Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα συμβατή την εμφανίζει. Αυτό που λες μου το έκανε σε εφαρμογές της HTC που είχε προεγκατεστημένες η συσκευή ή άλλες όπως η Polaris Office. Εξαφανίζονταν από τις εγκατεστημένες εφαρμογές στο Play και όταν τις έκανα αναζήτηση ή τις έβλεπα στο ιστορικό λήψεων του Play, μου τις έδειχνε ως μη συμβατές. Δεν έβγαλα άκρη τι παίζει με αυτό το περίεργο φαινόμενο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εμένα συμβατή την εμφανίζει. Αυτό που λες μου το έκανε σε εφαρμογές της HTC που είχε προεγκατεστημένες η συσκευή ή άλλες όπως η Polaris Office. Εξαφανίζονταν από τις εγκατεστημένες εφαρμογές στο Play και όταν τις έκανα αναζήτηση ή τις έβλεπα στο ιστορικό λήψεων του Play, μου τις έδειχνε ως μη συμβατές. Δεν έβγαλα άκρη τι παίζει με αυτό το περίεργο φαινόμενο.

ουτε εγω εχω βγαλει ακρη οποτε υπαρχουν και αλλοι τροποι να παρω το apk,πριν που εκανα το τσεκ με τον ταχυφορτιστη αφου αφησα το τηλεφωνο να σβησει απο μπαταρια και το συνδεσα για φορτιση ( 60 λεπτα 80% 90 λεπτα 100% φορτιση με κλειστο τηλεφωνο) παρατηρησα ομως οτι οταν το ανοιξα το τηλεφωνο ειχαν χαθει ρυθμισεις του ηχου(ηχο κλησης σμσ κλπ),απο την αρχικη οθονη (αυτο το σπαστικο που λεει ελατε να μαθουμε την αριχικη οθονη)επισης οι κινησεις που κανουμε με το δαχτυλο γ να ξεκλειδωθει το κινητο κλπ ο καιρος τον ειχε παρει λιγο γτ μ ζητουσε να ενεργοποιησω την τοποθεσια (ηταν ηδη ενεργοποιημενη) την ανοιξα και την εκλεισα κ ξεκολλησε και τελος η εφαρμογεσ για την επικαλυψη οθονης ειχα φυγει απο μερικες εφαρμογεσ πχ messenger.το εχει παθει κανενας αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις, δηλαδή το να χαλάνε οι ρυθμίσεις της αρχικής οθόνης όταν σβήνει το κινητό από μπαταρία, έχει αναφερθεί και από άλλους και καθώς φαίνεται είναι bug που εμφανίστηκε με την Marshmallow.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδω και μέρες το τηλεφωνο τα έχει παιξει. Μπαινει συνέχεια σε car mode με αποτελεσμα να δυσλειτουργει δλδ,

δεν φορτιζει αν δεν το απενεργοποιησω, οταν παιρνω καποιον τηλ. ανοιγει το ηχειο, εκει που το λειτουργω με πεταει στην αρχικη οθονη. Factory reset εκανα, το car app το απενεργοποιησα.

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

To car app παίζει όταν συνδεθεί σε dock άρα κάτι βραχυκυκλώνει το USB port σου ή έχει χαλάσει

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδω και μέρες το τηλεφωνο τα έχει παιξει. Μπαινει συνέχεια σε car mode με αποτελεσμα να δυσλειτουργει δλδ,

δεν φορτιζει αν δεν το απενεργοποιησω, οταν παιρνω καποιον τηλ. ανοιγει το ηχειο, εκει που το λειτουργω με πεταει στην αρχικη οθονη. Factory reset εκανα, το car app το απενεργοποιησα.

Καμια ιδεα;

 

Αυτο που σου λεει ο finn.

Το ιδιο ακριβώς ειχα παθει σε s4 και αποδείχθηκε πρόβλημα στη θύρα του usb.

Πας για service

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σου λεει ο finn.

Το ιδιο ακριβώς ειχα παθει σε s4 και αποδείχθηκε πρόβλημα στη θύρα του usb.

Πας για service

 

Εκανα clear σε default settings σε ολα τα application και δειχνει να εστρωσε. Βεβαια εχει ξανασυμβει αυτο. Τωρα που έχω αλλή συσκευή θα πάει μια βόλτα στο service αν το ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το m8 απο ebay αμερικη υποτιθεται ξεκλειδωμενο και το καλυτερο σημα που πιανω ειναι h.. Επισης μου εχει μηνυμα οποτε το ανοιγω για αγνωστη sim.. Καμια ιδεα;

Αν ξερει καποιος, ας απαντησει γρηγορα.

Ευχαριστω!

Edited by Piker
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδώνει σημαίνει δεν υπάρχει κλείδωμα σε πάροχο δικτύου. Παρολαυτα μάλλον δεν υποστηρίζει όλες τις μπάντες εδώ

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες ντε και καλά πλήρη υποστήριξη 4g τότε δε σου κάνει. Στην περιγραφή του listing δεν έγραφε ποιες μπάντες υποστηρίΖει ;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το m8 απο ebay αμερικη υποτιθεται ξεκλειδωμενο και το καλυτερο σημα που πιανω ειναι h.. Επισης μου εχει μηνυμα οποτε το ανοιγω για αγνωστη sim.. Καμια ιδεα;

Αν ξερει καποιος, ας απαντησει γρηγορα.

