Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εννοεί αυτό.εννοεί ότι θέλει να δει τι κρατεί το κινητό του awake.Και απλά υπογραμμίζει ότι δεν είναι root.

 

Ά σορυ τώρα το πρόσεξα,το better battery status από το xda δεν δουλεύει σε unroot Τηλέφωνα;;;Επειδή εγώ είμαι ρουτ δεν μπορώ να το τσεκάρω

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια, αντιμετωπιζω ενα σοβαρο προβλημα με την συσκευη..ειμαι noob στο android αλλα αποφασισα να πειραματιστω με την συσκευη...κατ'αρχας ειμαi root με custom rom, s-off και supercid.

Σημερα πηγα να αναβαθμισω την ρομ και το κινητο μου κολουσε, σαν χαζοnoob και εγω μπηκα twrp recovery και εκανα wipe στα ΠΑΝΤΑ, system, κτλ χωρις backup εννοειται σαν γνησιος χαζος, αυτη τη στιγμη το τηλ εχει κολησει στο htc logo και δεν κανει τπτ..power button και vol up απλα με βγαζουν στο htc logo, ουτε twrp ουτε bootloader..Υπαρχει ελπιδα η να ψαχτω για αλλο? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοεί αυτό.εννοεί ότι θέλει να δει τι κρατεί το κινητό του awake.Και απλά υπογραμμίζει ότι δεν είναι root.

Έτσι ακριβώς... Δυστυχώς και το better battery stats θέλει root για όλα τα δεδομένα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, αντιμετωπιζω ενα σοβαρο προβλημα με την συσκευη..ειμαι noob στο android αλλα αποφασισα να πειραματιστω με την συσκευη...κατ'αρχας ειμαi root με custom rom, s-off και supercid.

Σημερα πηγα να αναβαθμισω την ρομ και το κινητο μου κολουσε, σαν χαζοnoob και εγω μπηκα twrp recovery και εκανα wipe στα ΠΑΝΤΑ, system, κτλ χωρις backup εννοειται σαν γνησιος χαζος, αυτη τη στιγμη το τηλ εχει κολησει στο htc logo και δεν κανει τπτ..power button και vol up απλα με βγαζουν στο htc logo, ουτε twrp ουτε bootloader..Υπαρχει ελπιδα η να ψαχτω για αλλο? ευχαριστω

 

Power up+volume down+volume up για 15 δευτερόλεπτα περίπου +-

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Power up+volume down+volume up για 15 δευτερόλεπτα περίπου +-

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση..το εχω δοκιμασει αυτο και το μονο που κανει ειναι να μπουταρει στο htc logo και μενει εκει..υπαρχει καποια αλλη λυση παιδια? θα εκτιμουσα πολυ οποιαδηποτε βοηθεια

σας ευχαριστω

 

 

ΦΩΣ: η συσκευη μπηκε bootloader δεν μου βγαζει os προφανως γιατι δεν εχει firmware αλλα δεν με αφηνει να περασω firmware (device not found)

Edited by marsias
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση..το εχω δοκιμασει αυτο και το μονο που κανει ειναι να μπουταρει στο htc logo και μενει εκει..υπαρχει καποια αλλη λυση παιδια? θα εκτιμουσα πολυ οποιαδηποτε βοηθεια

σας ευχαριστω

 

 

ΦΩΣ: η συσκευη μπηκε bootloader δεν μου βγαζει os προφανως γιατι δεν εχει firmware αλλα δεν με αφηνει να περασω firmware (device not found)

 

Δεν Μπορείς να βάλεις στην εξωτερική κάρτα μια ρομ και να φλασαρεις από εκεί;;έχω φλασαρει ρομ που ήταν στην external sd

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Δεν Μπορείς να βάλεις στην εξωτερική κάρτα μια ρομ και να φλασαρεις από εκεί;;έχω φλασαρει ρομ που ήταν στην external sd

μεσω adb εννοεις? αυτο προσπαθω να κανω αλλα μετα που εγκατεστησα το firmware δεν ξαναμπενει recovery :(

Link to comment
Share on other sites

μεσω adb εννοεις? αυτο προσπαθω να κανω αλλα μετα που εγκατεστησα το firmware δεν ξαναμπενει recovery :(

 

Όταν μπαίνεις σε boot loader δεν έχεις επιλογή να μπεις σε recovery??

