Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, επειδή το σκέφτομαι το κινητό (αυτό και το UMI X3), πείτε λίγο οι κατέχοντες πόσο κρατάει η μπαταρία με wifi ανοιχτό και κάποια τηλέφωνα; Δε βγάζω άκρη...
το μονο καλυτερο που εχει το UMI X3 ειναι η λιγο μεγαλυτερη μπαταρια του ,αντε δηλαδη να σου βγαζει 3-4 ωρες παραπανω και αν, σε εμφανιση και λειτουργιες ειναι πολυ ποιο κατω απο το κ1 turbo,προσωπικη μου αποψη παρε το κ1 turbo παρε και μια 2η μπαταρια με 7-8 ευρω και δεν θες τιποτα αλλο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια βδομάδα δεν κρατάει...

Εξαρτάται την χρήση. Με την δική μας rom με wifi + 3g (άνοιξε κλείσε) + φωττογραφική+ 20 λεπτέ κλήσεις+ μηνύματα μας κράτησε 1,5 μέρα

 

Εάν έχεις όλη μέρα wifi ανοιχτό κρατάει περίπου 20-22 ώρες

ενταξει ελαχιστη χρηση ειναι αυτα που λες δεν ειναι και κατι το τρομερο,εμενα ετσι μου κραταει 2 ημερες+ καλα κανανε οι κατασκευαστες και δεν εβαλαν μεγαλυτερη μπαταρια γιατι το κινητο θα γινοτανε κουμουτσα ,τουβλο και ασχημο ενω τωρα ειναι πανεμορφο και λεπτο,οποιος θελει μεγαλυτερη αυτονομια αγοραζει μια 2η μπαταρια και καθαριζει την μπουγαδα:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, επειδή το σκέφτομαι το κινητό (αυτό και το UMI X3), πείτε λίγο οι κατέχοντες πόσο κρατάει η μπαταρία με wifi ανοιχτό και κάποια τηλέφωνα; Δε βγάζω άκρη...

 

Εγω θα σου έλεγα να μην παρεις το kingzone. Πάρε όποιο 'άλλο θες!

 

Η μπαταρια δεν ειναι για πολλα πολλα. αμα παιζεις παιχνίδια θα τα παίζεις σπίτι σου δίπλα στην πρίζα.

Είναι οσο γρήγορο είναι και ένα 4πυρινο (καμία διαφορά στην ταχύτητα) αλλα θερμαίνετε πολύ περισσότερο.

 

Το κινητό είναι υπερβολικά βαρυ και δεν είναι λεπτό (μην σε ξεγελάνε οι photo στα site)

 

Εχει μεταλλικό περίβλημα με πολύ κακό φινίρισμα, δεν εφάπτονται σωστά τα μεταλλικά του μέρη μεταξύ τους.

Το πισω κάλυμμα εμένα μου βγαίνει μόνο του κάθε τρεις και λίγο σχεδόν με το παραμικρό ταρακούνημα γιατί είναι μεταλλικό και έχει μικρά γατζάκια, αλλά το κινητό απο μεσα (εκέι που εφάπτεται η μπαταρια) είναι πλαστικό και τα σιδερένια γαντζακια τρίβουν το πλαστικο.......Αστα να παν, τη να σου εξηγώ, σκέτη απελπισία..αμα το ανόιγοκλείσεις 3-4 φορες μετα θα σου βγαίνει συνεχώς.

 

Βγαζει καλές photo με autofocus αλλα σε σύγκριση που του έκανα με Doogee Dagger DG550, ΝΕΟ Μ1, THL W8s, κατάλαβα οτι θα μπορούσε και καλύτερες.

Το video δεν το συζητώ...ειναι άθλιο....δεν κανει autofocus και τα βγάζει θολά...

Ολα τα κινητά που σου προανέφερα κάνουν autofocus στο video και είναι πολυ φθηνότερα.

