Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο και θα ήθελα να μάθω από τους κατόχους κάποια πράγματα. Καταρχήν θέλω να μάθω πώς τα πάει στις κλίσεις. Επίσης με ενδιαφέρει πολύ η αυτονομία, κάνω λογική χρήση και δε θέλω να τρέμω μήπως και δεν βγάλει τη μέρα. Έχω διαβάσει ότι έχει θέμα με τις φωτογραφίες αλλά τα πάει καλά στον ήχο, ισχύει? Από browsing και απόκριση? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Άποψη η συσκευή σε όλα αυτά που θες,θα σε καλύψει άνετα αρκεί να κάτσεις στην 4.4.4.

Στην φωτογραφία σε σκοτάδι η με λίγο φως η σε κοντινή λήψη τοπίων η προσώπων βγάζει πολύ καλές.

Την ημέρα με φως εκεί υστερεί όπως και σε μακρινά πλάνα.

Βέβαια η εποχή που διάλεξες για αγορά συσκευής είναι η χειρότερη.

Στα 450+ ευρώ που κάνει τώρα το θεωρώ πολύ υπερβολικό για 15 μήνων συσκευή στην αγορά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να πάρω ότι πάρω το Σεπτέμβρη μήπως και πέσουν οι τιμές.Αλλιώς θα κάτσω στα αυγά μου.Πάντως το τηλέφωνο δείχνει πού καλό.Μόνο η κάμερα ίσως να είναι σχετικά αδύναμη αλλά δε τραβάω και κάθε λίγο φωτό... Edited by math3
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ότι πάρω το Σεπτέμβρη μήπως και πέσουν οι τιμές.Αλλιώς θα κάτσω στα αυγά μου.Πάντως το τηλέφωνο δείχνει πού καλό.Μόνο η κάμερα ίσως να είναι σχετικά αδύναμη αλλά δε τραβάω και κάθε λίγο φωτό...

 

 

Το κινητό το έχω εδώ και μια εβδομάδα και είναι σε όλα του πραγματικά απίστευτο!Ότι καλύτερο έχω πιάσει σε android!!!Δεν κολωνει πουθενά!Ή κάμερα του είναι ένα θέμα αλλά με λίγο δοκιμή και ψάξιμο μπορείς να βγάλεις πολύ καλές φωτο!

Ή τιμή του τώρα,είναι απαγορευτική,αλλά σίγουρα εκεί έξω υπάρχουν πολλές ευκαιρίες με μεταχειρισμένα σε κατάσταση κουτιού!

 

Ύ.Γ :Υπάρχει τρόπος να φορτίζει ασύρματα;;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

In other news...δε θα παίξει 5.1.1 με sense 7 για εμάς. Μια και καλή με Android M καλό 2016!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

In other news...δε θα παίξει 5.1.1 με sense 7 για εμάς. Μια και καλή με Android M καλό 2016!

Αν προλάβουμε να το ζήσουμε :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν προλάβουμε να το ζήσουμε :lol:

 

Και αν υπάρχει ακόμα η HTC.Δυστυχώς δεν πάει καλά και αν τελικά κλείσει Δεν υπάρχει άλλη εταιρία από αντροιντ να με καλύψει.Αναγκαστικά άλλο λειτουργικό μετά

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη, μέγα λάθος που σπατάλησαν εκατομμύρια δολάρια στον Robert Downey Jr. για διαφήμιση. Σίγουρα θα πιάναν περισσότερο τόπο αν τα διέθεταν αλλού. Ο Αύγουστος σιγά σιγά φεύγει και ακόμα η 5.1 δεν φάνηκε. Λέτε να μην την πάρει ούτε αυτή το Μ8 και να δοθεί σε επιλεγμένες εταιρίες κινητής στην Αμερική μόνο;
Link to comment
Share on other sites

Και αν υπάρχει ακόμα η HTC.Δυστυχώς δεν πάει καλά και αν τελικά κλείσει Δεν υπάρχει άλλη εταιρία από αντροιντ να με καλύψει.Αναγκαστικά άλλο λειτουργικό μετά

Πάντως η 4.4.4 άψογη είναι και κανένα παράπονο δεν έχω και άνετα καθόμουν μαζί της όχι 6 μήνες αλλα και 1 χρόνο.

Ακόμα και στο z3 γύρισα πίσω στην 4.4.4 διότι μου αρέσει περισσότερο και δεν μου αρέσουν κάποια πράγματα στην Lollipop όπως ότι περιόρισαν την λειτουργία με τα mobile date μέσω τρίτων app.

Βάζω πχ ένα widget για να ανοίγω/κλείνω τα date και πάντα με οδηγεί στις ρυθμίσεις mobile των setting.

