Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα προσπαθήσω να αλλάξω ,αν και έχω μαύρα μεσάνυχτα.ευχάριστω

 

Δες οδηγίες για το πως θα το κάνεις εδώ : http://en.miui.com/thread-17971-1-1.html . Ακολούθησε τα βήματα με προσοχή και θα τα καταφέρεις. Η διεύθυνση είναι από το http://www.smarty.smartdigi.gr/ . Θα σου πρότεινα να γραφτείς.

Roms για εγκατάσταση θα βρεις στα http://www.smartdigi.gr και http://www.needrom.com/ .

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Πιο γκαντέμης πεθαίνεις!

 

Ακόμα και από eBay που το παρήγγειλα, ακυρώθηκε η παραγγελία. Γιατί; Γιατί το παρήγγειλα με International Signed For by Royal Mail. Το πακέτο φεύγει από το γιου-κέη και πάει Γερμανία μέσω της GLS. Η GLS λέει "εμείς δε μεταφέρουμε μπαταρίες που έχει το κινητό" οπότε το επέστρεψε στον πωλητή. Στο μεταξύ άνοιξα Paypal Dispute και ενώ έμαθα από τη Royal Mail ότι ο τυπάς το είχε πάρει πίσω στα χέρια του από 3 Νοέμβρη, δεν είχε κάνει το refund! Τα πήρα κι εγώ και άρχισα να τον στολίζω μέσω του Dispute και προχθές Κυριακή μου έκανε το refund.

 

Το παρήγγειλα μόλις ξανά, από coolicool αυτή τη φορά. Σε 2 έως 5 μέρες μετά την αποστολή, θα το έχω στα χέρια μου. Άντε να δούμε πια!

Παρήγγειλα και το flipcase και μια εξτρά μπαταρία 3200mAh. Wish me luck! :lol:

d-petrakis.com
Link to comment
Share on other sites

Πιο γκαντέμης πεθαίνεις!

 

Ακόμα και από eBay που το παρήγγειλα, ακυρώθηκε η παραγγελία. Γιατί; Γιατί το παρήγγειλα με International Signed For by Royal Mail. Το πακέτο φεύγει από το γιου-κέη και πάει Γερμανία μέσω της GLS. Η GLS λέει "εμείς δε μεταφέρουμε μπαταρίες που έχει το κινητό" οπότε το επέστρεψε στον πωλητή. Στο μεταξύ άνοιξα Paypal Dispute και ενώ έμαθα από τη Royal Mail ότι ο τυπάς το είχε πάρει πίσω στα χέρια του από 3 Νοέμβρη, δεν είχε κάνει το refund! Τα πήρα κι εγώ και άρχισα να τον στολίζω μέσω του Dispute και προχθές Κυριακή μου έκανε το refund.

 

Το παρήγγειλα μόλις ξανά, από coolicool αυτή τη φορά. Σε 2 έως 5 μέρες μετά την αποστολή, θα το έχω στα χέρια μου. Άντε να δούμε πια!

Παρήγγειλα και το flipcase και μια εξτρά μπαταρία 3200mAh. Wish me luck! :lol:

 

Κι εγώ από coolicool ψώνισα μαζί με θήκη κι ήρθε γρήγορα. Σήμερα μου ήρθε κι ασύρματος φορτιστής Qi από dx.com (σαν αυτόν http://www.dx.com/p/t1501-qi-standard-mobile-wireless-power-charger-black-269927). Φορτίζει μια χαρά!!! Άντε και καλώς να το δεχτείς!!!

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Dear friend,

This is Susan again, we got the news from factory, they check it for you. first, your screen was damaged, and broken, so need to replace a new one.second, they found the Outer frame bending, and then need to replace a new one outer frame. so the total price is: 93$, the factory check it more clearly, and they said this problem belong to human factors.so it will need you to pay the repair cost, and then you will get the good phone with new screen. thank you.

 

 

Το τηλέφωνο χρησιμοποιήθηκε σωστά και δεν μου έπεσε ή χτυπήθηκε. Αν δώσω τα 93$ ποιος μου λέει πως δεν θα ξαναπάθει βλάβη και θα το στερηθώ για άλλους 2 μήνες με νέα έξοδα; Σκέφτομαι να τους πω να μου το φέρουν χαλασμένο..