 

Τελος θα σου έλεγα να μην εντυπωσιαστείς απο αυτο που δείχνουν με το air gesture (οτι το λειτουργείς με τις κινήσεις του χεριού), ο αισθητήρας ειναι στην πανω αριστερή γωνία!!!! δεν βολεβει να κανεις τιποτα, αλλα και να βόλευε παλι τιποτα δεν κάνει γιατι κουνας τα χερια σου οπως σου υποδεικνύει αλλα το αποτέλεσμα μάλλον τα νεύρα θα σου σπάσει..οτι νάνε κάνει...

 

Εγω το πουλάω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου έλεγα να μην παρεις το kingzone. Πάρε όποιο 'άλλο θες!

 

Η μπαταρια δεν ειναι για πολλα πολλα. αμα παιζεις παιχνίδια θα τα παίζεις σπίτι σου δίπλα στην πρίζα.

Είναι οσο γρήγορο είναι και ένα 4πυρινο (καμία διαφορά στην ταχύτητα) αλλα θερμαίνετε πολύ περισσότερο.

 

Το κινητό είναι υπερβολικά βαρυ και δεν είναι λεπτό (μην σε ξεγελάνε οι photo στα site)

 

Εχει μεταλλικό περίβλημα με πολύ κακό φινίρισμα, δεν εφάπτονται σωστά τα μεταλλικά του μέρη μεταξύ τους.

Το πισω κάλυμμα εμένα μου βγαίνει μόνο του κάθε τρεις και λίγο σχεδόν με το παραμικρό ταρακούνημα γιατί είναι μεταλλικό και έχει μικρά γατζάκια, αλλά το κινητό απο μεσα (εκέι που εφάπτεται η μπαταρια) είναι πλαστικό και τα σιδερένια γαντζακια τρίβουν το πλαστικο.......Αστα να παν, τη να σου εξηγώ, σκέτη απελπισία..αμα το ανόιγοκλείσεις 3-4 φορες μετα θα σου βγαίνει συνεχώς.

 

Βγαζει καλές photo με autofocus αλλα σε σύγκριση που του έκανα με Doogee Dagger DG550, ΝΕΟ Μ1, THL W8s, κατάλαβα οτι θα μπορούσε και καλύτερες.

Το video δεν το συζητώ...ειναι άθλιο....δεν κανει autofocus και τα βγάζει θολά...

Ολα τα κινητά που σου προανέφερα κάνουν autofocus στο video και είναι πολυ φθηνότερα.

 

Τελος θα σου έλεγα να μην εντυπωσιαστείς απο αυτο που δείχνουν με το air gesture (οτι το λειτουργείς με τις κινήσεις του χεριού), ο αισθητήρας ειναι στην πανω αριστερή γωνία!!!! δεν βολεβει να κανεις τιποτα, αλλα και να βόλευε παλι τιποτα δεν κάνει γιατι κουνας τα χερια σου οπως σου υποδεικνύει αλλα το αποτέλεσμα μάλλον τα νεύρα θα σου σπάσει..οτι νάνε κάνει...

 

Εγω το πουλάω!!!!!

 

 

Νομίζω ότι κινητό πήρες όχι υπερυπολογιστή.

Όποιος θέλει παιχνίδια παίρνει παιχνιδομηχανή φορητή. Τα κινητά είναι για απλά πράγματα.

Οι φωτογραφίες είναι απλά πάρα πολύ εντυπωσιακές σε σχέση με άλλα κινητά

Το κινητό είναι μεταλλικό με άψογο φινίρισμα

Το καπάκι και sam** να είχες πιτσικάρει όπως και να έχει , ιδίως εάν το έχεις φορεμένο όταν παίζεις παιχνίδια. Όλες οι θήκες πιτσικάρουν από την χρήση. Το μεταλλικό κάλυμμα δεν βγαίνει εάν το κουμπώσεις κανονικά με τα 2 χέρια.

 

Στις συγκρίσεις εάν συγκρίνεις ποιοτικά το Doogee Dagger με το Kingzone τότε είναι περιττό να μιλάμε για συγκρίσεις.

