Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ andrewk για την απαντηση.Το εχω στα χερια μου εδω και μια ωρα.Πολυ ομορφο.

Υπαρχουν ελληνικες σελιδες ειδησεων που μπορω να προσθεσω στο blinkfeed?

Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω πολυ andrewk για την απαντηση.Το εχω στα χερια μου εδω και μια ωρα.Πολυ ομορφο.

Υπαρχουν ελληνικες σελιδες ειδησεων που μπορω να προσθεσω στο blinkfeed?

Θα βρεις στην αναζήτηση που έχει, αλλά δυστυχώς δεν κάνουν τακτική ανανέωση.

Δεν ξέρω αν κάνεις άλλος έχει βρει και καλύτερο.

Προσωπικά μόνο στις τεχνολογίες ειδήσεις βρήκα αυτά που ήθελα. Και πάλι όμως προτιμώ το flipboard.

 

Τώρα για την συσκευή θα δεις και μόνος αν σου ταιριάζει.

 

Για μένα κρίνοντας πάντα από τον εαυτό μου και χωρίς να είμαι απόλυτος, η συσκευή αυτή προορίζεται για όσους θέλουν τα παρακάτω:

 

1. Όμορφο και ξεχωριστό design κατασκευασμένο από ποιοτικά υλικά.

Δείχνει μασιφ κατασκευή σε αντίθεση με το iPhone που μοιάζει (και είναι φτιαγμένο) φλούδα αλουμινίου.

 

2. Απόλυτο smoothness και αμεσότητα σε ότι κάνεις.

Τα πάντα είναι "just work".

Δεν υπάρχει κάτι που θα σε προβληματίσει για παράδειγμα αποσυνδεσεις, κακή φωτεινότητα οθόνης, υψηλές θερμοκρασίες λειτουργίας κλπ.

Με λίγα λόγια όλα δουλεύουν στα πρότυπα των iPhone και καλύτερα ακόμη.

 

3. Σταθερά καλή αυτονομία.

 

 

4. Θέλεις ολοκληρωμένα updates. Όχι τύπου Samsung, LG που δεν δίνουν το καινούργιο UI του TW στις προηγούμενες συσκευές.

 

Πάμε και στα άσχημα

 

1. Δεν σ ενοχλεί ότι η οθόνη είναι μικρή για το μέγεθος της συσκευής.

 

2. Δεν περιμένεις να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου σαν ψηφιακή κάμερα.

Σ ενδιαφέρει μόνο να μπορείς να πάρεις απλά καλές φωτογραφίες.

Προσωπικά βρήκα την κάμερα καλύτερη απ ότι την περίμενα.

 

 

Σε όποιον ταιριάζουν αυτά τα χαρακτηριστικά, δεν θα βρει καλύτερη συσκευή.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι λείπει για μένα απο το m8 ( αν και μάλλον θα το τσιμπήσω!)

 

-ois στην κάμερα (έχω καλομαθει με το Lumia 1520)

 

-μικρά bezels (λογικό όμως με τα ηχεία που έχει..)

 

-3gb ram που λογικά θα χρειαστούν στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης τομονο που καπως με "ενοχλει" ειναι η θεση του power button και το ποσο ευκολα πατιεται.
Link to comment
Share on other sites

3gb ram ειναι παρα πολυ για κινητο,και το note 3 που εχει 3gb ολο το bloatware τρεχει απο πισω!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

3gb ram ειναι παρα πολυ για κινητο,και το note 3 που εχει 3gb ολο το bloatware τρεχει απο πισω!

Η ram πότε δεν είναι αρκετή. Δυστυχώς η HTC αφού ήξερε ότι η Samsung θα έβαζε 2 στο S5 την ακολούθησε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η ram πότε δεν είναι αρκετή. Δυστυχώς η HTC αφού ήξερε ότι η Samsung θα έβαζε 2 στο S5 την ακολούθησε.

Εκτός αν ξέρουν ότι και το επόμενο Nexus θα έχει 2 gb, επομένως είπαν να μην ξοδευτουν. Βέβαια το One όσες αναβαθμίσεις και να πάρει μια χαρά θα κρατάει και έχει πολλά περιθώρια έτσι όπως διαχειριζεται τη Ram, αλλά ναι, κι εγώ αυτής της άποψης είμαι, παραπάνω Ram δεν έβλαψε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Η ram πότε δεν είναι αρκετή. Δυστυχώς η HTC αφού ήξερε ότι η Samsung θα έβαζε 2 στο S5 την ακολούθησε.

Η διαχείριση παίζει πολύ σημαντικό ρόλο όμως. Και η htc έχει κάνει φοβερή δουλειά!! Προς το παρόν τα 2 είναι καλά για κινητά, ενώ πχ για υπολογιστή δεν φτάνουν ούτε για το καλημέρα!

 

Και το moto g έχει μόνο 1gb αλλά δεν κολλάει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είναι της άποψης ότι αχρησιμοποίητων ram=άχρηστη ram..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είναι της άποψης ότι αχρησιμοποίητων ram=άχρηστη ram..

Σίγουρα.

Και 3 να του βάλεις θα χρησιμοποιηθουν γιατί θα μείνουν περισσότερες εφαρμογές σε φάση ετοιμότητας. Γι αυτό θέλω όσο περισσότερη γίνεται.

Πρακτικά δεν χρησιμοποιεί πάνω από 10-15 εφαρμογές την μέρα. Για τόσες μαζί με αυτές που μπαίνουν σε φάση με το startup, επαρκούν τα 2 γιγα.