Link to comment
Share on other sites

Dear friend,

This is Susan again, we got the news from factory, they check it for you. first, your screen was damaged, and broken, so need to replace a new one.second, they found the Outer frame bending, and then need to replace a new one outer frame. so the total price is: 93$, the factory check it more clearly, and they said this problem belong to human factors.so it will need you to pay the repair cost, and then you will get the good phone with new screen. thank you.

 

 

Το τηλέφωνο χρησιμοποιήθηκε σωστά και δεν μου έπεσε ή χτυπήθηκε. Αν δώσω τα 93$ ποιος μου λέει πως δεν θα ξαναπάθει βλάβη και θα το στερηθώ για άλλους 2 μήνες με νέα έξοδα; Σκέφτομαι να τους πω να μου το φέρουν χαλασμένο..

 

Καλύτερα φτιάχτο και μόλις έρθει πούλησέ το.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το παρέλαβα μετά από έναν γολγοθά (θα τον περιγράψω αργότερα)!

Η πρώτη ερώτηση: αφήνω τη μπαταρία να ξεφορτίσει και θα κάνω την 1η φόρτιση. Πόσες ώρες να το βάλω;

Τράβηξα και unpacking video, αν βγήκε καλό θα το ανεβάσω! :)

d-petrakis.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το παρέλαβα μετά από έναν γολγοθά (θα τον περιγράψω αργότερα)!

Η πρώτη ερώτηση: αφήνω τη μπαταρία να ξεφορτίσει και θα κάνω την 1η φόρτιση. Πόσες ώρες να το βάλω;

Τράβηξα και unpacking video, αν βγήκε καλό θα το ανεβάσω! :)

 

Αποφόρτηση στο 9% και οι 3 πρώτες φορτίσεις 12-14 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Αποφόρτηση στο 9% και οι 3 πρώτες φορτίσεις 12-14 ώρες

 

Σ'ευχαριστώ πολύ, Smartdigi! :)

 

Τώρα, σχετικά με το τηλέφωνο, οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες. Ναι, ξέρω, δε βιάζομαι, στη χρήση θα το δούμε! Σκοπεύω να το φορτώσω με διάφορες βαριές εφαρμογούλες που σκοπεύω να τρέξω και θα σας πω συγκεκριμένα πράγματα σύντομα.

 

Τουλάχιστον, όσον αφορά τη φωνή, όχι μόνο με άκουγαν καμπάνα με Samsung Galaxy κάτι, αλλά μου είπαν ότι ήταν η μέρα με τη νύχτα με άλλα 2 κινητά που είχα και ότι ακουγόμουν λες και με είχαν βάλει σε μεγάφωνο. Αυτό, το σημειώνω γιατί έχω διαβάσει αρνητικά σχόλια ότι αρκετοί έχουν πρόβλημα κλπ. Είμαι με Cosmote btw.

Πήρα και τη μαμάκα τηλέφωνο η οποία με άκουγε με ένα βουητό, είπε. Για να δούμε τις επόμενες κλήσεις. Το handsfree μια χαρά, όλα οκ!

 

Εν αναμονή λοιπόν. Περιμένω και τη μπαταρία με τα 3200mAh :)

Το flipcase πολύ ωραίο, έχω να πω. Μου κλείνει άνετα παρεμπιπτόντως! Δεν έχει πρόβλημα να θέλει κάτι βαρύ από πάνω για να κλείσει, όπως είχε γράψει κάποιος φίλος εδώ μέσα, εναντιθέτως! Όταν μιλάς και τη διπλώσεις από την ανάποδη, όταν την ξαναδιπλώσεις, ίσως να μην κλείνει τέλεια. Εκεί την πιέζεις λίγο και αυτό ήταν, δεν ξανανοίγει. :)

 

Θα γράψω περισσότερα από αύριο, όπως και γιατί έκανε 1.5 μήνα να φτάσει στα χέρια μου!

 

150763_10152353891812294_1382542670485525128_n.jpg?oh=044f27a311d5b2569df9a2a617be5fcc&oe=550ED273

Edited by ASCONAN
d-petrakis.com
Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 4 μήνες συμβίωσης με το kingzone κ1 turbo έχω να πω ότι είμαι ικανοποιημένος με την αγορά που έκανα (πρώτη φορά από Κίνα). Μέχρι τώρα είχα δυο θέματα με το κινητό: 1) Οι φωτογραφίες το βράδυ έβγαιναν με γραμμές, πράγμα που δε με ένοιαζε ιδιαίτερα και 2) Μου έκαναν παράπονα για θορύβους κατά την ομιλία ειδικά όταν ήταν με σήμα 2g. Το ευτύχυμα με το τελευταίο ήταν ότι το κ1 έχει άριστο σήμα 3g με το οποίο δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα κατά την επικοινωνία. Το 3g σήμα του είναι εφάμιλο με το 2G σήμα του LG OPTIMUS 4X που είχα πριν.

