Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους! :up: :dance: :happy:

Με βοηθήσατε αρκετά. Θα το πάρω τελικά και ο θεός βοηθός. Στο κάτω κάτω θα χάσω μόνο 200 και όχι 500 η 700 σαν κάποια από δω.

Ξέρει μήπως κανένας σας στα σίγουρα πότε θα βγει το Κ2 ? (μην είναι τώρα κοντά δηλαδή)

Εσείς που το έχετε βολεύει η wirless θήκη η εμποδίζει όταν μιλάς και το έχεις ανοιχτό σαν βιβλίο?

και κάτι ακόμα, ένα αξιόπιστο site εμπιστοσύνης και γρηγοράδας μου λέτε? (το 1949deal το εμπιστευόμαστε? είναι το πιό φθηνό 193.96 ευρώ)

 

Εάν θες γρήγορα από στοκ στην ευρώπη δες εδώ http://www.coolicool.com/stock-in-europe-kingzone-k1s-mtk6592-17ghz-octa-core-55-inch-fhd-ips-screen-android-43-3g-smartph-g-33764

 

Η θήκη καλή είναι εάν χρησιμοποιείς handsfree εάν όχι μπα δεν βολεύει. Εγώ την έχω γιατί έχω τον wireless charger που έχει το βίντεο και φορτίζω το κινητό και μιλάω με handsfree. K2 yok μόνο το N3 όταν θα βγεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους! :up: :dance: :happy:

Με βοηθήσατε αρκετά. Θα το πάρω τελικά και ο θεός βοηθός. Στο κάτω κάτω θα χάσω μόνο 200 και όχι 500 η 700 σαν κάποια από δω.

Ξέρει μήπως κανένας σας στα σίγουρα πότε θα βγει το Κ2 ? (μην είναι τώρα κοντά δηλαδή)

Εσείς που το έχετε βολεύει η wirless θήκη η εμποδίζει όταν μιλάς και το έχεις ανοιχτό σαν βιβλίο?

και κάτι ακόμα, ένα αξιόπιστο site εμπιστοσύνης και γρηγοράδας μου λέτε? (το 1949deal το εμπιστευόμαστε? είναι το πιό φθηνό 193.96 ευρώ)

 

Μη πολύ περιμένεις το K2 μπορεί να βγει μπορεί και όχι... Δεν έχει ανακοινωθεί καν ημέρα παρουσίασης.... Η δερμάτινη θήκη δεν εμποδίζει την κλήση - ομιλία γιατί απλά δέχεσαι την κλήση χωρίς να ανοίξεις το καπάκι και μιλάς και έτσι... Δηλαδή με κλειστή κλειστή την θήκη τα κάνεις όλα.... Απλά έχει 2 θέματα.... Πρέπει να βρεις τον ακριβή τρόπο πίεσης και σημείου για να αποδεχτης η να απορριψεις την κλήση πατώντας πάνω από το γυαλί της θηκης, με λίγα λόγια η αφή πάνω από το πλαστικό της θηκης δεν πιάνει καλά ... Κ δεύτερο για να βγάλεις φώτο ενώ έχεις την θήκη θα πρέπει να την κρατήσεις ανοιχτή σαν βιβλίο και οόχι να την διπλωσεις τελείως από πίσω γιατί θα κριψεις την κάμερα

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους! :up: :dance: :happy:

Με βοηθήσατε αρκετά. Θα το πάρω τελικά και ο θεός βοηθός. Στο κάτω κάτω θα χάσω μόνο 200 και όχι 500 η 700 σαν κάποια από δω.

Ξέρει μήπως κανένας σας στα σίγουρα πότε θα βγει το Κ2 ? (μην είναι τώρα κοντά δηλαδή)

Εσείς που το έχετε βολεύει η wirless θήκη η εμποδίζει όταν μιλάς και το έχεις ανοιχτό σαν βιβλίο?

και κάτι ακόμα, ένα αξιόπιστο site εμπιστοσύνης και γρηγοράδας μου λέτε? (το 1949deal το εμπιστευόμαστε? είναι το πιό φθηνό 193.96 ευρώ)

Εντάξει,καμμιά θήκη αυτού του τύπου δεν είναι και τόσο βολική όταν μιλάς αλλά την συνηθίζεις εύκολα.