Ευχαριστω!

ειναι verizon ? αν ναι..τοτε το καλύτερο που μπορεις να πιασεις ειναι η+ αν όντως ειναι verizon στείλε μου να σου πω τι θα κάνεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εβγαλα το ΦΒ απο το κινητο μου και μπορω να πω οτι ειδα τεραστια βελτιωση στην μπαταρια δεν τρωει πλεον αυτα τα κολληματα που ετρωγε τ κινητο οταν σκαλωνε το ΦΒ και παρατηρησα οτι πλεον δεν μπορω να το κανω τελειως απεγκαταση μονο απεγκατασταση ενημερωσεων πραγμα που ειμαι σχεδον σιγουρος οτι οταν περασα την 6 δεν το ειχε μεσα..ετσι λοιπον την εκανα απενεργοποιηση,και στην θεση της εχω το metal for facebook αξιολογη εφαρμογη εννοειται πιο ελαφρια καπου στα 4-5 ΜΒ διαφορετικο σχεδιασμο αλλα κανει την δουλεια της και ενημερωσεις ερχονται και ολα...ΦΒ για κινητα ΚΑΡΚΙΝΟΣ απλα.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι verizon

 

φίλε μου θα πας στα δεδομένα κινητής ...όνομα σημείου προσβάσεις ..θα βάλεις τα απν του παροχέα που έχεις..

μετά θα πας λειτουργιά δικτύου ....και θα επιλέξεις ...h+ οχι 4g γιατί θα σε γυρίζει σε λειτουργία cdma και δεν θα έχεις και καθόλου σήμα...

είχα το ίδιο τηλέφωνο ..όταν ήταν με την 4.4 δούλευε κανoνικα 4g με την 5.1 δουλεύει έως h+ ελπίζω όταν πάρει την 6 να δουλεύει παλι 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ύστερα από 1 χρόνο άψογης και απροβληματιστης χρήσης του μ8 μου, μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα. Στην δεξιά πάνω μεριά εκεί που τελειώνει το κουμπί της αυξομειωσης έντασης, εμφανίστηκε ένα περίγραμμα μισοφέγγαρου κιτρινιλας 1-2 πόντων. Το κινητό είναι στοκ από ρομς και γενικά το προσέχω πολύ μέσα σε θήκη κτλ. Έχει εμφανιστεί σε άλλους χρήστες; τι κάνουμε; το καλύπτει η εγγύηση, και σε ποιόν πρέπει να απευθυνθώ; ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ύστερα από 1 χρόνο άψογης και απροβληματιστης χρήσης του μ8 μου, μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα. Στην δεξιά πάνω μεριά εκεί που τελειώνει το κουμπί της αυξομειωσης έντασης, εμφανίστηκε ένα περίγραμμα μισοφέγγαρου κιτρινιλας 1-2 πόντων. Το κινητό είναι στοκ από ρομς και γενικά το προσέχω πολύ μέσα σε θήκη κτλ. Έχει εμφανιστεί σε άλλους χρήστες; τι κάνουμε; το καλύπτει η εγγύηση, και σε ποιόν πρέπει να απευθυνθώ; ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλησπερα post #1072-1073 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413638&page=72

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

 

χιλια ευχαριστώ. Εχετε ακουσει κανα θεμα-προβλημα με arvato; ξερετε ποσο μπορει να διαρκέσει η επισκευη;

Link to comment
Share on other sites

Δυο M8 έστειλα πρόσφατα, μου είχαν πει 4-6 εβδομάδες και στις 15 μαξ τα είχα πίσω

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστώ. Εχετε ακουσει κανα θεμα-προβλημα με arvato; ξερετε ποσο μπορει να διαρκέσει η επισκευη;

Στο ιδιο link που σας παρεθεσα μπορειτε να δειτε καποιες ενδεικτικες απαντησεις σε σχεση με τον χρονο διαρκειας service της συσκευης.

Οσο για την αρβατο εμπειρικα και μονο μπορω να σας πω οτι οσες φορες χρειαστικα το service με καλυψε η εγγυηση.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα απο αμερικη ..τώρα το απογευμα μόλις έφτασε η 6 σε htc m8 32 gb t-mobile αύριο θα σας μεταφέρω εντυπώσεις .. απο πρώτη ματιά εμφανισιακά πολύ λίγες διάφορες
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω κάτι μήνες την 6.0 και γίνεται το εξής κουφό, το βράδυ που πάντα βάζω το κινητό σε flight mode και κλείνω το wifi, μου ρημάζει τη μπαταρία, ναι εννοώ όσο κοιμάμαι.. χτες για παράδειγμα το άφησα στο 38% και σήμερα το βρήκα κλειστό, άλλες μέρες απο 75% το βρίσκω στο 16% λες και σερφάρει μόνο του. Το έκανα restore σε factory settings πριν καιρό αλλά πάλι τα ίδια. Το κινητό δεν έχει γίνει root ποτέ και στο μενού της μπαταρίας δεν δειχνει καποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα να δουλεύει το βράδυ (δεν έχω καν εφαρμογές μετά το restore) αλλα λέει ότι ειναι awake.

 

ΥΓ.: Να προσθέσω ότι 2η φορά την πατάω και κλείνει απο μπαταρία και χάνω έτσι τις ρυθμίσεις αρχικής οθόνης μαζί με ήχους, θέματα μπλα μπλα μπλα...

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...