Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ROM AROMA INSTALLER K1 ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΩΡΟ ΣΤΗ ROM ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ THEFTIE ΣΑΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ SYSTEM ΟΥΤΕ ΤΟ AVAST ANTI-THEFT ΣΑΝ ROOT. ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

 

1.Υπάρχει ενσωματωμένη στο μενού των ρυθμίσεων η επιλογή από την google admin για να βρίσκεις το κινητό σου και να κάνεις απομακρυσμένη διαχείριση.

2.Είναι περιττό οποιοδήποτε antivirus , firewall στο android απλά ξέχασέ το , ή εάν το θές τόσο πολύ απλά ξέχασε το τηλέφωνο...θα έχει προβλήματα.

3.Εάν δεν σου φτάνουν τα 16giga που έχει το τηλ. τότε βάλε μια sd κάρτα και μετέφερε ότι εφαρμογή είναι δυνατόν να μεταφερθεί από το τηλ. στηκ κάρτα μέσα από το μενού ρυθμίσεων , προγράμματα,

 

Εάν έχεις 16giga εφαρμογές και παιχνίδια αγόρασε και κάνα 2 μπαταρίες να χεις γιατί σε κάνα μήνα θα χρειαστείς:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1.Υπάρχει ενσωματωμένη στο μενού των ρυθμίσεων η επιλογή από την google admin για να βρίσκεις το κινητό σου και να κάνεις απομακρυσμένη διαχείριση.

2.Είναι περιττό οποιοδήποτε antivirus , firewall στο android απλά ξέχασέ το , ή εάν το θές τόσο πολύ απλά ξέχασε το τηλέφωνο...θα έχει προβλήματα.

3.Εάν δεν σου φτάνουν τα 16giga που έχει το τηλ. τότε βάλε μια sd κάρτα και μετέφερε ότι εφαρμογή είναι δυνατόν να μεταφερθεί από το τηλ. στηκ κάρτα μέσα από το μενού ρυθμίσεων , προγράμματα,

 

Εάν έχεις 16giga εφαρμογές και παιχνίδια αγόρασε και κάνα 2 μπαταρίες να χεις γιατί σε κάνα μήνα θα χρειαστείς:rolleyes:

 

Βασικά ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Συυγνώμη για τα καφαλαία πριν ξεχάστηκα. Λοιπόν σύμφωνα με το Titanium Backup Pro έχω 1) ROM συστήματος 931ΜΒ 4,09 ελέυθερα 2) Εσωτερική 5,28GB 3.47GB ελεύθερα 3) Κάρτα SD 7.94GB 2.07GB ελέυθερα και 4) εξωτερική κάρτα SD 9.20GB 8.88GB ελεύθερα. Έτσι πρέπει να είναι? Για την εύρεση τηλεφώνου θα το κοιτάξω καλύτερα γιατι δεν το βρήκα Ευχαριστώ πολυ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Συυγνώμη για τα καφαλαία πριν ξεχάστηκα. Λοιπόν σύμφωνα με το Titanium Backup Pro έχω 1) ROM συστήματος 931ΜΒ 4,09 ελέυθερα 2) Εσωτερική 5,28GB 3.47GB ελεύθερα 3) Κάρτα SD 7.94GB 2.07GB ελέυθερα και 4) εξωτερική κάρτα SD 9.20GB 8.88GB ελεύθερα. Έτσι πρέπει να είναι? Για την εύρεση τηλεφώνου θα το κοιτάξω καλύτερα γιατι δεν το βρήκα Ευχαριστώ πολυ και πάλι

 

Για μια 32g με 7 ευρώ δές εδω http://www.aliexpress.com/item/2014-new-micro-sd-memory-card-64GB-8GB-16GB-Micro-SD-card-32gb-class-10-SD/1959582047.html

 

Για το admin πας ρυθμίσεις>ασφάλεια>διαχειριστές συσκευών>ενεργοπίηση

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή βοήθεια... πως μπορώ να έχω στο συγκεκριμένο κινητό Ελληνικό spellcheker ?

