Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα είναι το δεύτερο τηλέφωνο το πρώτο είχε πρόβλημα στην οθόνη και το πήραν πίσω στην Κίνα τωρα πρόβλημα στο σήμα μια έχω σήμα καλώ και μια το χανω τη να κάνω δεν ξέρω.

Καμία γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα είναι το δεύτερο τηλέφωνο το πρώτο είχε πρόβλημα στην οθόνη και το πήραν πίσω στην Κίνα τωρα πρόβλημα στο σήμα μια έχω σήμα καλώ και μια το χανω τη να κάνω δεν ξέρω.

Καμία γνώμη?

 

Επειδή από τεχνικής άποψης δεν υπάρχει περίπτωση να ανοιγοκλείνει το module από τις sim cards ή του modem δοκίμασες με cosmote ή wind στην ίδια θύρα? ή στην άλλη θύρα χωρίς την κάρτα που έχεις τώρα εννοείτε. Παίζει και να έχεις προβληματική sim συνάντησα το ίδιο πρόβλημα πριν από 25 μέρες σε ένα φιλαράκι, μια συνδεόντανε μια όχι στο δίκτυο μέχρι που βραχυκύκλωσε τελείως η sim και δεν ξανα άνοιξε.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο παιδιά. Παρόλο που έχω το τηλέφωνο μες στη θήκη του και γενικά το προσέχω, παρατήρησα μερικές γρατζουνιές στο γυαλάκι της κάμερας. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις απομακρύνω; Επίσης αυτές οι γρατζουνιές μπορούν να επηρεάσουν την ποιότητα των φωτογραφιών ή τη λήψη βίντεο; Οι γρατζουνιές είναι επιφανειακές και όταν ενεργοποιώ τη φωτογραφική μηχανή δεν βλέπω κάτι στην οθόνη του κινητού από τις γρατζουνιές που υπάρχουν.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο παιδιά. Παρόλο που έχω το τηλέφωνο μες στη θήκη του και γενικά το προσέχω, παρατήρησα μερικές γρατζουνιές στο γυαλάκι της κάμερας. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις απομακρύνω; Επίσης αυτές οι γρατζουνιές μπορούν να επηρεάσουν την ποιότητα των φωτογραφιών ή τη λήψη βίντεο; Οι γρατζουνιές είναι επιφανειακές και όταν ενεργοποιώ τη φωτογραφική μηχανή δεν βλέπω κάτι στην οθόνη του κινητού από τις γρατζουνιές που υπάρχουν.

 

Εάν έχεις σκοπό να μεγενθύνεις τις φωτογραφίες για ταπετσαρία μπορεί αν και υπάρχει και photoshop. Διαφορετικά δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τρόπος να τις απομακρύνεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν συνεχίσεις να γρατζουνάς όμως θα έχεις θέμα με την αυτόματη εστίαση. Ο σένσορας δεν θα μπορεί να εστιάσει και θα έχεις θολές φώτο.

Για αυτό πρόσεχε μην χειροτερέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις σκοπό να μεγενθύνεις τις φωτογραφίες για ταπετσαρία μπορεί αν και υπάρχει και photoshop. Διαφορετικά δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τρόπος να τις απομακρύνεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν συνεχίσεις να γρατζουνάς όμως θα έχεις θέμα με την αυτόματη εστίαση. Ο σένσορας δεν θα μπορεί να εστιάσει και θα έχεις θολές φώτο.

Για αυτό πρόσεχε μην χειροτερέψουν.

 

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πώς δημιουργήθηκαν. Δυο φορές έχω καθαρίσει την κάμερα με πανάκι για τα γυαλιά και αυτό ήταν αχρησιμοποίητο. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια αλλαγή κάρτας sim γιατί έβαλα δίπλα δίπλα ένα άλλο τηλέφωνο με vodafone και είχε σήμα κανονικα αλλά το δικό μου το έχανε άρα μπορεί να είναι η κάρτα αμα ειναι το τηλέφωνο την κατσαμε.

Αν κάποιος φίλος μπορεί να δώσει απάντηση στο πρόβλημα μου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από "αρκετό" καιρο που το έχω

μετά από επιβίωση γερής τουμπας (έχει στραβώσει λίγο η κάτω αριστερή γωνία και πλέον ακουστικά δεν μπαίνουν..)

