Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω για την αμεση απαντηση. οπως προειπα ειμαι εντελως ασχετος με root κτλ. αρα φανταζομαι οτι ειναι κατι που ειναι προσιτο σε αρχαριους

 

Αμα δεν σε χαλαει το αγγλικο μενου , παρτο με την αγγλοκινεζικη ΡΟΜ και θα εισαι τζετ . Δεν θα χρειαστει να το πειραξεις το κινητο.

Αν παλι θες ελληνικα , το ζητας με την υδρογεια εκδοση (global) που υποστηριζει ελληνικο μενου .

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν σε χαλαει το αγγλικο μενου , παρτο με την αγγλοκινεζικη ΡΟΜ και θα εισαι τζετ . Δεν θα χρειαστει να το πειραξεις το κινητο.

Αν παλι θες ελληνικα , το ζητας με την υδρογεια εκδοση (global) που υποστηριζει ελληνικο μενου .

 

Το προσφέρουν με Multi-language ROM(root+google play). Αυτην εννοεις global?

Link to comment
Share on other sites

Το προσφέρουν με Multi-language ROM(root+google play). Αυτην εννοεις global?

 

Ναι , αλλα αν στο ρουταρουν δεν θα λαμβανεις τις ενημερωσεις αυτοματα και θα πρεπει να τις βαζεις εσυ. Αν δεν εχεις θεμα οκ. Διαφορετικα το ζητας

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε το κινητακι αλλα δεν αναγωνιζει την sim πρεπει να ρυθμισω κατι ?

σου εμφανίζει το ΙΜΕΙ με το *#06# ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το προσφέρουν με Multi-language ROM(root+google play). Αυτην εννοεις global?

οι ROM που βάζουν τα καταστήματα και ειδικά το vickmall είναι συχνά προβληματικές,και φυσικά δεν ενημερώνονται.Αν σου βάλουν την ελληνική καλώς,(δεν ξέρω αν το κάνουν),αλλιώς ζήτα το να έρθει original(χωρίς root κτλ).Είναι πολύ εύκολο να βάλεις εσύ αν θες μετά την ελληνική ROM.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο vickmall μου ζεταει το ime η σελινα για να με βοηθισει πρεπει να το δωσω δεν ειναι προσωπικος ?

το ΙΜΕΙ είναι ο αποκλειστικός αριθμός της συσκευής.Από αυτόν σε αναγνωρίζει το δίκτυο.

Δεν υπάρχει πρόβλημα να τον δώσεις,ΑΝ έχεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τo playstore πως το κατεβαζω υπαρχει οδηγος?

http://en.miui.com/thread-44428-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια το κατεβασα εκανα αντουτου και βγαζει 12 χιλιαδες κατι ...ειναι επειδει κατεβασα προγραμματα ? η εφαγα κανεναν κλονο ?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια το κατεβασα εκανα αντουτου και βγαζει 12 χιλιαδες κατι ...ειναι επειδει κατεβασα προγραμματα ? η εφαγα κανεναν κλονο ?

 

12 χιλιάδες είναι πολύ κάτω από τα σκορ που πιάνει η συσκευη.

Απο που το πήρες ;

εντιτ : τώρα είδα οτι είναι απο vickmall αρα δεν παιζει να είναι κλώνος.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια το κατεβασα εκανα αντουτου και βγαζει 12 χιλιαδες κατι ...ειναι επειδει κατεβασα προγραμματα ? η εφαγα κανεναν κλονο ?

 

Αν το έκανες την ώρα που φορτίζει, δεν είναι απίθανο.

Όταν ζεσταίνεται ή όταν φορτίζει ρίχνει τη μέγιστη συχνότητα της CPU και τα κάνει κάτι lagαρίσματα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια το κατεβασα εκανα αντουτου και βγαζει 12 χιλιαδες κατι ...ειναι επειδει κατεβασα προγραμματα ? η εφαγα κανεναν κλονο ?

 

Από κάποια που έγραψες παρατηρώ ότι μάλλον πολλά πράγματα τα κάνεις ακανόνιστα και χωρίς σειρά. Βάλε με ορθό τρόπο μια ΡΟΜ που να είναι σταθερή χωρίς προβλήματα και μετά ξεκίνα να σετάρεις το κινητό σου από την αρχή βήμα βήμα. Σιγά σιγά όχι όλα μαζί. Μην βλέπεις το κινητό του διπλανού σου που το έχει αρκετό καιρό σεταρισμένο και ρολάρει. Μη βιάζεσαι να φτάσεις εκεί. Το κινητό κάνει αρκετά πράγματα απροβλημάτιστα. Αρκεί να του φερθείς με ευγένεια. Μη το μπουκώσεις με το καλημέρα.

Αν δεν σε πειράζει η γλώσσα τόσο πολύ για μένα βάλε την Original Αγγλοκινέζικη ROM την τελευταία και από εκεί και πέρας κάνεις μετά ότι θες. Αν θες ελληνικά πήγαινε στην τελευταία από miui.gr Αν δεν θες μείνει με την αγγλοκινέζικη.

