Jump to content

[S5] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβασε odin v3,07 βεβαιωσου οτι εχεις εγκαταστησεις usb drivers και δοκιμασε..δεν χρειαζεται να κλεισεις antivarus η firewalls
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 578
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν βαλουμε για προεπιλογη να τρεχει το κνητο με καποιον αλλον launcher οπως nova launcher,και διαγραψουμε το στοκ launcher (αφου φυσικα θαμαστε root),

παιζει να υπαρχει προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

αν βαλουμε για προεπιλογη να τρεχει το κνητο με καποιον αλλον launcher οπως nova launcher,και διαγραψουμε το στοκ launcher (αφου φυσικα θαμαστε root),

παιζει να υπαρχει προβλημα;

Οχι φίλε τον έχω σβήσει πολλές φορές δεν έχεις θέμα. Απλά μην διαγράψει καταλαθος τον νοβα και μείνεις χωρίς launcher

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε odin v3,07 βεβαιωσου οτι εχεις εγκαταστησεις usb drivers και δοκιμασε..δεν χρειαζεται να κλεισεις antivarus η firewalls

 

Δυστυχώς δεν τα έχω καταφέρει. Είναι σωστό το αρχείο που έχω κατεβάσει, έτσι δεν είναι;

CF-Auto-Root-klte-kltedx-smg900f.zip που όταν το αποσυμπιέζω βγάζει το CF-Auto-Root-klte-kltedx-smg900f.tar.md5.

Στο τηλέφωνό μου έχω το G900FXXU1BOC7 ANDROID VERSION 5.

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν τα έχω καταφέρει. Είναι σωστό το αρχείο που έχω κατεβάσει, έτσι δεν είναι;

CF-Auto-Root-klte-kltedx-smg900f.zip που όταν το αποσυμπιέζω βγάζει το CF-Auto-Root-klte-kltedx-smg900f.tar.md5.

Στο τηλέφωνό μου έχω το G900FXXU1BOC7 ANDROID VERSION 5.

 

Σωστο ειναι τ αρχειο..εχεις στον υπολογιστη εγκαταστημενο το Kies ? βλεπει το τηλεφωνο σου το Kies?

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Σωστο ειναι τ αρχειο..εχεις στον υπολογιστη εγκαταστημενο το Kies ? βλεπει το τηλεφωνο σου το Kies?

 

το έχω εγκατεστειμένο και το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές. Επίσης, όταν συνδέω το τηλ. με usb, φαίνεται πως το odin το αναγνωρίζει....

 

μια ερώτηση ακόμη: Στα developer options, εκτός από το USB debugging, πρέπει να είναι και κάποια άλλη επιλογή επιλεγμένη; (πχ. Verify apps via USB)?

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

το έχω εγκατεστειμένο και το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές. Επίσης, όταν συνδέω το τηλ. με usb, φαίνεται πως το odin το αναγνωρίζει....

 

μια ερώτηση ακόμη: Στα developer options, εκτός από το USB debugging, πρέπει να είναι και κάποια άλλη επιλογή επιλεγμένη; (πχ. Verify apps via USB)?

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

 

Nαι και αυτο τσεκ. επισης δες ενα οδηγο εδω. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=389697&page=15 (κατεβηκες odin πχ 3.07?) το τρεχεις "εκτελεση ως διαχειριστης"?

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια πηρα ενα g900f με nl9 πανω vgr και ενω μου ζηταει pin δεν εχει σημα

 

φερνει σημα αλλα λεει η κληση σας τερματιστηκε

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Nαι και αυτο τσεκ. επισης δες ενα οδηγο εδω. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=389697&page=15 (κατεβηκες odin πχ 3.07?) το τρεχεις "εκτελεση ως διαχειριστης"?

 

Ναι ως διαχειριστής το τρέχω και έχω ακολουθήσει όλους τους οδηγούς για την διαδικασία που υπάρχουν στο myphone...

καταλήγω σε fail :(

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ως διαχειριστής το τρέχω και έχω ακολουθήσει όλους τους οδηγούς για την διαδικασία που υπάρχουν στο myphone...

καταλήγω σε fail :(

Κατέβασε πάλι το αρχείο και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε πάλι το αρχείο και ξαναδοκίμασε.

 

Το έκανα, άλλαξα υπολογιστή, δοκίμασα διαφορετικά usb ports....

Στην οθόνη του τηλεφώνου μου βγάζει με κόκκινα γράμματα SECURE CHECK FAIL και στο παράθυρο του odin FAIL! (auth).

 

τι να πω!

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ως διαχειριστής το τρέχω και έχω ακολουθήσει όλους τους οδηγούς για την διαδικασία που υπάρχουν στο myphone...

καταλήγω σε fail :(

Kατι ακομα...στις ρυθμισεις -Ασφαλεια εχεις τσεκαρισμενο το "κλειδωμα επανενεργοποιησης? αν ναι αυτο βγαλτο (απ οτι διαβασα εμποδιζει, fail δηλαδη το cf auto root)...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Kατι ακομα...στις ρυθμισεις -Ασφαλεια εχεις τσεκαρισμενο το "κλειδωμα επανενεργοποιησης? αν ναι αυτο βγαλτο (απ οτι διαβασα εμποδιζει, fail δηλαδη το cf auto root)...