 

Όσον αφορά κάμερες , βίντεο κτλπ autofocus είναι άκυρο να ζητάμε από ένα κινητό να μας μαγειρεύει , να πλένει και να μας κάνει και καφέ. 200 ευρώ δώσαμε δεν προσλάβουμε οικιακή βοηθό.

 

Οι αισθητήρες όλων των κινητών ανώνυμων και επώνυμων έχουν μέτρο σύγκρισης μόνον ευαισθησίας , η καλή λειτουργία ενός αισθητήρα εξαρτάται από τις διεργασίες που εκτελούνται εκείνη την στιγμή στο τηλέφωνο και τους ελεύθερους πόρους που υπάρχουν.

πχ στην νέα εφαρμογή 4.4.4 google camera για να λειτουργήσει το θάμπωμα του φακού για εφέ ή το γυροσκόπιο χρειάζονται πόροι μνήμης τουλάχιστον 1GB.

 

Ας είμαστε λίγο δίκαιοι και αντικειμενικοί σε αυτά που λέμε. Η επιλογή είναι προσωπική αλλά η κρίση είναι κοινή και όλοι για το ίδιο πράγμα μιλάμε εδώ.

 

Φιλικά :)

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι και εγω περιμενα απο αυτο το κινητο να εχει χειροκινητο shutter speed αλλα την πατησα και εγω,μαπα βγηκε να μην εχει κινητο ταχηυτητα κλειστρου?ελεος:cry:
Link to comment
Share on other sites

Kingzone K1 Turbo v1.12 Android L beta (26-07-2014)

 

Rom Based in official and elephone p8 4.4.2

and android L developer edition

 

- Update google home

- Update google search

- Update google tts

- Update google gms

- Bug fixes

- Update modem driver

- Some settings

- Update apps

- Update lib

- Add viper for android (customize phone sound)

- Add some new media sounds

- Changed some graphics

- Remove applications

- Add new playstore

- Add Wallpapers

- Add new Android L keyboard

 

http://www.needrom.com/mobile/aroma-installer-k1-turbo-android-4-4-2-p8-android-l-developer/

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κινητό πήρες όχι υπερυπολογιστή.

Όποιος θέλει παιχνίδια παίρνει παιχνιδομηχανή φορητή. Τα κινητά είναι για απλά πράγματα.

Οι φωτογραφίες είναι απλά πάρα πολύ εντυπωσιακές σε σχέση με άλλα κινητά

Το κινητό είναι μεταλλικό με άψογο φινίρισμα

Το καπάκι και sam** να είχες πιτσικάρει όπως και να έχει , ιδίως εάν το έχεις φορεμένο όταν παίζεις παιχνίδια. Όλες οι θήκες πιτσικάρουν από την χρήση. Το μεταλλικό κάλυμμα δεν βγαίνει εάν το κουμπώσεις κανονικά με τα 2 χέρια.

 

Στις συγκρίσεις εάν συγκρίνεις ποιοτικά το Doogee Dagger με το Kingzone τότε είναι περιττό να μιλάμε για συγκρίσεις.

 

Όσον αφορά κάμερες , βίντεο κτλπ autofocus είναι άκυρο να ζητάμε από ένα κινητό να μας μαγειρεύει , να πλένει και να μας κάνει και καφέ. 200 ευρώ δώσαμε δεν προσλάβουμε οικιακή βοηθό.

 

Οι αισθητήρες όλων των κινητών ανώνυμων και επώνυμων έχουν μέτρο σύγκρισης μόνον ευαισθησίας , η καλή λειτουργία ενός αισθητήρα εξαρτάται από τις διεργασίες που εκτελούνται εκείνη την στιγμή στο τηλέφωνο και τους ελεύθερους πόρους που υπάρχουν.

πχ στην νέα εφαρμογή 4.4.4 google camera για να λειτουργήσει το θάμπωμα του φακού για εφέ ή το γυροσκόπιο χρειάζονται πόροι μνήμης τουλάχιστον 1GB.

 

Ας είμαστε λίγο δίκαιοι και αντικειμενικοί σε αυτά που λέμε. Η επιλογή είναι προσωπική αλλά η κρίση είναι κοινή και όλοι για το ίδιο πράγμα μιλάμε εδώ.

