Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ αυτόματο το έχω και σε πίσσα σκοτάδι μου το βάζει πάνω από αυτό που πρέπει και ψιλοστραβωνομαι.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ αυτόματο το έχω και σε πίσσα σκοτάδι μου το βάζει πάνω από αυτό που πρέπει και ψιλοστραβωνομαι.

 

Εννοείς στο βάζει σκοτεινό!Γτ κ εμένα χθες το βράδυ με κούρασε τόσο χαμηλά που ήταν!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στο βάζει σκοτεινό!Γτ κ εμένα χθες το βράδυ με κούρασε τόσο χαμηλά που ήταν!

 

 

Και εγώ αυτόματο το έχω και σε πίσσα σκοτάδι μου το βάζει πάνω από αυτό που πρέπει και ψιλοστραβωνομαι.

 

Εμένα πάντως σε χαμηλό φωτισμό και με αυτόματη την φωτεινότητα, μου την έχει πολύ φωτεινή την οθόνη. Θα την ήθελα ένα με δύο τικ πιο κάτω.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως σε χαμηλό φωτισμό και με αυτόματη την φωτεινότητα, μου την έχει πολύ φωτεινή την οθόνη. Θα την ήθελα ένα με δύο τικ πιο κάτω.

Αυτό ακριβώς εννοώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Απλά μην ασχολείστε. Οι διάφορες στην κατανάλωση ειναι μικρές όταν το έχεις κάτω απο 40%.

 

Θα έχετε μεγαλύτερη οικονομία αν πετάξτε τις άχρηστες εφαρμογές που χρησιμοποιείτε σπανίως και απλά τις έχετε εγκαταστήσει έτσι για να υπάρχουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια μικρή αναβάθμιση 70+mb κάτι για το WiFi αφορά

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια μικρή αναβάθμιση 70+mb κάτι για το WiFi αφορά

 

Σου καθυστέρησε κιόλας...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οπότε εμένα που είναι σκοτεινή έχει κάποιο θέμα ο αισθητήρας???

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οπότε εμένα που είναι σκοτεινή έχει κάποιο θέμα ο αισθητήρας???

Δεν νομίζω ρε συ. Είναι υποκειμενικό το ποσό φωτεινή φαίνεται στον καθένα. Εμένα μπορεί να με στραβώσει ενώ εσένα Όχι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ρε συ. Είναι υποκειμενικό το ποσό φωτεινή φαίνεται στον καθένα. Εμένα μπορεί να με στραβώσει ενώ εσένα Όχι

Αυτό ακριβώς. Ξέρω άτομα που είναι με την φωτεινότατα στο full συνέχεια και δεν έχουν πρόβλημα.

Εγώ δεν το αντέχω.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Ξέρω άτομα που είναι με την φωτεινότατα στο full συνέχεια και δεν έχουν πρόβλημα.

Εγώ δεν το αντέχω.

 

εγω δεν αντεχω καν την χαμηλοτερη φωτεινοτητα το πρωι που ξυπναω...με στραβωνει....

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ρε συ. Είναι υποκειμενικό το ποσό φωτεινή φαίνεται στον καθένα. Εμένα μπορεί να με στραβώσει ενώ εσένα Όχι

 

ΝΑΙ δίκιο έχεις!Πάντως έχω δει βελτιώσει στην μπαταρία από την μέση που το είχα!Κυρίως μετράει αυτό που είπε ο Κώστας για Τους ανοιχτούς χώρους!Εγώ που είμαι σε κλειστούς ως επί το πλείστον είναι συνέχεια χαμηλά η φωτεινότητα!Τεσπα δημιουργούμε κάνα θέμα για να δουλεύει το topic γιατί κατά τα άλλα η συσκευή είναι απροβλημάτιστη!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι είναι η πιο ενεργοβόρα διεργασία στο κινητό και ακόμα και μικροδιαφορές παίζουν ρόλο.

Κι εγώ είμαι σαν κάποιους που έγραψαν ότι με στραβώνει η οθόνη ακόμα και σχετικά χαμηλά.

Ο κολλητός μου έχει το αιφόν στο μάξιμουμ σχεδόν πάντα γιατί του αρέσει.

