Jump to content

[S5] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι ακόμα...Στη revolution στην lock screen, είναι ξεθωριασμένο το φόντο?(στην PopWiz είναι και απ ότι φαίνεται είναι bug αυτό),

επίσης το fingerprint λειτουργεί κανονικά?

Δεν έχει θολωμα όχι. Αποτύπωμα κανονικά δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 578
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπότε απ ότι καταλαβαίνω η popwiz είναι λίγο buggy(μέχρι και battery drain έχει αν δεν αλλάξεις kernel) ... Απλά είδα το final δίπλα και νόμιζα ότι είναι εντελώς stable...θα το σκεφτώ μήπως βάλω την revolution μέσα στο σκ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ανεβάσει αυτό τον οδηγό στο νήμα του G2, με εξαίρεση το κομμάτι του bloatware εφαρμόζεται σε όλες τις συσκευές..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430037

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ανεβάσει αυτό τον οδηγό στο νήμα του G2, με εξαίρεση το κομμάτι του bloatware εφαρμόζεται σε όλες τις συσκευές..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430037

 

Πολυ καλο,ευχαριστουμε.Ηδη εκανα/σκαλισα καποια :lol:

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Αυτες η ρομ που ειναι απο το xda μπαινουν με οντιν οπως μπαινουν η ενημερωσεις που κατεβαζουμε απο το sammobiele?Πατησα σε ενα λινκ πανω αλλα δεν πολυκαταλαβα....Η σελιδα του xda υπαρχει σε καμια αλλη γλωσσα??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Αυτες η ρομ που ειναι απο το xda μπαινουν με οντιν οπως μπαινουν η ενημερωσεις που κατεβαζουμε απο το sammobiele?Πατησα σε ενα λινκ πανω αλλα δεν πολυκαταλαβα....Η σελιδα του xda υπαρχει σε καμια αλλη γλωσσα??

Μέσω recovery twrp τις περνάς. Όχι μόνο αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

Μέσω recovery twrp τις περνάς. Όχι μόνο αγγλικά

Υπάρχει κανένας οδηγός για το πως γίνεται στα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, εχω εδω και κανα μηνα την cm 13 και προχτες μου παρουσιασε ενα θεμα. δεν εχω ηχο απ το ηχειο στις κλησεις. το εψαξα λιγο και ολοι λενε οτι ειναι γνωστο bug που με επανεκκινηση λυνεται. εκανα ενημερωση της ρομ και μου το ξαναεμφανισε. εχετε καμια ιδεα τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, εχω εδω και κανα μηνα την cm 13 και προχτες μου παρουσιασε ενα θεμα. δεν εχω ηχο απ το ηχειο στις κλησεις. το εψαξα λιγο και ολοι λενε οτι ειναι γνωστο bug που με επανεκκινηση λυνεται. εκανα ενημερωση της ρομ και μου το ξαναεμφανισε. εχετε καμια ιδεα τι παιζει;

Βάλε άλλη ρομ αν δεν δουλεύει σωστά

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι απο τις 6 η CM πηγαινε πολυ καλα και δεν δοκιμασα αλλη. εχετε καποια προταση;
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι απο τις 6 η CM πηγαινε πολυ καλα και δεν δοκιμασα αλλη. εχετε καποια προταση;

Εγω προτείνω την revolution v5.3 που είναι σταθερή και χωρίς bug

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες, έχει παρατηρήσει κάνεις στην revolution να μην έρχονται ειδοποιήσεις Gmail; σαν να μην λειτουργεί το push ένα Πράγμα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Επειδη ψαχνω να περασω και εγω καμια custom rom για να περασει η ωρα,βρηκα αυτο το βιντεο.Ετσι οπως το κανει αυτος,αμα το κανω και εγω θα εχω προβλημα η πρεπει να βρω για το ιδιο μοντελο??

 

Edited by Bayern
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Επειδη ψαχνω να περασω και εγω καμια custom rom για να περασει η ωρα,βρηκα αυτο το βιντεο.Ετσι οπως το κανει αυτος,αμα το κανω και εγω θα εχω προβλημα η πρεπει να βρω για το ιδιο μοντελο??

