Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...H KITKAT πότε έρχεται ?

 

Στο δρομο είναι απλα αργει λιγο λογο απόστασης.....τι να σου πω φιλε....Αγνωστες οι βουλες του κινεζου....ελεγαν Σεπτεμβριο, μετα Οκτωβριο, τωρα καποιοι πηραν σαν απαντηση για Νοεμβριο....ισως και ποτε!!!!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στο δρομο είναι απλα αργει λιγο λογο απόστασης.....τι να σου πω φιλε....Αγνωστες οι βουλες του κινεζου....ελεγαν Σεπτεμβριο, μετα Οκτωβριο, τωρα καποιοι πηραν σαν απαντηση για Νοεμβριο....ισως και ποτε!!!!

 

Σωστός:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για όσους θέλουν να εγκαταστήσουν το πακέτο για κλήσεις google και τις 2 εφαρμογές τις ανέβασα στο φάκελο εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για όσους θέλουν να εγκαταστήσουν το πακέτο για κλήσεις google και τις 2 εφαρμογές τις ανέβασα στο φάκελο εδώ

 

Θέλω να κατεβάσω την donate golden rom κάθε φορά που βγαίνει αναβάθμιση θα λαμβάνω την νέα η πρέπει να ξανα κάνω donate?

Το ρωτάω αν είναι να περιμένω να βγεί η τελική έκδοση που αναμένετε στα μέσε Σεπτεμβρίου

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατεβάσω την donate golden rom κάθε φορά που βγαίνει αναβάθμιση θα λαμβάνω την νέα η πρέπει να ξανα κάνω donate?

Το ρωτάω αν είναι να περιμένω να βγεί η τελική έκδοση που αναμένετε στα μέσε Σεπτεμβρίου

 

Καλησπέρα είναι per download , (σε κάθε λήψη ) , επόμενες εκδόσεις θα είναι πάλι donate σε κάθε λήψη αλλά δεν θα είναι η έκδοση αυτή συχνά update. Θα κάνουμε συγκεντρωτικό update με όλα μαζί.

Δεν ξέρω τι εννοείς τελική έκδοση , εάν εννοείς την κιτ κατ , όπως είπε και ένας φίλος εδώ , άγνωστε ε βουλαί του κινέζου μπορεί και ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είναι per download , (σε κάθε λήψη ) , επόμενες εκδόσεις θα είναι πάλι donate σε κάθε λήψη αλλά δεν θα είναι η έκδοση αυτή συχνά update. Θα κάνουμε συγκεντρωτικό update με όλα μαζί.

Δεν ξέρω τι εννοείς τελική έκδοση , εάν εννοείς την κιτ κατ , όπως είπε και ένας φίλος εδώ , άγνωστε ε βουλαί του κινέζου μπορεί και ποτέ.

Ωραία μια που θα κάνω flash την μαμά rom σήμερα θα περάσω την donate έκδοση... Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μια που θα κάνω flash την μαμά rom σήμερα θα περάσω την donate έκδοση... Ευχαριστώ πολύ

 

για support στο member place http://www.smarty.smartdigi.gr/ μόνο, εκεί θα βρείς απαντήσεις...:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ξερω πως με τον οτε το κινητο εχει τελειο σημα και με ακουν καλα ενω με την vodafone χαλια εχω κανει ολες τους δυνατους συνδιασμους με τισ καρτες ..... απο τα νευρα μου θα το σπασω, τι να κανω (μου λενε πως με ακουνε με βουιτο η μπουκομενα)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ξερω πως με τον οτε το κινητο εχει τελειο σημα και με ακουν καλα ενω με την vodafone χαλια εχω κανει ολες τους δυνατους συνδιασμους με τισ καρτες ..... απο τα νευρα μου θα το σπασω, τι να κανω (μου λενε πως με ακουνε με βουιτο η μπουκομενα)

 

Αυτό ακριβώς συζητάω τώρα με ένα φίλο μου που έχει το P8 και Vodafone.

Δεν τον ακούνε και δεν τους ακούει και έχει βουητό.

Τώρα που χώθηκε η cyta στις κεραίες της vodafone άντε καλώς τα δεχτήκατε.