μετά από επιβίωση καλοκαιρινής άδειας (αλάτια, παραλίες, 'ηλιος)

 

Το κινητό έχει αποδειχθεί μια χαρά αγορά.

 

Οι φωτογραφίες είναι παρα πολύ καλές (δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ακούγεται οτι δεν είναι καλές)

Το video έχει θέματα (σε σχέση με τις φωτό που είναι τόσο καλές). Κάπου κάπου χάνει το νετάρισμα αλλά, στο mode ''motion track mode'' τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα.

 

Το θέμα μπαταρίας

για web browsing είναι οκ

Για παιχνίδια σε 1 ώρα μπορεί να καταναλώσει και το 60% (πχ cash of clans)

 

Συνδέθηκα με team viewer στον υπολογιστή του γραφείου έβαλα και mouse με το ogt καλώδιο όλα οκ !!!

Δεν είναι αρκετά δυνατό το ηχείο του και υπήρχαν φορές που έχασα κλήσεις.

 

overall το κινητό είναι απίθανο !!!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο πραγματικά είναι πολύ καλό έχει μικρά προβλήματα ελπίζω να διορθωθεί.

Το ηχείο πραγματικά έχει θέμα.

Edited by TASOS_KAR
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο πραγματικά είναι πολύ καλό έχει μικρά προβλήματα ελπίζω να διορθωθεί.

Το ηχείο πραγματικά έχει θέμα.

 

Εάν βάλεις viper με τις κατάλληλες ρυθμίσεις ο ήχος σε κουφαίνει. εγώ έχω σχεδόν στην μέση διότι ακούγεται πολύ δυνατά.

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλεις viper με τις κατάλληλες ρυθμίσεις ο ήχος σε κοφανει. εγώ έχω σχεδόν στην μέση διότι ακούγεται πολύ δυνατά.

 

Δώσε μας εάν θες πληροφορίες για το viper.... Εγώ προσωπικά πρώτη φορά το ακούω και λίγο που το κοίταξα στο playstore δεν βρήκα κάτι εκτός από ένα κινέζικο " viper4 Android).... Αυτό εννοείς? Δώσε μας πληροφορίες και ρυθμίσεις....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας εάν θες πληροφορίες για το viper.... Εγώ προσωπικά πρώτη φορά το ακούω και λίγο που το κοίταξα στο playstore δεν βρήκα κάτι εκτός από ένα κινέζικο " viper4 Android).... Αυτό εννοείς? Δώσε μας πληροφορίες και ρυθμίσεις....

 

Viper4android ακριβώς , και δουλεύει μόνο σε root τηλέφωνα.

κατέβασέ το από εδώ >https://mega.co.nz/#!LcRgibLJ!uoLLrlc-EbLV0AhVze9TZU-4aU1tvjRwT2Ch8O2OKRU

 

Δες εδώ κάποιες ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Viper4android ακριβώς , και δουλεύει μόνο σε root τηλέφωνα.

κατέβασέ το από εδώ >https://mega.co.nz/#!LcRgibLJ!uoLLrlc-EbLV0AhVze9TZU-4aU1tvjRwT2Ch8O2OKRU

 

Δες εδώ κάποιες ρυθμίσεις

 

Κατά το ξεκίνημα της εφαρμογής (ενώ και εννοείται χωρίςκκαμία αμφιβολία το κινητό μου είναι ροοτ) ενώ παίρνει η εφαρμογή έγκριση από kinguser μου ζητάει να κάνω update κάποιο driver και όπως δείχνει και στο βίντεο που παραθεσες επέλεξα supper audio και αμέσως μετά μου έβγαλε ότι δεν εγκατασταθηκε ο driver και να τσεκάρω αν το τηλέφωνο είναι ροοτ... Τη παίζει??? Έκανα και επανεκκίνηση ξανά το ίδιο.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κατά το ξεκίνημα της εφαρμογής (ενώ και εννοείται χωρίςκκαμία αμφιβολία το κινητό μου είναι ροοτ) ενώ παίρνει η εφαρμογή έγκριση από kinguser μου ζητάει να κάνω update κάποιο driver και όπως δείχνει και στο βίντεο που παραθεσες επέλεξα supper audio και αμέσως μετά μου έβγαλε ότι δεν εγκατασταθηκε ο driver και να τσεκάρω αν το τηλέφωνο είναι ροοτ... Τη παίζει??? Έκανα και επανεκκίνηση ξανά το ίδιο.....