 

Προς το παρών η google δεν διαθέτει φωνητική στην ελληνική γλώσσα. Κάποια στιγμή θα υπάρξει υποστήριξη και θα γίνει αυτόματα η λήψη από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Για μια 32g με 7 ευρώ δές εδω http://www.aliexpress.com/item/2014-new-micro-sd-memory-card-64GB-8GB-16GB-Micro-SD-card-32gb-class-10-SD/1959582047.html

 

Για το admin πας ρυθμίσεις>ασφάλεια>διαχειριστές συσκευών>ενεργοπίηση

Ευχαριστώ πολύ το βρήκα τελικά. Τα νούμερα στο χώρο που λέει το titanium backup pro είναι σωστά η κάτι εκανα λάθος όταν πέρασα την custom rom??

Link to comment
Share on other sites

Για ορθογραφικό έλεγχο στα sms λέω ρε συ ... Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω

 

Στο πληκτρολόγιο του android L ενεργοποιήτε αυτόματα επιλέγοντας σαν κύρια γλώσσα τα ελληνικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ το βρήκα τελικά. Τα νούμερα στο χώρο που λέει το titanium backup pro είναι σωστά η κάτι εκανα λάθος όταν πέρασα την custom rom??

 

Χρειάζεσαι κάρτα μνήμης είσαι οριακός.

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο του android L ενεργοποιήτε αυτόματα επιλέγοντας σαν κύρια γλώσσα τα ελληνικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χρειάζεσαι κάρτα μνήμης είσαι οριακός.

 

Ευχαριστώ παρήγγειλα την 64GB απο το κατάστημα που έστειλες η διαφορά με την 32GB ήταν 1$ μόνο

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητο με root, αλλά κατά λάθος έσβησα το αρχείο από το κινητό. Τι μπορώ να κάνω? Διάβασα πιο πάνω για το πρόγραμμα mtkdroid tools, αλλά δεν ξέρω πως να το ρουτάρω με αυτό. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Ποιο αρχείο έσβησες; Το SuperSU, κατέβασε το από το play store.

 

Δεν έχω ιδέα... Όταν αγόρασα το κινητό είδα τη συγκεκριμενη εφαρμογη κ όταν την άνοιξα όλες οι οδηγίες ήταν στα κινέζικα κ εγώ το έσβησα... Πρώτη φορά αγόρασα κινέζικο κινητό κ δεν ήξερα τι ακριβώς ήταν το root... Στη συνέχεια έβαλα το kinguser, αλλά κ πάλι όταν προσπάθησα να εγκαταστήσω την εφαρμογή viper μου λέει ότι δεν είναι πλήρως ρουταρισμένο...

Να αναφέρω ότι είμαι λίγο άσχετη με όλα αυτα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω ιδέα... Όταν αγόρασα το κινητό είδα τη συγκεκριμενη εφαρμογη κ όταν την άνοιξα όλες οι οδηγίες ήταν στα κινέζικα κ εγώ το έσβησα... Πρώτη φορά αγόρασα κινέζικο κινητό κ δεν ήξερα τι ακριβώς ήταν το root... Στη συνέχεια έβαλα το kinguser, αλλά κ πάλι όταν προσπάθησα να εγκαταστήσω την εφαρμογή viper μου λέει ότι δεν είναι πλήρως ρουταρισμένο...

Να αναφέρω ότι είμαι λίγο άσχετη με όλα αυτα...

 

Δοκίμασε το framaroot και αν δεν σου δουλέψει δοκίμασε το root genius.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το framaroot και αν δεν σου δουλέψει δοκίμασε το root genius.

 

Ευχαριστώ πολύ! Θα προσπαθήσω τώρα να τα κατεβάσω. Το kinguser μήπως ξέρεις πως να ρο σβήσω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε το framaroot και αν δεν σου δουλέψει δοκίμασε το root genius.