Είναι ποιοτική πάντως και προστατεύει το κινητό αρκετά καλά,πιστεύω ότι θα σου αρέσει.

Εγώ χρησιμοποιώ το Plantronics m55 bluetooth καί είναι πιο βολικό έτσι..

Συνιστώ Vickmall,αν το έχει για αγορά,γιατί είναι όντως γρήγορο και αξιόπιστο και με καλή υποστήριξη pre sales & after sales..

Edited by makisagn
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

OK, λύθηκε το θέμα. Λοιπόν χθες πέρασα την 1.9.3.8892 ROM του Smartdigi. Δεν πρόλαβα να την δουλέψω αρκετά μεχρι τώρα, πάντως φαίνεται πολύ καλή. Αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου όμως είναι ότι όταν έπεσα για ύπνο τη νύχτα άφησα την μπαταρία στο 66% και το πρωί που ξύπνησα την βρήκα στο 47%. Τέτοιο θέμα δεν είχα με την εργοστασιακή 4.4.2 πλην μιας φοράς κι αυτό οφειλόταν στα σκουπίδια τύπου clean master. Δεν έχω τέτοια προγράμματα στο κινητό μου εδώ και καιρό και μάλιστ σβήτηκαν με Reset Factory σε Recovery Mode. Θα μείνω σε αυτήν την ROM για λίγες μέρες κι αν δω ότι συνεχίζει να καταναλώνει τόσο πολύ μπαταρία, θα επιστρέψω στην εργοστασιακή. Μπράβο πάντως στον Smartdigi για την καλή δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Παρακολουθώ τη συζήτηση από την αρχή κι απέκτησα κι εγώ ένα Κ1S από τα μέσα Ιουλίου από http://www.coolicool.com . Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή. Δεν είμαι σκληροπυρηνικός χρήστης οπότε και δεν την "πιέζω" και πολύ για να ανακαλύψω τίποτα κρυφά bugs, όπως πολλοί φίλοι που γράφουν εδώ. Η συσκευή είναι εντάξει στη λειτουργία της μέχρι τώρα.

Γενικά είμαι νέος στο android (και στο φόρουμ). Περίπου για έξι χρόνια δούλευα το Openmoko Freerunner το οποίο έτρεχε λειτουργικά που είναι λίγο πιο κοντά στο κλασσικό GNU/Linux των υπολογιστών. Θα μ' ενδιέφερε σιγά σιγά ν' ασχοληθώ με rooting κι αλλαγή rom, για τα οποία έχω διαβάσει αρκετά ενδιαφέροντα εδώ. Θέλω να δοκιμάσω τη rom του smartdigi. Πριν απ' όλα όμως θα ήθελα κάποιος να προτείνει έναν οδηγό που περιλαμβάνει τα βασικά βήματα για rooting ή αλλαγή rom ώστε να τα κάνω σωστά και να μη μου μείνει το κινητό στο χερί από κανά στραβοπάτημα! Πολλές πληροφορίες υπάρχουν κι εδώ αλλά είναι διάσπαρτες κι αποσπασματικές.

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

OK, λύθηκε το θέμα. Λοιπόν χθες πέρασα την 1.9.3.8892 ROM του Smartdigi. Δεν πρόλαβα να την δουλέψω αρκετά μεχρι τώρα, πάντως φαίνεται πολύ καλή. Αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου όμως είναι ότι όταν έπεσα για ύπνο τη νύχτα άφησα την μπαταρία στο 66% και το πρωί που ξύπνησα την βρήκα στο 47%. Τέτοιο θέμα δεν είχα με την εργοστασιακή 4.4.2 πλην μιας φοράς κι αυτό οφειλόταν στα σκουπίδια τύπου clean master. Δεν έχω τέτοια προγράμματα στο κινητό μου εδώ και καιρό και μάλιστ σβήτηκαν με Reset Factory σε Recovery Mode. Θα μείνω σε αυτήν την ROM για λίγες μέρες κι αν δω ότι συνεχίζει να καταναλώνει τόσο πολύ μπαταρία, θα επιστρέψω στην εργοστασιακή. Μπράβο πάντως στον Smartdigi για την καλή δουλειά.