 

Φιλικά :)

 

Εγώ λέω, να είμαστε δίκαιοι αλλά.... και ειλικρινείς! ιδικά οταν ζητάνε την γνώμη μας και περνούμε στο λαιμό μας και άλλους που τα 200 euro μπορει να είναι για αυτους ενα ποσο που δεν θέλουν να το διαθέσουν και να απογοήτευτούν γιατί τα βγάζουν με κόπο.

 

Εγω δεν το συγκρινω ουτε με υπερυπολογιστή ούτε με καφετιέρες και πλυντήρια..Το συνγκρινα με 3 αλλα πιο φτηνα κινητά και ειναι με διαφορα το χειρότερο απο όλα.

 

Τα συγκεκριμένα κινητά τα αγοράζουμε και για τα παιχνίδια και για την κάμερα τους και για την ταχύτητα στο internet και επίσης θέλουμε να έχουν δυνατό ηχείο και μικρόφωνο (απο ηχείο και μικρόφωνο ειναι μια χαρά) ... Εγώ και πολύ άλλοι μας ενδιαφέρουν αυτα και οχι αν η ROM είναι 4,4 ή 4,3...

 

Α!! Εγω πρώτη φορα βλέπω κινητό να πιτσικάρει το πίσω καπάκι!!!

 

Τέλος πάντων, είμαι απογοητευμένος αλλά τα είπα και ξεθύμανα :O

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι και εγω περιμενα απο αυτο το κινητο να εχει χειροκινητο shutter speed αλλα την πατησα και εγω,μαπα βγηκε να μην εχει κινητο ταχηυτητα κλειστρου?ελεος:cry:

 

Ξέρεις κάποιο άλλο που να έχει χειροκίνητη ταχύτητα ή διάφραγμα????

 

Και για τον φίλο τον dimitris_30 πιο πάνω που αναφέρει κάποια προβλήματα που έχει και που δεν έχει αναφέρει άλλος, δεν σημαίνει ότι όλα τα κινητά θα έχουν τα ίδια προβλήματα. Δεν λέω ότι αυτό το κινητό είναι η αγορά του αιώνα, αλλά δεν είναι και για πέταμα. Να σημειώσω ότι δεν το έχω το συγκεκριμένο τηλ.

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιο άλλο που να έχει χειροκίνητη ταχύτητα ή διάφραγμα????

 

Και για τον φίλο τον dimitris_30 πιο πάνω που αναφέρει κάποια προβλήματα που έχει και που δεν έχει αναφέρει άλλος, δεν σημαίνει ότι όλα τα κινητά θα έχουν τα ίδια προβλήματα. Δεν λέω ότι αυτό το κινητό είναι η αγορά του αιώνα, αλλά δεν είναι και για πέταμα. Να σημειώσω ότι δεν το έχω το συγκεκριμένο τηλ.

εγω παλι που το εχω λεω ειναι αριστο σαν κινητο ,απλα οποιος θελει φωτ μηχανη μπορει να παρει μια dslr
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι που το εχω λεω ειναι αριστο σαν κινητο ,απλα οποιος θελει φωτ μηχανη μπορει να παρει μια dslr

 

Χαλαρώστε, το μονο πρόβλημα που ανέφερα είναι το autofocus στο video και οτι πιτσικάρει το πίσω καπάκι.

Όλα τα άλλα που αναφέρω είναι προσωπικές εντυπώσεις...Απλά, δεν εντυπωσιάστηκα, είναι πολυ μέτριο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε, το μονο πρόβλημα που ανέφερα είναι το autofocus στο video και οτι πιτσικάρει το πίσω καπάκι.

Όλα τα άλλα που αναφέρω είναι προσωπικές εντυπώσεις...Απλά, δεν εντυπωσιάστηκα, είναι πολυ μέτριο κινητο.

