Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα πλήκτρα της έντασης σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω πως άλλαξαν εμφάνιση από το ένα reset στο άλλο. Ίσως να άλλαξαν με το update της Αρχικής Οθόνης Sense. Μπορείς να μου πεις, εσένα δείχνουν όπως στο παραπάνω ποστ ή όπως στο ποστ #5546;

Καλημερα φιλε gms μολις μου εστειλε screenshot ο φιλος agrimis τα πληκτρα της εντασης ειναι σαν τα δικα σου

μην σπας το κεφαλι σου αλλο επισημη ρομ :)

Πιθανων τα δικα μου να ηταν διαφορετικα λογο της custom rom , εχει τυχη να εχω πληκτρα εντασης σε πρασινο πλαισιο

ηταν επιλογη του dev .

Στελιο ευχαριστω φιλαρακι για την ενημερωση:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάτος ή HTC από διαφήμιση και στο Myphone.gr ... :D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429984

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428815

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πάτος ή HTC από διαφήμιση και στο Myphone.gr ... :D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429984

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428815

Φιλε το σκεφτομουνα και εγω..καμια σημασια στην "μικρουλα htc"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα , προσπαθω να ανοίξω εφαρμογη μετα απο αναβαθμιση σε marshmallow , μου βγαζει μηνυμα "να επιτρεπεται στην εφαρμογη να εχει προσβαση σε φωτογραφιες /πολυμεσα μπλα μπλα" παταω "να επιτραπει" , μετα μου βγαζει "εντοπίστηκε επικάλυψη οθόνης" παω να στην λιστα να αλλαξω τα permission , και η εφαρμογή δεν υπάρχει στην λίστα.........καμιά βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα , προσπαθω να ανοίξω εφαρμογη μετα απο αναβαθμιση σε marshmallow , μου βγαζει μηνυμα "να επιτρεπεται στην εφαρμογη να εχει προσβαση σε φωτογραφιες /πολυμεσα μπλα μπλα" παταω "να επιτραπει" , μετα μου βγαζει "εντοπίστηκε επικάλυψη οθόνης" παω να στην λιστα να αλλαξω τα permission , και η εφαρμογή δεν υπάρχει στην λίστα.........καμιά βοήθεια;

 

Nα μας ελεγες ποια εφαρμογη ειναι να το τσεκαρουμε και εμεις:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Nα μας ελεγες ποια εφαρμογη ειναι να το τσεκαρουμε και εμεις:)

 

παιδια ενα παιχνιδι ειναι, και μολις παρατηρησα οτι ειναι γενικευμένο το κακό, παω να στειλω φωτο μεσω fb messenger μου βγαζει παλι μήνυμα για permissions , απενεργοποιώ όπως ζητάει την επικάλυψη οθόνης και παλι δεν μπορω να ενεργοποιησω τα permissions για τον αποθηκευτικο χωρο........και ολα αυτα μετα απο 2 φορες hard reset.......θα το βάψω μπλε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω μια ενημέρωση να με περιμένει, ξέρεις κάποιος κάτι; Είναι η 1.16.401.10 για 'Βελτιώσεις ασφάλειας του λειτουργικού Android'. Ξέρει καποιος αν βγάζει σφάλματα;

Και κάτι ακόμα,αν τελικά την εγκαταστήσω και μου παρουσιάζει σφάλματα, μπορώ να επαναφέρω τη συσκευή σε κατάσταση πριν την εγκατάσταση της, χωρίς ούτε γάτα ούτε ζημιά;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα παιχνιδι ειναι, και μολις παρατηρησα οτι ειναι γενικευμένο το κακό, παω να στειλω φωτο μεσω fb messenger μου βγαζει παλι μήνυμα για permissions , απενεργοποιώ όπως ζητάει την επικάλυψη οθόνης και παλι δεν μπορω να ενεργοποιησω τα permissions για τον αποθηκευτικο χωρο........και ολα αυτα μετα απο 2 φορες hard reset.......θα το βάψω μπλε......

