Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως κάνω ολοκληρωμένους κύκλους φόρτισης από 15-20% έως 100% χωρίς διακοπή ενδιάμεσα και χωρίς χρήση της συσκευής.

Η μόνη εξαίρεση καμία κλήση η sms.

Έτσι με αυτόν τον τροπο δεν έχω δει μείωση στην απόδοση της μπαταρίες σε όσες συσκευές έχω χρησιμοποιήσει(κινητά και tablet)

Και εννοείται όχι rapid charge φόρτιση διότι απλά επισπευδεις τον θάνατο της μπαταρίας πιο γρήγορα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!! Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως θα επαναφέρω τα ελληνικά?? Άλλαξα την γλώσσα από ελληνικά σε αγγλικά... Πήγα να την επαναφέρω αλλά δεν υπάρχει... Έβγαλα την καρτα sim και την ξανά έβαλα άλλα τπτ... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

1) Ποια είναι η τελευταία επίσημη ρομ του κινητού;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως θα επαναφέρω τα ελληνικά?? Άλλαξα την γλώσσα από ελληνικά σε αγγλικά... Πήγα να την επαναφέρω αλλά δεν υπάρχει... Έβγαλα την καρτα sim και την ξανά έβαλα άλλα τπτ... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Με το morelocale2, αλλά θέλει να τρέξεις πρώτα μια εντολή μέσω pc για να δουλέψει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το 15% είναι λιγάκι χαμηλά. Όσο πιο βαθιά η εκφόρτιση στις μπαταρίες λιθίου, τόσο λιγότερους κύκλους εκφόρτισης θα βγάλει η μπαταρία. Πχ, αν με 90% εκφόρτιση βγάλει 250 κύκλους, με 50% θα βγάλει 1000. Η διαφορά είναι μεγάλη γιατί αυτά τα νούμερα δεν αλλάζουν γραμμικά. Βέβαια για να έχουμε πλήρη εικόνα, όταν το κινητό δείχνει 0% στάθμη μπαταρίας δεν είναι πραγματικά 0% αλλά ο κατασκευαστής δεν σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις περισσότερο την συσκευή σου σαν προστασία για την υγεία της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Απέκτησα και εγώ πριν από μερικές μέρες το "θηρίο":D. Γενικώς είμαι πολύ ικανοποιημένη άλλα θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για τις αναβαθμίσεις του λογισμικού. Η συσκευή καινούργια του κουτιού έρχεται με kit kat 4.4.2. Επειδή έχω καεί από αναβαθμίσεις λογισμικού σε προηγούμενες συσκευές που είχα (λάγκαραν συνεχώς, πολλές εφαρμογές δεν έτρεχαν σωστά, δεν δεχόταν τον αντάπτορα του usb στικ το tablet και άλλα διάφορα) είμαι πολύ επιφυλακτική με τις προτεινόμενες αναβαθμίσεις. Έκανα αναζήτηση στις ρυθμίσεις και προς το παρόν υπάρχει διαθέσιμη η 4.4.3. Ψάχνοντας όμως σε διάφορα sites οι περισσότεροι χρήστες καταριούνται την ώρα και την στιγμή που την έκαναν. Το M8 θα πάρει τελικά ( ή έχει πάρει) κάποια από τις εκδόσεις(5.0 5.1) lollipop ή καλύτερα να περιμένουμε την Μ στο τέλος του 2015?

( btw την 4.4.3 δεν την έχω κάνει ακόμα και σκέφτομαι να μην την κάνω)

HTC One M8-Samsung Galaxy S3-Blackberry 8900 Curve-Nokia 6500 Slide Black Steel-Sharp 703SH-Samsung SGH-S500-Nokia 7650
Link to comment
Share on other sites

...και μετα την 4.4.3 σου βγαζει μια μικρη, την 4.4.4

 

Μεχρι εκει μπορεις να πας αφοβα.

Εγω που πηγα στην 5, επεστρεψα στην 4.4.4 που την θεωρω την καλυτερη μεχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Απέκτησα και εγώ πριν από μερικές μέρες το "θηρίο":D. Γενικώς είμαι πολύ ικανοποιημένη άλλα θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για τις αναβαθμίσεις του λογισμικού. Η συσκευή καινούργια του κουτιού έρχεται με kit kat 4.4.2. Επειδή έχω καεί από αναβαθμίσεις λογισμικού σε προηγούμενες συσκευές που είχα (λάγκαραν συνεχώς, πολλές εφαρμογές δεν έτρεχαν σωστά, δεν δεχόταν τον αντάπτορα του usb στικ το tablet και άλλα διάφορα) είμαι πολύ επιφυλακτική με τις προτεινόμενες αναβαθμίσεις. Έκανα αναζήτηση στις ρυθμίσεις και προς το παρόν υπάρχει διαθέσιμη η 4.4.3. Ψάχνοντας όμως σε διάφορα sites οι περισσότεροι χρήστες καταριούνται την ώρα και την στιγμή που την έκαναν. Το M8 θα πάρει τελικά ( ή έχει πάρει) κάποια από τις εκδόσεις(5.0 5.1) lollipop ή καλύτερα να περιμένουμε την Μ στο τέλος του 2015?

