Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστός ο nek46 ισχύει..

Δεν τα βάζουν σε καμία λίστα, απλά θέλουν να λέει S-ON και Locked ή Relocked με οποιονδήποτε άλλο συνδιασμό το πετάνε εκτός εγγύησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης έγραψε και αυτό:

Γεια σας.Επανεφερα το κινητο απο root σε stock αλλα μου γραφει "Software Status Modified".Αν το παω για σερρβις θα εχω προβλημα;Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, επομένως χρειάζεται S-On + Relocked + Software Status Official για την εγγύηση. Το παρακάτω ποστ σου με μπέρδεψε γιατί αφορά τα εξαιρετικά απίθανα σενάρια, να ξεκλειδώσεις bootloader και να τον ξανακλειδώσεις χωρίς να κάνεις καμία παραμετροποίηση στη συσκευή σου ή να έχεις S-Off, να επαναφέρεις το Software Status Official και να κάνεις relock αντί για lock τον bootloader, που δεν πέρασαν από το μυαλό μου. Ή μήπως υπάρχει τρόπος με S-On να επαναφέρεις το Software Status Official;

Δεν τα βάζουν σε καμία λίστα, απλά θέλουν να λέει S-ON και Locked ή Relocked

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω όταν περάσεις τα σωστά recovery, boot και system γυρνάει σε software status official κι ας είναι και s-on..

 

Υπόψιν ότι με s-off όλα αυτά αλλάζουν με 2 απλές εντολές.. ;) Οπότε για μένα το s-off αξίζει με τα χίλια όταν κάποιος θέλει να παίξει..

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα γραψει και πιο παλια αλλα δεν βρηκαμε φως..Τελοσπαντων για καπιο λογο δεν μου κλειδωνει δορυφορους gps.Για την ακριβεια δεν βρισκει κανεναν!Το θεμα ειναι οτι το επανεφερα οοολο σε φουλ στοκ.Απλως εγραφε relocked.Καμια αλλη διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά εδώ και λίγες μέρες επέστρεψα στο M8 μετά από απουσία και δοκιμών 2 μηνών όπου δεν βρήκα κάτι που να με καλύπτει σύμφωνα με τα δικά μου θέλω..

Στα του θέματος τώρα, εδώ και 2 μέρες δοκιμάζω android 6.0 με sense 7 (την rom του developer edition) και οφείλω να ομολογήσω πως με εξέπληξε ευχάριστα.

Χθες έφαγα τη μέρα με στήσιμο και παραμετροποίηση οπότε δεν είχα ξεκάθαρη εικόνα της μπαταρίας, σήμερα όμως από τις 9:30 το πρωί μέχρι τώρα που μιλάμε έχασε μόλις 29% μπαταρία, πράγμα ανήκουστο για μένα και τη χρήση που κάνω με όλα ανοικτά, συγχρονισμούς και πολλές κλήσεις..

Ένα ακόμα θετικό για την μπαταρία είναι πως όλη νύχτα σε flight mode και power saving έχασε μόλις 1%..

Τα αναφέρω όλα αυτά επειδή δεν θυμάμαι να είχα τέτοια αποτελέσματα στην μπαταρία τα τελευταία 5 χρόνια που ασχολούμαι με το android, είτε είχα high end τηλέφωνα, είτε mid range με καινούριες ή ταλαιπωρημένες μπαταρίες.

Μόνο θετικά λοιπόν έχω να αναφέρω στον τομέα της μπαταρίας για το 6αρι και όλα δείχνουν πως επιτέλους δεν θα χρειάζεται να κυκλοφορούμε με κάποιο φορτιστή ή power bank παραμάσχαλα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα τα νεα λοιπον στο θεμα της αυτονομιας!

Αναμενουμε το επισημο update στις συσκευες μας!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα γραψει και πιο παλια αλλα δεν βρηκαμε φως..Τελοσπαντων για καπιο λογο δεν μου κλειδωνει δορυφορους gps.Για την ακριβεια δεν βρισκει κανεναν!Το θεμα ειναι οτι το επανεφερα οοολο σε φουλ στοκ.Απλως εγραφε relocked.Καμια αλλη διαφορα.

 

Long shoot αλλα καποτε με το Note 1 που ειχα παρομοιο προβλημα, εκανα root και δοκιμασα το FasterGPS https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps&hl=en

 

Δε χανεις κατι να το δοκιμασεις..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Long shoot αλλα καποτε με το Note 1 που ειχα παρομοιο προβλημα, εκανα root και δοκιμασα το FasterGPS https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps&hl=en

 

Δε χανεις κατι να το δοκιμασεις..;)

ειχα βρει κατι σαν "fix" στο xda που κατι εκανε σαν να κλειδωνε πιο γρηγορα το a-gps (δεν ξερω τι ειναι αυτο) αλλα τελικα μουφες!δεν καταφερα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά εδώ και λίγες μέρες επέστρεψα στο M8 μετά από απουσία και δοκιμών 2 μηνών όπου δεν βρήκα κάτι που να με καλύπτει σύμφωνα με τα δικά μου θέλω..

Στα του θέματος τώρα, εδώ και 2 μέρες δοκιμάζω android 6.0 με sense 7 (την rom του developer edition) και οφείλω να ομολογήσω πως με εξέπληξε ευχάριστα.

