Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.Εάν έχεις τοποθετήσει την κάρτα cosmote στην θύρα 2G δεν θα δουλέψει ως 3G αλλά ως 2G GSM

Μόνο η μια θύρα sim δουλεύει ως 3G

και οι δυο θυρες δουλευουν ως 3g αλλα οχι ταυτοχρονα ,εχει και μενου μεσα στο κινητο να διαλεξεις ποια καρτα σου θα δουλευει 3g ανεξαρτητα που την τοποθετησες,πας ρυθμισεις μετα κατω απο εκει που λεει χρηση δεδομενων πατας περισοτερα μετα δικτυα κινητης τηλεφωνιας,υπηρεσια 3g ,ενεργοποιηση και διαλεγεις σε ποια καρτα θες το 3 g,εμενα με βολεψε πολυ αυτη η επιλογη γιατι δεν χρειαζεται να βγαζεις και μνα λλαζεις θεσεις τις καρτες!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1.Εάν έχεις τοποθετήσει την κάρτα cosmote στην θύρα 2G δεν θα δουλέψει ως 3G αλλά ως 2G GSM

Μόνο η μια θύρα sim δουλεύει ως 3G

Δεν έχω παρατηρήσει θέματα με το 3G εδώ στην επαρχία με το τηλέφωνο αυτό. Εάν σου συμβαίνει παρότι έχει την cosmote sim στην 3G θύρα κάνε επαναφορά εργοστασιακών τηλεφώνου και ξανά τα OTA UPDATES μήπως κάποιο set κατά το update παρουσίασε πρόβλημα.

2.Αυτό που αναφέρεις σε το usb και το transfer μπορεί να υπάρξει σε ορισμένα μοντέλα, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την φόρτιση κατά την σύνδεση αποθηκευτικού χώρου από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου. Δεν το παρατήρησα εγώ γιατί χρησιμοποιώ την ασύρματη φόρτιση.

 

Ευχαριστώ καταρχήν για την απάντηση. Το παράδοξο είναι πως με την κάρτα συναδέλφου δουλεύει το κινητό άψογα 3G στην ίδια θέση (την πρώτη από αριστερά) που βάζω την δική μου. Κάνω μετά άλλη δοκιμή βάζοντας την δική μου κάρτα SIM στο δικό του κινητό και δεν παίζει 3G ούτε στο δικό του. Αλλάζω την κάρτα SIM με νέα κανονική (και όχι με αντάπτορα) και πάλι τα ίδια. Μέχρι χθες το πρωί έπαιζα 4G με το iPhone με την ίδια κάρτα. Τελικά κάλεσα την Cosmote και το δήλωσα βλάβη. Περιμένω τώρα να δω τι θα μου πούνε. Πάντως μου έσπασε τα νεύρα γιατί είναι πολύ περίεργη περίπτωση.

 

Για το άλλο με την φόρτιση που αναφέρεις δεν το κατάλαβα. Εγώ συνδέω με USB για να φορτίσει και μετά μέσω WiFi περνάω εφαρμογές από το google store και χάνει ενέργεια η μπαταρία παρόλο που είναι σε φόρτιση μέσω USB.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Ας γράψει κάποιος απο όσους το παρέλαβαν και το έχουν κάποιες μέρες ήδη, τι λέει απο μπαταρία, τώρα που έχουν γίνει και κάποιες φορτίσεις οπότε και θεωρείται ότι έγινε το "στρώσιμο".
Link to comment
Share on other sites

1)απο το ebay που λεω να παρω το κινητο δεν αναφερει πουθενα ο πωλητης για χρεωση στο τελωνιο εσεις που θα εχετε κανει ξανα αγορα ειχατε καμια επιπλεον χρεωση?