 

λοιπόν, είχες δίκιο, το έκανα κι έγινε η διαδικασία, μόνο που τώρα στο reboot μου βγάζει¨:

RECOVERY IS NOT SEANDROID ENFORCING (κοκκινα γράμματα)

Set Warranty Bit: recovery (κιτρινα γράμματα)

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, είχες δίκιο, το έκανα κι έγινε η διαδικασία, μόνο που τώρα στο reboot μου βγάζει¨:

RECOVERY IS NOT SEANDROID ENFORCING (κοκκινα γράμματα)

Set Warranty Bit: recovery (κιτρινα γράμματα)

Λυσαξες να το ρουταρεις..:lol: pass εγραψε? τι εγινε ? ανοιξε κανονικα?

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Λυσαξες να το ρουταρεις..:lol: pass εγραψε? τι εγινε ? ανοιξε κανονικα?

 

ήδη το μετάνοιωσα...

έγραψε pass αλλά τώρα δεν κάνει boot. μένει κολλημένο με το λογότυπο της samsung και γράφει

recovery booting

recovery is not seandroid enforcing

set warranty bit: recovery

 

αυτά, δεν μπορώ να κάνω τίποτα. έχω βγάλει μπαταρία έχω ξαναβάλει... τιποτα...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

ήδη το μετάνοιωσα...

έγραψε pass αλλά τώρα δεν κάνει boot. μένει κολλημένο με το λογότυπο της samsung και γράφει

recovery booting

recovery is not seandroid enforcing

set warranty bit: recovery

 

αυτά, δεν μπορώ να κάνω τίποτα. έχω βγάλει μπαταρία έχω ξαναβάλει... τιποτα...

1)Βαλε μπαταρια- μπες σε recovery και απο κει reboot...λογικα θα σου ανοιξει και ολα οκ...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

1)Βαλε μπαταρια- μπες σε recovery και απο κει reboot...λογικα θα σου ανοιξει και ολα οκ...

εννοείς να βγάλω μπαταρία, να την ξαναβάλω και μετά να μπω σε recovery (vol up + home + power)?

το έχω κάνει και με βγάζει στην ίδια οθόνη...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

εννοείς να βγάλω μπαταρία, να την ξαναβάλω και μετά να μπω σε recovery (vol up + home + power)?

το έχω κάνει και με βγάζει στην ίδια οθόνη...

 

Kλειστο το τηλεφωνο και vol up + home + power για να μπεις σε recovery..δε μπαινει? για να κανεις απο κει reboot?

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Kλειστο το τηλεφωνο και vol up + home + power για να μπεις σε recovery..δε μπαινει? για να κανεις απο κει reboot?

 

όχι δεν μπαίνει.

το κάνω αυτό για να μπω σε recovery αλλά κολλάει βγάζοντας αυτά που έγραψα προηγουμένως..

Δεν παρουσιάζει επιλογή για reboot.

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μπαίνει.

το κάνω αυτό για να μπω σε recovery αλλά κολλάει βγάζοντας αυτά που έγραψα προηγουμένως..

Δεν παρουσιάζει επιλογή για reboot.

Μπαινοντας σε recovery δε σου βγαζει τις επιλογες Volume up:continue Volume down (cancel) restart phone (που αυτο πρεπει να πατησεις?) για να κανει restart? αν δεν μπαινει ετσι κατι πηγε στραβα...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Μπαινοντας σε recovery δε σου βγαζει τις επιλογες Volume up:continue Volume down (cancel) restart phone (που αυτο πρεπει να πατησεις?) για να κανει restart? αν δεν μπαινει ετσι κατι πηγε στραβα...

 

όχι δεν μου βγάζει τέτοιες επιλογές. Απλά γράφει:

 

recovery booting

recovery is not seandroid enforcing

set warranty bit: recovery

 

αλλά το ίδιο μου εμφανίζει κι όταν απλά πατάω το power για να ανοίξει, το ίδιο κι όταν μπαίνω σε recovery...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαινοντας σε recovery δε σου βγαζει τις επιλογες Volume up:continue Volume down (cancel) restart phone (που αυτο πρεπει να πατησεις?) για να κανει restart? αν δεν μπαινει ετσι κατι πηγε στραβα...

 

συγγνώμη αυτό μου το βγάζει όταν κάνω εκκίνηση με vol down + home + power.

Όταν επιλέγω μετά vol. down με βγάζει στην οθόνη που σας γράφω νωρίτερα...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μου βγάζει τέτοιες επιλογές. Απλά γράφει:

 

recovery booting

recovery is not seandroid enforcing

set warranty bit: recovery

 

αλλά το ίδιο μου εμφανίζει κι όταν απλά πατάω το power για να ανοίξει, το ίδιο κι όταν μπαίνω σε recovery...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

συγγνώμη αυτό μου το βγάζει όταν κάνω εκκίνηση με vol down + home + power.

Όταν επιλέγω μετά vol. down με βγάζει στην οθόνη που σας γράφω νωρίτερα...

 

διαβασε προσεκτικα...σε Recovery θα μπεις volume UP και τα σχετικα...επιλογες Volume up:continue Volume down (cancel) restart phone- αυτο πατας...

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

διαβασε προσεκτικα...σε Recovery θα μπεις volume UP και τα σχετικα...

 

ωραία. όταν μπαίνω σε recovery δεν έχω καμία επιλογή. μου βγάζει αυτό που έγραψα...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

ωραία. όταν μπαίνω σε recovery δεν έχω καμία επιλογή. μου βγάζει αυτό που έγραψα...

Δε ξερω κατι αλλο αν καποιος ξερει θα σου πει ...:( ισως χρειαστεις ξαναφλασαρισμα....

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω κατι αλλο αν καποιος ξερει θα σου πει ...:( ισως χρειαστεις ξαναφλασαρισμα....

 

τι ακριβώς θα πρέπει να ξαναφλασάρω? το firmware που είχα το είχα περάσει με το kies...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S5] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...