Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλέ μου εγώ προσωπικά δεν μετανιωσα καθόλου που το πουλησα και πείρα xiaomi mi3..σε θέμα αυτονομίας είναι 2 επίπεδα πανω το μι3...με την χρηση που εκανα στο κινγκζον με το ζόρι μου έβγαζε μισή μέρα....το μι3 παντα πριν πέσω για ύπνο είναι πανω απο 30%....

 

Διαβάζοντας τον τελευταίο μήνα εκατοντάδες σελίδες του myphone, προκειμένου να αποφασίσω για το επόμενο κινητό μου, κατέληξα στο kingzone και το αγόρασα σήμερα από το vickmall. Αυτό που έχω εγώ να πω, είναι ότι ο καθένας έχει τις προτεραιότητές του. Αυτή η διαφωνία σε σχέση με το μι3 είναι για μένα άστοχη, καθώς το καθένα έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά ( το κ1 5,5 ιντσες, αποσπώμενη μπαταρία, card extend, ενω το μι3 5 ιντσες ενσωματωμένη μπαταρία και όχι card extend), από την άλλη πάλι το μι3 έχει πολύ καλύτερη μπαταρία και τρελή υποστηριξη με τις rom του mui.gr . Ετσι προσωπικά εγώ που δεν έχω συνέχεια ανοιχτό το 3g και το bluetooth, δεν αλλάζω ποτέ rom και θέλω να μπαίνω στο internet και να βλέπω καμιά σειρά, όταν δεν έχω πρόχειρο το pc και το tablet μου έιναι πιο σημαντική η μισή ιντσα παραπάνω απο την μπαταρία.

Επίσης διαφωνώ και με την άποψη που έχουν κάποιοι ότι πρέπει να συγκρίνουμε specs και όχι τιμές γιατί αν ήταν έτσι οι περισσότεροι θα έπαιρναν lg3 600 ευρώ και όχι κινητό από την κινα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βρεθηκε λυση για την μπαταρια ,βγαινει και με θηκη για την πλατη

 

Κι εγώ βρήκα τον φορτιστή !! για την μπαταρία που βρήκες.

 

[ATTACH]47255[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

βρεθηκε λυση για την μπαταρια ,βγαινει και με θηκη για την πλατη

 

ΚΛΑΙΩΩΩΩΩ!!!!!

 

Λοιπον παιδια ακουστε....είναι όπως τα ειπε ο φιλος παραπανω.....είναι τι θες από ένα τηλεφωνο...

Εγω προσωπικα δεν εχω ποτε την συνδεση δεδομενων ανοιχτει ουτε το wifi συνεχεια ουτε το bluetooth....παρα μονο οτν τα χρειαζομαι...και θα πρεπει να πω ότι συνδεομαι στο Internet με wifi τουλάχιστον 20 φορες την ημερα για κανα δεκαλεπτο την φορα....

Αυτό που χρειαζομαι εγω είναι διαρκεια μπαταριας για πολλες κλησεις.....και εκει το kingzone τα παει πολύ καλυτερα από ότι θα περιμενα(καλυτερα από το ztev987 mtk6589 HD 2500mA-huawie g700 HD mtk6589 2140mA)

Για παράδειγμα χθες στις 17.00 ειχα 100% charged και μια μερα μετα 23.00 μετα από 74 κλησεις με μικροτερη διαρκεια των 6 λεπτων η μπαταρια μου είναι στο 28%.....αλλα εχουν μεσολαβησει καμια ωρα Internet-wifi, 20 λεπτα xbmc-wifi και καμια ωρα χαζεμα γενικος σε φωτο, μενου κτλ....

Αυτό είναι το kingzone....

Βεβαια πιστευω ότι αν καποιος θελει να δει μια 2ωρη FHD ταινια, να κανει και 20 τηλεφωνα, να μπει και καμια ωρα στο ιντερνετ να εχει και bluethooth-wifi-3g ανοιχτα και το βραδυ πριν πεση για υπνο να εχει και 8% υπολοιπο θα πρεπει να παει σε συσκευη HD με μπαταρια 3000mA και πανω.....η....την μπαταρια του φιλου hiland1 παραπανω

Εγω βεβαια καλυπτω και τις παραπανω ανάγκες με μια 2η μπαταρια που εχω παντα μαζι μου....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ΚΛΑΙΩΩΩΩΩ!!!!!