( btw την 4.4.3 δεν την έχω κάνει ακόμα και σκέφτομαι να μην την κάνω)

 

Εγώ παρέλαβα πριν 1.5 μήνα με την 4.4.4 και εκεί μένω βράχος,απλά μου ήρθε μια πολύ μικρή αναβάθμιση της 4.4.4 που την έκανα.

Αυτό να κάνεις και εσύ μέχρι την 4.4.4 και σταματάς.

Μου έχει βγάλει για 5.0.1 ειδοποίηση αλλά δεν την βάζω με τίποτα,το ίδιο κάνε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ζητησω προκαταβολικα συγνωμη για την αγνοια μου τι προβληματα βγαζει η 5.0.2 και δεν την περνατε?

ειναι περιπου 15 μερες που πηρα και εγω m8 :)

Φιλικα παντα Νεκ.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ζητησω προκαταβολικα συγνωμη για την αγνοια μου τι προβληματα βγαζει η 5.0.2 και δεν την περνατε?

ειναι περιπου 15 μερες που πηρα και εγω m8 :)

Φιλικα παντα Νεκ.

 

Πρόβλημα σημαντικό κανένα.απλά υπάρχει μεγάλη μείωση στη μπαταρία.Κάθε φορά που η Google υπόσχεται βελτιώσεις στη μπαταρία αυτή γίνεται χειρότερη.αναρωτιέμαι στο android M που υπόσχεται πάλι νεες βελτιώσεις,,θα βγάζουμε μισή μέρα;

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα σημαντικό κανένα.απλά υπάρχει μεγάλη μείωση στη μπαταρία.Κάθε φορά που η Google υπόσχεται βελτιώσεις στη μπαταρία αυτή γίνεται χειρότερη.αναρωτιέμαι στο android M που υπόσχεται πάλι νεες βελτιώσεις,,θα βγάζουμε μισή μέρα;

 

Τόσο μεγάλη μείωση έφερε τελικα η λολλυ ;

Άντε να δούμε τι θα δούμε με την M.

http://www.phonedog.com/2015/08/10/htc-one-m8-will-get-sense-7-android-m-update

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μεγάλη μείωση έφερε τελικα η λολλυ ;

Άντε να δούμε τι θα δούμε με την M.

http://www.phonedog.com/2015/08/10/htc-one-m8-will-get-sense-7-android-m-update

Αν θυμάμαι καλά είχαν πει ότι θα πάρουμε την 5.1.1 μέσα στον Αύγουστο,εκτός αν πάνε κατευθείαν στην M τέλη του έτους με αρχες του νέου.

Όχι ότι χαλιέμαι δηλαδή αν γίνει το δεύτερο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μεγάλη μείωση έφερε τελικα η λολλυ ;

Άντε να δούμε τι θα δούμε με την M.

http://www.phonedog.com/2015/08/10/htc-one-m8-will-get-sense-7-android-m-update

 

Η μείωση αυτονομία είναι γενικό πρόβλημα της lollipop και όχι του Μ8.

Προσφατα έπεσε στα χέρια μου το ONE plusone που είχα πουλήσει τον περασμενο Σεπτέμβρη. Ο αγοραστής το άφησε όπως ηταν με την 4.4.4 και με την οποία έχει χρόνους οθόνης που δεν πρόκειται να δούμε σε lollipop αν δεν βάλουν μπαταριες 4000mAh.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα πριν 1.5 μήνα με την 4.4.4 και εκεί μένω βράχος,απλά μου ήρθε μια πολύ μικρή αναβάθμιση της 4.4.4 που την έκανα.

Αυτό να κάνεις και εσύ μέχρι την 4.4.4 και σταματάς.

Μου έχει βγάλει για 5.0.1 ειδοποίηση αλλά δεν την βάζω με τίποτα,το ίδιο κάνε.

 

Εντάξει!! Αυτό θα κάνω. Αναβαθμίζω μέχρι και την 4.4.4 και περιμένω για την Μ. Ευχαριστώ πολύ:)

HTC One M8-Samsung Galaxy S3-Blackberry 8900 Curve-Nokia 6500 Slide Black Steel-Sharp 703SH-Samsung SGH-S500-Nokia 7650
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ζητησω προκαταβολικα συγνωμη για την αγνοια μου τι προβληματα βγαζει η 5.0.2 και δεν την περνατε?

ειναι περιπου 15 μερες που πηρα και εγω m8 :)

Φιλικα παντα Νεκ.