 

Δοκιμαςα αυτο που λες και δουλευει σε εμενα οποτε παμε να δουμε γιατι δεν δουλευει σε εςενα. Η επικαλυψη οθονης χρειαζεται μονο για τα chat heads. Αμα δεν τα χρειαζεςαι δεν χρειαζεται να την εχεις ενεργοποιημενη. Τα μονα permission που εχω δωςει στην εφαρμογη ειναι το storage και εχω τις φωτογραφιες μου αποθηκευμενες στην sd card. Εχεις κανει restart απο τοτε που μπουταρε το κινητο για πρωτη φορα μετα το hard reset ? Εμενα μου εσκαγαν τα app permission και μετα απο restart μου εφταξαν. Για μενα δοκιμασε το εξης: κανε ρεσταρτ, μετα πηγαινε στις εφαρμογες, κανε clear data ( θα χασεις οτι εχει μεσα η εφαρμογη και θα ειναι σαν μολις να την εχεις κατεβασει απο το play store) και force stop. Μετα ξανανοιξε τη και δωσε τα permission για τον αποθηκευτηκο χωρο και την επικαλυψη οθονης αμα θελεις τα chat heads. Ελπιζω να σε βοηθησα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα, έχω μια ενημέρωση να με περιμένει, ξέρεις κάποιος κάτι; Είναι η 1.16.401.10 για 'Βελτιώσεις ασφάλειας του λειτουργικού Android'. Ξέρει καποιος αν βγάζει σφάλματα;

Και κάτι ακόμα,αν τελικά την εγκαταστήσω και μου παρουσιάζει σφάλματα, μπορώ να επαναφέρω τη συσκευή σε κατάσταση πριν την εγκατάσταση της, χωρίς ούτε γάτα ούτε ζημιά;

 

Μηπως εχεις το M8s ? :shifty:

 

Αν ναι, ειναι η ενημερωση ασφαλεις για το Stagefright. Ολοι με M8 την εχουμε κανει λογικα γιατι εχει βγει σχεδον απο το καλοκαιρι.

Edited by Nippon
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλε Nippon, το Μ8s έχω είναι αλήθεια. :D

Αν κάτι χρειαστεί για back up θα μπορέσω να επαναφέρω τη συσκευή χωρίς σφάλματα;

Link to comment
Share on other sites

Έπιασε το χειροκινητο με clear data και force stop....ειχα κανει 3 φορες restart και τωρα μολις εκανα, ζητουσε permissions to mail app που ηταν οκ. Πλεον θα τα πιασω ενα ενα για να τα διορθώσω. σε ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλε Nippon, το Μ8s έχω είναι αλήθεια. :D

Αν κάτι χρειαστεί για back up θα μπορέσω να επαναφέρω τη συσκευή χωρίς σφάλματα;

 

Νομιζω πως δεν μπορεις να ξαναεπαναφερεις τη συσκευη στην προηγουμενη κατασταση, δλδ πριν το update γιατι ειναι αναβαθμιση συστηματος. Τουλαχιστον οχι με stock κινητο. Αλλα πολυ σπανια να συμβει κατι στο κινητο μετα απο ενα μικρο σχετικα update που αφορα πιο πολυ θεματα ασφαλειας.

 

Έπιασε το χειροκινητο με clear data και force stop....ειχα κανει 3 φορες restart και τωρα μολις εκανα, ζητουσε permissions to mail app που ηταν οκ. Πλεον θα τα πιασω ενα ενα για να τα διορθώσω. σε ευχαριστω πολυ!

 

Να' σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως δεν μπορεις να ξαναεπαναφερεις τη συσκευη στην προηγουμενη κατασταση, δλδ πριν το update γιατι ειναι αναβαθμιση συστηματος. Τουλαχιστον οχι με stock κινητο. Αλλα πολυ σπανια να συμβει κατι στο κινητο μετα απο ενα μικρο σχετικα update που αφορα πιο πολυ θεματα ασφαλειας.