Εγώ με wind και cosmote είμαι φουλ. Εάν παραβλέψω το κακό 3g στην επαρχία από όλες τις εταιρίες.

Νομίζω ότι θα φύγουν πολλοί από την vodafone πλέον με το μπούκωμα που πέφτει , εάν δώσει και τίποτα δωρεάν χρόνους η voda με την cyta για χριστούγεννα και τίποτα δωρεάν ίντερνετ .......ααα καλά μετά τα φώτα θα βγάλουν γραμμή οι συνδρομητές.:lol:

 

Όλες οι εταιρίες θέλουνε μερίδιο χωρίς να έχουνε υποδομές. Εγώ κρατώ την wind διότι στην επαρχία τουλάχιστον έχω 100% καθαρές επιτυχημένες κλήσεις, ε με την cosmote βαράω κάνα 2-3 προσπάθειες με μορσικά και φάξ και μετά πιάνω γραμμή....:D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς συζητάω τώρα με ένα φίλο μου που έχει το P8 και Vodafone.

Δεν τον ακούνε και δεν τους ακούει και έχει βουητό.

Τώρα που χώθηκε η cyta στις κεραίες της vodafone άντε καλώς τα δεχτήκατε.

Εγώ με wind και cosmote είμαι φουλ. Εάν παραβλέψω το κακό 3g στην επαρχία από όλες τις εταιρίες.

Νομίζω ότι θα φύγουν πολλοί από την vodafone πλέον με το μπούκωμα που πέφτει , εάν δώσει και τίποτα δωρεάν χρόνους η voda με την cyta για χριστούγεννα και τίποτα δωρεάν ίντερνετ .......ααα καλά μετά τα φώτα θα βγάλουν γραμμή οι συνδρομητές.:lol:

 

Όλες οι εταιρίες θέλουνε μερίδιο χωρίς να έχουνε υποδομές. Εγώ κρατώ την wind διότι στην επαρχία τουλάχιστον έχω 100% καθαρές επιτυχημένες κλήσεις, ε με την cosmote βαράω κάνα 2-3 προσπάθειες με μορσικά και φάξ και μετά πιάνω γραμμή....:D

 

Πάντως στην Αττική, Χαλκίδα, Καλαμάτα, Σύρο που βρέθηκα με το κινητό με βασική κάρτα Vodafone και 3g και δεύτερη cosmote δεν αντιμετώπισα το παραμικρό....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Αττική, Χαλκίδα, Καλαμάτα, Σύρο που βρέθηκα με το κινητό με βασική κάρτα Vodafone και 3g και δεύτερη cosmote δεν αντιμετώπισα το παραμικρό....

 

Για πέρνα και από δύση......Ήπειρος να πούμε με 1 και 2 γραμμές την βγάζουμε και είμαστε και ευχαριστημένοι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι του forum και smartdigi

Παρακολουθώ το forum στα κινέζικα τηλέφωνα (γιατί με ενδιαφέρει να αγοράσω)

και αυτό που παρατηρώ είναι ότι όλα τελικά έχουν τα προβληματάκια τους. Το ευτύχημα είναι πως με τις παρεμβάσεις και τις γνώσεις που έχει ο καθένας σας, τελικά λύνονται (τα περισσότερα). Αυτό όμως με κάνει να φοβάμαι να αγοράσω γιατί δεν ξέρω με τι προβλήματα θα έρθει η θα μου βγουν αργότερα.

(Αναφέρω χαρακτηριστικά ένα παράδειγμα για μία φίλη μου που της αγόρασα εγώ το Inew v3 και μόλις το παρέλαβε, σε ορισμένα άτομα δεν τους ακούει η δεν την ακούνε όταν γίνονται κλήσεις. Λύση δεν έχω βρεί αν και κοίταξα στο συγκεκριμένο forum και όπως καταλαβαίνεις εκτέθηκα γιατί εκθείαζα πολύ τούς Κινέζους).

Εγώ θέλω πολύ να αγοράσω και μάλιστα το Kingzone k1 αλλά διστάζω με όλα αυτά που ακούω. Μάλιστα περίμενα μήπως βγει το καινούριο που λέγατε (Κ2?) αλλά αυτοί εννοούν το Ν3 το οποίο είναι πολύ υποδεέστερο και για μένα δεν αξίζει καθόλου.