 

Μολις έβαλα το Framaroot και μου έβγαλε την εξης εντολή Your device seems not vulnerable to exploit included in Framaroot

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για διαδικασία root για όσους φοβούνται - δεν γνωρίζουν να την κάνουν με mtk DROID tools που μας πρότεινε ο φίλος Smartdigi.... Η παρακάτω διαδικασία αφορά αυτούς που δεν είναι root και θέλουν να γίνουν και αυτούς που είναι root αλλά όχι 100‰ όπως πχ συμβαίνει με το root genius (kinguser) Καταρχάς θα πρέπει να μην είσαστε root η εάν είσαστε με το ίδιο πρόγραμμα που γίνατε να ξεγινετε δηλαδή πχ με το root genius να τρέξετε το πρόγραμμα με την ίδια διαδικασία (USB debug κτλ) και αυτή τη φορά πατάτε unroot...

Πανομοιότυπο πρόγραμμα με το root genius είναι το Vroot ( VRoot_1.7.3.4863_english_cid1005_7337ba1e_89 <βαλτε αυτή την περιγραφή στο google και κατεβαστε> ).... Οπότε με την ίδια διαδικασία γίνεστε root με το vroot... Αλλά αυτό έχει 2 θεματακια.... το ένα είναι απλο...Μόλις το περάσετε εγκαθιστά και ένα άλλο πρόγραμμα το οποίο το βρίσκεται στις εφαρμογες και το σβήνεται πολύ εύκολα....

Το πρόβλημα με το vroot είναι ότι είναι στα κινέζικα... (προσοχή η αποδοχή για root access στο vroot είναι το δεξί κουμπί)... Οπότε μετα την εγγατασταση του vroot κατεβάζουμε το "supersu" του chainfire από το playstore και το εγκαθιστούμε... Το τρέχουμε και θα μας βγάλει 2 παράθυρα το ένα είναι για να δώσουμε root access από το vroot (πατάμε το δεξί πλήκτρο) και το άλλο ότι πρέπει να κάνει update πατάμε ''συνέχεια'' και μετά "κανονικά" όχι μέσο recovery.... Αν σας γράψει ότι απέτυχε-δεν εγκατασταθηκε κάτι δεν πήγε καλά.... Αν σας γράψει ότι υπάρχει και άλλος super user (και εννοει το vroot) και ίσως να υπάρχει πρόβλημα και σας προτείνει να τον διαγράψει τότε όλα πάνε καλά και διαγράψτε το vroot.... Βγείτε από το πρόγραμμα ''supersu'' κάντε τσεκ ότι το vroot δεν υπάρχει πλέον στα προγράμματα σας και αν είναι όλα οκ ξαναμπείτε στο supersu πηγαίνετε στις ρυθμίσεις του προγράμματος και κάντε το ''πρόγραμμα του συστήματος'' από τις επιλογες...μη σας τρομαζει το ότι σας πεταει εξω.... Επανακινηση θα σας βγάλει ότι το Android αναβαθμίζετε θα ανοίξει και πλέον είστε ολοκληρωτικά root... Και κάπου εδώ ο Smartdigi θα γελάει που ρουταρουμε μέσο πλατιάς

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για διαδικασία root για όσους φοβούνται - δεν γνωρίζουν να την κάνουν με mtk DROID tools που μας πρότεινε ο φίλος Smartdigi.... Η παρακάτω διαδικασία αφορά αυτούς που δεν είναι root και θέλουν να γίνουν και αυτούς που είναι root αλλά όχι 100‰ όπως πχ συμβαίνει με το root genius (kinguser) Καταρχάς θα πρέπει να μην είσαστε root η εάν είσαστε με το ίδιο ππρόγραμμα που γίνατε να ξεγινετε δηλαδή πχ με το root genius να τρέξετε το πρόγραμμα με την ίδια διαδικασία (USB debug κτλ) και αυτή τη φορά πατάτε unroot...

Πανομοιότυπο πρόγραμμα με το root genius είναι το Vroot.... Οπότε με την ίδια διαδικασία γίνεστε root με το vroot... Αλλά αυτό έχει 2 θεματακια.... Μόλις το περάσετε εγκαθιστά και ένα άλλο πρόγραμμα το οποίο το βρίσκεται και το σβήνεται πολύ εύκολα....

