Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα "συμβατότητας" όπως Εσύ ανέφερες...Άλλο κατάλαβες...Δεν έγραψα για συμβατότητα...να αναβαθμιστούν για να εκμεταλλευτούν τους πόρους είναΙ διαφορετικό...

Anyway από sot τι ώρες εχετε;

 

τωρα το λες σωστα,το αλλο παλικαρι απο κατω ειχε μπερδευτει :happy:

 

απο οθονη τις περισσοτερες φορες βγαζω χαλαρα 6ωρο.εχω και μερα που στο 50% ειχα 4 ωρες οθονη.

 

απιστευτη διαχειρηση ενεργειας απο το κινητο.που να ειχε καμια 3χιλιαρη

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Nexus είναι πολυβόλο, το είχα για δοκιμή για 2 μέρες..ΟΜΩΣ είναι υπερβολικά μεγάλο! Έτσι κ εγω αποφάσισα την επιστροφή στο one :D

 

το πουλας?ψηνομαι :lol:

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τωρα το λες σωστα,το αλλο παλικαρι απο κατω ειχε μπερδευτει :happy:

 

απο οθονη τις περισσοτερες φορες βγαζω χαλαρα 6ωρο.εχω και μερα που στο 50% ειχα 4 ωρες οθονη.

 

απιστευτη διαχειρηση ενεργειας απο το κινητο.που να ειχε καμια 3χιλιαρη

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το πουλας?ψηνομαι :lol:

Χωρίς power saving έτσι; κάπου τόσο βγάζω και εγώ αλλά είμαι στην τέταρτη φόρτιση ακόμα... Πολύ καλή διαχείριση της μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

τωρα το λες σωστα,το αλλο παλικαρι απο κατω ειχε μπερδευτει :happy:

 

απο οθονη τις περισσοτερες φορες βγαζω χαλαρα 6ωρο.εχω και μερα που στο 50% ειχα 4 ωρες οθονη.

 

απιστευτη διαχειρηση ενεργειας απο το κινητο.που να ειχε καμια 3χιλιαρη

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το πουλας?ψηνομαι :lol:

 

Δυστυχώς ήταν δανεικό ρε γμτ.. :lol::p

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Εξαωρα με μικτή χρήση δεν βγάζει, αλλά γενικά η αυτονομία του είναι πολύ καλή.

Αν δεν το χρησιμοποιήσεις σαν tablet, ότι και να κάνεις θα σου βγάλει την μέρα.

 

Άλλου βρίσκονται τα προσόντα του Μ8.

Είναι η συσκευή που μ έκανε να αναθεωρήσω γενικώς και να βλέπω τα κινητά όπως πραγματικά είναι και για την χρήση που προορίζονται.

Μέχρι πριν λίγο καιρό, στο ίδιο διάστημα που έχω το Μ8, θα είχα αλλάξει μια δυο συσκευές. Πλέον δεν μου καίγεται καρφί και η ουσία είναι να έχεις ένα όμορφο ποιοτικό τηλέφωνο που λειτουργεί άψογα, μαζί με τις ευκολίες που προσφέρει το android.

 

Απολαμβανω ιδιαίτερα την διαφορετικότητα, όταν το τραπέζι είναι γεμάτο από iPhone και samsung :)

Και μάλιστα από μια εταιρεία με παράδοση που δεν μιμείται κανένα, αλλά έχει το δικό της στιλ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εξαωρα με μικτή χρήση δεν βγάζει, αλλά γενικά η αυτονομία του είναι πολύ καλή.

Αν δεν το χρησιμοποιήσεις σαν tablet, ότι και να κάνεις θα σου βγάλει την μέρα.

 

Άλλου βρίσκονται τα προσόντα του Μ8.

Είναι η συσκευή που μ έκανε να αναθεωρήσω γενικώς και να βλέπω τα κινητά όπως πραγματικά είναι και για την χρήση που προορίζονται.

