Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι πείραξα και δεν ανοίγει με double tap., Που βρίσκεται η ρύθμιση γιατί δεν την βρίσκω;

 

Ρυθμίσεις/οθόνη και κινήσεις δαχτύλων/κινήσεις motion launch /διπλό χτύπημα

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρυθμίσεις/οθόνη και κινήσεις δαχτύλων/κινήσεις motion launch /διπλό χτύπημα

 

Ευχαριστώ, τι στο καλό ,τικαρισμενο είναι.

Θα του κάνω μετά μια επανεκκίνηση αν είναι μήπως στρώσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, τι στο καλό ,τικαρισμενο είναι.

Θα του κάνω μετά μια επανεκκίνηση αν είναι μήπως στρώσει.

 

Το έχω πάθει κ εγώ..μήπως από καμία εφαρμογή το έπαθε.

Κάνε επανεκκίνηση και θα έρθει στα ίσια του.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει κ εγώ..μήπως από καμία εφαρμογή το έπαθε.

Κάνε επανεκκίνηση και θα έρθει στα ίσια του.

 

Τελικά έστρωσε με επανεκκίνηση. Κάποια κομπλα θα έφαγε μάλλον.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έστρωσε με επανεκκίνηση. Κάποια κομπλα θα έφαγε μάλλον.

 

Το έχει κάνει κι εμένα 3 — 4 φορές. Με επανεκκίνηση στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου τρωει κάτι ψηλο Lag.....μαλλον πρέπει να κάνω πάλι κανά hard reset!

Εσας πως παει η εμπειρία χρήσης....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου τρωει κάτι ψηλο Lag.....μαλλον πρέπει να κάνω πάλι κανά hard reset!

Εσας πως παει η εμπειρία χρήσης....

 

Καμιά επανεκίννηση του έχεις κάνει? Πόσον καιρό το έχεις χωρίς restart?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καιρός να κάνω και εγώ hard reset.

Κανένα καλό πρόγραμμα για backup που να τα αποθηκεύει όλα ξέρουμε ( Wi-Fi,SMS,contact,klp) ??

Γιατί τις HTC το sync δεν λέει και πολλά από ότι είδα..

Υ.Γ δεν είμαι root αν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά επανεκίννηση του έχεις κάνει? Πόσον καιρό το έχεις χωρίς restart?

 

Λιγότερο απο βδομάδα....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Λιγότερο απο βδομάδα....

 

Αν είσαι σίγουρος ότι δεν ευθύνεται κάποια εφαρμογή , τότε κάνε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν δουλεύει το ταπ ταπ και θέλει επανεκκίνηση. Τι είναι τούτο τώρα; Μήπως καμιά ρημαδοεφαρμογη του κάνει κομπλα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλλησε μόνο του τελικά . Φοβήθηκε μάλλον που είπα θα του κάνω επανεκκίνηση : Ρ

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλλησε μόνο του τελικά . Φοβήθηκε μάλλον που είπα θα του κάνω επανεκκίνηση : Ρ

 

Χαχαχα λες?

Φαντάζομαι ότι δεν το έχεις οριζόντια όταν του κάνεις το διπλό ταπ έτσι?

Στις οδηγίες λέει σε κατακόρυφη θέση.

Επίσης δοκίμασε να του κάνεις μια βαθμονομιση στο g sensor.

Είναι στις ρυθμίσεις στο υπομενου οθόνη/κινήσεις δαχτύλων, κάτω-κάτω.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα λες?

Φαντάζομαι ότι δεν το έχεις οριζόντια όταν του κάνεις το διπλό ταπ έτσι?

Στις οδηγίες λέει σε κατακόρυφη θέση.

 

Η πλάκα είναι ότι όσες φορές δοκίμασα να το κάνω και δεν άνοιγε, το είχα κατακόρυφα και όταν δούλεψε καθόμουν στο πλάι ξαπλωμένος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι όσες φορές δοκίμασα να το κάνω και δεν άνοιγε, το είχα κατακόρυφα και όταν δούλεψε καθόμουν στο πλάι ξαπλωμένος.