Χθες έφαγα τη μέρα με στήσιμο και παραμετροποίηση οπότε δεν είχα ξεκάθαρη εικόνα της μπαταρίας, σήμερα όμως από τις 9:30 το πρωί μέχρι τώρα που μιλάμε έχασε μόλις 29% μπαταρία, πράγμα ανήκουστο για μένα και τη χρήση που κάνω με όλα ανοικτά, συγχρονισμούς και πολλές κλήσεις..

Ένα ακόμα θετικό για την μπαταρία είναι πως όλη νύχτα σε flight mode και power saving έχασε μόλις 1%..

Τα αναφέρω όλα αυτά επειδή δεν θυμάμαι να είχα τέτοια αποτελέσματα στην μπαταρία τα τελευταία 5 χρόνια που ασχολούμαι με το android, είτε είχα high end τηλέφωνα, είτε mid range με καινούριες ή ταλαιπωρημένες μπαταρίες.

Μόνο θετικά λοιπόν έχω να αναφέρω στον τομέα της μπαταρίας για το 6αρι και όλα δείχνουν πως επιτέλους δεν θα χρειάζεται να κυκλοφορούμε με κάποιο φορτιστή ή power bank παραμάσχαλα..

 

Πολύ καλά νέα αυτά. Σε ταχύτητα - απόδοση σε σχέση με την 5,παρατηρησες καμία διαφορά?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

ειχα βρει κατι σαν "fix" στο xda που κατι εκανε σαν να κλειδωνε πιο γρηγορα το a-gps (δεν ξερω τι ειναι αυτο) αλλα τελικα μουφες!δεν καταφερα τιποτα...

Kανε ενα κοπο και δοκιμασε και αυτη την εφαρμογη σε ανοιχτο μερος αν δουλευει ο δεκτης σου θα σου δειξει τους δορυφορους πρασινους και μεσα απο την εφαρμογη κανε ενα update στο a gps .Αν παλι δεν σου δουλεψει και μπορεις αγορασε το s off

καντο locked και ξανα στειλτο στο service .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=el

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Kανε ενα κοπο και δοκιμασε και αυτη την εφαρμογη σε ανοιχτο μερος αν δουλευει ο δεκτης σου θα σου δειξει τους δορυφορους πρασινους και μεσα απο την εφαρμογη κανε ενα update στο a gps .Αν παλι δεν σου δουλεψει και μπορεις αγορασε το s off

καντο locked και ξανα στειλτο στο service .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=el

 

το εχω δοκιμασει...δειχνει 1-2 (αναλογα τα κεφια του,με πολυ αδυναμο σημα,μπορει και κανεναν...)...που μπορω να αγορασω s off?

Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει...δειχνει 1-2 (αναλογα τα κεφια του,με πολυ αδυναμο σημα,μπορει και κανεναν...)...που μπορω να αγορασω s off?

 

Εδω ειναι αλλα θα πρεπει να κανεις το κολπο στο paypal για να βαλεις χρηματα στο balance λογο των c.c

περισσοτερες πληροφοριες θα βρης στο νημα του paypal

http://theroot.ninja/

EDIT Ο φιλος gms αγορασε το s off πριν απο λιγες μερες θα σου πει πως το εκανε λογο των c.c

Αν τελικα το αγορασεις θελει stock kernel για να το τρεξεις.

Edited by nek46
more info

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η 4.16.401.x κάνει μια χαρά για τα 102..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσε καποιος να μ στειλει λινκ να κατεβασω ruu για htc_102?

 

Σε zip αρχείο είναι αυτό, το οποίο το έχω δοκιμάσει για να επιστρέψω από GPE (και το δικό μου είναι HTC__102):

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934518148

 

Επίσης υπάρχει και σε exe αρχείο το οποίο το τρέχεις από PC:

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347849198

992
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι s-off σίγουρα κάνει, στη συνέχεια θα κάνει update στην 13. Αν είσαι s-on δεν είμαι σίγουρος αν μπορείς να κάνεις downgrade....
992
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρονια πολλα χρονια καλα- καλη χρονια με υγεια

Μολις παραγγειλα dot view για το m8 μου απο ebay, περασε κανονικα στο paypal η θηκουλα.:)

prepaid πειραιως.

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το νέο router από τον ΟΤΕ το κινητό συνδέθηκε στα 5ghz και είμαι στο τσακ να βάλω κανά mtorrent ... :D

 

c2e288d5a767dd59b66c79d722635c8b.jpg

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το νέο router από τον ΟΤΕ το κινητό συνδέθηκε στα 5ghz και είμαι στο τσακ να βάλω κανά mtorrent ... :D

 

c2e288d5a767dd59b66c79d722635c8b.jpg

 

Χρόνια πολλά!

 

Άσχετο τι router σού ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και χρονιά πολλά

 

Δεν μπορώ να συνδεθώ με wifi ( htc m8 lollipop)μόνο στο σπίτι μου σε στοιχηματικες σελίδες. Με το pc η άλλη ασύρματη συσκευή δεν υπάρχει πρόβλημα. Σε άλλα wifi συνδέεται κανονικά.

Με 4g επίσης δεν υπάρχει πρόβλημα.Τ ο πρόβλημα παρουσιαστηκε πριν 7 μέρες περίπου.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...