2)οταν αναφερει πως το κινητο ειναι Unlocked τι παει να πει (βλεπετε ειμαι σχετικα απειρος με το θεμα) θα εχω καποιο προβλημα στην ελλαδα με το κινητο

3)ας μας πει καποιος τελικα την γνωμη του για την μπαταρια μετα απο καποιες μερες εργασιας με το κινητο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω τελικα το εδωσα το κινητο γιατι δεν την παλευα με την μπαταρια.Αγορασα το xiaomi mi3 απο καταστημα με ευρωπαικη αποθηκη και λογικα τεταρτη θα το εχω.Το κινητο δεν ενδεικνεται για hardcore users.Κατα τα αλλα δεν ειχα παραπονω..ειναι ενα πολυ ομορφο κινητο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1)απο το ebay που λεω να παρω το κινητο δεν αναφερει πουθενα ο πωλητης για χρεωση στο τελωνιο εσεις που θα εχετε κανει ξανα αγορα ειχατε καμια επιπλεον χρεωση?

2)οταν αναφερει πως το κινητο ειναι Unlocked τι παει να πει (βλεπετε ειμαι σχετικα απειρος με το θεμα) θα εχω καποιο προβλημα στην ελλαδα με το κινητο

3)ας μας πει καποιος τελικα την γνωμη του για την μπαταρια μετα απο καποιες μερες εργασιας με το κινητο

ευχαριστω

 

οταν λεει unlocked εννοει οτι μπορει να λειτουργησει κανονικα ελλαδα με οτι σιμ και να βαλεις.Πολλες τηλεφωνικες εταιριες κυριως Αμερικη μερια και Ιαπωνια βγαζουν κινητα που δουλευουν μονο στο δικο τους δικτυο και πουθενα αλλου.αυτα θα τα δεισ να γραφουν οτι ειναι κλειδωμενα...για την μπαταρια να σου πω...μια μερα πριν το δοσω το κινητο,το πρωι 8 η ωρα ηταν 100%,το μεσημερι κατα τις 3 πηγε 15%(το ειχα και σε εξοικονομιση) μετα απο σερφαρισμα 2 ωρες περιπου μεσο γουαι φαι και 20 λεπτα ομιλιας..

Αν πωλητης εχει εδρα κινα κατα 90% δεν θα πληρωσεις τελωνειο..

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι σήμερα ότι έγραφα για το τηλέφωνο ήταν απολύτως θετικό... Ήρθε η ώρα να γράψω και κάτι αρνητικό προς ενημέρωση και προσοχή όλων.....

Μετά από την πρώτη ΠΤΏΣΗ του τηλεφώνου και ενώ βρισκόταν μέσα σε δερμάτινο τσαντάκι (ουσιαστικά το τσάντακι μου έπεσε) και ενώ φορούσε την θήκη σιλικόνης και ούτε ήταν σφηνωμένο στο τσαντάκι ούτε έπλεε.... Είχα ένα αρνητικό αποτέλεσμα γιαυτό το μεταλλικό κατά τα άλλα κινητό....

Μικρή 0,5 έως 1mm αποκόλληση του πλαστικού που ενώνεται με την οθόνη στην δεξιά γωνία εκεί που βρίσκονται οι κάμερες.... Έχω τρελαθεί.... Όχι ότι είναι κάτι που φαίνεται να δεν το δείξω εγώ που και πάλι θέλει μεγάλη προσοχή για να το δεις ..... Αλλά επίδειξη εγώ το ξέρω και αυτό φτάνει.....

Οπότε μεγάλη προσοχή σε πτώσεις

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

λοιπον να πω και εγω για την μπαταρια,σημερα το πρωι στις 7.30 100% η μπαταρια ,μετα απο λιγο σκαλισμα του κινητου ,gps λιγο ιντερνετ και καποια τηλεφωνα ,κατα την διαρκεια της ημερας δηλαδη σχετικα μικρη χρηση ειμαι τωρα που γραφω 19.00 στο 64% ,πιστευω οτι η μπαταρια για απαιτητικους χρηστες δεν κανει για μεσους χρηστες ειναι οριακη,αυτο το κινητο το μονο θεμα που το χαλαει ειναι η μπαταρια του αν ειχε 3000-3500mAh δεν θα το συζητουσαμε καν κατα τα αλλα ειναι αψογο και απο εμφανιση και απο λειτουργειες και να μην ξεχασω δεν εχει αισθητηρα πιεσης ενα μικρο μειον και εδω!
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεπεράσω το σοκ θα γράψω και εγώ για την μπαταρία....