Θα ήθελα λοιπόν την γνώμη σας και πόσο κρατούν τελικά στο χρόνο αυτά τα τηλέφωνα.

(εάν είναι θετική είναι καλύτερα να αγοράζουμε με root από αυτούς, μήπως και έχει λιγότερα προβλήματα?)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το κινητο 2 μηνες ειναι τελειο αλλα εχω θεμα με το σημα με την vodafone απο εκει και περα εσυ θα κρινεις (και δε ξερω αν υπαρχει καμια λυση)
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι του forum και smartdigi

Παρακολουθώ το forum στα κινέζικα τηλέφωνα (γιατί με ενδιαφέρει να αγοράσω)

και αυτό που παρατηρώ είναι ότι όλα τελικά έχουν τα προβληματάκια τους. Το ευτύχημα είναι πως με τις παρεμβάσεις και τις γνώσεις που έχει ο καθένας σας, τελικά λύνονται (τα περισσότερα). Αυτό όμως με κάνει να φοβάμαι να αγοράσω γιατί δεν ξέρω με τι προβλήματα θα έρθει η θα μου βγουν αργότερα.

(Αναφέρω χαρακτηριστικά ένα παράδειγμα για μία φίλη μου που της αγόρασα εγώ το Inew v3 και μόλις το παρέλαβε, σε ορισμένα άτομα δεν τους ακούει η δεν την ακούνε όταν γίνονται κλήσεις. Λύση δεν έχω βρεί αν και κοίταξα στο συγκεκριμένο forum και όπως καταλαβαίνεις εκτέθηκα γιατί εκθείαζα πολύ τούς Κινέζους).

Εγώ θέλω πολύ να αγοράσω και μάλιστα το Kingzone k1 αλλά διστάζω με όλα αυτά που ακούω. Μάλιστα περίμενα μήπως βγει το καινούριο που λέγατε (Κ2?) αλλά αυτοί εννοούν το Ν3 το οποίο είναι πολύ υποδεέστερο και για μένα δεν αξίζει καθόλου.

Θα ήθελα λοιπόν την γνώμη σας και πόσο κρατούν τελικά στο χρόνο αυτά τα τηλέφωνα.

(εάν είναι θετική είναι καλύτερα να αγοράζουμε με root από αυτούς, μήπως και έχει λιγότερα προβλήματα?)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. :) :) :)

 

Κατ εμέ τα κινέζικα τηλέφωνα σε σχέση απόδοσης - τιμής είναι σαφώς καλύτερα από τα brand name.

Εξαρτάται την οικονομική δυνατότητα που έχει ο καθένας.

πχ εγώ εάν διέθετα χρήματα για μονόκαρτο (παρότι επιμένω μόνιμα 2 καρτο) θα έπερνα HTC M8.

Επίσης είμαι λάτρης της Meizu στα κινέζικα brand και Xiaomi.

Έχω χρησιμοποιήσει πόλλα κινέζικα , HDC, Star X8, inew v3, Goophone και δεκάδες άλλα.

Η ποιότητα του Kingzone Κ1 turbo κατασκευαστηκά είναι άριστη, η οθόνη δεν απογοητεύει, η μπαταρία με την χρήση που κάνω 48 ωρίτσες μου κρατάει, το θέμα της κινητής τηλεφωνίας το έχω αναφέρει και πιο πάνω, στην περιοχή μου έχω θέμα αλλά σε γενικές γραμμές σε μεγάλες πόλεις είναι φουλ (cosmote/wind). Wifi άψογο. Κάμερα η καλύτερη που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής σε χρώματα και ποιότητα.

Στον ήχο ένταση και καθαρότητα με την λειτουργία του viper είναι φούλ.

Στο μόνο που έχω ένσταση συγκριτικά με το Star X8 είναι το μπάσο που ήχου φωνής και μουσικής.