 

To M8 εχει την 5.0.1

Δεν εχει προβληματα, απλα η μπαταρια κραταει λιγοτερο, και γενικα τα παντα φορτωνουν λιγουλακι πιο γρηγορα με την 4.4.4

 

Αν ψηνεσαι τοσο για την αισθητικη αλλαγη, κανε το. Αν οχι, μεινε εκει που εισαι μεχρι να μας φερουν την 5.1

Για 5.1.1 που λενε καποιοι δεν εχουν πει τιποτα. Μαλλον θα παρουμε την 5.1 μεχρι τα τελη

Αυγουστου (οπως λεγανε τον Ιουνιο, γιατι τωρα τα αλλαζουν) και μετα βουρ για Μ

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια αν γινει ροοτ το κινητο χανουμε την εγγυηση για παντα οπως τα σαμσουνγκ η επανερχετε οπως τα σονυ και τα lg? βασικα δεν εχω την συσκευη αλλα σκεφτομαι να αγορασω ενα μεταχειρισμενο αυτες τις μερες.

ροοταρετε και ξεροοταρετε ευκολα η συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

To M8 εχει την 5.0.1

Δεν εχει προβληματα, απλα η μπαταρια κραταει λιγοτερο, και γενικα τα παντα φορτωνουν λιγουλακι πιο γρηγορα με την 4.4.4

 

Αν ψηνεσαι τοσο για την αισθητικη αλλαγη, κανε το. Αν οχι, μεινε εκει που εισαι μεχρι να μας φερουν την 5.1

Για 5.1.1 που λενε καποιοι δεν εχουν πει τιποτα. Μαλλον θα παρουμε την 5.1 μεχρι τα τελη

Αυγουστου (οπως λεγανε τον Ιουνιο, γιατι τωρα τα αλλαζουν) και μετα βουρ για Μ

Eυχαριστω ολους για τις απαντησεις μου λυθηκε η απορια :) Απλα να ξεκαθαρισω πως ειμαι απο τους

:lol: καμενους:lol: της παρεας μολις παιρνω την συσκευη που θελω ξεκλειδωνω bootloader και περναω custom rom

To ιδιο συνεβη και με το m8 δεν εχω ιδεα πια επισημη rom ειχε για αυτο ρωτησα για την 5.0.2

Φιλικα παντα Νεκ.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια αν γινει ροοτ το κινητο χανουμε την εγγυηση για παντα οπως τα σαμσουνγκ η επανερχετε οπως τα σονυ και τα lg? βασικα δεν εχω την συσκευη αλλα σκεφτομαι να αγορασω ενα μεταχειρισμενο αυτες τις μερες.

ροοταρετε και ξεροοταρετε ευκολα η συσκευη?

 

Το ρουτ είναι πανεύκολο και εφόσον γίνεις εντελώς στοκ ακόμα και με relocked bootloader (να φαίνεται δηλαδή ότι έχει πειραχτει) όσοι το έχουν στείλει λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση. Και το unroot εξίσου εύκολο πρέπει να είναι αν και δεν το έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες συνύπαρξης με το m8 και οι εντυπώσεις είναι εξαιρετικές!!!

Μοναδικό τηλέφωνο από όλες τις απόψεις!!!

Μπράβο και πάλι μπράβο στην Htc. .

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο και θα ήθελα να μάθω από τους κατόχους κάποια πράγματα. Καταρχήν θέλω να μάθω πώς τα πάει στις κλίσεις. Επίσης με ενδιαφέρει πολύ η αυτονομία, κάνω λογική χρήση και δε θέλω να τρέμω μήπως και δεν βγάλει τη μέρα. Έχω διαβάσει ότι έχει θέμα με τις φωτογραφίες αλλά τα πάει καλά στον ήχο, ισχύει? Από browsing και απόκριση? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Edited by math3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο και θα ήθελα να μάθω από τους κατόχους κάποια πράγματα. Καταρχήν θέλω να μάθω πώς τα πάει στις κλίσεις. Επίσης με ενδιαφέρει πολύ η αυτονομία, κάνω λογική χρήση και δε θέλω να τρέμω μήπως και δεν βγάλει τη μέρα. Έχω διαβάσει ότι έχει θέμα με τις φωτογραφίες αλλά τα πάει καλά στον ήχο, ισχύει? Από browsing και απόκριση? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Για να μη στα πολυλογώ, το μόνο "θέμα" που θα μπορούσε να αναφερθεί,είναι η κάμερα. Προσωπικά δεν έχω θέμα. Η μπαταρία του ίσως να είναι η καλύτερη στην κατηγορία του, υπό μία προϋπόθεση: μην κάνεις το λάθος και βάλεις lollipop! Στο λέω μιας και ήμουν παθών και επίσης κάτοχος πολλών συσκευών. Στις κλήσεις έχει πολύ καλό ήχο όπως και σε ακούνε άψογα και οι αποδέκτες.

 

@math3 Κι ένα παράδειγμα της χτεσινής μου κατανάλωσης: [ATTACH]63585[/ATTACH]

Κι αυτό επετεύχθη με πολύ chatting (viber,messenger), browsing και λίγο YouTube

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάω από 5.0.1 πίσω σε 4.4.4 χωρίς να χρειαστεί να βάλω άλλη rom ή πρέπει να περιμένω να να βγει η 5.1.1(αν βγει τελικα...)?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...