 

Όσοι είχατε και το Μ7 θέλω να μου λύσετε μια απορία.

Στις recent apps, δείχνει μέχρι 9.

Λογο πρακτικότητας γίνεται αυτό ώστε να μην σκρολαρεις μεταξύ οθονών?

Το ρωτάω γιατί δεν κλείνουν οι εφαρμογές που "φεύγουν" από τον πίνακα. Το έχω τσεκάρει. Αν ανοίξεις κάποια που έφυγε πρόσφατα επανέρχεται εκεί που την άφησες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γέμισε γρατσουνιές το τζαμι της κάμερας απ το πουθενά. Ξενερωσα φουλ :/ Πιο θολές οι φώτο πλέον

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γρατσουνιές ή απλά θόλωσε το τζάμι; Κάποια παιδιά εδώ το καθάρισαν με οδοντοπαστα και έγινε σαν καινουργιο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αν η μπαταρία του πέφτει πιο γρήγορα από το 100% στο 82% και μετά πέφτει πιο αργά?
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αν η μπαταρία του πέφτει πιο γρήγορα από το 100% στο 82% και μετά πέφτει πιο αργά?

Ναι δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα το ποσοστό. Δεν το έχω καν ενεργοποιεισει να φαίνεται στην μπάρα.

Κοιτάζω τις ώρες οθόνης και την χρήση. Το ποσό καλή αυτονομία έχει το καταλαβαινεις σε σχέση με προηγούμενες συσκευές.

Γέμισε γρατσουνιές το τζαμι της κάμερας απ το πουθενά. Ξενερωσα φουλ :/ Πιο θολές οι φώτο πλέον

Το κρύσταλλο είναι μια αποτυχία. Δεν ξέρω αν συνεχίζει να χρησιμοποιεί το ίδιο στις νεότερες συσκευές.

Στις 20 μέρες που το έχω παρόλο που δεν το βάζω σε θήκη δεν έχω κάτι. Απλά προσέχω που το ακουμπάω.

Γεμίζει δαχτυλιές βέβαια και χρειάζεται καθάρισμα τακτικά και όχι πάνω στην μπλούζα γιατί μπορεί να γίνουν γρατσουνιές έτσι. Πιστεύω ότι στο Μ9 θα βάλουν κατι καλύτερο.

 

Δοκίμασε αυτό που έκαναν και οι άλλοι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είχα εγώ πολλές μικρό γρατζουνιές αλλά δεν πειράζουν τις φωτογραφίες. Έβαλα tempered glass και ηρέμησα
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Είχα εγώ πολλές μικρό γρατζουνιές αλλά δεν πειράζουν τις φωτογραφίες. Έβαλα tempered glass και ηρέμησα

Tempered για την καμερα;; Για στειλε λινκ..

Link to comment
Share on other sites

Tempered για την καμερα;; Για στειλε λινκ..

Είχε έρθει με ένα tempered glass της nillkin για ένα φίλο και μου το έδωσε. Δεν εχω κοιτάξει για σκετο. Ρίξε μια ματιά eBay και aliexpress

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε displex και αφηστε τις οδοντοκρεμες...

Τους έδωσες τι καλύτερο tip.

Εικόνισμα θα σου κάνουν, χεχε

 

 

http://tinyurl.com/nre3lvj

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα την οδοντόκρεμα με το ασετον και η διαφορά είναι τεράστια!! Έχω πλέον καθαρές φωτογραφίες πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι γυαλί γι αυτό θολώνει. Είναι το ίδιο που συμβαίνει στα εμπρός φανάρια κάποιων αυτοκινήτων που δεν είναι από κρύσταλλο.

Γι αυτό και στρώνει με ασετον και οδοντόκρεμα. Ουσιαστικά γίνεται επαναγιαλισμα στην επιφάνεια του.

 

Τόσα χρόνια η HTC δεν μπορεί να μην κάνει κάπου γκέλα.

Ευτυχώς αυτή την φορά είναι μικρή και διορθώνεται.

Θα μου πεις οι άλλοι δεν μπορούν να βρουν τρόπο τόσα χρόνια να μην υπερθερμαινονται οι συσκευές τους όταν κάνεις χρήση 3g.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι οδηγίες ακριβώς να ακολουθήσω;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι οδηγίες ακριβώς να ακολουθήσω;

Υπάρχουν σε παλαιότερα μηνύματα αλλά και στο YouTube με σχετική αναζήτηση.

 

Βάζεις σε μια βατονετα μικρη ποσότητα οδοντόκρεμας. Τρίβεις το γυαλί με κυκλικές κινήσεις για 1-2 λεπτά. Μετά καθαρίζεις προσεκτικά την επιφάνεια με καθαρή βατονετα και τέλος το τρίβεις ελαφρά με μια άλλη που της έχεις ρίξει μια σταγόνα ασετον.

 

Αν λέω κατι λάθος, ας με διορθώσουν όσοι το έκαναν.

 

Πάντως δεν συμβαίνει σε όλες τις συσκευές. Υπάρχουν παιδιά εδώ μέσα που το έχουν από τον Απρίλιο χωρίς να έχει θολώσει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

προς παραδοση!

 

 

απόψε θα το εχω

 

 

 

"off topic" καλησπερα! απο που το παρήγγειλες φίλε μου και τι χρωμα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...