 

Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια είναι μια συλλογική δουλειά και όχι προσωπική.

Από την rom έχουμε αφαιρέσει ότι θα μπορούσε να τρέχει στο παρασκήνιο για αυτό ακριβώς τον λόγω, (μπαταρίας).

Καθάρισε την εργασίες που τρέχουν από το κεντρικό κουμπί όπως όλα τα 4.χχ android και μπές στην διεργασίες στα προγράμματα και δες και τα 2 πάνελ το back panel ενεργοποιείται από πάνω δεξιά, για να δεις τι καταναλώνει ενέργεια.

 

Τα social συνήθως είναι συνέχεια ανοιχτά , ο καιρός, και τα mail. Το fb είναι το πιο ενεργοβόρος μαζί με τον messenger του από τα social app.

Επίσης μπορείς να κάνεις μια επανεκκίνηση το βράδυ πριν το αφήσεις για την νύχτα να δεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαιρετώ την παρέα. Παρακολουθώ τη συζήτηση από την αρχή κι απέκτησα κι εγώ ένα Κ1S από τα μέσα Ιουλίου από http://www.coolicool.com . Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή. Δεν είμαι σκληροπυρηνικός χρήστης οπότε και δεν την "πιέζω" και πολύ για να ανακαλύψω τίποτα κρυφά bugs, όπως πολλοί φίλοι που γράφουν εδώ. Η συσκευή είναι εντάξει στη λειτουργία της μέχρι τώρα.

Γενικά είμαι νέος στο android (και στο φόρουμ). Περίπου για έξι χρόνια δούλευα το Openmoko Freerunner το οποίο έτρεχε λειτουργικά που είναι λίγο πιο κοντά στο κλασσικό GNU/Linux των υπολογιστών. Θα μ' ενδιέφερε σιγά σιγά ν' ασχοληθώ με rooting κι αλλαγή rom, για τα οποία έχω διαβάσει αρκετά ενδιαφέροντα εδώ. Θέλω να δοκιμάσω τη rom του smartdigi. Πριν απ' όλα όμως θα ήθελα κάποιος να προτείνει έναν οδηγό που περιλαμβάνει τα βασικά βήματα για rooting ή αλλαγή rom ώστε να τα κάνω σωστά και να μη μου μείνει το κινητό στο χερί από κανά στραβοπάτημα! Πολλές πληροφορίες υπάρχουν κι εδώ αλλά είναι διάσπαρτες κι αποσπασματικές.

 

Εδώ http://www.smarty.smartdigi.gr/ θα βρείς κάποια ink για το πως γίνεται το όλο σκηνικό.

Link to comment
Share on other sites

Προς τον φίλο Smartdigi: Mετά την εγκατάσταση της custom rom σου το κινητό φορτίζει μέχρι το 93%. Είναι φυσιολογικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Προς τον φίλο Smartdigi: Mετά την εγκατάσταση της custom rom σου το κινητό φορτίζει μέχρι το 93%. Είναι φυσιολογικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο?

 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό , ακόμα και στον ασύρματο φορτιστή 100% σε 2,5 ώρες πάει.

Δεν έχω κάτι να σου πώ επ αυτού ίσος σφάλμα στην εγκατάσταση της ρομ? Πάντως όλα κινούνται φυσιολογικά και με τις 2 rom εάν ήταν θα το είχαμε εντοπίσει από εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η μπαταρία έχει θέμα στα:

Παιχνίδια (κόλλησα με το clash of clans) το οποίο σε 1 ώρα μπορεί να σου φάει σχεδόν όλη την μπαταρία.

...και συνδεδεμένο φορτιστή να έχεις δεν φορτίζει την μπαταρία !!!

Εάν έχεις ανοικτά τα data (όχι το wi-fi) επίσης τρώει πολύ μπαταρία.