 

 

Μετά την αναβάθμιση δε λειτουργεί το Play store και μου εμφανίζει συνεχώς μύνημα ότι 'η υπηρεσία Google play έχει σταματήσει', και είτε επιλέγω οκ, είτε να στείλω αναφορα δεν αλλάζει τίποτα. Ξέρει κανένας κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δε λειτουργεί το Play store και μου εμφανίζει συνεχώς μύνημα ότι 'η υπηρεσία Google play έχει σταματήσει', και είτε επιλέγω οκ, είτε να στείλω αναφορα δεν αλλάζει τίποτα. Ξέρει κανένας κάτι;

 

Δοκίμασε να κανείς εκκαθάριση. Πήγαινε εφαρμογές,play store,αποθηκευτικός χώρος,εκκαθάριση δεδομένων και λογικά θα στρωσει.

Επίσης δοκιμασε να κανείς μια αναγκαστική διακοπή στις υπηρεσίες google play από ρυθμίσεις, εφαρμογές,υπηρεσίες google play,αναγκαστική διακοπή

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει κι εγώ εδώ και δύο μέρες την 6 και πέρα από μερικά μικρο- bugs (που δεν με πειραξαν ιδιαιτερα) μπορώ να πω ότι είναι μια αξιόλογη αναβάθμιση. Το μόνο που με προβλημάτισε ιδιαίτερα είναι η μπαταρία του, όσο ήμουν στην 5.0.1 φορτιζα το κινητό μου μια φορά αργά το βράδυ (και πολλές φορές ξεκινούσα την φόρτιση πριν προλάβει να πιάσει κάτω από 10%). Εδώ και δύο μέρες, με την συνηθισμένη μου χρήση, με το ζόρι έφτασα να κρατήσω αναμένω το κινητό μέχρι το βραδάκι. Για την ακρίβεια μου έσβησε από μπαταρία και τις δύο μέρες αφού δεν πρόλαβα να γυρίσω σπίτι για να το βάλω να φορτισει.

Να πω ότι στην 5.0.1 ζήτημα να μου είχε σβήσει το κινητό 2-3 φορές μέσα σε τόσους μήνες,και αυτα ήταν μεμονωμένα περιστατικά που ζόρισα το κινητό.

Δεν ξέρω εάν έχω κάνει κάτι λάθος με τις ρυθμίσεις ή φταίει η νέα έκδοση και το έχετε παρατηρήσει κι άλλοι ή εάν θα στρώσει στην πορεια, αλλά εμένα μου έκανε εντύπωση και ήθελα να το μοιραστώ.

 

Μετά από ακόμα 2 μέρες χρήσης αναθεωρω το θέμα με την μπαταρία. Έχει βελτιωθεί αισθητά σε σχέση με τις πρώτες μέρες. Δεν είναι όπως ήταν στην 5.0.1, αλλά σίγουρα δεν είναι και όπως ήταν τις πρώτες 2 μέρες. Πλησιάζει πολύ στην απόδοση που είχα στην προηγούμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

@gms Αυτο με τη φωτεινοτητα μου το κανει και εμενα.

Με προβλημάτισε πολύ το συγκεκριμένο πρόβλημα, γιατί πέρα από αισθητικούς λόγους έχει επίδραση και στη μπαταρία. Δηλαδή το βράδυ είναι υπερβολικά σκοτεινή η οθόνη και το άσπρο δείχνει σαν γκρι και την ημέρα πιο φωτεινή από ότι έχω συνηθίσει. Έκανα και factory reset για πολλοστή φορά και αυτό που διαπιστώνω είναι ότι η συμπεριφορά αυτή πάει πακέτο με την αναβάθμιση σε ΜΜ. Η χειροκίνητη ρύθμιση της φωτεινότητας είναι πολύ ομαλή αλλά η αυτόματη ρύθμιση είναι υπερβολικά απότομη.

 

Δοκίμασε να ανεβάσεις το notification bar τραβώντας το από το κύριο σώμα του notification bar και όχι από το περιθώριο κάτω από αυτό και πες μου αν αναβαίνει.