Το πρόβλημα με το vroot είναι ότι είναι στα κινέζικα... (προσοχή η αποδοχή για root access είναι το δεξί κουμπί)... Οπότε κατεβάζουμε το "supersu" του chainfire από το playstore και το εγκαθιστούμε... Το τρέχουμε και θα μας βγάλει 2 παράθυρα το ένα είναιγια να δδώσουμε root από το vroot (πατάμε το δεξί πλήκτρο) και το άλλο ότι πρέπει να κάνει update πατάμε συνέχεια και μετά "κανονικά" όχι μέσο recovery.... Αν σας γράψει ότι απέτυχε-δεν εγκατασταθηκε κάτι δεν πήγε καλά.... Αν σας γράψει ότι υπάρχει και άλλος super user και ίσως να υπάρχει πρόβλημα και σας προτείνει να τον διαγράψει τότε όλα πάνε καλά και διαγράψτε το vroot.... Βγείτε από το supersu κάντε τσεκ ότι το vroot δεν υπάρχει ππλέον στα προγράμματα σας και αν είναι όλα οκ ξαναμπείτε στο supersu πηγαίνετε στις ρυθμίσεις του προγράμματος και κάντε το πρόγραμμα του συστήματος.... Επανακινηση θα σας βγάλει ότι το Android αναβαθμίζετε θα ανοίξει και πλέον είστε ολοκληρωτικά root... Και κάπου εδώ ο Smartdigi θα γελάει που ρουταρουμε μέσο πλατιάς

 

Καλησπέρα,

Αντιθέτως , υπάρχουν πάνω από 14 τρόποι να κάνεις root. Όπως βολεύεται ο καθένας και ας είναι μέσω τρικάλων. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιθέτως , υπάρχουν πάνω από 14 τρόποι να κάνεις root. Όπως βολεύεται ο καθένας και ας είναι μέσω τρικάλων. :cool:

Καλα τα λες....τωρα πια που περασα το Viper δεν βγαζεις καμια φωτο με τις ρυθμησεις σου να δουμε και οι υπολοιποι γιατι εμενα ναι μεν μπασαρει ο ηχος και γινεται πιο αληθινος αλλα αυξηση εντασης δεν ειδα...βεβαια θα πρεπει να πω ότι ειχα βαλει το χερακι μου στο enginering mode!!!!A...και κατι άλλο....στο βιντεο στο youtube που εβαλες αυτος παει σε ένα μενου που λεγεται sound effect και επιλεγει το Viper....εμεις με το viper κανουμε κατι τετοιο η κατευθείαν οι ρυθμισεις από το πρόγραμμα????

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή μου βγάζει without vfp (pxa

920-with vfp-coryexA8 with neon

CortexA9/15with neon πια επιλογή είναι. Viper4

 

Εμενα παλι στην αρχη δεν μου εβγαλε να επιλεξω κατι τετοιο...ισως δεν εχουμε την ιδια εκδοση.....μου ζητησε την ποιοτητα (μεταξυ τριων)και μετα να εγκαταστιση τον driver....Ισως ο smartdigi μπορει να σε βοηθηση σε αυτό....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι στην αρχη δεν μου εβγαλε να επιλεξω κατι τετοιο...ισως δεν εχουμε την ιδια εκδοση.....μου ζητησε την ποιοτητα (μεταξυ τριων)και μετα να εγκαταστιση τον driver....Ισως ο smartdigi μπορει να σε βοηθηση σε αυτό....

 

Νομίζω ότι αυτή η επιλογή που λες δεν υπάρχει, μήπως δεν είναι fullroot το τηλέφωνο σου? Γιατί στο δικό μου δεν υπάρχει , εάν δεν είναι root full δεν λειτουργεί το viper σωστά έως καθόλου.