 

Σε εμένα το wireless charger (το οποίο είναι 1000άρι με 3 coils) κάνει περίπου 9 ώρες!!!! για να φορτίσει πλήρως το κινητό προσοχή με ανοικτά τα data + wifi + bluetooth + ότι κλήσεις κανω κατα την διάρκεια αυτή

 

Γενικά έχει θέμα με την μπαταρία (αυτό βλέπω εγώ με την χρήση που του κάνω)

 

Στο menu battery μου δείχνει ότι

49% της μπαταρίας έχει "φάει" στο phone idle

30% στο cell standby

με λίγα λόγια το 80% της μπαταρίας καταναλώνεται χωρίς να κάνω τίποτα !!!!???

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η μπαταρία έχει θέμα στα:

Παιχνίδια (κόλλησα με το clash of clans) το οποίο σε 1 ώρα μπορεί να σου φάει σχεδόν όλη την μπαταρία.

...και συνδεδεμένο φορτιστή να έχεις δεν φορτίζει την μπαταρία !!!

Εάν έχεις ανοικτά τα data (όχι το wi-fi) επίσης τρώει πολύ μπαταρία.

 

Σε εμένα το wireless charger (το οποίο είναι 1000άρι με 3 coils) κάνει περίπου 9 ώρες!!!! για να φορτίσει πλήρως το κινητό προσοχή με ανοικτά τα data + wifi + bluetooth + ότι κλήσεις κανω κατα την διάρκεια αυτή

 

Γενικά έχει θέμα με την μπαταρία (αυτό βλέπω εγώ με την χρήση που του κάνω)

 

Στο menu battery μου δείχνει ότι

49% της μπαταρίας έχει "φάει" στο phone idle

30% στο cell standby

με λίγα λόγια το 80% της μπαταρίας καταναλώνεται χωρίς να κάνω τίποτα !!!!???

 

-----------------

Καλησπέρα

 

1. Λογικότατο να τρώει την μπαταρία με τα παιχνίδια, για βάλε 8 πύρηνες να δουλεύουν 1 ώρα συνέχεια και μια οθόνη HD επίσης 1 ώρα στο on , και καλά που σου κρατάει 1 ώρα.

 

2. Όλα τα κινητά με ανοιχτό το data καταναλώνουν την διπλάσια ενέργεια σε σχέση με το wifi. Επίσης παράγοντες όπως χαμηλό σήμα gsm ή ασταθές διπλασιάζουν την ενέργεια που τρώει το τηλέφωνο.

 

3. Το κινητό θέλει τουλάχιστον 5000mah για να σου φορτίσει γρήγορα και 100%. Μικρότεροι wireless chargers δεν φορτίζουν γρήγορα και 100% την μπαταρία.

 

4. Στο phone idle ποιές εφαρμογές τρέχουν στο σύστημα backround? (Δεύτερο panel)

Link to comment
Share on other sites

-----------------

 

 

4. Στο phone idle ποιές εφαρμογές τρέχουν στο σύστημα backround? (Δεύτερο panel)

 

Για βοήθησε λίγο... "δεύτερο panel" ???

Link to comment
Share on other sites

Για βοήθησε λίγο... "δεύτερο panel" ???

 

Ρυθμίσεις> εκτελείται > πάνω δεξιά στην οθόνη κάτω από το ρολόι έχει ένα κουμπί για πάνελ κρυφών διεργασιών

αυτό το πάνελ δείχνει ποιές κρυφές διεργασίας είναι ενεργοβόρες.

Link to comment
Share on other sites

εχω την μαμα ROM, και δεν βλέπω τέτοιο ρύθμιση

 

Σε όλα τα android υπάρχει αυτό το panel , πάνω δεξιά θα δείς ένα σχέδιο σαν κινητό και μπροστά του ένα κουτάκι. Αυτό το πατάς

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά που τα βγάζει

 

Launcher 52Mb

chrome 5.5Mb

Clean Master 12Mb

Μηχανή κείμενο σε ομιλία 33Mb

Google Play 40Mb

...

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά που τα βγάζει

 

Launcher 52Mb

chrome 5.5Mb

Clean Master 12Mb

Μηχανή κείμενο σε ομιλία 33Mb

Google Play 40Mb

...