Δηλ δεν έχει γεμάτο ήχο όπως το X8 αλλά το διόρθωσα τουλάχιστοω στην μουσική με το poweramp player. Και στην φωνή με καινούργια handsfree τα οποία έχουν bass boost.

 

Ανακεφαλαιώνοντας το Κ1 είναι ένα κινητό πλήρως παραμετροποιήσιμο με πολλές δυνατότητες και πολύ καλή ποιότητα. Θα έλεγα όμως ότι είναι bussines phone class λόγω του elegant style και που μεγάλου βάρους λόγο του αλουμινίου.

Για απλούς χρήστες θα πρότεινα Elephone P8 2G πιο ελαφρύ και με 4.4 factory rom, Elephone P2000, 4.4.

 

Όσον αφορά πόσο κρατάνε? Έχω τηλέφωνο 10 χρόνια με τηλεόραση 2 καρτο και δουλεύει άψογα.

Ίδιο τηλέφωνο είχα πάρει δώρο στον πατέρα μου το έλιωσε στην οικοδομή και στην χρήση και μόνο είχαν ξεβάψει τα κουμπιά. Ακόμα δουλεύει.

 

Τέλος , να προτιμάτε κινητά αξίας πάνω από 130 ευρώ αγορά (δηλ κόστος κατασκευής 40 ευρώ περίπου) για αποφυγή "δυσάρεστων πονοκεφάλων"

Edited by Smartdigi
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι του forum και smartdigi

Παρακολουθώ το forum στα κινέζικα τηλέφωνα (γιατί με ενδιαφέρει να αγοράσω)

και αυτό που παρατηρώ είναι ότι όλα τελικά έχουν τα προβληματάκια τους. Το ευτύχημα είναι πως με τις παρεμβάσεις και τις γνώσεις που έχει ο καθένας σας, τελικά λύνονται (τα περισσότερα). Αυτό όμως με κάνει να φοβάμαι να αγοράσω γιατί δεν ξέρω με τι προβλήματα θα έρθει η θα μου βγουν αργότερα.

(Αναφέρω χαρακτηριστικά ένα παράδειγμα για μία φίλη μου που της αγόρασα εγώ το Inew v3 και μόλις το παρέλαβε, σε ορισμένα άτομα δεν τους ακούει η δεν την ακούνε όταν γίνονται κλήσεις. Λύση δεν έχω βρεί αν και κοίταξα στο συγκεκριμένο forum και όπως καταλαβαίνεις εκτέθηκα γιατί εκθείαζα πολύ τούς Κινέζους).

Εγώ θέλω πολύ να αγοράσω και μάλιστα το Kingzone k1 αλλά διστάζω με όλα αυτά που ακούω. Μάλιστα περίμενα μήπως βγει το καινούριο που λέγατε (Κ2?) αλλά αυτοί εννοούν το Ν3 το οποίο είναι πολύ υποδεέστερο και για μένα δεν αξίζει καθόλου.

Θα ήθελα λοιπόν την γνώμη σας και πόσο κρατούν τελικά στο χρόνο αυτά τα τηλέφωνα.

(εάν είναι θετική είναι καλύτερα να αγοράζουμε με root από αυτούς, μήπως και έχει λιγότερα προβλήματα?)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. :) :) :)

 

''off topic''

Φιλε μου σε καλοσοριζω στον κοσμο της κινεζικης αμφιβολίας....

Μετα από 9 διαδοχηκες αγορες κινεζικων smartphone μεσα σε 3 χρονια η εμπειρια μου εχει ως εξης......

Γενικος τα κινεζικα τηλεφωνα είναι παρα πολύ καλα τεχνολογικα και τεχνικα σχεδόν ισαξια με αυτά των μεγαλων εταιριων και για το κοστος αγορας τους τις περισσοτερες φορε και καλυτερα...

Το πρόβλημα είναι να μην παραλλαβης ελλατωματικο προιον....εκει αρχιζουν τα προβλήματα (και ιδιετερα αν αρχισεις να ψάχνεις λυσεις επισκευης εντος Ελλαδας...) αλλα και ετσι να είναι το στελνεις κινα για επισκευή η' αντικατασταση χωρις καμια καθηστερηση και μπαινεις σε μια αναμονη που θα κρατηση από 20 μερες εως και 2,5 μηνες....