Από το πρωί στην 7 μέχρι τώρα 19.15 μετά από 20 λεπτά πλοήγηση, 30 λεπτά Internet - Facebook και το σημαντικό μετά από 73 κλήσεις προς και απο εμένα με μικρότερη διάρκεια τα 3 λεπτά η μπαταρία μου είναι στο 63‰... Και δεν λέω ψέματα.... Εκεί που ρουφάει την μπαταρία είναι σε παρακολουθηση σε βίντεο και ίντερνετ....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεπεράσω το σοκ θα γράψω και εγώ για την μπαταρία....

Από το πρωί στην 7 μέχρι τώρα 19.15 μετά από 20 λεπτά πλοήγηση, 30 λεπτά Internet - Facebook και το σημαντικό μετά από 73 κλήσεις προς και απο εμένα με μικρότερη διάρκεια τα 3 λεπτά η μπαταρία μου είναι στο 63‰... Και δεν λέω ψέματα.... Εκεί που ρουφάει την μπαταρία είναι σε παρακολουθηση σε βίντεο και ίντερνετ....

προσεχε μονο μην σου ξαναπεσει το κινητο γιατι με το βαρος που εχει βλεπω να ανοιγει σαν καρπουζι την 2η φορα και να ξαναπαθαινεις σοκ ,προσπαθησε να κολλησεις την μικρη γωνια που ανοιξε αν γινεται η συμπιεσε την λιγο με το χερι μπας και επανελθει
Link to comment
Share on other sites

προσεχε μονο μην σου ξαναπέσει το κινητο γιατι με το βαρος που εχει βλεπω να ανοιγει σαν καρπουζι την 2η φορα και να ξαναπαθαινεις σοκ ,προσπαθησε να κολλησεις την μικρη γωνια που ανοιξε αν γινεται η συμπιεσε την λιγο με το χερι μπας και επανελθει

 

Ναι σίγουρα.... Και καρπούζι και πεπόνι θα έλεγα.... τι να πω μεγάλο ξενέρωμα.... Για να μη σου πω τι άλλο παρατήρησα..... Αυξομείωση της φωτεινότητας από μόνο του.... Εκεί που χαζεύω στο ίντερνετ η οπουδήποτε αλλού τσουπ.... Σιγά σιγά (μέσα σε 2, 4 δευτερόλεπτα) ανεβαίνει η φωτεινότητα στο τέρμα και μετά από λίγο πάλι προς τα κάτω στο τέρμα πάλι και ξανά τα ίδια... ΑΑφού έβγαλα την φωτεινότητα από το αυτόματο....

Πάει το όνειρο κράτησε λίγο......

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις μπαταρίες έχει παραγίνει :)....τα ίδια λέγαμε και για το Star,Inew, Zopo, etc

 

Ας μιλήσουμε και τεχνικά.

 

Λοιπόν η διάρκεια της μπαταρίας εξαρτάται από την χρήση του κάθε χρήστη, δηλαδή/

Το τηλέφωνο από μόνο του χωρίς τις εφαρμογές που του βάζουμε εμείς από το εργοστάσιο καταναλώνει περίπου το 5-7% από την ενέργεια της μπαταρίας φυσικά χωρίς wifi ανοιχτό.

Και λαμβάνοντας υπόψιν ότι η οθόνη του έχει περίπου 35-45% μεγαλύτερες απαιτήσεις ενέργειας λόγω του ότι είναι HD 1980X1080 και όχι 1250Χ720 η οποία καταναλώνει λιγότερη ενέργεια.