 

Απεγκατέστησε το clean master και απλά καθάριζε την μνήμη χειροκίνητα και θα δείς βελτίωση 40% στην μπαταρία.

όΛα αυτά τα δήθεν βελτιωτικά , όπως και τα antivirus καταναλώνουν του σκασμού και αποσυντονίζουν το κινητό.

 

Το τηλέφωνο έχει από μόνο του εξοικονόμηση ενέργειας , εάν βάζεις τέτοια δεν δουλεύει κανένα από τα 2 προγράμματα. Το ένα ανοίγει το άλλο κλείνει.

 

Απ' ότι βλέπω οκ είναι οι διεργασίες. Ο chrome τραβάει ότα τιν χρησιμοποιείς γύρω στα 100-200mb ανάλογα πόσα παράθυρα έχεις ανοιχτά , μπορείς να το δεις...

 

Ποιό γρήγορος και μη ενεργοβόρος είναι ο firefox.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινώντας να μαθαίνω σιγά σιγά τα ενδώτερα του android και διαβάζοντας στο http://www.smarty.smartdigi.gr/ κατάφερα να κάνω το κινητό rooted!!! (παρακαλώ όχι πολλά γέλια). Το επόμενο βήμα είναι να περάσω την custom rom του smartdigi για να μάθω πως γίνεται και το μεθεπόμενο την golden rom. Έχω δύο ερωτησούλες για όποιον μπορεί να απαντήσει.

1. Χρειάζεται να κρατήσω backup αφού υπάρχει η αρχική rom από kingzone? Δεν με ενδιαφέρει να κρατήσω τις αλλαγές που έχω κάνει στο κινητό.

2. Έχει σημασία αν είναι το κινητό rooted όταν είναι να περάσει νέα rom; (υποθέτω πως όχι).

Και πάλι ευχαριστώ τον smartdigi (ή μάλλον την ομάδα smartdigi) που μας δίνει υλικό να παίζουμε και να χαιρόμαστε!!!

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινώντας να μαθαίνω σιγά σιγά τα ενδώτερα του android και διαβάζοντας στο http://www.smarty.smartdigi.gr/ κατάφερα να κάνω το κινητό rooted!!! (παρακαλώ όχι πολλά γέλια). Το επόμενο βήμα είναι να περάσω την custom rom του smartdigi για να μάθω πως γίνεται και το μεθεπόμενο την golden rom. Έχω δύο ερωτησούλες για όποιον μπορεί να απαντήσει.

1. Χρειάζεται να κρατήσω backup αφού υπάρχει η αρχική rom από kingzone? Δεν με ενδιαφέρει να κρατήσω τις αλλαγές που έχω κάνει στο κινητό.

2. Έχει σημασία αν είναι το κινητό rooted όταν είναι να περάσει νέα rom; (υποθέτω πως όχι).

Και πάλι ευχαριστώ τον smartdigi (ή μάλλον την ομάδα smartdigi) που μας δίνει υλικό να παίζουμε και να χαιρόμαστε!!!

 

Καλημέρα

 

Όχι δεν χρειάζεται να κρατήσεις backup εφόσον δεν χρειάζεσαι κάτι

 

Ναί πρέπει το κινητό να είναι root για να περάσεις με cwm νέα rom. Εάν απλά θέλεις μέσω flash tool όχι δεν είναι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Όχι δεν χρειάζεται να κρατήσεις backup εφόσον δεν χρειάζεσαι κάτι

 

Ναί πρέπει το κινητό να είναι root για να περάσεις με cwm νέα rom. Εάν απλά θέλεις μέσω flash tool όχι δεν είναι απαραίτητο.

 

Για να σιγουρευτώ ότι έχω καταλάβει μιας κι είναι η πρώτη φορά που το κάνω : θα χρησιμοποιήσω το mtkdroid tools που έχεις στο http://www.smarty.smartdigi.gr/ . Επομένως είμαι στηνπερίπτωση flash tool. Εδώ δεν χρειάζεται να μπω σε cwm mode (πλήκτρα volume + & power) ούτε χρειάζεται να κάνω διάφορα clear data που έχω διαβάσει κι εδώ και σε κάποιες άλλες σελίδες. Περνάω απευθείας τη rom μέσω usb από τον υπολογιστή κι είμαι έτοιμος.