Αν συνεπώς μπορείτε να την κατεβάσετε χωρίς να σας ενοχλεί (γιατί είναι εν μέρει και υποκειμενικό) θα έχετε σίγουρα διαφορά στην κατανάλωση. Προσωπικά παίζω manually πάντα πολύ χαμηλά σε κλειστούς χώρους, και απλά ανεβάζω έξω.

Βέβαια μιλάω εγώ ως κάτοχος του Μ7 που δεν έχει και την σούπερ μπαταρία (αν και μου αρκεί και βγάζω πάντα 24ωρο άνετα, θα ήθελα κάτι καλύτερο), στο Μ8 μόνο αν θέλετε να σπάσετε τα ρεκόρ screen time αξίζει να ασχοληθείτε.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν αντεχω καν την χαμηλοτερη φωτεινοτητα το πρωι που ξυπναω...με στραβωνει....

 

Μία είναι η λύση: Darker... βάλτο και θα με θυμηθείς κι επέλξε κόκκινο φίλτρο και στο 50% την φωτεινότητα του darker και θα είσαι μια χαρά κι εσύ και τα ματάκια σου :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Για την αυτοματη φωτεινότητα, στο sense 6 εχει την ρύθμιση που υπάρχει στα samsung και σε άλλα μοντελα, δηλαδη ρυθμιση της καμπυλης της φωτεινοτητας (που αναλογει στις διαφορετικες φωτεινοτητες περιβάλλοντος). Καπου στην μέση ειναι καλα.

 

Αν θέλει κανεις πλήρη ελεγχο στην φωτεινότητα του κινητου του, π.χ. στον ηλιο να ειναι στο τερμα, στο σκοταδι στο τέρμα χαμηλό και στα ενδιαμεσα απο τη μεση και κατω, υπαρχει manual ρυθμιση με πολλα στάδια της καμπυλης, στην Viper ROM

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια απορία που εχω ειναι σχετικα με το οριο λήξης οθόνης (ορος να σου πετυχει...).

 

Οταν ειναι στο αυτόματο, μερικές φορες η οθόνη μενει ανοιχτή για πολλη ώρα αφου αφήσω το κινητο. Με ποια λογικη λειτουργει το αυτοματο;

 

Προς το παρον την εχω στο 1 λεπτο, μετα απο δοκιμη στα 45 sec που dimmάρει πολυ γρήγορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα απο μια εβδομαδα "εκμάθησης", σήμερα ξεκίνησε ο Quallcom BatteryGuru να κανει τα "μαγικα" του για εξοικονόμηση μπαταρίας.

 

Για να δουμε...

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδες ...

Μια ερωτηση να σας κανω .

Εχω το Μ8 με μια μαγειρμενη ρομ και bootloader , ρουτ κτλ ..

 

Θελω να το επαναφερω σε αρχικη κατασταση με τελευταια updates με την αυθεντικη ρομ ..

 

Πως θα το κανω τωρα ?

Εχετε καποιον οδηγο ?

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο από την στοκ?

 

stock.:):):)

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

stock.:):):)

 

ΧΑΧΑ όντως δεν υπάρχει κάτι καλύτερο!!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καποιες που λενε οτι κανουν καλυτερη τη μπαταρια κτλ κτλ κτλ δε παιζει ε ?

Εχει βγει και η Lollipop Cynogenmod ..

Την εχει δοκιμασει κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Καποιες που λενε οτι κανουν καλυτερη τη μπαταρια κτλ κτλ κτλ δε παιζει ε ?

Εχει βγει και η Lollipop Cynogenmod ..

Την εχει δοκιμασει κανεις ?

 

Εγω με την Android Revolution HD ειχα καλυτερη μπαταρια γιατι πεταει αρκετα "σκουπιδια" της google και της HTC...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2694917

Ποτε δεν εχω δοκιμασει cynogenmod και δεν προκειται...

Link to comment
Share on other sites

Τι καλό μας φέρνει;

 

Τίποτα παραπάνω από αυτό που λέει...τουλάχιστον εγώ δεν έχω δει κάποια άλλη διαφορά...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...