αν μπορείτε να μου λύσετε μια απορία. Εχω το Μ8 εδώ και 2 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μεταξύ των προγραμμάτων που κατέβασα είναι και το "clean master". Κάθε λίγο και λιγάκι (μία δύο φορές την ημέρα), μου βγάζει ειδοποίηση ότι το τηλέφωνο "έχει γεμίσει την μνήμη του" ή ότι υπάρχουν πολλά junk files να καθαρίσει κλπ. Αναρωτιέμαι λοιπόν, είναι τόσο κακό το λειτουργικό android ή τα διάφορα προγράμματα, που χρειάζεται κάποιο τέτοιο πρόγραμμα σαν το παραπάνω για να κρατάς το τηλέφωνο σε "καλή" κατάσταση? ή στην πραγματικότητα δεν χρειάζονται αυτά τα προγράμματα γιατί αργά ή γρήγορα το λειτουργικό αυτοκαθαρίζεται?
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Προέρχομαι από iPhone και θα ήθελα αν μπορείτε να μου λύσετε μια απορία. Εχω το Μ8 εδώ και 2 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μεταξύ των προγραμμάτων που κατέβασα είναι και το "clean master". Κάθε λίγο και λιγάκι (μία δύο φορές την ημέρα), μου βγάζει ειδοποίηση ότι το τηλέφωνο "έχει γεμίσει την μνήμη του" ή ότι υπάρχουν πολλά junk files να καθαρίσει κλπ. Αναρωτιέμαι λοιπόν, είναι τόσο κακό το λειτουργικό android ή τα διάφορα προγράμματα, που χρειάζεται κάποιο τέτοιο πρόγραμμα σαν το παραπάνω για να κρατάς το τηλέφωνο σε "καλή" κατάσταση? ή στην πραγματικότητα δεν χρειάζονται αυτά τα προγράμματα γιατί αργά ή γρήγορα το λειτουργικό αυτοκαθαρίζεται?

Βγάλε την εφαρμογή από το κινητό. Κακό κάνεις, καλό δεν κάνεις.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την εφαρμογή από το κινητό. Κακό κάνεις, καλό δεν κάνεις.

 

Θα συμφωνήσω 100% δεν κάνει τπτ απολύτως!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να το πω. Έκανα ρουτ και πέρασα recovery. Δεν έκανα ακόμα a off αλλά ένα θα πω. Και στο m8 αξίζει το πείραγμα. Ζητω η παραμετροποίηση. Καλημέρες
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να το πω. Έκανα ρουτ και πέρασα recovery. Δεν έκανα ακόμα a off αλλά ένα θα πω. Και στο m8 αξίζει το πείραγμα. Ζητω η παραμετροποίηση. Καλημέρες

 

Sunshine θοδωρή;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Sunshine θοδωρή;

Το sunshine δεν με άφηνε να κάνει ρουτ αυτό και έτσι πήγα ξεκλεισωσα bootloader έκανα ρουτ πέρασα recovery και απλά τώρα περιμένω να βάλω 23 ευρώ στην κάρτα να αγοράσω το sunshine να έχω και soff

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όταν εγώ τα έλεγα παλιότερα κάποιοι με λέγαν υπερβολικό...

Τώρα που τα βλέπεις κι εσύ απλά με επιβεβαιώνεις.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω 100% δεν κάνει τπτ απολύτως!

 

...ευχαριστώ πολύ! Θα λέγατε το ίδιο και για το CM Security? (antivirus) και τα παρόμοια?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

...ευχαριστώ πολύ! Θα λέγατε το ίδιο και για το CM Security? (antivirus) και τα παρόμοια?

 

Αστό όπως είναι και μην βάζεις τίποτε. Από την στιγμή που κατεβάζεις εφαρμογές μόνο απο το επίσημο μάρκετ, δεν έχεις λόγο για τέτοιου είδους εφαρμογές. Μπαταρία και πόρους μόνο θα σου τρώνε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Tελευταία ημέρα η σημερινή για την την ψηφοφορία σχετικά με την ανάδειξη των κορυφαίων smartphones και tablets για το 2014. Όσοι δεν έχετε ακόμα ψηφίσει, σπεύσατε!

 

myphone BEST OF 2014: Ψηφίστε τα καλύτερα smartphones και tablets του 2014!

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το m8 μόνο £299 στην Vodafone UK

 

Ψήνομαι να πάρω άλλο ένα. Αυτό που έχω το πήρα μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το m8 μόνο £299 στην Vodafone UK

 

Ψήνομαι να πάρω άλλο ένα. Αυτό που έχω το πήρα μεταχειρισμένο.

 

για στειλε λινκ?ειναι χωρις συμβολαιο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...