 

Δοκίμασε και τη βαθμονομιση του σενσορα που έκανα edit στο παραπάνω ποστ μου

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από ότι έχω καταλάβει, δεν είναι μόνο η κατακόρυφη θέση που απαιτείται για να δουλέψει. Θέλει να εντοπίσει κάποια κίνηση πρώτα για να δουλέψει το διπλό ταπ και ίσως συγκεκριμένα κίνηση από οριζόντια θέση προς κατακόρυφη. Για το δεύτερο που γράφω δεν είμαι τόσο σίγουρος αν είναι απαραίτητο αλλά για το πρώτο είμαι βέβαιος. Όποτε δεν πιάνει στο δικό μου, το ταρακουνώ ελαφρά πίσω μπρος και έπειτα δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Θα ήθελα να ρωτήσω από ποια σάιτ του skroutz έχετε αγοράσει κάποιοι το Μ8 σας ώστε να είναι εγγυημένα Ευρωπαϊκό και unbranded, και γενικά από που μείνατε ευχαριστημένοι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πριν απο λιγο αγορασα το M8,χρωμα ασημι,απο ενα μαγαζι στον Πειραια,που συνεργαζεται με το skroutz.Το πηρα 290 ευρω.Ειχα κ πιο παλια HTC,μετά,3 iphone(οχι ολα μαζι βεβαια:))και μετα 2,3 samsung.

Μεχρι τωρα ειχα το A3,το οποιο και ''σκοτωσα''σημερα,100 ευρω.Απλα καπου το βαρεθηκα(ισως κ το ιδιο περιβαλον),iphone δεν ξαναπαιρνω(βαρεθηκα την δεσμευση του κλειδωματος)κ ετσι ψαχνοντας πηρα το M8.Ο λογος που μου αρεσε,ειναι,οτι δεν δινω τόσο βαση στην φωτ, μηχανη,κ κατι επισης που μου αρεσε πολύ(παραξενια ισως),ειναι οτι εχει απο πανω το κουμπι κλειδωματος.Μου αρεσε κ το Μ9,αλλά με χαλασαν πολύ τα 3 κουμπια στα πλαγια,κ στην ιδια μερια.Δεν με πειραζει οτι θα παρει μεχρι κ το Andoid 6,γιατι οι γνωσεις μου ειναι λιγες,γενικα,οπότε δεν προκειτε ποτέ να εξαντλησω τις δυνατοτητες του,ουτε να παραπονεθω για κατι.

Και φυσικα δεν θα μπορουσα με τιποτα να δωσω γυρω στα 700 ευρω,για μια ''ναυαρχίδα'' που μολις θα κυκλοφορησει.

Αν μου επιτρεπεται εχω κανά 2-3 αποριες.

Καταρχην για την γλωσσα.Ελπιζω να εχει Ελληνικά.Καπου διαβασα οτι στα HTC,καλό ειναι,πρωτα να βαζεις την sim,και μετα να τα ενεργοποιεις.Βεβαια.επισης καπου διαβασα,οτι αν χτυπα ξυλο δεν,,,,μπορεις με καποιο τροπο να περασεις τα Ελληνικά.Στο μαγαζι ο πωλητης,οταν του εθιξα την απορια μου, μου ειπε(κατι που συμφωνησε κ καποιος,πολύ σχετικος,φιλος)οτι αν δεν εχει Ελληνικα,θα ερθουν με την αναβαθμιση που θα του κανω.

Επισης το τηλ,διπλα στο Barcode γραφει ΕΑΝ,κ καπου αλλού made in Taiwan.Ειμαστε o.k;

Το κουτι,δεν εχει ταινια ασφαλειας,αλλά ειναι σφραγισμενο με ζελατινα,ή ναυλον αν θελετε.Να το ανοιξω;:rolleyes:

Σας ευχαριστω για την φιλοξενια,συγνωμη για τα πολλά λογια,καλο σας βραδυ.Πέτρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πριν απο λιγο αγορασα το M8,χρωμα ασημι,απο ενα μαγαζι στον Πειραια,που συνεργαζεται με το skroutz.Το πηρα 290 ευρω.Ειχα κ πιο παλια HTC,μετά,3 iphone(οχι ολα μαζι βεβαια:))και μετα 2,3 samsung.