 

Δεν ειδα το βιντεο, ποια θες να περασεις? εγω πχ ειχα BTU και περασα Revolution χωρις προβλημα..απλα περνας στο τηλ TWRP recovery κατεβαζεις το zip της rom πχ revolution στην καρτα SD κανεις τα back up σου (και ενα Nandroid καλου κακου) τις εφαρμογες σου επισης back up στην sd (κοπιαρε τα απ την μνημη τηλ που τα κανει το Titanium) γιατι θελει ολα να γινουν wipe. οποτε εχε τις εφαρμογες back up με το Titanium στην sd και μετα κοπια στην μνημη τηλεφωνου και restore απ το Titanium.Μπαινεις recovery -wipe advanced-dalvic cache system και data και φλασαρεις install την επιλεγμενη απ την sd σου rom.(ειδα και το βιντεο..οπως στα λεω και γω απλα τα back up αν δε θες να ξαναπερνας εφαρμογες η αλλιως αν τα εχεις αλλου back up).

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα το βιντεο, ποια θες να περασεις? εγω πχ ειχα BTU και περασα Revolution χωρις προβλημα..απλα περνας στο τηλ TWRP recovery κατεβαζεις το zip της rom πχ revolution στην καρτα SD κανεις τα back up σου (και ενα Nandroid καλου κακου) τις εφαρμογες σου επισης back up στην sd (κοπιαρε τα απ την μνημη τηλ που τα κανει το Titanium) γιατι θελει ολα να γινουν wipe. οποτε εχε τις εφαρμογες back up με το Titanium στην sd και μετα κοπια στην μνημη τηλεφωνου και restore απ το Titanium.Μπαινεις recovery -wipe advanced-dalvic cache system και data και φλασαρεις install την επιλεγμενη απ την sd σου rom.(ειδα και το βιντεο..οπως στα λεω και γω απλα τα back up αν δε θες να ξαναπερνας εφαρμογες η αλλιως αν τα εχεις αλλου back up).

Για αρχή αυτήν θα δοκιμάσω που είπες! Όταν την κατεβάσω την αφήνω σε μορφή zip η πρέπει να βγάλω τα αρχεία από το zip? Σε έχασα σε ένα σημείο( και μετα κοπια στην μνημη τηλεφωνου)??

Αυτο αλλάζει και κερνελ αυτόματα?

Ευχαριστω για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή αυτήν θα δοκιμάσω που είπες! Όταν την κατεβάσω την αφήνω σε μορφή zip η πρέπει να βγάλω τα αρχεία από το zip? Σε έχασα σε ένα σημείο( και μετα κοπια στην μνημη τηλεφωνου)??

Αυτο αλλάζει και κερνελ αυτόματα?

Ευχαριστω για την βοήθεια!

Το ζιπ φλασαρεις όπως είναι. Κερνελ ναι αλλάζει, μπαίνει αυτός της εκάστοτε ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή αυτήν θα δοκιμάσω που είπες! Όταν την κατεβάσω την αφήνω σε μορφή zip η πρέπει να βγάλω τα αρχεία από το zip? Σε έχασα σε ένα σημείο( και μετα κοπια στην μνημη τηλεφωνου)??

Αυτο αλλάζει και κερνελ αυτόματα?

Ευχαριστω για την βοήθεια!

 

Καλημερα,εννοω οτι οταν κανεις back up με το Τitanium τα βαζει στη μνημη του τηλ.Τον φακελο Titamium back up απ την μνημη του τηλ κανε μια κοπια στην SD γιατι με το wipe data χανονται ολα απ την μνημη του τηλ. οποτε μετα αφου ξαναπερασεις το Titanium κοπιαρεις παλι στην μνημη του τηλ τον φακελο που εχεις στην SD με τις εφαρμογες σου και τα επαναφερεις γιατι απο εκει τα διαβαζει το Titanium.Νασαι καλα,καλη επιτυχια.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Το busybox τι κάνει? Μου το ζητάει στο nandroid και όταν μπαίνω sto twrp manager μου λέει ότι δεν το έχω εγκαταστήσει.Κατεβάζουμε από το twrp έκδοση για recovery?Αν ναι ποια έκδοση? Edited by Bayern
Link to comment
Share on other sites

Το busybox τι κάνει? Μου το ζητάει στο nandroid και όταν μπαίνω sto twrp manager μου λέει ότι δεν το έχω εγκαταστήσει.Κατεβάζουμε από το twrp έκδοση για recovery?Αν ναι ποια έκδοση?

 

Kαλημερα η τελευταια εκδοση ειναι TWRP Recovery v3.0.0-0.Οσο για το busybox μπορεις να βρεις πληροφοριες στο διαδυκτιο βασικα απο μονο του δεν κανει κατι το χρησιμοποιουν αλλες εφαρμογες.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Αν από cm13 πάω στη revolution που είναι 5 λέτε να έχω κανένα θέμα;

Καλύτερα φλασαρε μαμα ρομ και μετά πέρνα την revo, γιατί ίσως δεν περιλαμβάνει τ μοντεμ η ρομ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S5] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...