 

Ρυθμίσεις τώρα έχω ότι να ναι γιατί κάνουμε κάτι δοκιμές. Στα βασικά των speaker έχω 1-2-3 επιλογή ον , preset classical, speaker optimizasion enable , effect select extreme , extra loud disable

 

 

 

αυτά για την ώρα

 

 

 

<<Στην αρχή μου βγάζει without vfp (pxa

920-with vfp-coryexA8 with neon

CortexA9/15with neon πια επιλογή είναι. Viper4>>

 

>>>Νομίζω ότι αυτή η έκδοση του viper δεν κουμπώνει στο κινητό

Edited by Smartdigi
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μετα την εγγατασταση του vroot κατεβάζουμε το "supersu" του chainfire από το playstore και το εγκαθιστούμε... Το τρέχουμε και θα μας βγάλει 2 παράθυρα το ένα είναι για να δώσουμε root access από το vroot (πατάμε το δεξί πλήκτρο) και το άλλο ότι πρέπει να κάνει update πατάμε ''συνέχεια'' και μετά "κανονικά" όχι μέσο recovery.... Αν σας γράψει ότι απέτυχε-δεν εγκατασταθηκε κάτι δεν πήγε καλά.... Αν σας γράψει ότι υπάρχει και άλλος super user (και εννοει το vroot) και ίσως να υπάρχει πρόβλημα και σας προτείνει να τον διαγράψει τότε όλα πάνε καλά και διαγράψτε το vroot.... Βγείτε από το πρόγραμμα ''supersu'' κάντε τσεκ ότι το vroot δεν υπάρχει πλέον στα προγράμματα σας και αν είναι όλα οκ ξαναμπείτε στο supersu πηγαίνετε στις ρυθμίσεις του προγράμματος και κάντε το ''πρόγραμμα του συστήματος'' από τις επιλογες...μη σας τρομαζει το ότι σας πεταει εξω.... Επανακινηση θα σας βγάλει ότι το Android αναβαθμίζετε θα ανοίξει και πλέον είστε ολοκληρωτικά root...

 

Μάλλον θα είμαι η μοναδική που μου βγάζει ότι η εγκατάσταση απέτυχε :(

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα είμαι η μοναδική που μου βγάζει ότι η εγκατάσταση απέτυχε :(

 

Αν εννοεις ότι μετα την εγκατασταση του''supersu'' και κατά την ''εγκατασταση'' των πακετων του ''supersu'' σου βγαζει ότι ''η εγκατασταση απετυχε'' τοτε απεγκαταστησε το ''supersu'' ξαναεγκαταστησε το ξανακανε δωσε ''root access'' από το ''vroot'' ξανακανε το instal των πακετων μηπως και τα παρει....εμενα προσωπικα δεν μου εβγαλε ότι ''η εγκατασταση πετυχε'' με πηγε κατευθείαν στο να σβησω το ''vroot''...αλλα σιγουρα δεν μου εβγαλε ότι ''η εγκατσταση απετυχε'' γιατι τοτε αν σβησεις το ''vroot'' δεν θα λειτουργει ουτε αυτό ουτε το supersu....στην τελικη μεινε με το vroot και με αυτό το κινητο σου ''root'' θα είναι (απλα το πρόγραμμα θα είναι στα κινεζικα) αρκει να πατας οποτε σου ζηταει το σωστο κουμπι για να δεινεις ''root access'' και περνα και το viper να το τσεκαρεις....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο του android L ενεργοποιήτε αυτόματα επιλέγοντας σαν κύρια γλώσσα τα ελληνικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Θέλω τα Αγγλικά σαν κύρια γλώσσα ...

Γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα Αγγλικά σαν κύρια γλώσσα ...

Γίνεται ?

 

Φυσικά, αλλάζεις από αυτόματο και τικάρεις τα αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, αλλάζεις από αυτόματο και τικάρεις τα αγγλικά

 

Κάποια Μ@λ.. κάνω και δεν παίζει.

Μπορείς σε παρακαλώ να περιγράψεις πιο αναλυτικά την διαδικασία :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...