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Για να σιγουρευτώ ότι έχω καταλάβει μιας κι είναι η πρώτη φορά που το κάνω : θα χρησιμοποιήσω το mtkdroid tools που έχεις στο http://www.smarty.smartdigi.gr/ . Επομένως είμαι στηνπερίπτωση flash tool. Εδώ δεν χρειάζεται να μπω σε cwm mode (πλήκτρα volume + & power) ούτε χρειάζεται να κάνω διάφορα clear data που έχω διαβάσει κι εδώ και σε κάποιες άλλες σελίδες. Περνάω απευθείας τη rom μέσω usb από τον υπολογιστή κι είμαι έτοιμος.

 

To mtkdroid tools είναι εργαλείο backup και root

 

Το spflash tool είναι εγκαταστάτης συνήθως εργοστασιακών rom

 

Το cwm recovery είναι ένα root εργαλείο εγκατάστασης rom, updates και backup , mods etc.

 

Εφόσον έχεις ήδη βάλει το recovery menu στο τηλέφωνό σου , και έχεις πετάξει την rom στην micro sd με το vol+ and power και μέσω recovery θα κάνεις εγκατάσταση.

 

Flashtool δεν χρειάζεσαι, μόνο για επαναφορά εργοστασιακής θα το χρησιμοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

To mtkdroid tools είναι εργαλείο backup και root

 

Το spflash tool είναι εγκαταστάτης συνήθως εργοστασιακών rom

 

Το cwm recovery είναι ένα root εργαλείο εγκατάστασης rom, updates και backup , mods etc.

 

Εφόσον έχεις ήδη βάλει το recovery menu στο τηλέφωνό σου , και έχεις πετάξει την rom στην micro sd με το vol+ and power και μέσω recovery θα κάνεις εγκατάσταση.

 

Flashtool δεν χρειάζεσαι, μόνο για επαναφορά εργοστασιακής θα το χρησιμοποιήσεις.

 

..Ευτυχώς που είστε κι εσείς και μας ανοίγετε τα μάτια και αποφεύγονται -όσο είναι δυνατόν- δυσάρεστες καταστάσεις!! :)

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

..Ευτυχώς που είστε κι εσείς και μας ανοίγετε τα μάτια και αποφεύγονται -όσο είναι δυνατόν- δυσάρεστες καταστάσεις!! :)

 

"Η γνώση σε αυτόν που την κατέχει, είναι δώρο για τους άλλους η μετάδοσή της":)

Link to comment
Share on other sites

Παλεύω μέσα απο το CWM recovery να περάσω την 1.9.3.8892 rom αλλά δεν... Εκεί που πάει να ξεκινήσει βγάζει μήνυμα "Installation aborted" and the robot drops dead! Ξαναπέρασα το zip αρχείο, το ξανακατέβασα, δοκίμασα άλλη sd κάρτα αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να προχωρήσει για λίγα δευτερόλεπτα και μετά παρ' το κάτω!!!

Τι να κάνω; Ότι έχετε ευχαρίστηση.......:(

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Παλεύω μέσα απο το CWM recovery να περάσω την 1.9.3.8892 rom αλλά δεν... Εκεί που πάει να ξεκινήσει βγάζει μήνυμα "Installation aborted" and the robot drops dead! Ξαναπέρασα το zip αρχείο, το ξανακατέβασα, δοκίμασα άλλη sd κάρτα αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να προχωρήσει για λίγα δευτερόλεπτα και μετά παρ' το κάτω!!!

Τι να κάνω; Ότι έχετε ευχαρίστηση.......:(

 

Είσαι με recovery 5xx?

Touch recovery και 6χχ δεν παίζουν σταθερά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι με recovery 5xx?

Touch recovery και 6χχ δεν παίζουν σταθερά.

 

Ελπίζω να έκανες unrar το αρχείο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...