 

Εάν το κινητό το κάνουμε root και αφαιρέσουμε καιρό, news, rss, livewallpapers,mtk video wallpapers, movie studio και κάποιες άλλες εφαρμογές που δεν τις δουλεύει ο μέσος χρήστης η κατανάλωση πέφτει στο 2-3%

 

Τι σημαίνει αυτό ? Στην πρώτη περίπτωση το κινητό θα κρατήσει περίπου 24 ώρες χωρίς φόρτιση

Στην δεύτερη περίπου 36 ώρες χωρίς φόρτιση. (Χωρίς Wifi και 3G)

 

Το εάν είναι 8 ή 4 πυρήνες δεν παίζει πολύ σημασία για τους non gamers χρήστες διότι το κινητό από μόνο του χρησιμοποιεί τους πυρήνες όταν χρειάζονται. Για τους gamers ότα ν δουλεύουν και οι 8 πυρήνες έχουμε απώλεια περίπου 25% +10% από την θερμότητα.

 

Τώρα , στον μέσο χρήστη με άνοιγμα , κλέισιμο του wifi ή toy 3G και εφαρμογές το τηλέφωνο κρατάει περίπου 24 ώρες

 

Με χρήση wifi συνεχή περίπου 18 ώρες με σταθερό σήμα εάν το wifi αυξομειώνει το σήμα το τηλέφωνο καταναλώνει μεγαλύτερη ενέργεια στο searching και αποδίδει περίπου 12-14 ώρες

 

Με 3G συνεχές το οποίο σίγουρα δεν είναι σταθερό περίπου 8 ώρες με μέση χρήση με full περίπου 3-4 ώρες

 

Να σημειώσω ότι:

 

Στα κινητά τηλέφωνα τα πιο ενεργοβόρα είναι τα ίδια τα προγράμματα , και μετρώντας από το πιο ενεργοβόρο στο λιγότερο

 

1. Facebook καταναλώνει περίπου στο σύνολο 110-190 MB και το 22% της μπαταρίας

2. Chrome καταναλώνει περίπου στο σύνολο 80-120 MB και το 12-16% της μπαταρίας

3. Καιρός καταναλώνει περίπου στο σύνολο 30-62 MB και το 10% της μπαταρίας

4. Google+ καταναλώνει περίπου στο σύνολο 28-58 MB και το 10+8% της μπαταρίας + Hangouts

5. Twitter καταναλώνει περίπου στο σύνολο 20-40 MB και το 6% της μπαταρίας

 

Υπάρχουν πολλά προγράμματα ενδεικτικά έγραψα αυτά

 

Τελειώνοντας να πω ότι οτιδήποτε που υπόσχεται βελτίωση μπαταρίας ή τηλεφώνου (battery saver , gravity etc)

Συνήθως αποδιοργανώνει το τηλέφωνο παρά το βελτιώνει και γονατίζει την μπαταρία.

 

Στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα.... Και καρπούζι και πεπόνι θα έλεγα.... τι να πω μεγάλο ξενέρωμα.... Για να μη σου πω τι άλλο παρατήρησα..... Αυξομείωση της φωτεινότητας από μόνο του.... Εκεί που χαζεύω στο ίντερνετ η οπουδήποτε αλλού τσουπ.... Σιγά σιγά (μέσα σε 2, 4 δευτερόλεπτα) ανεβαίνει η φωτεινότητα στο τέρμα και μετά από λίγο πάλι προς τα κάτω στο τέρμα πάλι και ξανά τα ίδια... ΑΑφού έβγαλα την φωτεινότητα από το αυτόματο....

Πάει το όνειρο κράτησε λίγο......

αυτο με την φωτεινοτητα εγινε μετα το πεσιμο?αν ειναι ετσι δοκιμασε να του κανεις ενα hard reset μηπως επανελθει,αν με τετοιο πεσιματακι θα εχουμε τετοια θεματα με βλεπω να του βαζω κανενα αεροσακο η κανενα αλεξιπτωτο σε περιπτωση πτωσης,κριμα παντος ελπιζω να στρωσει
Link to comment
Share on other sites

Ωραια λοιπον ας αφήσω λιγο στην ακρη τα τιμολογια...(είμαι στην δουλεια)

Επεξεργασια εντασης ηχων....

Πρωτα από όλα θα πρεπει να μπουμε σε ''engineering mode'' και από εκει γινονται όλα...