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Το Sar του Μ8 είναι το ίδιο με του iPhone 5s στο σώμα, αλλά πολύ μικρότερο στο κεφάλι.

 

Βαγγέλη η θερμότητα της οθόνης δεν με πειράζει όταν γενικά όλη η οθόνη είναι σωστή. Θα την ήθελα λίγο πιο ψυχρή αλλά δεν με χαλάει κι ολας.

 

Τέλος, υπάρχουν συσκευές καλές στην αγορά OPO, OPPO, G2, S5 αλλά υπάρχουν τομείς που μου την σπάνε χοντρά.

 

Για να αγοράσω Note θα πρέπει να είναι σχεδιασμένο και να έχει τα υλικά του alpha, να μου δίνει την δυνατότητα να πετάξω όλες τις χαζές εφαρμογές και να μου δίνει πλήρεις αναβαθμίσεις οι οποίες θα περιέχουν όλες τις δυνατότητες του επόμενου Note και το νέο TW.

 

@ Παναγιώτη δεν το θαυμάζουμε μόνο εμείς. Όποιος το βλέπει του αρέσει και διερωτάται γιατί δεν το έχει δει στα μαγαζιά.

 

Στο κεφάλι είναι το θέμα περισσότερο...

 

Η HTC απο τότε που άρχισα να παίρνω συσκευές της (Ρ3300) είναι εμφανώς η καλύτερη σε ποιότητα κατασκευής με προσεγμένο λογισμικό. Δεν υπάρχει αμφιβολία οτι είναι η καλύτερη εταιρία απο όλες με μεγάλη εμπειρία στα smartphones μιας και ήταν απο τις πρώτες που τα έβγαλε και διατήρησε την ποιότητα και την αξιοπιστία (πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις σε συγκεκριμένες συσκευές βέβαια, μην αρχίσουμε και αναφέρουμε περιπτώσεις να μην βγούμε εκτός θέματος).

Εγώ όποτε έπαιρνα HTC έβλεπα αμέσως τη διαφορά.

Το μόνο που θα ήθελα στα ΟΝΕ (και στο Μ8 που έχω) είναι τα περισσότερα ΜΡ στην κάμερα (θεωρώ οτι θα έπρεπε μεταξύ Μ7 και Μ8 να έχουν κάνει κάποια εξέλιξη) και στο Μ8 λίγο ελαφρύτερο..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

μεσω adb εννοεις? αυτο προσπαθω να κανω αλλα μετα που εγκατεστησα το firmware δεν ξαναμπενει recovery :(

 

Σε sideload mode μπορει να μπει η συσκευη?Αν ναι καταβεζεις μια stock rom και την περνας απο τον υπολογιστη.Μετα απο αυτο θα εχεις "μαμα" λειτουργικο και σε οτι αφορα ρουτ ,recovery κτλ ξανα απο την αρχη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το sense δεν ειναι μόνο widget και gestures περιλαμβάνει ίσως το καλύτερο πληκτρολόγιο και browser στο android τρομερό dialer και συλλογη..

Ευτυχώς μπορείς να έχεις και τα δυο αλλάζοντας launcher και πηγαίνοντας απο blink feed σε nova πχ διαφορετικά ας έχανα λιγο σε παραμετροποιηση, αλλα τα παραπάνω δεν τα αλλάζω...

 

Εγω παντως απο πληκτρολογιο ψηφιζω swift...Μ αρεσει η επιλογη που εχει να μαθαινει απο αλλες εφαρμογες τις λεξεις που χρησιμοποιεις!

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Το Sar του Μ8 είναι το ίδιο με του iPhone 5s στο σώμα, αλλά πολύ μικρότερο στο κεφάλι.

 

HTC M8 - SAR EU 0.42 W/kg (head) 0.22 W/kg (body)

iPhone 5S - SAR EU 1.00 W/kg (head) 0.80 W/kg (body)

 

τεράστια η διαφορά.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση...επειδη δεν το εχω πιαση καθολου το κινητο στα χερια μου.

Διαθετει βιντεοκληση μεσω τηλεφωνου οπως ολα τα Samsung ή οχι?

Διοτι σε ενα side διαβασα για βιντεοκληση και παραξενευτικα. :blink:

Link to comment
Share on other sites

HTC M8 - SAR EU 0.42 W/kg (head) 0.22 W/kg (body)

iPhone 5S - SAR EU 1.00 W/kg (head) 0.80 W/kg (body)

 

τεράστια η διαφορά.