Μέχρι πριν λίγο καιρό, στο ίδιο διάστημα που έχω το Μ8, θα είχα αλλάξει μια δυο συσκευές. Πλέον δεν μου καίγεται καρφί και η ουσία είναι να έχεις ένα όμορφο ποιοτικό τηλέφωνο που λειτουργεί άψογα, μαζί με τις ευκολίες που προσφέρει το android.

 

Απολαμβανω ιδιαίτερα την διαφορετικότητα, όταν το τραπέζι είναι γεμάτο από iPhone και samsung :)

Και μάλιστα από μια εταιρεία με παράδοση που δεν μιμείται κανένα, αλλά έχει το δικό της στιλ.

Υπογραμίζω το παραπάνω για να πω ότι το Μ8 με έκανε και εμένα να αναθεωρήσω απόψεις ..Κρατώ εδώ και μήνες το Μ8 ενώ ταυτόχρονα αλλάζω τις άλλες ναυαρχίδες σαν τα πουκάμισα.Μ8 και πάλι Μ8.Τώρα είμαι σε Nexus 6 εδώ και μια ώρα.Θα μείνουν μαζί προς το παρόν.

Απότι φαίνεται είναι το μόνο που μπορεί να με κλέψει από το Μ8 μετά την απογοήτευση του Νοτε 4.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω ενθουσιαστεί και με την μπαταρία... Έχω μια μέρα και 19 ώρες αναμονή με 5 ώρες και 32 sot και είμαι στο 17%...ειμαι σπίτι λόγω γρίπης και σε wifi... Επίσης να πω ότι είμαι στην τέταρτη φόρτιση και το βράδυ πάω για την πεμπτη... Αν και αυτή τη φορά θα περιμένω να κλείσει..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω ενθουσιαστεί και με την μπαταρία... Έχω μια μέρα και 19 ώρες αναμονή με 5 ώρες και 32 sot και είμαι στο 17%...ειμαι σπίτι λόγω γρίπης και σε wifi... Επίσης να πω ότι είμαι στην τέταρτη φόρτιση και το βράδυ πάω για την πεμπτη... Αν και αυτή τη φορά θα περιμένω να κλείσει..

Με WiFi μόνο, κάνει θαύματα. Γενικά η μπαταρία του δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα. Δεν με έχει αφήσει ποτέ.

Και κάποτε πού βρέθηκα βράδυ χωρίς φορτιστή το έβαλα στην απόλυτη εξοικονόμηση με 3% και με έβαλε μέχρι την επόμενη μέρη το μεσημέρι.

 

@Αντώνη, δεν ξέρω την ποιότητα του Ν6 αλλά γενικά το μέγεθος είναι απαγορευτικό για μένα.

 

Τελευταία έπαψα να ασχολούμαι. Απλά κάνω απαιτητική χρήση, τίποτα άλλο. Δεν μου κάνει αίσθηση καμία συσκευή.

Απολαμβάνω το Μ8 χωρίς καμία θήκη.

Όπου το βγάλω, όλοι θέλουν να το πιάσουν :) ;)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πες μας την άποψη σου σε ταχύτητα. Πιστεύω ότι τo nexus για τα spec του έπρεπε να είναι top performance phono αλλά σε διάφορα reviews το βλέπω να είναι ισάξιο με m8.
Link to comment
Share on other sites

Το htc desire eye είναι ακριβώς ίδιο με το m8 απλά είναι πλαστικό και έχει καλύτερες κάμερες?βασικά αυτό είναι το μεγάλο μείον του m8. Η κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Πες μας την άποψη σου σε ταχύτητα. Πιστεύω ότι τo nexus για τα spec του έπρεπε να είναι top performance phono αλλά σε διάφορα reviews το βλέπω να είναι ισάξιο με m8.

 

Ελα στο νήμα του Nexus 6 γιατί εδώ είμαστε off topic

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς power saving έτσι; κάπου τόσο βγάζω και εγώ αλλά είμαι στην τέταρτη φόρτιση ακόμα... Πολύ καλή διαχείριση της μπαταρίας...