 

Για μένα πάτω είναι πολύ σεβαστή η άποψή συ και με ενδιαφέρουν αυτά που λες, ιδίως με το πίσω καπάκι...! Είναι φορές που μπορεί να βαζω-βγάζω το καπάκι από άγχος ή κάτι άλλο και θα ήταν κρίμα να χαλάει εύκολα... Καλύτερα να μην έχει καπάκι το κινητό που θα πάρω! :O

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το παρέλαβα την παρασκευή και μου κράτησε 12 ώρες η οθόνη τρεμόπαιζε και τερμα μαυρίλα. Edited by TASOS_KAR
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι...

Το βαρος το συνηθισα τοσο πολυ που ακομα και το το s5 ενος φιλου μου φαινεται ``πλαστικο/παιδικο``

Σε γενικες γραμμες καιδιπλα σε αλλα κινητα ειναι πιο... Επαγγελματικο (αυτο ειναι το πιο ευστοχο που μπορω να πω)

Πραγματικα μονο σε μεταλλικο θα ξαναπαω.

 

Οσο για το καπακι της μπαταριας, για να το βγαλω κανω κυριολεκτικα 3,4 προσπαθειες το σφηχτο που ειναι, να χαλαρωσει και να ανοιγει μονο του... Το θεορω απιθανο.

 

Το βιντεο δεν το εχω τσεκαρει ακομα... ( σε 2,3 βιντεκια ειναι οκ, αλλα θελω να το τσεκαρω ακομα)

Δοκιμασα team viewer με mouse και επαθα πλακα, μπορω να πω οτι μπορουσα να <δουλεψω>!!

Να πω οτι παιχνιδια δεν παιζω, wifi μονο στο γραφειο, του σπιτιου το εχω απενεργοποιησει, οποτε και η μπαταρια με βγαζει 2 μερες.

Αυτια

 

**επίσης η θήκη έχει μαλακώσει οπότε και κλείνει κανονικά πλέον !!

Edited by bekris
Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα με το τηλέφωνο και μετά απ το ZTE V987 και Huawei g700 μόνο τα καλύτερα μπορώ να πω.... Αρκεί το τηλέφωνο όταν έρθει να μην έχει κανένα πρόβλημα (έχω στείλει είδη μια συσκευή πίσω για αντικατασταση)... Έχω 2η μπαταρία όπου αυτό σημαίνει άνοιξε κλείσε το πίσω καπάκι το οποίο ούτε έχει πετσικαρει ούτε έχει χαλάρωση.... Το έχω ρουταρισμενο με 2 σιμ και φορτωμένο με αρκετά προγράμματα και παιχνίδια με απαιτήσεις και δεν μασάει πουθενά.... Μιλάω την ημέρα τουλάχιστον 3ωρες με 100-150 διαφορετικές κλήσεις με πολύ καλή ποιότητα κλήσεων και από τις 2 μεριές.... Η μπαταρία την θεωρώ ικανοποιητικη μιας και πότε δεν χρειάστηκε να το φορτίσω κατά την διάρκεια της ημέρας.... Δηλαδή με την δική μου χρήση με τόσα τηλέφωνα καμιά ώρα σίγουρα Internet /Facebook κάνα μισάωρο παιχνίδια το βράδυπριν το φφορτίσω είναι περίπου στο 10‰...

Εψαχνα να βρω κάποια συσκευή (μιας και έχω την δυνατότητα να μου αντικαταστησουν την προβληματική συσκευή) και η μόνη που πιστεύω θα με ικανοποιουσε αλλά όχι σε εξωτερική εμφάνιση και 100 δολάρια παραπάνω ΧΩΡΊΣ NFC,flip case, on the go, ggesture, smart pause κτλ είναι το Huawei x3 pro (g750)...