Με όλα τα app το ίδιο πράγμα ενώ δεν συνέβαινε με την 4.4.4.

Ούτε οι αλλαγές στην Notification Center μου αρέσουν ούτε τα widget στην lock screen μου είναι χρήσιμα.

Και στα lg και Sony τα έζησα με την Lillipop το ίδιο.

Τα ζόρια θα τα τραβήξουν όσοι είναι με την 5.0.1 διότι στην ουσία επί 1 ολόκληρο έτος θα αναγκαστούν να ζήσουν με αυτήν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με cid HTC_E11 είμαι branded ή unbranded ?Πως μπορώ να το καταλάβω?

 

Νομίζω υπάρχει μια εφαρμογή στο play που τη τρέχεις κ σου λέει.Cid getter λέγεται

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση όχι σχετική με το θέμα, αλλά δεν ξέρω που να ρωτήσω :( χρησιμοποιώ google hangouts και δεν μου έχει μετρητή χαρακτήρων, ούτε μπορώ να βρω από κάποια ρύθμιση αν είναι 70 ή 160 για τα ελληνικά. Ξέρει κανείς τι ισχύει; Η συσκευή μου είναι στα αγγλικά
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχει μια εφαρμογή στο play που τη τρέχεις κ σου λέει.Cid getter λέγεται

 

Το cid το βρήκα από το cid getter ,δεν λέει εάν είναι branded ή unbranded γι'αυτό είπα να ρωτήσω!

Link to comment
Share on other sites

Το cid το βρήκα από το cid getter ,δεν λέει εάν είναι branded ή unbranded γι'αυτό είπα να ρωτήσω!

 

Unbranded Dutch.

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f485/archive-htc-cid-list-1604812/

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

To M8s ειναι ελαφρως χειροτερο κινητο, αρα και φθηνοτερο

 

Δικαιολογείται τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή;

Είναι τόσο χειρότερο το M8s;

Link to comment
Share on other sites

Δικαιολογέιται τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή;

Είναι τόσο χειρότερο το M8s;

Και στα 2 η τιμή τους σήμερα δεν δικαιολογείτε.

Maximum 400 ειτε για το ένα είτε το άλλο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δικαιολογείται τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή;

Είναι τόσο χειρότερο το M8s;

 

Προσωπικά τη θεωρώ αρκετά κατώτερη συσκευή. Δεν θα κοιτούσα καν τιμές στον Γερμανό, μόνο στο Σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο μειονεκτημα που ειμαι unbranded ειναι οτι θα περνω αργοτερα τα updates ?Ειναι δυνατον να μου πειτε ποσο περιπου θα καθυστερω να περνω τα updates?

Link to comment
Share on other sites

Το μονο μειονεκτημα που ειμαι unbranded ειναι οτι θα περνω αργοτερα τα updates ?Ειναι δυνατον να μου πειτε ποσο περιπου θα καθυστερω να περνω τα updates?

 

Ανάποδα τα λες!!! Πιο γρήγορα θα τα παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τη θεωρώ αρκετά κατώτερη συσκευή. Δεν θα κοιτούσα καν τιμές στον Γερμανό, μόνο στο Σκρουτζ.

 

Και εγώ στο Σκρουτζ έψαξα αλλά αν πας να τσεκάρεις θα δείς ότι αυτή τη στιγμή το πιο φτηνό βρίσκεται στα 546 Ευρώ κατόπιν παραγγελίας (μιλάω για το grey και όχι για pink,red που λόγω χρώματος μάλλον τους ξέμειναν και έριξαν τις τιμές)..Από ότι βλέπω τα σκρουτζομάγαζα δεν δουλεύουν πολύ με το συγκεκριμένο κινητό.

 

ΥΓ..Είναι ιδέα μου ή γενικά οι τιμές στα σκρουτζομάγαζα έχουν πάρει την ανηφόρα;Ειδικά μετά τον Ιούλιο ίσως λόγω capital controls και θέλοντας να ισορροπήσουν τη χασούρα που είχαν τότε..

Edited by Alexas
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ..Είναι ιδέα μου ή γενικά οι τιμές στα σκρουτζομάγαζα έχουν πάρει την ανηφόρα;Ειδικά μετά τον Ιούλιο ίσως λόγω capital controls και θέλοντας να ισορροπήσουν τη χασούρα που είχαν τότε..

 

Αυτό ισχύει!!Μετά τα όσα έγιναν η τιμή του έφτασε σε απαγορευμένα επίπεδα για καινούργιο!!

Υπάρχουν πολλές ευκαιρίες εκεί έξω με μεταχειρισμένα στα 300€ σε άριστη κατάσταση!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...