Όλα τα παραπάνω λύθηκαν (ειδικά η ποιότητα της επικοινωνίας άριστη σε 3g και εξαιρετική σε 2g), όταν αποφάσισα για πρώτη φορά να αλλάξω rom σε κινητό μου. Έβαλα την donate έκδοση του smartdigi (Kingzone L full 9865) σε custom installation μόνο με τον google launcher και το κινητό έγινε όπως θα έπρεπε να βγαίνει από τη μαμά του και ακόμα καλύτερο. Γι΄αυτό φίλε smartdigi σε ευχαριστώ για τη δουλειά σου. :respect::respect::respect:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 4 μήνες συμβίωσης με το kingzone κ1 turbo έχω να πω ότι είμαι ικανοποιημένος με την αγορά που έκανα (πρώτη φορά από Κίνα). Μέχρι τώρα είχα δυο θέματα με το κινητό: 1) Οι φωτογραφίες το βράδυ έβγαιναν με γραμμές, πράγμα που δε με ένοιαζε ιδιαίτερα και 2) Μου έκαναν παράπονα για θορύβους κατά την ομιλία ειδικά όταν ήταν με σήμα 2g. Το ευτύχυμα με το τελευταίο ήταν ότι το κ1 έχει άριστο σήμα 3g με το οποίο δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα κατά την επικοινωνία. Το 3g σήμα του είναι εφάμιλο με το 2G σήμα του LG OPTIMUS 4X που είχα πριν.

Όλα τα παραπάνω λύθηκαν (ειδικά η ποιότητα της επικοινωνίας άριστη σε 3g και εξαιρετική σε 2g), όταν αποφάσισα για πρώτη φορά να αλλάξω rom σε κινητό μου. Έβαλα την donate έκδοση του smartdigi (Kingzone L full 9865) σε custom installation μόνο με τον google launcher και το κινητό έγινε όπως θα έπρεπε να βγαίνει από τη μαμά του και ακόμα καλύτερο. Γι΄αυτό φίλε smartdigi σε ευχαριστώ για τη δουλειά σου. :respect::respect::respect:

 

Το προβλημα με τους θορυβους ακριβως το ιδιο το ειχα και εγω μεχρι να το στειλω και εγω πισω στην Κινα για αλλαγη καμερας αλλα το γυρνουσα κι εγω στο 3G και μετα δεν ακουγωταν τιποτα οπως μου ανεφεραν.Βασικα ευτυχως που το ανεφερες αυτο γιατι νομιζα πως ημουν μονο εγω που το ειχα και εφταιγε το το δικτυο κινητης τηλεφωιας.Η φωτογραφικη μηχανη κι εμενα μυ εβγαζε το βραδυ καποιες γραμμες αλλα δεν εδωσα σημασια στην αρχη μεχρι που θαμπωσε ξαφνικα μια μερα και δεν ξεθαμπωνε στο autofocus.Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα ισως εχουμε παρει κινητο απο την ιδια παρτιδα.Μακαρι να μην σου βγαλει τιποτα φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τους θορυβους ακριβως το ιδιο το ειχα και εγω μεχρι να το στειλω και εγω πισω στην Κινα για αλλαγη καμερας αλλα το γυρνουσα κι εγω στο 3G και μετα δεν ακουγωταν τιποτα οπως μου ανεφεραν.Βασικα ευτυχως που το ανεφερες αυτο γιατι νομιζα πως ημουν μονο εγω που το ειχα και εφταιγε το το δικτυο κινητης τηλεφωιας.Η φωτογραφικη μηχανη κι εμενα μυ εβγαζε το βραδυ καποιες γραμμες αλλα δεν εδωσα σημασια στην αρχη μεχρι που θαμπωσε ξαφνικα μια μερα και δεν ξεθαμπωνε στο autofocus.Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα ισως εχουμε παρει κινητο απο την ιδια παρτιδα.Μακαρι να μην σου βγαλει τιποτα φιλε.