 

Λοιπον παιδια ακουστε....είναι όπως τα ειπε ο φιλος παραπανω.....είναι τι θες από ένα τηλεφωνο...

Εγω προσωπικα δεν εχω ποτε την συνδεση δεδομενων ανοιχτει ουτε το wifi συνεχεια ουτε το bluetooth....παρα μονο οτν τα χρειαζομαι...και θα πρεπει να πω ότι συνδεομαι στο Internet με wifi τουλάχιστον 20 φορες την ημερα για κανα δεκαλεπτο την φορα....

Αυτό που χρειαζομαι εγω είναι διαρκεια μπαταριας για πολλες κλησεις.....και εκει το kingzone τα παει πολύ καλυτερα από ότι θα περιμενα(καλυτερα από το ztev987 mtk6589 HD 2500mA-huawie g700 HD mtk6589 2140mA)

Για παράδειγμα χθες στις 17.00 ειχα 100% charged και μια μερα μετα 23.00 μετα από 74 κλησεις με μικροτερη διαρκεια των 6 λεπτων η μπαταρια μου είναι στο 28%.....αλλα εχουν μεσολαβησει καμια ωρα Internet-wifi, 20 λεπτα xbmc-wifi και καμια ωρα χαζεμα γενικος σε φωτο, μενου κτλ....

Αυτό είναι το kingzone....

Βεβαια πιστευω ότι αν καποιος θελει να δει μια 2ωρη FHD ταινια, να κανει και 20 τηλεφωνα, να μπει και καμια ωρα στο ιντερνετ να εχει και bluethooth-wifi-3g ανοιχτα και το βραδυ πριν πεση για υπνο να εχει και 8% υπολοιπο θα πρεπει να παει σε συσκευη HD με μπαταρια 3000mA και πανω.....η....την μπαταρια του φιλου hiland1 παραπανω

Εγω βεβαια καλυπτω και τις παραπανω ανάγκες με μια 2η μπαταρια που εχω παντα μαζι μου....

 

Συμφωνώ , σωστός! :)

 

Φρενίτιδα στο ins...nia γυρίζουν όλοι οι iphonades σε android!!! Πουλάνε αβέρτα iphone!!! XAXAXAXAXA ερε android.......καρδιές καις!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ , σωστός! :)

 

Φρενίτιδα στο ins...nia γυρίζουν όλοι οι iphonades σε android!!! Πουλάνε αβέρτα iphone!!! XAXAXAXAXA ερε android.......καρδιές καις!!!! :lol:

ευκαιρια να μοσχοπουλησουμε δηλαδη λοιπον εχω ενα nexus σχετικα καινουργιο μοντελο του 11, με λιγα χιλ 300 ευρω, ευκαιριαααα...:D περα απο την πλακα συμφωνω με τον φιλο tsig, οπως τα λεει ειναι, πιστευω η 2η μπαταρια ειναι η καλυτερη λυση προς το παρον αν και μεχρι στιγμης δεν την χρειαστικα να πω την αληθεια αλλα και η χρηση ηταν μετρια, σημερα βλεπω 1 ημερα και 15 ωρες αυτονομια μεχρι στιγμης αλλα οπως ειπα με μετρια χρηση ως μικρη απο κει και περα εχω αλλαξει 10 κινητα με οποιο δεν ειμουν ευχαριστημενος μετα απο λιγες ημερες το πωλουσα το κ1 μου αρεσε τοσο που σκεφτομαι να το κρατησω καιρο πραγματικα αξιζει εκτος αν το θελει κανενας αιφονακιας ,με 400 ευρω το δινω ευκαιριαα...!:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Και για να λεγονται και τα καλά για τα κινεζομάγαζα και ελπίζoντας να κυλίσουν έτσι ομαλά τα πράγματα, έχω να πω ότι έκανα την παραγγελία στο vickmall (αφού ρώτησα για τη διαθεσιμότητα στο τσατ) στις 12 το μεσημέρι, στις 4 το απόγευμα μου έστειλαν τρακιν νάμπερ και στις 10 το βράδυ φωτογραφία με το πακέτο της αποστολής, ζητώντας μου και συγγνώμη που άργησαν να μου το στείλουν. :wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, μόλις παράγγειλα κι εγώ σήμερα από το Vickmall το Kingzone K1 (οχι την turbo edition με τα 2GB), αφού ενημερώθηκα για το συγκεκριμένο smartphone από όλους τους προηγούμενους χρήστες. Τα θετικά του έγειραν αποφασιστικά την ζυγαριά για την αγορά μου αυτή. Νά στε καλά. :)
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, μόλις παράγγειλα κι εγώ σήμερα από το Vickmall το Kingzone K1 (οχι την turbo edition με τα 2GB), αφού ενημερώθηκα για το συγκεκριμένο smartphone από όλους τους προηγούμενους χρήστες. Τα θετικά του έγειραν αποφασιστικά την ζυγαριά για την αγορά μου αυτή. Νά στε καλά. :)