1)Εκει που γραφουμε τον αριθμο τηλεφωνου όταν θελουμε να κανουμε μια κληση γραφουμε το εξης *#*#3646633#*#* και αυτόματα μπαινει στο μενου ''engineering mode''

Πανω πανω βλέπουμε τα μενου''telephony'' μπος τα δεξια ''connectivity'' και μετα ''harware testing'' οπου και αυτό θελουμε...

 

2)Από κατω εχει την επιλογή ''audio''...παταμε εκει και....

 

3)Για να δυναμοσουμε τον ηχο στο ακουστικο να ακουμε αυτους που μας καλουν πιο δυνατα-καθαρα

Επιλεγουμε το μενου ''Normal mode'' και στο ''type'' επιλεγουμε ''Sph''...στο ''Level'' επιλεγουμε ''Level 6'' και εκει αλλαζουμε το νουμερο στο ''value is 0-160'' από ότι λεει σε ''155''(το νουμερο 155 είναι τσεκαρισμενο από εμενα ώστε να μην είναι τοσο δυνατο και τριζει το ακουστικο)...Όπως ειμαστε εκει πηγαίνουμε παλι στο μενου ''type'' και επιλεγουμε ''Sph2'' στο ''Level'' επιλεγουμε ''Level 6'' και εκει αλλαζουμε το νουμερο στο ''value is 0-160'' από ότι λεει σε ''155''

Παταμε ''Set'' και ειμαστε οκ....

 

4)Για να δυναμοσουμε τον ηχο κλησεων-ringtone την ωρα που μας καλουν...ακολουθούμε τα βηματα 1,2 και αυτή την φορα δεν μπαινουμε στο ''Normal mode'' αλλα στο ''Loudspeakermode'' αφήνουμε το μενου ''type'' όπως είναι και παμε κατω κατω στο ''Max Vol 0-160'' και αλλαζουμε σε ''150'' και παταμε ''Set''

Παμε πισω και εξω από το ''Loudspeakermode'' και μπαινουμε στο μενου ''speech enhancement''...στο ''common Parameter'' το αλλαζουμε με ''Normal mode'' και εκει στο ''Parameter6'' θα πρεπει να βαλουμε ''Value is 0-65535'' βαζουμε από κατω την τιμη ''300'' και παταμε ''Set''

 

5)Για να δυναμοσουμε τον ηχο της ανοιχτης ακροασης που κατά την γνωμη μου εχει και το μεγαλυτερο προβλημα...ακολουθούμε τα βηματα 1,2 και και μπαινουμε στο ''Loudspeakermode'' και στο ''type'' επιλεγουμε ''Sph''...στο ''Level'' επιλεγουμε ''Level 6'' και εκει αλλαζουμε το νουμερο στο ''value is 0-160'' από ότι λεει σε ''140''(το νουμερο 140 είναι τσεκαρισμενο από εμενα ώστε να μην είναι τοσο δυνατο και τριζει το ηχειο)...Όπως ειμαστε εκει πηγαίνουμε παλι στο μενου ''type'' και επιλεγουμε ''Sph2'' στο ''Level'' επιλεγουμε ''Level 6'' και εκει αλλαζουμε το νουμερο στο ''value is 0-160'' από ότι λεει σε ''140''

 

Μολις ολοκληρώσουμε όλα τα παραπανω κανουμε και μια επανακινηση στο τηλεφωνο αν και από ότι ειδα αλλαζουν οι εντασης και χωρις αυτην.....

Θα σας προτεινα πριν αλλαξετε κατι παρτε για καλο και για κακο ένα χαρτι και προσημειώστε τις αρχικες τιμες μη τυχον και.....