 

Το δικό μου με αγγλοκινέζικη original επάνω στο antuntu μου έβγαλε σκόρ 20932. Είναι μια λογική τιμή για αυτό το κινητό. Καλή συνέχεια.:)

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και σε σας κανει πολυ ωρα να φορτίσει η μονο σε εμενα?2 με 2,5 ωρες μου φενεται παρα πολυ...

μια χαρά φυσιολογικό είναι για 2000mAh

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά............παρήγγειλα χθες το κινητό απο vickmall με επιλογή το ολλανδικό ταχυδρομείο χωρις επιπλέον χρέωση. Έχει κάποια διαφορά ? Έρχεται πιο γρήγορα???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά............παρήγγειλα χθες το κινητό απο vickmall με επιλογή το ολλανδικό ταχυδρομείο χωρις επιπλέον χρέωση. Έχει κάποια διαφορά ? Έρχεται πιο γρήγορα???

 

εμενα με sing post ηρθε σε 18 (ημερολογιακες)μερες,πανω κατω τα ιδια ειναι νομιζω

Link to comment
Share on other sites

εμενα με sing post ηρθε σε 18 (ημερολογιακες)μερες,πανω κατω τα ιδια ειναι νομιζω

 

Κάποιες φορές ναι κάποιες φορές όχι. Μου έχει έρθει με Ολλανδικό σε 12 μέρες. Ανάλογα την περίσταση και την περίοδο. Τουλάχιστον ξέφυγες τώρα τις ελληνικές αργίες.:lol:

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έχει βγει η 47 μερικές μέρες τωρα και δεν μου λέει πλέον πως έχω την τελευταία έκδοση, δεν την κατεβάζει...

 

Συμβαίνει και σε άλλους; έχω την αγγλοκινεζικη χωρίς root access

Link to comment
Share on other sites

 

Φρεσκα αλλα...:p

Το πρωι ηρθε το κινητακι που το πηρα για την κοπελα μου και μολις την περασα.Το swiftkey που εχει μεσα η ρομ ομως δε δουλευει καν.Την εχει βαλει κανεις για να δει αν υπαρχει θεμα να μη την ξαναπερναω αδικα?Κατα τα αλλα μπομπα το κινητακι αν και δε με εκανε να ζηλεψω σε σχεση με το redmi note 3g μου :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρόλο που έχει βγει η 47 μερικές μέρες τωρα και δεν μου λέει πλέον πως έχω την τελευταία έκδοση, δεν την κατεβάζει...

 

Συμβαίνει και σε άλλους; έχω την αγγλοκινεζικη χωρίς root access

 

Δεν κατεβαζει ποια?Ελπιζω να μη εννοεις την ελληνικη 47.Εσυ περιμενεις απλα αναβαθμιση απευθειας απο xiaomi την official(γιατι αυτη εχεις αν λες εχει αγγλοκινεζικη χωρις root).(η 47 των παιδιων στο miui.gr μπορει απλα να ειναι η προηγουμενη με διορθωσεις και οχι νεα official)

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκα αλλα...:p

Το πρωι ηρθε το κινητακι που το πηρα για την κοπελα μου και μολις την περασα.Το swiftkey που εχει μεσα η ρομ ομως δε δουλευει καν.Την εχει βαλει κανεις για να δει αν υπαρχει θεμα να μη την ξαναπερναω αδικα?

 

 

καθάρισε τα δεδομένα της εφαρμογής και επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Mπα ουτε με εκκαθαριση δεδομενων ουτε με factory reset/wipe δουλευει..πεταει σφαλμα.Ξαναπερναω την ρομ να δω μηπως κατι ειχε παει στραβα και θα ενημερωσω.

*update

Ξαναπεραστηκε η ρομ αλλα το swiftkey δεν δουλευει τελικα..

Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο εκανε κ σε μενα.απεγκτεστησε την εφαρμογη του swiftkey και ξανακατεβασε την απο το playstore.σε μενα δουλεψε μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

μαλλον καπως ετσι θα γινει η δουλεια.αν δεν εδινα ηδη το κινητο θα το αφαιρουσα μεσα απο την ρομ και θα την ξαναπερνουσα.(επισης δε δουλευει και η εφαρμογη *μεταφορα* της xiaomi) Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

R15 [2015/01/07]

https://github.com/armani-dev/android_device_xiaomi_armani/wiki/CM11.0-Changelog

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-1s/orig-development/rom-unofficial-cyanogenmod-11-t2909757

 

 

 

Build kernel from source

Add ANT+ support (untested)

Fixes in power profile

Set mac address properly

Edited by Thimios123
Link to comment
Share on other sites

R15 [2015/01/07]

 

https://s.basketbuild.com/dl/devs?dl...IAL-armani.zip

 

Build kernel from source

Add ANT+ support (untested)

Fixes in power profile

Set mac address properly

 

Ορθή επανάληψη:

https://s.basketbuild.com/uploads/devs/fefifofum/xiaomi_armani/cm-11-20150107-UNOFFICIAL-armani.zip

Ο Kra1o5 δεν την έχει ανεβάσει ακόμα στη λίστα με τις υπόλοιπες.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...