Μεχρι τωρα ειχα το A3,το οποιο και ''σκοτωσα''σημερα,100 ευρω.Απλα καπου το βαρεθηκα(ισως κ το ιδιο περιβαλον),iphone δεν ξαναπαιρνω(βαρεθηκα την δεσμευση του κλειδωματος)κ ετσι ψαχνοντας πηρα το M8.Ο λογος που μου αρεσε,ειναι,οτι δεν δινω τόσο βαση στην φωτ, μηχανη,κ κατι επισης που μου αρεσε πολύ(παραξενια ισως),ειναι οτι εχει απο πανω το κουμπι κλειδωματος.Μου αρεσε κ το Μ9,αλλά με χαλασαν πολύ τα 3 κουμπια στα πλαγια,κ στην ιδια μερια.Δεν με πειραζει οτι θα παρει μεχρι κ το Andoid 6,γιατι οι γνωσεις μου ειναι λιγες,γενικα,οπότε δεν προκειτε ποτέ να εξαντλησω τις δυνατοτητες του,ουτε να παραπονεθω για κατι.

Και φυσικα δεν θα μπορουσα με τιποτα να δωσω γυρω στα 700 ευρω,για μια ''ναυαρχίδα'' που μολις θα κυκλοφορησει.

Αν μου επιτρεπεται εχω κανά 2-3 αποριες.

Καταρχην για την γλωσσα.Ελπιζω να εχει Ελληνικά.Καπου διαβασα οτι στα HTC,καλό ειναι,πρωτα να βαζεις την sim,και μετα να τα ενεργοποιεις.Βεβαια.επισης καπου διαβασα,οτι αν χτυπα ξυλο δεν,,,,μπορεις με καποιο τροπο να περασεις τα Ελληνικά.Στο μαγαζι ο πωλητης,οταν του εθιξα την απορια μου, μου ειπε(κατι που συμφωνησε κ καποιος,πολύ σχετικος,φιλος)οτι αν δεν εχει Ελληνικα,θα ερθουν με την αναβαθμιση που θα του κανω.

Επισης το τηλ,διπλα στο Barcode γραφει ΕΑΝ,κ καπου αλλού made in Taiwan.Ειμαστε o.k;

Το κουτι,δεν εχει ταινια ασφαλειας,αλλά ειναι σφραγισμενο με ζελατινα,ή ναυλον αν θελετε.Να το ανοιξω;:rolleyes:

Σας ευχαριστω για την φιλοξενια,συγνωμη για τα πολλά λογια,καλο

 

 

 

Κανονικά πρέπει να έχει ταινία ασφαλείας.

Μετά που θα πάω σπίτι θα σου πω, νομίζω όμως ότι είναι λευκή.

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ειδα μερικα βιντεο στο youtube,με αναζητηση,''HTC M8 unboxing'',και ειδα οτι,τα κουτια που εδειχναν, ηταν σαν το δικο μου,μόνο με ζελατινα,δεν ειχαν ταινια ασφαλειας,οπως ας πουμε εχουν τα συνηθισμενα μικτα κουτια κινητων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πριν απο λιγο αγορασα το M8,χρωμα ασημι,απο ενα μαγαζι στον Πειραια,που συνεργαζεται με το skroutz.Το πηρα 290 ευρω.Ειχα κ πιο παλια HTC,μετά,3 iphone(οχι ολα μαζι βεβαια:))και μετα 2,3 samsung.