Μεγαλη προσoχη....μην αρχισετε να ανεβάζετε τις εντασης στις max τιμες γιατι τα ηχεια του τηλεφωνου δεν είναι ουτε JBL ουτε SUBWOOFER

Εκανα τις αλλαγες και ακουγονται ολα super αλλα μου λενε οτι δεν με ακουνε πολυ καθαρα.υπαρχει καποια ρυθμιση για την ενταση του μικροφωνου;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τις αλλαγες και ακουγονται ολα super αλλα μου λενε οτι δεν με ακουνε πολυ καθαρα.υπαρχει καποια ρυθμιση για την ενταση του μικροφωνου;

 

Για το μικροφωνο είναι λιγο πιο περιπλοκο το μενου του engineering mode και γιαυτο δεν το αλλαξα....

Αν γνωριζει καποιος άλλος ας βοηθηση....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εάν πειραχτεί η τιμή του μικροφώνου ενδέχεται να καεί η κάψα.

Την έχουν ρυθμίσει 2 νούμερα κάτω από το max για λόγους ασφαλείας.

Σας προτείνω να χρρησιμοποιήσετε ένα βαρβάτο handfree. Εγώ δεν χρειάστεικε να αλλάξω τις τιμές από το engineering mode διότι παράγγειλα ένα handsfree με έξτρα bass και volume boost και υσήχασα.

 

Για όποιος ενδιαφέρεται είναι αυτό εδώ: http://www.aliexpress.com/item/Clear-Sound-3-5mm-in-ear-Headset-headphones-with-Microphone-Earplug-Subwoofer-Earphone-For-Mobile-Phone/1829554453.html

 

Το πήρα και στα 2 χρώματα απλά είναι ποιότητας JBL ο ήχος...για όποιον θέλει ποιότητα bass και καθαρό ήχο

Link to comment
Share on other sites

Εάν πειραχτεί η τιμή του μικροφώνου ενδέχεται να καεί η κάψα.

Την έχουν ρυθμίσει 2 νούμερα κάτω από το max για λόγους ασφαλείας.

Σας προτείνω να χρρησιμοποιήσετε ένα βαρβάτο handfree. Εγώ δεν χρειάστεικε να αλλάξω τις τιμές από το engineering mode διότι παράγγειλα ένα handsfree με έξτρα bass και volume boost και υσήχασα.

 

Για όποιος ενδιαφέρεται είναι αυτό εδώ: http://www.aliexpress.com/item/Clear-Sound-3-5mm-in-ear-Headset-headphones-with-Microphone-Earplug-Subwoofer-Earphone-For-Mobile-Phone/1829554453.html

 

Το πήρα και στα 2 χρώματα απλά είναι ποιότητας JBL ο ήχος...για όποιον θέλει ποιότητα bass και καθαρό ήχο

και αν θελουμε πως γινεται?εγω σκεφτομαι πχ να το ανεβασω 1 νουμερο η 0,5 αν γινεται
Link to comment
Share on other sites

και αν θελουμε πως γινεται?εγω σκεφτομαι πχ να το ανεβασω 1 νουμερο η 0,5 αν γινεται

 

Χρειάζεται γνώσεις developer, μπορείς να ανατρέξεις στο XDA για το πώς κατεβάζεις την rom και κάνεις extract το system.img

και πειράζεις τις τιμές από το configuration, και μετά το ξανακάνεις img file για να το κάνεις restore.

 

Είναι μια χρονοβόρα διεργασία με αρκετά εργαλεία..

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται γνώσεις developer, μπορείς να ανατρέξεις στο XDA για το πώς κατεβάζεις την rom και κάνεις extract το system.img

και πειράζεις τις τιμές από το configuration, και μετά το ξανακάνεις img file για να το κάνεις restore.

 

Είναι μια χρονοβόρα διεργασία με αρκετά εργαλεία..

απο το engineering mode οπως καναμε τις αλλαγες για μεγαφωνα και τους αλλους ηχους δεν γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα.... Και καρπούζι και πεπόνι θα έλεγα.... τι να πω μεγάλο ξενέρωμα.... Για να μη σου πω τι άλλο παρατήρησα..... Αυξομείωση της φωτεινότητας από μόνο του.... Εκεί που χαζεύω στο ίντερνετ η οπουδήποτε αλλού τσουπ.... Σιγά σιγά (μέσα σε 2, 4 δευτερόλεπτα) ανεβαίνει η φωτεινότητα στο τέρμα και μετά από λίγο πάλι προς τα κάτω στο τέρμα πάλι και ξανά τα ίδια... ΑΑφού έβγαλα την φωτεινότητα από το αυτόματο....