 

εννοειται,χωρις τιποτα,ουτε καν greenify δε του εχω βαλει,μαμα τελειως(το πρωτο μου μαμα κινητο :p )

 

ποτε δε με εχει κρεμασει.χθες που το ξεχασα στο 4g,και κανενα 5ωρο ημουν εκτος wifi,γυρισα σπιτι με 5 ωρες οθονη κ 20%

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Το htc desire eye είναι ακριβώς ίδιο με το m8 απλά είναι πλαστικό και έχει καλύτερες κάμερες?βασικά αυτό είναι το μεγάλο μείον του m8. Η κάμερα.

Απλοποιείς πολύ τα πράγματα. Όπως μπορείς να φανταστείς η κάθε επιλογή έχει τα υπέρ και τα κατά της. Το ίδιο συμβαίνει και με την κάμερα του Μ8. Έχει συζητηθεί τόσο πολύ αυτό το θέμα που γίνεται πια κουραστικό.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

εννοειται,χωρις τιποτα,ουτε καν greenify δε του εχω βαλει,μαμα τελειως(το πρωτο μου μαμα κινητο :p )

 

ποτε δε με εχει κρεμασει.χθες που το ξεχασα στο 4g,και κανενα 5ωρο ημουν εκτος wifi,γυρισα σπιτι με 5 ωρες οθονη κ 20%

πολυ καλη μπαταρια!ευχαριστω για την επιβεβαιωση....

Link to comment
Share on other sites

Το ωραίο είναι ότι μετά από τόσους μήνες πολλοί είναι αυτοί που το προτιμούν και ας έχουν βγει τόσες ναυαρχιδες μετά. Αξία
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το ωραίο είναι ότι μετά από τόσους μήνες πολλοί είναι αυτοί που το προτιμούν και ας έχουν βγει τόσες ναυαρχιδες μετά. Αξία

Ανεκτίμητη Θόδωρε πίστεψε με

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μα και εγώ γιαυτο το πήρα... Δεν ήθελα σονυ, note 4 ίσως στο μέλλον, LG δεν μου αρέσουν, iPhone απλά το βαρέθηκα, Motorola x χάλια μπαταρία οπότε μετά το νεξους 5 και γρήγορο και Premium feeling μόνο htc one.... Απλά δεν περίμενα τόση καλή μπαταρία.. Περιμένω Lollipop γιατί μου έλειψαν οι heads up ειδοποιήσεις και τα εφέ... Και αν το προσέξουν εκεί στην htc θα έχει ακόμα καλύτερη μπαταρία.. Με λίγα λόγια δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή... Αν και τα lugs τα βλέπω εδώ και εκεί σε multitasking κυρίως...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος φίλος να μου πει πως γίνεται η χρήση το εφέ αυτών που λειτουργούν με την δική κάμερα;

 

Υπάρχει κάποιο βίντεο;

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 iPhone...καλός σας βρήκα, μπορεί να ρωτήσω πολλά χαζά στο μέλλον αλλά συμπαθάτε με...:D:)

Το μόνο που με έχει χαλάσει μέχρι τώρα ειναι πως δεν μπορώ να βάλω το autocorrect στα ελληνικά και ότι δεν καταλαβαίνω τι ειναι τα τα sense & nova που διαβάζω εδώ...

Κατα τα αλλά μετά από αρκετή έρευνα αγοράς είμαι σίγουρος ότι διάλεξα το καλύτερο android κινητό της αγοράς....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 iPhone...καλός σας βρήκα, μπορεί να ρωτήσω πολλά χαζά στο μέλλον αλλά συμπαθάτε με...:D:)

Το μόνο που με έχει χαλάσει μέχρι τώρα ειναι πως δεν μπορώ να βάλω το autocorrect στα ελληνικά και ότι δεν καταλαβαίνω τι ειναι τα τα sense & nova που διαβάζω εδώ...

Κατα τα αλλά μετά από αρκετή έρευνα αγοράς είμαι σίγουρος ότι διάλεξα το καλύτερο android κινητό της αγοράς....