Μεχρι τωρα ειχα το A3,το οποιο και ''σκοτωσα''σημερα,100 ευρω.Απλα καπου το βαρεθηκα(ισως κ το ιδιο περιβαλον),iphone δεν ξαναπαιρνω(βαρεθηκα την δεσμευση του κλειδωματος)κ ετσι ψαχνοντας πηρα το M8.Ο λογος που μου αρεσε,ειναι,οτι δεν δινω τόσο βαση στην φωτ, μηχανη,κ κατι επισης που μου αρεσε πολύ(παραξενια ισως),ειναι οτι εχει απο πανω το κουμπι κλειδωματος.Μου αρεσε κ το Μ9,αλλά με χαλασαν πολύ τα 3 κουμπια στα πλαγια,κ στην ιδια μερια.Δεν με πειραζει οτι θα παρει μεχρι κ το Andoid 6,γιατι οι γνωσεις μου ειναι λιγες,γενικα,οπότε δεν προκειτε ποτέ να εξαντλησω τις δυνατοτητες του,ουτε να παραπονεθω για κατι.

Και φυσικα δεν θα μπορουσα με τιποτα να δωσω γυρω στα 700 ευρω,για μια ''ναυαρχίδα'' που μολις θα κυκλοφορησει.

Αν μου επιτρεπεται εχω κανά 2-3 αποριες.

Καταρχην για την γλωσσα.Ελπιζω να εχει Ελληνικά.Καπου διαβασα οτι στα HTC,καλό ειναι,πρωτα να βαζεις την sim,και μετα να τα ενεργοποιεις.Βεβαια.επισης καπου διαβασα,οτι αν χτυπα ξυλο δεν,,,,μπορεις με καποιο τροπο να περασεις τα Ελληνικά.Στο μαγαζι ο πωλητης,οταν του εθιξα την απορια μου, μου ειπε(κατι που συμφωνησε κ καποιος,πολύ σχετικος,φιλος)οτι αν δεν εχει Ελληνικα,θα ερθουν με την αναβαθμιση που θα του κανω.

Επισης το τηλ,διπλα στο Barcode γραφει ΕΑΝ,κ καπου αλλού made in Taiwan.Ειμαστε o.k;

Το κουτι,δεν εχει ταινια ασφαλειας,αλλά ειναι σφραγισμενο με ζελατινα,ή ναυλον αν θελετε.Να το ανοιξω;:rolleyes:

Σας ευχαριστω για την φιλοξενια,συγνωμη για τα πολλά λογια,καλο σας βραδυ.Πέτρος.

Καλησπερα και καλως ηρθες στην παρεα μας :) ανοιξε την συσκευη με την sim σου μεσα , λογικα θα εχει ελληνικα αν δεν σου εμφανισει τα ελληνικα κανε hard reset με την sim σου μεσα , το made taiwan εισαι οκ Το Εαν εγω τουλαχιστον δεν ξερω τι ειναι :O

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως ηρθες στην παρεα μας :) ανοιξε την συσκευη με την sim σου μεσα , λογικα θα εχει ελληνικα αν δεν σου εμφανισει τα ελληνικα κανε hard reset με την sim σου μεσα , το made taiwan εισαι οκ Το Εαν εγω τουλαχιστον δεν ξερω τι ειναι :O

 

Έχει να κάνει με τον τύπο του barcode βασικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ευχαριστω πολύ,και για τις συμβουλες σας,και για το καλωσορισμα.

Καλο βραδυ,κ φυσικα,ευπροσδεκτη,η οποια βοηθεια σας τις επομενες μερες.

Καλο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα ένα bug. Στην Γκαλερί, όταν παίζει ένα βίντεο κάνω ένα ταπ (και εμφανίζονται η πάνω και η κάτω μπάρα με τα soft keys) και αμέσως ένα δεύτερο ταπ και κρατάω το δάχτυλο στην οθόνη και το σέρνω. Το αποτέλεσμα είναι να εμφανίζονται και εξαφανίζονται σπασμωδικά οι δύο μπάρες πάνω και κάτω. Πάνω μπάρα εννοώ το πίσω κουμπί, το όνομα του αρχείου, ένα εικονίδιο και τις τρεις τελείες που εμφανίζονται στο πάνω μέρος του βίντεο όταν κάνω ένα ταπ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...