 

Καλημέρα, εάν είσαι νέος στα MTK τηλέφωνα έχει καλώς για το 1GB εάν είσαι ψημένος στα MTK νομίζω έκανες λάθος που δεν πήρες το turbo 2Gb διότι το google service έχει ανεβάσει πολύ τις απαιτήσεις των συστημάτων και ενδέχεται σε καθημερινές εφαρμογές όπως το FB σε συνδιασμό με την χρήση και την ζέστη να σου γονατίσει.

 

Όσο πιο ξεκούραστο τηλέφωνο τόσο πιο ευχάριστη χρήση. Χειμώνα πάμε για 3gb ram :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εάν είσαι νέος στα MTK τηλέφωνα έχει καλώς για το 1GB εάν είσαι ψημένος στα MTK νομίζω έκανες λάθος που δεν πήρες το turbo 2Gb διότι το google service έχει ανεβάσει πολύ τις απαιτήσεις των συστημάτων και ενδέχεται σε καθημερινές εφαρμογές όπως το FB σε συνδιασμό με την χρήση και την ζέστη να σου γονατίσει.

 

Όσο πιο ξεκούραστο τηλέφωνο τόσο πιο ευχάριστη χρήση. Χειμώνα πάμε για 3gb ram :happy:

και να φανταστεις ο υπολογιστης μου ειναι 4γιγα!!!ποιος θα το ελεγε πριν 3-4 χρονακια οτι αυτα τα μικρα πραγματακια που τα εχουμε για να μιλαμε θα εφταναν καποια στιγμη την ram σταθερων υπολογιστων!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε το κινητο μεσα σε 15 μερεσ μπραβο τους...(και φυσικα ουτε τελωνειο ουτε τιποτα) απλη αποστολη . αργοτερα θα σας πω εντυπωσεις
Link to comment
Share on other sites

σε ποια θυρα πρεπει να βαλω την καρτα απου θελω να εχω 3g για να την αναγνωριζει

 

υπάρχει επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις

 

Αυτό σημαίνει ότι όπου και να την βάλεις θα έχεις 3g αρκεί να επιλέξεις την σιμ που θες από το μενού ρυθμίσεων...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εάν είσαι νέος στα MTK τηλέφωνα έχει καλώς για το 1GB εάν είσαι ψημένος στα MTK νομίζω έκανες λάθος που δεν πήρες το turbo 2Gb διότι το google service έχει ανεβάσει πολύ τις απαιτήσεις των συστημάτων και ενδέχεται σε καθημερινές εφαρμογές όπως το FB σε συνδιασμό με την χρήση και την ζέστη να σου γονατίσει.

 

Όσο πιο ξεκούραστο τηλέφωνο τόσο πιο ευχάριστη χρήση. Χειμώνα πάμε για 3gb ram :happy:

 

Πολύ σωστά.Δεν το χρειάζομαι για FB παρά μόνο για καθημερινή χρήση ως βασικό κινητό (κλήσεις και μυνήματα) και περιστασιακά ως GPS. Νομίζω πως θα με καλύψει για κάμποσο καιρό.