 

To σιγουρο ειναι οτι εκανες πολυ καλη αγορα. Το Μ8 ειναι απο τα καλυτερα στην κατηγορια του

Εχεις πολυ διαβασμα απο οτι καταλαβαινω :)

Αφου ειπες να αλλαξεις το iOS την καλυτερη εποχη το εκανες, εχει γινει εξαιρετικο πια το Android

Οσο για sense & nova ειναι launchers ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

Με γειααα

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 iPhone...καλός σας βρήκα, μπορεί να ρωτήσω πολλά χαζά στο μέλλον αλλά συμπαθάτε με...:D:)

Το μόνο που με έχει χαλάσει μέχρι τώρα ειναι πως δεν μπορώ να βάλω το autocorrect στα ελληνικά και ότι δεν καταλαβαίνω τι ειναι τα τα sense & nova που διαβάζω εδώ...

Κατα τα αλλά μετά από αρκετή έρευνα αγοράς είμαι σίγουρος ότι διάλεξα το καλύτερο android κινητό της αγοράς....

 

εννοεις οτι βαζεις ελληνικη γλωσσα και δεν στα διορθωνει?ενταξει δεν ξερει τα παντα αλλα εμενα μου διορθωνει αρκετα χωρις να του εχω ρυθμισει κατι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 iPhone...καλός σας βρήκα, μπορεί να ρωτήσω πολλά χαζά στο μέλλον αλλά συμπαθάτε με...:D:)

Το μόνο που με έχει χαλάσει μέχρι τώρα ειναι πως δεν μπορώ να βάλω το autocorrect στα ελληνικά και ότι δεν καταλαβαίνω τι ειναι τα τα sense & nova που διαβάζω εδώ...

Κατα τα αλλά μετά από αρκετή έρευνα αγοράς είμαι σίγουρος ότι διάλεξα το καλύτερο android κινητό της αγοράς....

Καλό διάβασμα μεγάλε. Καλορίζικο. Το καλύτερο τηλέφωνο της αγοράς και καλύτερο του 14.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 iPhone...καλός σας βρήκα, μπορεί να ρωτήσω πολλά χαζά στο μέλλον αλλά συμπαθάτε με...:D:)

Το μόνο που με έχει χαλάσει μέχρι τώρα ειναι πως δεν μπορώ να βάλω το autocorrect στα ελληνικά και ότι δεν καταλαβαίνω τι ειναι τα τα sense & nova που διαβάζω εδώ...

Κατα τα αλλά μετά από αρκετή έρευνα αγοράς είμαι σίγουρος ότι διάλεξα το καλύτερο android κινητό της αγοράς....

Φρόντισε οι ρυθμίσεις σου να είναι όπως στα παρακάτω screenshot και θα έχεις μια από τις καλύτερες αυτόματες διορθώσεις.

 

https://www.dropbox.com/s/asgkzm0dnsl7jem/photostrip-2014-12-20-1.jpg?dl=0

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! Te_salat κατατοπιστικό το screenshot !! Επόμενο project συγχρονισμός apple notes με Google keep, βλέπεις υπάρχουν ένα iPad και ένα MacBook στη οικογένεια , παντός η έξοδος από το Apple ecosystem... Θέλει ψάξιμο ....
Link to comment
Share on other sites

Χτες έκαναν αναβάθμιση όλες οι εφαρμογές της HTC (blinkfeed, file, camera κτλ)... Ετοιμάζομαι για lollipop? και πιστέψτε με θα είναι σαν να πήρατε καινούργιο κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Χτες έκαναν αναβάθμιση όλες οι εφαρμογές της HTC (blinkfeed, file, camera κτλ)... Ετοιμάζομαι για lollipop? και πιστέψτε με θα είναι σαν να πήρατε καινούργιο κινητό...

 

αφου το ανακοινωσαν επισημα,απο 3 γεναρη ξεκιναει η διαθεση του lollipop σε m8 και m7

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...