Με λιγα λογια θα πρεπει να συμβιβαστης με αυτά τα δεδομενα....

Παμε τωρα στα ''in topic''

Kingzone k1 turbo - Πιστευω πως είναι μια από τις πληρέστερες και ισως η πιο ομορφη από τις συσκευες με mtk6592 που κυκλοφορισε μεχρι τωρα....και στο λεω εγω που εχω ένα που λειτουργει από την αρχη αψογα και άλλο ένα που είναι στον δρομο της επιστροφης μετα από επιστροφη στην κινα λογο ελλατωματικης οθονης....

Τα διαφορα προβλημματα που αναφέρονται πιστευω ότι τις περισσοτερες φορες είναι λογο ''αστοχιας υλικου'' και χρηζουν επιστροφης και service η' αντικαταστασης....θα πρεπει να αναφερω ότι μετα από 9 συσκευες ηταν η πρωτη που ειχε πρόβλημα....σε καμια από τις 9 συσκευες δεν ειχαν το παραμικρο...ακομα και στο θεμα του gps με τους mtk και παλι δεν ειχα σοβαρο θεμα με καμια από τις συσκευες που ειχα...μπορει καποια να αργουσαν λιγο να κλειδοσουν(acer gallant duo) αλλα οταν κλειδωναν (μετα από 4 εως και 8 λεπτα) η πλοιγηση ηταν σωστη....Τελεια συσκευη που να τα εχει όλα μα όλα δεν θα βρεις από καμια εταιρεια ειτε διαθετης 200€ ειτε 400€....

Εγω προσωπικα εψαχνα και ψαχνω μια συσκευη με 2 σιμ, αποσπομενη μπαταρια (και εδώ ξεκινουν τα προβλήματα) τελειο gps με glonnas, 5,5'' οθονη και χαρακτιριστικα ιδια η καλυτερα του mtk 6592...με χρηματα διαθεσημα εως και 350€...και απλα δεν υπαρχει τετοια συσκευη.....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι του forum και smartdigi

Παρακολουθώ το forum στα κινέζικα τηλέφωνα (γιατί με ενδιαφέρει να αγοράσω)

και αυτό που παρατηρώ είναι ότι όλα τελικά έχουν τα προβληματάκια τους. Το ευτύχημα είναι πως με τις παρεμβάσεις και τις γνώσεις που έχει ο καθένας σας, τελικά λύνονται (τα περισσότερα). Αυτό όμως με κάνει να φοβάμαι να αγοράσω γιατί δεν ξέρω με τι προβλήματα θα έρθει η θα μου βγουν αργότερα.

(Αναφέρω χαρακτηριστικά ένα παράδειγμα για μία φίλη μου που της αγόρασα εγώ το Inew v3 και μόλις το παρέλαβε, σε ορισμένα άτομα δεν τους ακούει η δεν την ακούνε όταν γίνονται κλήσεις. Λύση δεν έχω βρεί αν και κοίταξα στο συγκεκριμένο forum και όπως καταλαβαίνεις εκτέθηκα γιατί εκθείαζα πολύ τούς Κινέζους).

Εγώ θέλω πολύ να αγοράσω και μάλιστα το Kingzone k1 αλλά διστάζω με όλα αυτά που ακούω. Μάλιστα περίμενα μήπως βγει το καινούριο που λέγατε (Κ2?) αλλά αυτοί εννοούν το Ν3 το οποίο είναι πολύ υποδεέστερο και για μένα δεν αξίζει καθόλου.

Θα ήθελα λοιπόν την γνώμη σας και πόσο κρατούν τελικά στο χρόνο αυτά τα τηλέφωνα.

(εάν είναι θετική είναι καλύτερα να αγοράζουμε με root από αυτούς, μήπως και έχει λιγότερα προβλήματα?)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. :) :) :)

 

..Εκεί που είσαι ήμουν (πριν κανά δίμηνο..) κι εδώ που είμαι θα ρθεις (στο εύχομαι-είναι άψογο το κινητό)

Πριν αποφασίσω για την επιλογή και αγορά Κινέζικου κινητού πέρασα ώρες..μέρες..νύχτες

διαβάζοντας και ξαναδιαβάζοντας γνώμες,απόψεις,εντυπώσεις,κλπ εδώ μέσα κυρίως..