Σ.Σ. Ημουν ανάμεσα στο Kingzone K1 και το Mlais Note Pro (που ήταν και πιο φθηνό και με 2 Gb etc) και τελικά επέλεξα το πρώτο για διάφορους λόγους..

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι που εχει μεινει από το Σαββατο στο αεροδρομιο και δεν λειε να φυγει!!!!!Τα νευρα μου......Κανονικα όταν το βλεπω στο αεροδρομιο την άλλη μερα το παιρνω εγω από το ταχυδρομειο....αλλα σημερα τζιφος τιποτα....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά υπάρχει μια εφαρμογή στο play store, floatify ,την οποία δεν τη κατεβάζει γιατί λέει θέλει εκδοση android 4.3+.Εμας δεν είναι; Και τι γράφει τότε στα χαρακτηριστικά 4.3.9 εκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά υπάρχει μια εφαρμογή στο play store, floatify ,την οποία δεν τη κατεβάζει γιατί λέει θέλει εκδοση android 4.3+.Εμας δεν είναι; Και τι γράφει τότε στα χαρακτηριστικά 4.3.9 εκδοση;
σε καποια τηλ ειναι 4.3+ και σε καποια αλλα σαν τα δικα μας ειναι 4.2.2 πανε στις ρυθμισεις να δεις ποια εχεις
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι που εχει μεινει από το Σαββατο στο αεροδρομιο και δεν λειε να φυγει!!!!!Τα νευρα μου......Κανονικα όταν το βλεπω στο αεροδρομιο την άλλη μερα το παιρνω εγω από το ταχυδρομειο....αλλα σημερα τζιφος τιποτα....

 

3-4 εργάσιμες θέλει περίπου, έχουν καλοκαιρινές άδειες τώρα και είναι 1 άτομο για ένα δωμάτιο δέματα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελειώσαμε τις πρώτες δοκιμές από την δική μας custom rom βασισμένη στην official και την 4.4.2 από το elephone P8

Φάνηκε αξιόπιστη στις δοκιμές και κάνει και OTA updates δοκιμασμένο.

Τα υπόλοιπα αύριο. Καλό ξημέρωμα.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου τηλεφωνο γραφει πως εχει τα 4.2.2 και οταν παταω για ενημερωσει συστηματος μου λεει οτι ειναι ενημερωμενω γιατι?
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου τηλεφωνο γραφει πως εχει τα 4.2.2 και οταν παταω για ενημερωσει συστηματος μου λεει οτι ειναι ενημερωμενω γιατι?

 

Καλημέρα , όπως έγραψα και κάποια ποστ πρίν το τηλέφωνο ήρθε με custom rom 4.3.9 μετά το 3 update γύρισε σε 4.2.2 όπως είναι και το kernel του. Δηλ. το βασικό του σύστημα. Το 4.3.9 ήταν μια έκδοση 4.2.2 φτιαγμένη. Η πραγματική έκδοση συστήματος kernel είναι 4.2.2.

Link to comment
Share on other sites

Να χαιρετίσω κατ'αρχήν όλη την παρέα και να προσθέσω και γω με την σειρά μου τις εντυπώσεις που έχω μέχρι τώρα από τη συγκεκριμένη συσκευή.Άψογο design με πολύ καλή ποιότητα καταςκευής.Όμορφη οθόνη με "ζωντανά" χρώματα.Τέλεια αφή με γρήγορη ανταπόκριση.Επεξεργαστής γρήγορος και πραγματικά ακούραστος και σε πλοήγηση και στο gaming.Ακόμα για την μπαταρία δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη αλλά δεσμεύομαι για το μέλλον.Τα μόνα μείον που θα μπορούσα να πω κατ'εμέ είναι η φωτεινότητα που θα την ήθελα λίγο μεγαλύτερη και η ένταση του ήχου κάτι που πιστεύω να διορθωθεί με το ρουτάρισμα που έχω κάνει (eroot 1.3.4).Τέλος να αναφέρω πως η παραγγελία έγινε στο Pandawill (άψογοι σε όλα τους) στις 26/6/14 με Singapore Post και το παρέλαβα από ΕΛΤΑ 15/7/14 Edited by poseidvn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...