 

Μακάρι όντως να μη γινει τίποτα. Οι γραμμές που αναφέρω ήταν οριζόντιες και διάφορα χρώματα και μόνο στις νυχτερινές λήψεις ( και σε βίντεο). Τώρα έχω δύο μέρες με την καινούργια ρομ και δεν υπάρχει ίχνος γραμμής, πράγμα που πιθανότατα σημαίνει ότι ήταν ζήτημα του software και όχι κατασκευαστικό του κινητού, όπως και με την ποιότητα της επικοινωνίας. Σε κάθε περίπτωση, θα επανέρθω για να πω αν υπάρχει κάτι που μπορεί να μην φαίνεται για την ώρα. Πάντως αν υπάρχουν προβλήματα, θα συνιστούσα ανεπιφυλακτα την αλλαγή της ρομ, διαδικασία η οποία αποδείχτηκε πολύ εύκολη ακολουθώντας τις οδηγίες, αν και δεν το είχα ξανακάνει.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι όντως να μη γινει τίποτα. Οι γραμμές που αναφέρω ήταν οριζόντιες και διάφορα χρώματα και μόνο στις νυχτερινές λήψεις ( και σε βίντεο). Τώρα έχω δύο μέρες με την καινούργια ρομ και δεν υπάρχει ίχνος γραμμής, πράγμα που πιθανότατα σημαίνει ότι ήταν ζήτημα του software και όχι κατασκευαστικό του κινητού, όπως και με την ποιότητα της επικοινωνίας. Σε κάθε περίπτωση, θα επανέρθω για να πω αν υπάρχει κάτι που μπορεί να μην φαίνεται για την ώρα. Πάντως αν υπάρχουν προβλήματα, θα συνιστούσα ανεπιφυλακτα την αλλαγή της ρομ, διαδικασία η οποία αποδείχτηκε πολύ εύκολη ακολουθώντας τις οδηγίες, αν και δεν το είχα ξανακάνει.

 

εχω και εγω ακριβως τα ιδια προβληματα που μπορω να βρω την διαδικασια αλλαγης ρομ για να το κανω και εγω?(η καποιος να μου το πει αναλυτικα γιατι δε το γνωριζω καθολου το θεμα και μην κανω ζημια στο κινητο ευχαριστω)

Edited by zimpilias
Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 4 μήνες συμβίωσης με το kingzone κ1 turbo έχω να πω ότι είμαι ικανοποιημένος με την αγορά που έκανα (πρώτη φορά από Κίνα). Μέχρι τώρα είχα δυο θέματα με το κινητό: 1) Οι φωτογραφίες το βράδυ έβγαιναν με γραμμές, πράγμα που δε με ένοιαζε ιδιαίτερα και 2) Μου έκαναν παράπονα για θορύβους κατά την ομιλία ειδικά όταν ήταν με σήμα 2g. Το ευτύχυμα με το τελευταίο ήταν ότι το κ1 έχει άριστο σήμα 3g με το οποίο δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα κατά την επικοινωνία. Το 3g σήμα του είναι εφάμιλο με το 2G σήμα του LG OPTIMUS 4X που είχα πριν.

Όλα τα παραπάνω λύθηκαν (ειδικά η ποιότητα της επικοινωνίας άριστη σε 3g και εξαιρετική σε 2g), όταν αποφάσισα για πρώτη φορά να αλλάξω rom σε κινητό μου. Έβαλα την donate έκδοση του smartdigi (Kingzone L full 9865) σε custom installation μόνο με τον google launcher και το κινητό έγινε όπως θα έπρεπε να βγαίνει από τη μαμά του και ακόμα καλύτερο. Γι΄αυτό φίλε smartdigi σε ευχαριστώ για τη δουλειά σου. :respect::respect::respect:

 

Είναι μια συλλογική δουλειά , ευχαριστούμε!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πως τα παει το κινητο σου μεχρι τωρα γιατι θα προσπαθησω αν εχω και καποια βοηθεια απο εσας να το κανω και εγω σημερα το βραδυ (προς τον costasnp)
Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή λοιπόν. Περιμένω και τη μπαταρία με τα 3200mAh (απο ASCONAN post#1010)

 

Ποιά 3200mah μπαταρία βρε παιδιά έχω χάσει επεισόδια;

Για πείτε πως και απο που;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γενικος το τηλεφωνο εχει (κατά παρτιδα) τα θεματακια του....οποτε οποιος εχει προβλήματα να βαλει την ρομ του smartdigi η από Needrom την απλη στοκ Deobex (είναι ολοιδια με την κανονικη 15-08-2014) η οποια παιρνει και Gravity BOX....εχω δοκιμασει και τις 2 και λειτουργουν πολύ καλυτερα από την κανονικη.....Προσωπικα επιδει θεωρο το Gravity BOX απαραιτητο εχω βαλει την 2η σχεδόν 2 μηνες τωρα και μπορω να πω ότι είναι εντελος απροβληματιστη.........