Πάει το όνειρο κράτησε λίγο......

 

Εμένα μου έχει συμβεί ένα ελαφρό flickering σε απόλυτο σκοτάδι και τη φωτεινότητα στο χαμηλότερο.Μόλις ανεβάζεις τη φωτεινότητα λίγο όλα καλά.

Για τη μπαταρία που λέτε εγω θεωρώ πως για μέση χρήση είναι επαρκέστατη.

Το μόνο ίσως σημαντικό πρόβλημα εγώ θεωρώ το βάρος του (όταν το πίανεις στα χέρια σου μετά απο άλλο κινητό είναι σαν τούβλο!!-σκεφτείτε όμως και το θετικό σε ένα καυγά αν δεν έχεις άλλη επιλογή μπορείς να ανοιξεις κεφάλι στα δύο!!) και όπως επισήμανες το θέμα που θα έχει σε ενδεχόμενη πτώση.

Link to comment
Share on other sites

απο το engineering mode οπως καναμε τις αλλαγες για μεγαφωνα και τους αλλους ηχους δεν γινεται?

 

Όχι εάν ήταν θα στο έλεγα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα μου έχει συμβεί ένα ελαφρό flickering σε απόλυτο σκοτάδι και τη φωτεινότητα στο χαμηλότερο.Μόλις ανεβάζεις τη φωτεινότητα λίγο όλα καλά.

Για τη μπαταρία που λέτε εγω θεωρώ πως για μέση χρήση είναι επαρκέστατη.

Το μόνο ίσως σημαντικό πρόβλημα εγώ θεωρώ το βάρος του (όταν το πίανεις στα χέρια σου μετά απο άλλο κινητό είναι σαν τούβλο!!-σκεφτείτε όμως και το θετικό σε ένα καυγά αν δεν έχεις άλλη επιλογή μπορείς να ανοιξεις κεφάλι στα δύο!!) και όπως επισήμανες το θέμα που θα έχει σε ενδεχόμενη πτώση.

 

Νομίζω πως είναι άκυρο να συζητάμε για το βάρος , εφόσον διαβάσαμε το βάρους του και στα χαρακτηριστικά αναφέρει metal και όχι plastic. Άλλωστε από μόνο του (εκτός από την εταιρία ) προωθείται σαν bussines - Highend phone εξού και το σχέδιο, σχήμα χαρακτηριστικά. Το K1 Pro μπαίνει ανάμεσα σε ναυαρχίδες σαν μια εναλλακτική λύση με ανεκτική τιμή.

 

Οτιδήποτε άλλο νομίζω δεν μπορεί να ισχύει. Είναι θέμα καθαρά επιλογών.

Link to comment
Share on other sites

τελικα λεω να παρω το κινητο απο εδω http://www.antelife.com/kingzone-k1-smartphone-with-android-4-3-mtk6592-octa-core-5-5inch-1080p-ltps-ogs-screen-2gb-16gb-dual-camera-8-0-14-0mp-nfc-otg-wireless-charging-6-8mm-white.html#product_tabs_cms_contents

τι λετε θα εχω καποιο προβλημα με αυτο το μαγαζι?

με το θεμα του τελωνειου με EMS αποστολη τι γινεται?

ευχαριστω

(εχετε να προτεινετε κατι αλλο?)

Link to comment
Share on other sites

τελικα λεω να παρω το κινητο απο εδω http://www.antelife.com/kingzone-k1-smartphone-with-android-4-3-mtk6592-octa-core-5-5inch-1080p-ltps-ogs-screen-2gb-16gb-dual-camera-8-0-14-0mp-nfc-otg-wireless-charging-6-8mm-white.html#product_tabs_cms_contents

τι λετε θα εχω καποιο προβλημα με αυτο το μαγαζι?