Με βοήθησαν πολύ,πάρα πολύ στο να κατασταλάξω στις επιλογές μου.

Με βοήθησαν επίσης στο τι να προσέξω ιδιαίτερα, τι να κάνω μόλις το παραλάβω, όπως επίσης τι να αποφύγω..!

Επέλεξα λοιπόν για διάφορους λόγους- διαφορετικοί κατά περίπτωση - το Kingzone K1 Pro

( με το 1GB RAM-εσένα σου συνιστώ φυσικά την έκδοση με τα 2 GB) και το Χiaomi Redmi Note.

(και τα δύο από vickmall.com)

Το Kingzone K1 είναι ένα πάρα πολύ καλό,αξιόπιστο,λειτουργικότατο, εντυπωσιακό στην όψη

αλλά και στην χρήση και με πάρα πολύ καλή σχέση vfm.

Το έκανα root και τίποτα άλλο πέρα απ αυτό.

Δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα παραπάνω για να το απολαμβάνω απο την πρώτη μέρα

και εδώ και δυο μήνες συνεχίζει να με εντυπωσιάζει με την αξιοπιστία και την χρηστικότητα του.

Ο μόνος πειραματισμός μου ήταν στους...launchers..!

Εβαλα Nova,Smart,Go και.."επαιξα" με τον καθένα απ αυτούς,έτσι για να δω..αν του πάνε..!

Και του πάνε μια χαρά! (Νομίζω με τον Smart υπάρχει η πιο μεγάλη αίσθηση διαφορετικότητας..)

Bluetooth,GPS,3G,επαφές-κλήσεις-μυνήματα κλπ άψογα-απροβλημάτιστα.

Φωτογραφική μηχανή άψογη.

Ήχος,χμ..θα μπορούσε να είναι και καλύτερος ίσως..

Και η μπαταρία είναι μιά χαρά αλλά θα μπορούσε και καλύτερα..

Σχεδιασμός και κατασκευή πάρα πολύ καλή.

Αρνητικό δεν έχω βρεί ακόμα μετά από ένα δίμηνο χρήσης-ίσως μόνο η έλλειψη tempered glass

γιατί δεν μου αρέσουν οι πλαστικές μεμβράνες προστασίας οθόνης,αν και με την οθόνη που έχει το συγκεκριμένο κινητό

δεν υπάρχει ανάγκη για tempered glass,ούτε κάν για ζελατίνα-και ελπίζω να παραμείνη έτσι.

Αν το επιλέξεις θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος και ενθουσιασμένος για πάρα πολύ καιρό..! ;)

Edited by makisagn
ορθρογραφικά..
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι πατατα ειναι το δευτερο το πρωτο οθονη το δευτερο χανει το σημα.

...Ίσως τα δικά σου να είχαν κάποιο πρόβλημα, πάντως το δικό μου είναι υγιέστατο (φτού σκόρδα..)

Σημαντική υπενθύμιση:Ήρθε μια χαρά, χωρίς root,έκανα εγώ το root και ΔΕΝ ΤΟ.."ΣΚΑΛΙΣΑ" !

Γιατί ακολουθώ το.."ότι δουλεύει καλά δεν το αλλάζουμε-πειράζουμε.."

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί η γυναίκα μου πήγε αε φωτογράφο για να τυπώσει κάποιες φωτό κατευθείαν απο το κινητό και ο φωτογράφος εντυπωσιάστηκε απο τη ποιότητα τους και μάλιστα χωρίς καμία ρύθμιση. Το περιεργάστηκε κανα πεντάλεπτο έκανε και κάποιες ρυθμίσεις και δεν μπορούσε να πιστέψει πως ήταν κινέζικο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το thread και τις ως τώρα εντυπώσεις των κατόχων, έχω μείνει με την εντύπωση ότι το Κ1 έβγαλε ίσως περισσότερα προβλήματα από το μέσο όρο των (κινέζικων) κινητών - κάτι που δε θα πρέπει να αποτελεί έκπληξη, αν σκεφτούμε ότι η Kingzone είναι καινούρια εταιρία και το Κ1 η πρώτη της (και ιδιαίτερα φιλόδοξη!) προσπάθεια.