 

Παντως συγκριτηκα με το Zte nubia z7 max (μπορει να με κραξουνε τωρα!!!) το Kingzone δεν εχει να ζηλεψει και πολλα......μια χαρα συσκευη είναι αρκει να μην πεσεις σε προβληματικη....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή λοιπόν. Περιμένω και τη μπαταρία με τα 3200mAh (απο ASCONAN post#1010)

 

Ποιά 3200mah μπαταρία βρε παιδιά έχω χάσει επεισόδια;

Για πείτε πως και απο που;;;;;;;

 

Υπάρχει 3200mah μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τελικα περασα την νεα ρομ (αν εγω με πολυ κοπο) και το κινητο ειναι τελειο τωρα με τα προβληματα ηχου που ειχε, το μονο θεμα που εχω ειναι πως δε βλεπει το gps πρεπει να κανω κατι η δε περασα εγω τους οδηγους για το gps ? (σαν εικονιδιο παντως το βγαζει οταν το ανοιγω)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα τελικα περασα την νεα ρομ (αν εγω με πολυ κοπο) και το κινητο ειναι τελειο τωρα με τα προβληματα ηχου που ειχε, το μονο θεμα που εχω ειναι πως δε βλεπει το gps πρεπει να κανω κατι η δε περασα εγω τους οδηγους για το gps ? (σαν εικονιδιο παντως το βγαζει οταν το ανοιγω)

 

ρυθμίζεις με faster gps το config με τις ρυθμίσεις για ελλάδα από τα settings του faster gps και με το igo primo navi δουλεύει οκ.

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίζεις με faster gps το config με τις ρυθμίσεις για ελλάδα από τα settings του faster gps και με το igo primo navi δουλεύει οκ.

εκανα αυτο με το faster gps αλλα παλι δεν δουλευει το αλλο προγραμμα τι ειναι που λες,(για παραδειγμα δε με βρισκει στο google earth)

Edited by zimpilias
Link to comment
Share on other sites

εκανα αυτο με το faster gps αλλα παλι δεν δουλευει το αλλο προγραμμα τι ειναι που λες,

 

Το igo είναι το πρόγραμμα πλοήγησης. Έκανες τεστ με το gps test σε ανοιχτό χώρο με τα δεδομένα ανοιχτά και το location?

Link to comment
Share on other sites

Το igo είναι το πρόγραμμα πλοήγησης. Έκανες τεστ με το gps test σε ανοιχτό χώρο με τα δεδομένα ανοιχτά και το location?

 

ok μετα το τεστ δουλευει μια χαρα σε ευχαριστω, (αλλα αμα το κλεισω το gps και ανοιγω παλι δε βλεπει τουσ δορυφορους καθε φορα αυτο πρεπεινα κανω

Edited by zimpilias
Link to comment
Share on other sites

ok μετα το τεστ δουλευει μια χαρα σε ευχαριστω, (αλλα αμα το κλεισω το gps και ανοιγω παλι δε βλεπει τουσ δορυφορους καθε φορα αυτο πρεπεινα κανω

 

Το πρόγραμμα πλοήγησης που θα χρησιμοποιήσεις ανοίγει κατά την λειτουργία του όλα αυτά που ανοίγει και το gps test. Χωρίς να χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα που να χρειάζεται δορυφόρους, δεν τους βλέπεις. Για λόγου οικονομίας μπαταρίας κλείνουν οι λειτουργίες αυτές αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα πλοήγησης που θα χρησιμοποιήσεις ανοίγει κατά την λειτουργία του όλα αυτά που ανοίγει και το gps test. Χωρίς να χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα που να χρειάζεται δορυφόρους, δεν τους βλέπεις. Για λόγου οικονομίας μπαταρίας κλείνουν οι λειτουργίες αυτές αυτόματα.

εγω οταν ανοιγω το το google earth δε βλεπει τους δορυφορους οταν ανοιγω το gps test μετα πιανουν ολες οι εφαρμογες γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...