Έτσι όπως το έθεσες κατάφερα να αναπαράγω και εγώ το πρόβλημα. Γνωρίζουμε κανένα τρόπο να αναφέρουμε τα bug που βρίσκουμε απευθείας στην HTC;

 

Καλημερα φιλε gms μολις μου εστειλε screenshot ο φιλος agrimis τα πληκτρα της εντασης ειναι σαν τα δικα σου

μην σπας το κεφαλι σου αλλο επισημη ρομ :)

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι στη συσκευή μου, μετά την αναβάθμιση σε ΜΜ, ήταν ακριβώς όπως στη δική σου screenshot. Και μετά από κάποιο factory reset και αφού έστησα την συσκευή ανακαλύπτω ότι τα πλήκτρα έντασης άλλαξαν και γίναν έτσι όπως επιβεβαιώνουν και οι υπόλοιποι. Ίσως να οφειλόταν στο ότι την πρώτη φορά είχα CID HTC__001 ενώ μετά το άλλαξα σε HTC__304. Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο.

 

Και μία ερώτηση. Πως μπορώ να έχω πρόσβαση στο HTC Speak εκτός από το Motion Launch gesture;

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω μια απορια οσον αφορα την συνδεση του κινητου ωστε να αναπαραγει βιντεο κλπ σε αλλεσ συσκευες...μπορω να το συνδεσω με το Ps4?καθως διαθετει dlna server.και με τι συσκευες μπορει ν συνδεθει?μονο με smart tv?
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδέσει και σε PS3 και σε smarttv με dlna

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδέσει και σε PS3 και σε smarttv με dlna[/QUOT

μπορεις να μου πεις τον τροπο ? μηπως ξερεις απο το 4 γτ εψαξα στο νετ δν βρηκα κατι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τη συσκευή ανοιχτή συνδεμενη στο ίδιο δίκτυο και όταν βλέπεις εικόνα βίντεο ή ακούς μουσική θα σου εμφανίσει το πλήκτρο σύνδεσης

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τη συσκευή ανοιχτή συνδεμενη στο ίδιο δίκτυο και όταν βλέπεις εικόνα βίντεο ή ακούς μουσική θα σου εμφανίσει το πλήκτρο σύνδεσης

 

ναι αλλα δν το βρισκει το πσ4,νομιζα οτι το εχεις δοκιμασει στο πσ4

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κάποιες παρατηρήσεις και να μου πείτε τις γνώμες σας.

 

1) Στο widget music είχα την εικόνα του άλμπουμ και πλέον όχι. Επίσης υπήρχε ένα πράσινο κυκλάκι που έδειχνε σε ποιο σημείο της διάρκειας του τραγουδιού ήταν. Δεν υπάρχει ούτε αυτό.

 

2) Το google services σχεδόν πάντα είναι κοντά στο 10% το οποίο νομίζω είναι μεγάλο ποσοστό. Όταν δεν χρησιμοποιώ το τηλέφωνο είναι πάντα πρώτο σε κατανάλωση. Είναι λογικό αυτό;

 

3) Εδώ και 2 μέρες στο gsam στο ποσοστό που λέει πόσο έχεις μιλήσει στο τηλέφωνο(phone) μου το έχει πάντα 0 και σβησμένο από πάνω με μία γραμμή και το phone radio είναι και αυτό 0. Ότι δηλαδή δεν έχει σήμα οπότε δεν δείχνει και τις κλίσεις. Το έχει και κανείς άλλος αυτό το θέμα;

 

4) Και με το held awake τι παίζει; Πάντα έχει διπλάσιο χρόνο από το screen..