Αλλα τελικά αποφάσισα να ζητήσω αντικατασταση με την ίδια συσκευή.... Ελπίζω μόνο να μην έχει κάποιο πρόβλημα γιατί κυκλοφόρησανππολλέςπροβληματικες τον ττελευταίο καιρό....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα πω κι ενα αρνητικό ... :P

Το κινέζικο car holder που έχω (αυτό με την μικρή βεντούζα) με το κινητό πάνω σε κάθε λακκούβα γκρεμίζεται. :lol::lol:

Για προτείνετε μου κάτι πιο ... στιβαρό / σταθερό για το αυτοκίνητο παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κι ενα αρνητικό ... :P

Το κινέζικο car holder που έχω (αυτό με την μικρή βεντούζα) με το κινητό πάνω σε κάθε λακκούβα γκρεμίζεται. :lol::lol:

Για προτείνετε μου κάτι πιο ... στιβαρό / σταθερό για το αυτοκίνητο παρακαλώ

 

Εγώ αύτο έχω για το k1 στο αυτοκίνητο και δεν ξεκολλάει http://www.aliexpress.com/item/Long-Arm-Universal-Car-soft-tube-Mount-Bracket-Holder-for-iPhone-Phone-GPS-MP4-PDA-360/1806516123.html 5,21 ευρώ :X

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύτο έχω για το k1 στο αυτοκίνητο και δεν ξεκολλάει http://www.aliexpress.com/item/Long-Arm-Universal-Car-soft-tube-Mount-Bracket-Holder-for-iPhone-Phone-GPS-MP4-PDA-360/1806516123.html 5,21 ευρώ :X

 

Δεν πάει "πέρα δώθε" με τον μακρύ λαιμό που έχει ?

Επίσης ματ ή mat ή matte screen protector που θα βρω ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει "πέρα δώθε" με τον μακρύ λαιμό που έχει ?

Επίσης ματ ή mat ή matte screen protector που θα βρω ?

εδω http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0&_nkw=matte+screen+protector+&_sacat=0&_from=R40
Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει "πέρα δώθε" με τον μακρύ λαιμό που έχει ?

Επίσης ματ ή mat ή matte screen protector που θα βρω ?

 

Το λυγίζεις και κονταίνει στην απόσταση πάνω από το ταμπλό. Όχι είναι σταθερό πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω με το ζόρι 200+ E

Έχω τεράστιο οικονομικό πρόβλημα

17 χρονων

Ενώ ένα samsung galaxy ace plus 2 χρονια και θέλω να αλλάξω σίγουρα

ΤΙ Κ’ΝΩ ?!?!??????

Και επίσης η αγορά θα γίνει με χίλια ζόρια και αν

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Έχω με το ζόρι 200+ E

Έχω τεράστιο οικονομικό πρόβλημα

17 χρονων

Ενώ ένα samsung galaxy ace plus 2 χρονια και θέλω να αλλάξω σίγουρα

ΤΙ Κ’ΝΩ ?!?!??????

Και επίσης η αγορά θα γίνει με χίλια ζόρια και αν

 

Η αγορά κινητού τηλεφώνου είναι καθαρά θέμα γούστου και προσωπική υπόθεση. Εμείς παραθέτουμε την προσωπική μας άποψη για το κινητό και τα χαρακτηριστικά του.

Το συγκεκριμένο κινητό είναι κάτι διαφορετικό , και για αυτό έχει και αυτή την τιμή. Έτσι όπως είναι κατασκευασμένο δίνει την αίσθηση περισσότερο επαγγελματικού τηλεφώνου παρά καθημερινού απλού λόγω του μεταλλικού και τους βάρους του.

 

Υπάρχουν και άλλες λύσεις στην ίδια διάσταση με λιγότερα χρήματα. Δες τα χαρακτηριστικά και σύγκρινε αυτά που σου αρέσουν.

Το Kingzone K1 Turbo είναι απλά κάτι διαφορετικό στο σύνολό του. Στα χαρακτηριστικά πάνω κάτω προσφέρει ότι και άλλα φθηνότερα.

Όπως πχ το Elephone P8 το οποίο έχει περίπου 25-30 ευρώ φθηνότερα κτλπ.