 

Οπότε το ερώτημα είναι αν όσοι έχουν παραλάβει πιο πρόσφατα τα κινητά τους έχουν αντιμετωπίσει και αναλογικά λιγότερα προβλήματα απ' ό,τι οι πρώτοι κάτοχοι, κάτι που θα σήμαινε ότι τα όποια ποιοτικά προβλήματα έχουν σιγά σιγά αρχίσει να αντιμετωπίζονται και το τηλέφωνο αποτελεί πλέον μια 'καλή' αγορά που μπορεί να κάνει κανείς σχετικά άφοβα (τουλάχιστον όσο και με τα υπόλοιπα -και πιο 'παλιά' στην πιάτσα- κινέζικα...)

Link to comment
Share on other sites

...Ίσως τα δικά σου να είχαν κάποιο πρόβλημα, πάντως το δικό μου είναι υγιέστατο (φτού σκόρδα..)

Σημαντική υπενθύμιση:Ήρθε μια χαρά, χωρίς root,έκανα εγώ το root και ΔΕΝ ΤΟ.."ΣΚΑΛΙΣΑ" !

Γιατί ακολουθώ το.."ότι δουλεύει καλά δεν το αλλάζουμε-πειράζουμε.."

 

Μια από τα ίδια.Το Ρουτάρισμα έγινε από εμένα και το μόνο που πείραξα είναι ο ήχος του.Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αν σκεφτεί κάποιος πως ήμουν για χρόνια χρήστης των idevices.Σίγουρα υπάρχει διαφορά σε αρκετά πράγματα αλλά ως προς την καθημερινή χρήση και λειτουργικότητα του είναι ΤΟΡ για τα χρήματα του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε το ερώτημα είναι αν όσοι έχουν παραλάβει πιο πρόσφατα τα κινητά τους έχουν αντιμετωπίσει και αναλογικά λιγότερα προβλήματα απ' ό,τι οι πρώτοι κάτοχοι, κάτι που θα σήμαινε ότι τα όποια ποιοτικά προβλήματα έχουν σιγά σιγά αρχίσει να αντιμετωπίζονται και το τηλέφωνο αποτελεί πλέον μια 'καλή' αγορά που μπορεί να κάνει κανείς σχετικά άφοβα (τουλάχιστον όσο και με τα υπόλοιπα -και πιο 'παλιά' στην πιάτσα- κινέζικα...)

 

Προσωπικά το παρέλαβα τέλος Ιουλίου και όλα δουλεύουν μια χαρά

Edited by poseidvn
Link to comment
Share on other sites

...Ίσως τα δικά σου να είχαν κάποιο πρόβλημα, πάντως το δικό μου είναι υγιέστατο (φτού σκόρδα..)

Σημαντική υπενθύμιση:Ήρθε μια χαρά, χωρίς root,έκανα εγώ το root και ΔΕΝ ΤΟ.."ΣΚΑΛΙΣΑ" !

Γιατί ακολουθώ το.."ότι δουλεύει καλά δεν το αλλάζουμε-πειράζουμε.."

Δεν το σκαλισα απλα ετυχε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους! :up: :dance: :happy:

Με βοηθήσατε αρκετά. Θα το πάρω τελικά και ο θεός βοηθός. Στο κάτω κάτω θα χάσω μόνο 200 και όχι 500 η 700 σαν κάποια από δω.

Ξέρει μήπως κανένας σας στα σίγουρα πότε θα βγει το Κ2 ? (μην είναι τώρα κοντά δηλαδή)

Εσείς που το έχετε βολεύει η wirless θήκη η εμποδίζει όταν μιλάς και το έχεις ανοιχτό σαν βιβλίο?

και κάτι ακόμα, ένα αξιόπιστο site εμπιστοσύνης και γρηγοράδας μου λέτε? (το 1949deal το εμπιστευόμαστε? είναι το πιό φθηνό 193.96 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...