Edited by math3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις αγόρασα μια καρτουλα sd για το κινητό γιατί δεν την παλεύω με τα 16gb, πάω στις ρυθμίσεις της κάρτας και μου έχει ως επιλογή "διαμόρφωση κάρτας sd" και "διαμόρφωση ως εσωτερικο"(όπου γράφει εάν την κάνω η καρτουλα θα λειτουργεί μόνο στην συγκεκριμένη συσκευη). Την πρώτη επιλογή την κατανοώ, αυτό που με μπερδεύει είναι η διαφορά των δύο επιλογών. Τι διαμόρφωση πρέπει να κάνω? Σε ποια περίπτωση το κινητό λειτουργεί καλύτερα?
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη επιλογή δεν διαφέρει σε τίποτα από ότι ίσχυε μέχρι και Lollipop στοκ. Με την δεύτερη επιλογή, το κινητό θα βλέπει την κάρτα sd σαν να ήταν εσωτερική μνήμη της συσκευής. Έτσι θα έχεις τη δυνατότητα να μεταφέρεις εφαρμογές μαζί με τα μεγάλου όγκου δεδομένα τους (όπως πχ παιχνίδια) στην sd. Το πρόβλημα είναι ότι η κάρτα θα είναι κρυπτογραφημένη οπότε μόνο το (συγκεκριμένο) κινητό θα είναι σε θέση να διαβάσει τα περιεχόμενά της. Αν βάλεις την κάρτα σε card reader, δεν θα μπορείς να έχεις πρόσβαση στα δεδομένα σου. Αν κάνεις factory reset, επίσης δεν θα έχεις πρόσβαση στα δεδομένα σου. Και φυσικά δεν θα είναι τόσο γρήγορη όσο η πραγματική εσωτερική μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη επιλογή δεν διαφέρει σε τίποτα από ότι ίσχυε μέχρι και Lollipop στοκ. Με την δεύτερη επιλογή, το κινητό θα βλέπει την κάρτα sd σαν να ήταν εσωτερική μνήμη της συσκευής. Έτσι θα έχεις τη δυνατότητα να μεταφέρεις εφαρμογές μαζί με τα μεγάλου όγκου δεδομένα τους (όπως πχ παιχνίδια) στην sd. Το πρόβλημα είναι ότι η κάρτα θα είναι κρυπτογραφημένη οπότε μόνο το (συγκεκριμένο) κινητό θα είναι σε θέση να διαβάσει τα περιεχόμενά της. Αν βάλεις την κάρτα σε card reader, δεν θα μπορείς να έχεις πρόσβαση στα δεδομένα σου. Αν κάνεις factory reset, επίσης δεν θα έχεις πρόσβαση στα δεδομένα σου. Και φυσικά δεν θα είναι τόσο γρήγορη όσο η πραγματική εσωτερική μνήμη.

και πως την κανουμε αποκρυπτογραφηση μετα???πες ρε παιδι μου οτι θελω να την αλλαξω..αν την κανω κρυπτογραφηση ο υπολογιστησ θα την διαβαζει ενω το εχω συνδεσει στο υπολογιστη το κινητο?

Edited by sakaki14567
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη επιλογή δεν διαφέρει σε τίποτα από ότι ίσχυε μέχρι και Lollipop στοκ. Με την δεύτερη επιλογή, το κινητό θα βλέπει την κάρτα sd σαν να ήταν εσωτερική μνήμη της συσκευής. Έτσι θα έχεις τη δυνατότητα να μεταφέρεις εφαρμογές μαζί με τα μεγάλου όγκου δεδομένα τους (όπως πχ παιχνίδια) στην sd. Το πρόβλημα είναι ότι η κάρτα θα είναι κρυπτογραφημένη οπότε μόνο το (συγκεκριμένο) κινητό θα είναι σε θέση να διαβάσει τα περιεχόμενά της. Αν βάλεις την κάρτα σε card reader, δεν θα μπορείς να έχεις πρόσβαση στα δεδομένα σου. Αν κάνεις factory reset, επίσης δεν θα έχεις πρόσβαση στα δεδομένα σου. Και φυσικά δεν θα είναι τόσο γρήγορη όσο η πραγματική εσωτερική μνήμη.

Ευχαριστώ φίλε μου για την βοήθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...