 

Αυτό είναι!

Πάντα θεωρώ οτι πρέπει να προσέχουμε το sar και επικροτώ κάθε προσπάθεια εταιρίας (με πιθανή απώλεια κάποιου ειδικά δυνατού σήματος) που προσέχει την υγεία των πελατών της..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Σε sideload mode μπορει να μπει η συσκευη?Αν ναι καταβεζεις μια stock rom και την περνας απο τον υπολογιστη.Μετα απο αυτο θα εχεις "μαμα" λειτουργικο και σε οτι αφορα ρουτ ,recovery κτλ ξανα απο την αρχη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω παντως απο πληκτρολογιο ψηφιζω swift...Μ αρεσει η επιλογη που εχει να μαθαινει απο αλλες εφαρμογες τις λεξεις που χρησιμοποιεις!

Το πληκτρολόγιο του Μ8 είναι το καλύτερο αυτή την στιγμή. Μαθαίνει κι αυτό λέξεις.

 

@gsir

Αλίμονο αν χάναμε όλα αυτά δεν θα πηγαίναμε με τίποτα σε άλλο launcher.

Μιλήσαμε για τα widgets γιατί μόνο αυτά χάνονται.

Στο Μ8 νομίζω δεν υπάρχει τρόπος να έχεις blinkfind με Nova. Η τουλάχιστον δεν έχει γράψει κανείς κάποιο τρόπο.

HTC M8 - SAR EU 0.42 W/kg (head) 0.22 W/kg (body)

iPhone 5S - SAR EU 1.00 W/kg (head) 0.80 W/kg (body)

 

τεράστια η διαφορά.

Σε αναζήτηση μου έβγαλε διαφορετικές τιμές

http://www.cnet.com/products/htc-one-m8/specs/

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το σχεδόν πλήρως αξιόπιστο είναι το gsmarena.

Τα άλλα γράφουν ότι τους κατέβει..

Μα και αυτό τόσο δίνει αλλά είναι US

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μα και αυτό τόσο δίνει αλλά είναι US

 

Ποιό εννοείς;

Αυτό έγραψα, οτι το gsmarena είναι αξιόπιστο. Εννοείς το Cnet?

To EU είναι πάντα διαφορετικό απο το US ως γνωστόν.. και συνήθως μικρότερο λόγω band προφανώς.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

τελειωσαααα...συγνωμη που αργησα να ενημερωσω αλλα παλευα να το φτιαξω παιδια και μου εβγαλε το λαδι...ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια παιδια. βασικα δεν εκανε τπτ απολυτως απλως μια φορα καταφερε να μπει recovery και "ενιωσε"..ANDROID REVOLUTION RULES
Link to comment
Share on other sites

Το σχεδόν πλήρως αξιόπιστο είναι το gsmarena.

Τα άλλα γράφουν ότι τους κατέβει..

στο βιβλιαρακι που εχει το κουτι γραφει το SAR.τι πιο αξιοπιστο

Link to comment
Share on other sites

στο βιβλιαρακι που εχει το κουτι γραφει το SAR.τι πιο αξιοπιστο

 

Για την διαφορα SAR μιλαγαμε εδω με το 5S και το βιβλιαρακι δεν γράφει των άλλων.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Στο κεφάλι είναι το θέμα περισσότερο...

 

Η HTC απο τότε που άρχισα να παίρνω συσκευές της (Ρ3300) είναι εμφανώς η καλύτερη σε ποιότητα κατασκευής με προσεγμένο λογισμικό. Δεν υπάρχει αμφιβολία οτι είναι η καλύτερη εταιρία απο όλες με μεγάλη εμπειρία στα smartphones μιας και ήταν απο τις πρώτες που τα έβγαλε και διατήρησε την ποιότητα και την αξιοπιστία (πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις σε συγκεκριμένες συσκευές βέβαια, μην αρχίσουμε και αναφέρουμε περιπτώσεις να μην βγούμε εκτός θέματος).

Εγώ όποτε έπαιρνα HTC έβλεπα αμέσως τη διαφορά.

Το μόνο που θα ήθελα στα ΟΝΕ (και στο Μ8 που έχω) είναι τα περισσότερα ΜΡ στην κάμερα (θεωρώ οτι θα έπρεπε μεταξύ Μ7 και Μ8 να έχουν κάνει κάποια εξέλιξη) και στο Μ8 λίγο ελαφρύτερο..