 

Οι περισσότεροι από εμάς , για να αποφασίσουμε να πάρουμε το συγκεκριμένο κινητό διαβάσαμε ατελείωτα άρθρα και κριτικές, συγκρίναμε πάνω από 20 παρόμοια τηλέφωνα και είδαμε σχεδόν τα μισά βίντεο που κυκλοφορούν στο ίντερνετ για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

Άρα όπως κατάλαβες η εμπειρία αυτή δεν περιγράφετε σε λίγες μόνο γραμμές. Απλά πρέπει να την ζήσεις για να υπερασπιστείς την απόφασή σου στην αγορά ενός τέτοιου ακριβού για τα δεδομένα των καιρών , τηλεφώνου.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Έχω με το ζόρι 200+ E

Έχω τεράστιο οικονομικό πρόβλημα

17 χρονων

Ενώ ένα samsung galaxy ace plus 2 χρονια και θέλω να αλλάξω σίγουρα

ΤΙ Κ’ΝΩ ?!?!??????

Και επίσης η αγορά θα γίνει με χίλια ζόρια και αν

 

Kαλό θα είναι (όπως προστάζουν και οι κανόνες αυτού του forum) να γράφεις Ελληνικά και όχι Greeklish.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Έχω με το ζόρι 200+ E

Έχω τεράστιο οικονομικό πρόβλημα

 

εχεις τεραστιο οικονομικο προβλημα και θα ξοδεψεις 200+ ευρω για κινητο?

θα μας τρελανεις ρε φιλε? μηπως θες να σου δανεισουμε για να παρεις κατι καλυτερο?

αρε ελλαδα ποτε δεν θα βαλεις μυαλο

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

εχεις τεραστιο οικονομικο προβλημα και θα ξοδεψεις 200+ ευρω για κινητο?

θα μας τρελανεις ρε φιλε? μηπως θες να σου δανεισουμε για να παρεις κατι καλυτερο?

αρε ελλαδα ποτε δεν θα βαλεις μυαλο

 

Θέλω να το κρατίσω για τα επόμενα 6 χρόνια

Και το χρειάζομαι μι8ας και πάω τώρα 3η λυκείου και θα εχω πολά εγγραφασ κτλπ και δεν θα εχω χρόνο για pc οπότε ψάχνω κατι που να με βολ'εψει για ολες τις ανάγκες σε κινιτο και όχι κοροϊδίες οπως αφτο που εχω τώρα που το πήρα 200 Ε και με έχει απογοητεύσει πολύ τελεφταία

είμαι πολύ απαιτητικός χρήστης (δεν με ενδιαφέρει η μπαταρία)

και θέλω να πάρω το καλύτερο μέχρι 200 Ε

τεχνολογικά εχω μήνει στο 2009 με ενα netbook

2 σταθεροί υπολογιστές

1) του 2007 τον αγορασα 1400 Ε (πλούτη τοτε) και σερνετε και δεν καθομε καθολου επειδή είναι του πατέρα μου

2) του 2000 pentium 4 κτλ

οπότε θα είναι η τελεφταία ευκαιρία να αναβαθμιστώ γενικά :}

λευτα για τεχνολογια εχς να χαλάσω απο τοτε που πηρα το sums

οποτε μια αδιέξοδο για μενα αλλα και για τους γονείς μου που δεν το θέλουν γιαυτό θέλω να τους πείσω να με αφήσουν να το πάρω

εχω απελπιστει........:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλό θα είναι (όπως προστάζουν και οι κανόνες αυτού του forum) να γράφεις Ελληνικά και όχι Greeklish.

 

sorry για τα greeklish ημουν απο το παλιο μου κινιτο και είναι λιγο πιο ευκολο για μένα να γράφω με αγγλικούς χαρακτ. τεσπα

Link to comment
Share on other sites

sorry για τα greeklish ημουν απο το παλιο μου κινιτο και είναι λιγο πιο ευκολο για μένα να γράφω με αγγλικούς χαρακτ. τεσπα

 

Επειδή θα πας Γ'Λυκείου και φαντάζομαι θα δώσεις και εξετάσεις για κάτι παραπάνω, σταμάτα να γράφεις ΤΕΛΕΙΩΣ greeklish και γράφε μόνο ελληνικά για να βλέπεις και τα ορθογραφικά σου λάθη.

Γιά το καλό σου το λέω ...;) μην με παρεξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...