με το θεμα του τελωνειου με EMS αποστολη τι γινεται?

ευχαριστω

(εχετε να προτεινετε κατι αλλο?)

εφοσον ολα αυτα τα μαγαζια εχουν paypal δεν εχεις θεμα το θεμα ειναι αν το εχουν ετοιμοπαραδοτο ,ρωτα τους για να μην περιμενεις κανενα χρονο να ερθει το κινητο και οταν το παρεις να ειναι παλιας τεχνολογιας και απο οπου το παρεις απλο ταχυδρομειο και μονο για να μην περασει απο τους τελωνες και σου βγει στην τιμη του νοτ3
Link to comment
Share on other sites

τελικα λεω να παρω το κινητο απο εδω http://www.antelife.com/kingzone-k1-smartphone-with-android-4-3-mtk6592-octa-core-5-5inch-1080p-ltps-ogs-screen-2gb-16gb-dual-camera-8-0-14-0mp-nfc-otg-wireless-charging-6-8mm-white.html#product_tabs_cms_contents

τι λετε θα εχω καποιο προβλημα με αυτο το μαγαζι?

με το θεμα του τελωνειου με EMS αποστολη τι γινεται?

ευχαριστω

(εχετε να προτεινετε κατι αλλο?)

 

Με anelife ενδέχεται να περιμένεις και 1 μήνα να στο στείλουν απο εκεί +15-30 μέρες στον δρόμο σύνολο κανα 2μηνο

Κοίτα ποιός το έχει πρώτα ετοιμοπαράδοτο κάνε live chat μαζί τους διότι υπάρχει έλλειψη συνέχεια.

Με EMS ξέχασέ το έχουν θέμα με τις μπαταρίες θα γυρίσει πίσω. Απλό συστημένο ταχυδρομείο 15-30 μέρες χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

τελικα λεω να παρω το κινητο απο εδω http://www.antelife.com/kingzone-k1-smartphone-with-android-4-3-mtk6592-octa-core-5-5inch-1080p-ltps-ogs-screen-2gb-16gb-dual-camera-8-0-14-0mp-nfc-otg-wireless-charging-6-8mm-white.html#product_tabs_cms_contents

τι λετε θα εχω καποιο προβλημα με αυτο το μαγαζι?

με το θεμα του τελωνειου με EMS αποστολη τι γινεται?

ευχαριστω

(εχετε να προτεινετε κατι αλλο?)

 

Γεια δες και εδώ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394671

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινώντας να δουλεύουμε την custom rom μας περνώντας στοιχεία της custom 4.4.2 από το Elephone P8

βρήκαμε αστοχίες του τελευταίου OTA UPDATE που δημιουργεί προβλήματα στο τηλέφωνο.

 

Αναλυτικά, το τελευταίο update on the air μεγέθους (15.32ΜΒ)

Προσπαθεί και γυρίζει το kernel του τηλεφώνου στην 4.2.2 από την custom 4.3.9. Από τα αρχεία που ελέγξαμε το update ενημερώνει κάποιους οδηγούς αλλά οι οποίοι δεν είναι συμβατοί με την τρέχουσα custom έκδοση της 4.3.9.

Εντοπίσαμε της παρακάτω αστοχίες του συγκεκριμένου update

1. Ατυχές γέμισμα φόρτισης μπαταρίας με απώλειες περίπου 25%

2. Καθυστέρηση φόρτισης από τον ασύρματο φορτιστή στο 1/10 της ισχύος του συμβατικού (καλώδιο)

3. Σκαλοπάτι φόρτωσης δεδομένων στο gesture control

 

Πιθανόν θα διορθωθεί σύντομα το bug με επόμενο update. Για όποιους έχουν τα παρακάτω προβλήματα καλό θα ήταν να απεγκαταστήσει το τελευταίο update ή με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να μην κάνει το τελευταίο update.

 

Εμείς θα δοκιμάσουμε και την custom rom μας τις επόμενες εβδομάδες και εφόσον είναι σταθερή θα την δημοσιεύουμε δωρεάν για όλους.

 

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...