 

Το τηλέφωνό σου είναι εν μέρη root, έχει ξεκλειδώσει αλλά λείπουν τα αρχεία. Ξανακάνε root με mtkdroid tools για να ξαναβάλει supersu etc

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό σου είναι εν μέρη root, έχει ξεκλειδώσει αλλά λείπουν τα αρχεία. Ξανακάνε root με mtkdroid tools για να ξαναβάλει supersu etc

 

Δεν ξερω να δουλευω το πρόγραμμα mtkdroid tools αν μη τι άλλο να ρουταρο με αυτό.....το εχω ρουταρει με το root genius.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να δουλευω το πρόγραμμα mtkdroid tools αν μη τι άλλο να ρουταρο με αυτό.....το εχω ρουταρει με το root genius.....

 

Πρέπει να φορτωθεί η βιβλιοθήκη με τα απαραίτητα αρχεία. Δεν είσαι 100% root

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια ρομ ειναι καλυτερη

Η custom μας η' η oficial ?

 

Καλύτερη σε τι? Και ποιά custom?

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η official έχει full εφαρμογές και τις βασικές ρυθμίσεις χωρίς βελτιώσεις, η κάθε custom έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά, διαβάζεις και επιλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα της δυο sim και δεν εντοπίζει μια από της δυο μόνο αν έχω ανοικτό το 3G τι μία την εντοπίζει την άλλη όχι ξέρει κανείς γιατί.

Και η δυο κάρτες είναι vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα της δυο sim και δεν εντοπίζει μια από της δυο μόνο αν έχω ανοικτό το 3G τι μία την εντοπίζει την άλλη όχι ξέρει κανείς γιατί.

Και η δυο κάρτες είναι vodafone

 

Είναι και οι 2 κάρτες ΟΝ από την διαχείριση καρτών και δεν παίζει η μια από τις 2?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και η δύο είναι on

 

Στείλτο πίσω για επισκευή κάποια στιγμή θα σταματήσει να δουλεύει το module από τις sim

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έβαλα της δυο sim και δεν εντοπίζει μια από της δυο μόνο αν έχω ανοικτό το 3G τι μία την εντοπίζει την άλλη όχι ξέρει κανείς γιατί.

Και η δυο κάρτες είναι vodafone

 

Δεν βλέπει συγκεκριμένη θύρα; Δηλαδή αν αλλάξεις τη θέση τους, τι γίνεται;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω το εξης.Εχω παρατηρησει οτι δτις κλησεις ο αλλος συνδρομητης που μιλαω ακουει κατι σαν παρασιτα που διαρκει εως 3 δευτερα και δεν το κανει συνεχεια ανα ενα λεπτο η περισσοτερο και εγω οταν ακουει ο αλλος συνδρομητης παρασιτα μου κανει διακοπες ??? Μονο οταν βαζω ανοιχτει ακροαση βελτιωνεται.Με ακουστικα η το ακουστικο του τηλεφωνου το κανει. Φταει το δικτυο η το κινητο μου ??? γιατι με το προηγουμενο κινητο που ειχα και μιλουσα με τον ιδιο συνδρομητη δεν ειχα τετοιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Viper4android ακριβώς , και δουλεύει μόνο σε root τηλέφωνα.

κατέβασέ το από εδώ >https://mega.co.nz/#!LcRgibLJ!uoLLrlc-EbLV0AhVze9TZU-4aU1tvjRwT2Ch8O2OKRU

 

Δες εδώ κάποιες ρυθμίσεις

Στην αρχή μου βγάζει without vfp (pxa

920-with vfp-coryexA8 with neon

CortexA9/15with neon πια επιλογή είναι.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ROM AROMA INSTALLER K1 ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΩΡΟ ΣΤΗ ROM ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ THEFTIE ΣΑΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ SYSTEM ΟΥΤΕ ΤΟ AVAST ANTI-THEFT ΣΑΝ ROOT. ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...