 

Κωνσταντινε θα σε συμβούλευα να κρατήσεις το Μ8 σαν βάση και να δοκιμάζεις οτι άλλο θέλεις παραλληλα. Δεν υπάρχει πιο ολοκληρωμενη συσκευή σημερα.

 

Οσο για την κάμερα αν εκμεταλευτείς τα δυνατά σημεία της δεν θα σε αφήσει παραπονούμενο. Σου εχω πει τι δεν πρεπει να τραβας με το Μ8.

 

Ενα δειγμα ακόμα σε συγκριση με το S4 Zoom το οποιο γυρισα στα 12mp για να είναι 16:9 και οι δυο φωτογραφιες.

Προσοχή δεν λέω οτι τραβαει καλύτερα από το S4 Zoom, απλα σε εσωτερικους χωρους και κοντινες αποστασεις οι φωτο του Μ8 είναι πολυ ικανοποιητικές.

Εχω τα οριτζιναλ αρχεία σε dropbox link.

https://www.dropbox.com/s/mggtn339dlsw9g8/20140902_201816.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/kmnrxbbzaremf7k/IMAG0178.jpg?dl=0

 

Εδω είναι κομματι απο τις φωτο.

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/540/t6mGP9.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση από τη φωτογραφική του m8 είναι η ευκολία με την οποία τραβάει φωτογραφίες σε πολύ δύσκολες συνθήκες και ιδιαίτερα σε χαμηλό φωτισμό. Πραγματικά ιδίως στο σκοτάδι είναι απίστευτες οι επιδόσεις του. Με άλλα κινητά αν πετύχεις τέτοια ποιότητα θα είναι με ειδικές ρυθμίσεις ενώ στο m8 τις βγάζει με μεγάλη ευκολία.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση από τη φωτογραφική του m8 είναι η ευκολία με την οποία τραβάει φωτογραφίες σε πολύ δύσκολες συνθήκες και ιδιαίτερα σε χαμηλό φωτισμό. Πραγματικά ιδίως στο σκοτάδι είναι απίστευτες οι επιδόσεις του. Με άλλα κινητά αν πετύχεις τέτοια ποιότητα θα είναι με ειδικές ρυθμίσεις ενώ στο m8 τις βγάζει με μεγάλη ευκολία.

 

Αντώνη η κάμερα του M8 είναι ιδανική να βγάζεις φώτο σε μια έξοδο με την οικογένεια η τους φίλους πχ σ ενα τραπέζι, γενικά κοντινά πλάνα.

Αν κάποιος θέλει να τραβήξει ένα μακρινό τοπίο και μετά να πάρει με crop το εκκλησάκι στην κορυφή του λόφου, θα αποτύχει.

Μετά από κάμποσες δοκιμές, διαπιστώνω ότι μου κάνει για τα έκτακτα. Από εκεί και πέρα ψηφιακή η το S4 Zoom.

 

Όλα μα όλα τα κινητά κολλάνε στην μη ύπαρξη οπτικού zoom το οποίο για μένα είναι απαραίτητο αν θες σοβαρές πραγματικές φωτογραφίες και όχι απλά όμορφες φωτογραφίες που όμως δεν διακρίνεται τίποτα.

Άρα δεν πας εκδρομή η διακοπές χωρίς κάμερα με optical zoom.

Ούτε περιμένεις σοβαρή φώτο σε κλαμπ χωρίς xenon.

Το πάλεψα με τα διάφορα Samsung galaxy αλλά δεν.... Όλα φτάνουν μέχρι ενός σημείου.

Είχα παρατήσει την παλιά μου Fuji και με το S4 Zoom θυμήθηκα τι θα πει φωτογραφία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το SAR οταν μιλαμε για μικροδιαφορες δεν εχει κανενα νοημα να το αναφερουμε.

Οταν ενα κινητο με χειροτερο σημα παλευει να κανει κληση εκτοξευει την εκπομπη ακτινοβολιας, ενω πχ το μοτορολα στο ιδιο σημειο ειναι ανετο να εκτελεσει μια κληση, οποτε ολα σχετικα ειναι.

 

Ακριβώς. Οι μέγιστες τιμές του SAR λένε μόνο την μισή αλήθεια, μιας και μετράνε μόνο στις χειρότερες συνθήκες. Η μέση τιμή όμως των εκπομπών μπορεί να αλλάζει την κατάταξη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...